DomovFAQHľadaťZoznam užívateľovUžívateľské skupinyRegistráciaPrihlásenie
Vítej, cizinče! Copak tě přivádí do těchto končin? Zabloudil jsi? Nebo se chceš stát součástí tohoto velkolepého dobrodružství? Třeba to není náhoda, že jsi se dostal právě na tohle místo. Co když to budeš právě ty, kdo změní chod dějin našeho světa? Je to jen na tobě!

Share | 
 

 Tupé zbrane [MELEE]

Goto down 
AutorSpráva
Horox
Kráľ
avatar

Počet príspevkov : 1264
Vek : 25

OdoslaťPredmet: Tupé zbrane [MELEE]   Po 15 august 2011, 21:40

Zoznam tupých zbraní zo sveta Deritrea. Je pomerne krátky, lebo typov týchto zbraní neexistuje až tak veľa. Ku každej zbrani pridávam stručný popis a obrázok.

V prípade, že budete cítiť potrebu do zoznamu niečo pridať, pokojne. Toto je len rozpis základných tupých zbraní - ich primárny účel je boj na blízko a hlavný efekt týchto zbraní je otupenie a spôsobovanie veľkej traumy.

Niektoré druhy štítov sa dajú efektívne využiť rovnako ako ostatné tupé zbrane a sú priamo na to dizajnované. Tie tu však spisovať nejdem, patria skôr do sekcie Zbroj.

Efektivita:
Najväčší dosah zbrane? Dlhé kladivo, inak rôzne druhy kyjov.
Najviac praktická / flexibilná zbraň? Krátke palice a Tonfa.
Najsmrteľnejšia zbraň? Kladivo.
Najrýchlejšia zbraň? Krátke palice a Tonfa.
Najlepšia proti ťažko obrneným protivníkom? Kladivo.
Najlepšia proti ľahko obrneným protivníkom? Kyjak.
Najlepšia proti kavalérii? Kyjak.
Najťažšia na správne zaobchádzanie / najťažší tréning? Krátke palice a Tonfa.
Najpresnejšia zbraň? Tonfa.
_________________________________________

1. Tonfa

Spoiler:
 

Jednoduchá drevená zbraň. Bojuje sa z dvoma naraz, držia sa rovnako ako na obrázku. Dobre ochraňuje ruku proti seknutiam a dokáže vybrániť mnoho útokov. Môže sa použiť aj na vytrhnutie protivníkovej zbrane. Je mnoho techník ako používať tieto zbrane - prakticky sa môžu držať akokoľvek, účinnosť tým neklesá. Protivníka môže bojovník jednoducho oklamať zmenením držania zbrane vo veľkej rýchlosti a zadeliť nečakaný úder.


2. Yakuuna

Spoiler:
 

Zbraň podobná meču vyrobená z dreva, ale stále dostatočne ostrá aby bola nebezpečná. Namiesto malých výbežkov (ktorých je 10) môžu byť použité aj kamene a iné materiály. Jedna z odrôd je Yakuuna kopija, ktorá má dlhšiu rúčku a na vrchole môže mať kamenný alebo železný objekt v rôznom tvare.


3. Krátke palice

Spoiler:
 

Jedni zo všeobecne najjednoduchších zbraní na svete. Základ je prakticky len jedna krátka drevená / železná rúčka. Niektoré sa používajú dve naraz, niektoré sami. Ich vrcholy sa dajú vybaviť čímkoľvek, od bodcov až po rôzne tupé výbežky. Aj napriek ich jednoduchosti sú, pokiaľ nosené skúseným bojovníkom, veľmi nebezpečné a ich podceňovanie môže viesť k rýchlej prehre. Ich hlavná výhoda spočíva v neuveriteľnej rýchlosti a flexibility.


4. Kyjak / žezlo

Spoiler:
 

Zbraň s veľmi početnými odrodami - je na tom podobne ako jednohlavá sekera. Druhov je mnoho, niekoľko z nich je v obrázkoch. Kyjaky majú klasicky krátku pevnú (oceľovú, železnú, drevenú) rúčku a vrchol rôznorodý - veľa druhov výbežkov, ostne, bodce a podobne. Jednoznačne najpoužívanejšia tupá zbraň, pre jej praktickosť, veľkosť a efektivitu v boji. Počet techník boja s týmto typom zbrane sa počíta na desiatky. Každý približne vie, o čo sa jedná.


5. Kladivo

Spoiler:
 

Ku kladivu snád ani je potrebný komentár. Najobávanejšia, najefektívnejšia, najťažšia a doslova najlepšia tupá zbraň. Veľkostí existuje mnoho. Od najmenších, ktoré sa používajú ako pomôcky až po obrovské, ktorými bojovníci z radosťou rozbíjajú lebky kohokoľvek, kto sa im postaví do cesty. Je to síce veľmi neohrabaná zbraň, ale keď už raz trafí, neutralizuje všetko vo svojej dráhe.


_________________________________________

_______________________________________________
''Ich tvrdohlavosť a nenapraviteľnosť tvárou v tvár skaze je obdivuhodná, ale v konečnom dôsledku hlúpa.''
- generál Delwan Gammter na adresu valeánov bojujúcich o zachovanie ich výsadného spoločenského postavenia aj napriek tomu, že časy dračie skončili a započali časy temné
Návrat hore Goto down
Zobrazit informácie o autorovi
 
Tupé zbrane [MELEE]
Návrat hore 
Strana 1 z 1

Povolenie tohoto fóra:Nemôžete odpovedať na témy v tomto fóre.
Deritrea :: Hra :: Svet Deritrea [DATABÁZA] :: Spoločnosť :: Vojenská veda-
Prejdi na: