DomovFAQHľadaťZoznam užívateľovUžívateľské skupinyRegistráciaPrihlásenie
Vítej, cizinče! Copak tě přivádí do těchto končin? Zabloudil jsi? Nebo se chceš stát součástí tohoto velkolepého dobrodružství? Třeba to není náhoda, že jsi se dostal právě na tohle místo. Co když to budeš právě ty, kdo změní chod dějin našeho světa? Je to jen na tobě!

Share | 
 

 Obchodná aliancia: Trojcestie

Goto down 
AutorSpráva
Hysterio
Hrdina
avatar

Počet príspevkov : 916

OdoslaťPredmet: Obchodná aliancia: Trojcestie   So 05 december 2015, 13:55Táto spoločnosť je vlastne aliancia medzi troma otrokárskymi skupinami s pôsobením v obývanej Isenóry a časti Erasóry. Ako už z názvu vyplíva, jedná sa o otrokárske spoločnosti a ich obchodným materiálom sú tvory, Ľudia, Trpaslíci, Elfovia, Moggovia, Valeáni a všetky poznané aj nepoznané humanoidné a inteligentné rasy. Obchodujú aj medzi sebou, záleží po dopyte. K tejto parte sa dá pridať no človek by si mal dávať pozor, aby neskončil ako tovar. Veľmi ľahko sa to môže stať, hlavne keď jeden poruší pravidlá, ktoré majú zavedené.
Každá skupina má svoje vlastné vnútorné pravidlá no celá aliancia slúži na to, aby sa z nich nestali psanci a aby sa udržali vo väčšine prípadov, nad hladinou legálnosti. Rovnako má aj každá skupina vlastný spôsob prijímania nových ľudí, vyplácania a prípadne aj cielový tovar. Tieto skupiny sú:

Černokožníci / Thulova parta / Smaurská hliadka

Černokožníci -
sú v podstate zmiešaná skupina žoldnierov, ktorý odchytávajú ľudí na zakázku. Zo všetkých troch skupín sú najmenší a dostať sa k nim je najťažšie, pretože majú pomerne vysoké nároky na svojich prípadných novicov. Dostali meno po svojom vodcovi, veľký čierny Saurián ktorého taktiež prezívajú Černokožec. Jeho reálne meno je pomerne nepodstatné a tiež aj neznáme. Hovorí sa že sú Černokožníci skupinou, ktorá často porušuje zákony rôznych kráľovstiev a neraz loví aj vysoko postavených ľudí. Nikdy im však nikto nemohol nič dokázať. Niekedy sa stane (vlastne dosť často), že dostanú zakázku aj na ulovenie ťažko uloviteľných tvorov. Berú aj tie, pretože vynášajú pekné peniaze a človek sa nemusí báť, že bude mať problémy so zákonmi. Kažodpádne ich práca trvá pomerne dlho a je extrémne drahá. Jednotlivci pre to tiež často jednajú na vlastnú päsť.

Veliteľ: Černokožec
Počet členov: niekoľko desiatok, maximálne niečo nad sto
Zameranie: Lovenie jednotlivcov na zakázku
Hlavná charakteristika: Ak majú zaplatené, nepýtajú sa otázky.
Pobočky: Majú celkom tri hlavné pobočky a niekoľko táborov. Dajú sa ale kontaktovať "poštou" z každého väčšieho mesta.
Nábor: Každého pol roka


Pravidlá skupiny:
Nezaútočíš na člena Černokožníkov
Nezoberieš prácu ktorá je nad tvoje sily
Nezoberieš prácu ktorá zahrňuje mágov Engenirthu
Za každú cenu prežiješ
Najprv preberieš peniaze a až potom prácu vykonáš
Dve pätiny odmeny idú cechu

______

Thulova parta

typická partia žoldnierov, alebo skupiny ozbrojencov ktorá chytá a predáva ľudí či zástupcov iných rás. Patria ku klsaickým otrokárom, majú svoju menšiu arénu na jednom z území patriacim pod Isenóru a tam každých pár mesiacov organizujú otrocký veľtrh. V podstate nemajú žiadny priamy cieľ či špecifický účel. K otrokárom majú zo všetkých troch skupín najbližšie. Kvôli tomu sa však môžu pohybovať len na určených územiach, pretože v početných častiach Isenie a Erasie je otrokárstvo zakázané. Thulova parta nie je príliš obľúbená a ľudia sa ich často boja, ba ich považujú za niečo podobné banditom.

Veliteľ: Turack Ostrozub
Počet členov: Stovky (zväčša sú na "love" dve až tri karavány, každá o počte nad sto mužov)
Zameranie: Lov ľudí, lapiek a všetkého, čo by sa dalo predať.
Hlavná charakteristika: Voľnosť
Pobočky: Nemajú žiadne pobočky keďže nerobia nič na zakázku. Často sa ale zastavujú v mestách a predávajú či vystavujú rôznych otrokov.
Prijímanie novicov: Prijmú v podstate hocikoho, kto vie aspoň trocha bojovať.

Pravidlá skupiny:
Thulova parta nemá žiadne špecifické pravidlá no ak by ste mali problém s Turackom, ktorý je jej momentálnym vodcom, tak by to bol pravdpeodobne váš posledný problém v živote. Skupina ako taká sa riadi klasickými prírodnými zákonmi. Silnejší majú väčšie práva než tí slabší a podobne. Veľa sporov sa tu rieši v aréne.

_____

Smaurská hliadka

jediný z trojcestia, ktorý by sa dali nazvat, že robia vŹdy všetko oficiálnou a legálnou cestou. Táto časť aliancie a skupina, býva najímaná priamo rôznymi armádami pri chytaní armádnych zbehov, dezertérov či armádnych zločincov. Často pôsobia ako policajná zložka na miestach, kde sa žiadny kontrolný útvar nenachádza. Sú pozitívnou tvárou pre obyčajný ľud a majú dobrú a priateľskú povesť.  Ak nemajú čo napráci, často sami figurujú ako žoldnierske skupiny, hlavne k obranám rôznych pevností, miest, hradov či ako strážnici. AJ keď nie sú tak zbehlý v boji ako źoldnierske skupiny.

Veliteľ: Taiga zo Smauru
Počet členov: cez tisíc
Zameranie: Lov dezertérov
Hlavná cahrakteristika: Prísne dodržiavanie "legálnosti"
Pobočky: Majú len niekoľko menších pobočiek podobne ako Černokožníci a obývajú sálu jedného z pred dávnymi vekmi opustených hradov
Prijímanie novicov: Pomerne často

Pravidlá skupiny:
Vždy dodržiavať zákony provincie či kráľovstva, v ktorom sa nachádzate.
Zákaz vzbudzovať pocit agresorov.
Vždy je treba overiť si svoj cieľ.
Je zakázané brať prácu u skupiny, ktorú konfrontuje druhá skupina ktorý si už niektorých členov z Smaurskej hliadky najali.
Návrat hore Goto down
Zobrazit informácie o autorovi
 
Obchodná aliancia: Trojcestie
Návrat hore 
Strana 1 z 1

Povolenie tohoto fóra:Nemôžete odpovedať na témy v tomto fóre.
Deritrea :: Hra :: Svet Deritrea [DATABÁZA] :: Spoločnosť :: Demografia-
Prejdi na: