Deritrea
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.



 
DomovLatest imagesHľadaťRegistráciaPrihlásenie
Vítej, cizinče! Copak tě přivádí do těchto končin? Zabloudil jsi? Nebo se chceš stát součástí tohoto velkolepého dobrodružství? Třeba to není náhoda, že jsi se dostal právě na tohle místo. Co když to budeš právě ty, kdo změní chod dějin našeho světa? Je to jen na tobě!

 

 Nové zistenia

Goto down 
2 posters
Choď na stránku : Previous  1 ... 6 ... 9, 10, 11, 12, 13, 14  Next
AutorSpráva
Horox
Kráľ
Horox


Počet príspevkov : 1419
Vek : 31

Nové zistenia - Stránka 10 Empty
OdoslaťPredmet: Re: Nové zistenia   Nové zistenia - Stránka 10 I_icon_minitimeUt 19 január 2016, 03:50

Znova sa to začalo diať. Tak ako predtým. Lillien to nerobila schválne, nesnažila sa schopnosť vyvolať, prišlo to na ňu jednoducho samo. Proces bol podobný - striaslo ju, na tele i vo vnútri, zrak sa jej zahmlil a zabudla kde sa nachádza, alebo čo vôbec robí. Stratila pojem o čase. Izba sa zmenila, a zároveň zostala rovnaká. Znova sa ocitla v tomto snovom opojení, kde nič nebolo skutočné, ale aj všetko bolo, aspoň na prvý pohľad. Pocitovo akoby sa nachádzala v inej realite...
a tak ako predtým, hlas sa ozval. Lillien si ho pamätala. Hľadal nejaké dievča, kohosi, ale nedokázala mu nijako pomôcť.
''Salya? Saly? Si to ty? Saly! Prišla si po mňa? Prosím! Potrebujem pomoc! Nechcem tu už byť. Už viac... už viac nie. Je to dlho, veľmi, veľmi dlho... ukrytý, vzdialený, trápim sa.'' Ozval sa hlas zúfalý, hnevlivý, utrápený, previnilý, no mocný, hrdý a silný. Jeho tón sa zakrátko zmenil.
''Ty... ty... voľná. Slobodná! Prechádzaš sa po povrchu? Na vlastných nohách. Ale nie si Salya, nie, nie, to rozhodne nie. Moju Salyu spoznám aj po tisícoch rokoch, aj po niekoľkých momentoch. A kto vie či prešli chvíle, či milénia? Ja nie, ja nie. Prebývaš... prebývaš na mieste kde čas niečo znamená. Alebo nie? Sám neviem. Ja neviem. Salya vie.'' Pokračoval hlas vo svojom monológu, no tentoraz sa zdalo že si Lillien všimol. Prvý raz si ju nevšímal, nedokázal na jej myšlienky reagovať, ale teraz...?
''Prezraď, kde je Salya? Pomôž mi! Urob niečo! Nájdi moju milú. Saly, Saly, kde si sa to stratila? ... čakám, čakám, trpezlivosť nekončí.'' Odmlčal sa náhle, ale potom znova začal. Rozhodne nebol tichý, skôr zhovorčivý, viac ako Emeta snáď.
''Nič... nič si jej neurobila? Je tak? Saly by to nedovolila. Si... iná bytosť. Niečo... niečo... ja som zmätený? Možno. Možno áno... nie. Skôr nie. Si zmätená? Tak ako nikdy. Aj ja som! Ale tvoje útrapy počuť, aj tu dole, aj tu hore, chaos v tvojej duši kričí na všetky strany! Rozumieš sama sebe? Menej ako si myslela? Saly by pomohla. Saly pomôže. Ale neviem ju nájsť. Kto si, prezraď, prosím, pomenuj sa.'' Vyzval ju zvláštny hlas po chaotickej reči aby sa predstavila. Niektoré vety dávali predsa len zmysel.
Návrat hore Goto down
Hysterio
Legenda
Hysterio


Počet príspevkov : 1063

Nové zistenia - Stránka 10 Empty
OdoslaťPredmet: Re: Nové zistenia   Nové zistenia - Stránka 10 I_icon_minitimeUt 19 január 2016, 14:30

Lillien Celentia

Začalo to znova. Ten chaos v mojej hlave, ten pocit ako keby som sa topila v priesvitnom oleji no stále mohla slobodne dýchať, len ťažšie. Pohľadom som si prezrela okolie, no aj pri prudších pohyboch sa mi začala točiť hlava. Nenachádzala som sa tu, alebo nachádzala? Znova tu bol ten hlas.
Sprv bol chaotický, no všimol si ma. Vyzeralo to tak, že je viac pri zmysloch ako posledne. Čo to malo byť? Začala som si vytvárať imaginárnych známych? To asi nie.. predsa len sa to volalo šepot. Hovorila to aj tá mágyňa... aká? Bola som zmätená..
"Nie som Salya." Odvetila som po chvíľke ticha. Bolo to skôr také, ubezpečenie že to naozaj nie som ja. Ani som nevedela čo je zač.
"Som Lillien.. podľa všetkého ani človek.. ani drak.. nepoznám pravdu a aj to málo, čoho som si vedomá.. mi bude čoskoro vymazané z pamäte. Čo si zač ty? Kto si?" Začalo mi byť celkom jedno, či mi odpovie alebo nie. Nemala som nič lepšie na práci než.. sa zhovárať s niečím, čo som ani nevidela.
Návrat hore Goto down
Horox
Kráľ
Horox


Počet príspevkov : 1419
Vek : 31

Nové zistenia - Stránka 10 Empty
OdoslaťPredmet: Re: Nové zistenia   Nové zistenia - Stránka 10 I_icon_minitimeUt 19 január 2016, 15:00

Hlas sa chvíľu neozýval, možno premýšľal nad vhodnou odpoveďou.
''Prečo vidím viac o tebe ako sám o sebe? Už... už je to dlho. Vyjasnená myseľ. Ale tvoja nie... topíš sa v útrapách. Ale prečo taký žiaľ? Ja som na žiaľ zabudol, nikto nemôže trúsiť slzy po nekonečné veky... len nádej. Tá vydrží do konca, po konci. Preto ju stále mám. Salya, Salya, viem, že po mňa príde. Už je na ceste. Viem to, vidím to!'' Odpovedal hlas, ale nie na otázku Lillien, skôr pre seba.
''Cítim, vidím, že kráčaš po zemi Isenovej... znamenie voľnosti. Je tak? Možno som zabudol. Ale... znamená to... pomoc za pomoc? Pre mňa je... pamäť ničím. Pamätám si tisíce rokov utrpenia, pamätám si niekoľko momentov utrpenia. Moje spomienky sú skutočné, hmotné, nezničiteľné. Nikto nad nimi nemá moc. Ani ja sám... čo by som dal za schopnosť zbaviť sa ich?'' Hovoril, pričom bolo nejasné čo má na mysli. Ale podľa všetkého navrhoval Lillien pomôcť za spätnú pomoc.
''Prezraď, kde je Salya? Je na ceste, viem. Ale kde? Vydržím tu akokoľvek dlho jej cesta vyžaduje... ale posilnenie nádeje? Nemôžem ho odmietnuť. Ak mi pomôžeš... tvoja pamäť bude v bezpečí. Kedysi som bol mocný. Včera? Predvčerom? Pred sto rokmi? Možno pred desať tisíc. Kto vie. Ale nie, nedokázali to. Nedokázali mi zobrať všetku moju... bývalú silu. Vôľu. Preto... ti môžem pomôcť. A... tvoja zvláštna podobnosť s mojou milou mi nedá odpočívať. Polovičná krása dvoch svetov.''
Návrat hore Goto down
Hysterio
Legenda
Hysterio


Počet príspevkov : 1063

Nové zistenia - Stránka 10 Empty
OdoslaťPredmet: Re: Nové zistenia   Nové zistenia - Stránka 10 I_icon_minitimeUt 19 január 2016, 15:07

Lillien Celentia

Navrhol mi pomoc. Aj keď hovoril v dračom jazyku a navyše istým, spevavým spôsobom. Rozumela som mu. Nebolo to také ťažké. Musela to byť veľmi stará bytosť. V postate ma to aj ubezpečilo v tom, že som si ho nevymyslela. Poznala som svoju myseľ dobre, nemala by som odkiaľ zobrať podnet.
"Pomoc za pomoc. Neviem kde sa nachádza tvoja Salya, ani kto to je. Ak mi ale pomôžeš, spravím všetko pre to, aby som o nej zistila čo najviac len budem môcť." Odvetila som na jeho slová. Taktiež tá podobnosť, ako to myslel? Mohla to byť nejaká moja.. príbuzná? Nevedela som čo si pod tým predstavuje, ako by som aj mohla.
"Vieš ochrániť moju pamäť? Naozaj si toho schopný?" Sama som netušila, ako by to bolo možné. Aj keď pamäť nebola jediná vec, ktorú by som chcela ochrániť. Čo tá.. vec? Vec ktorá ma ovládla pri boji s vlkenom? Možno som ale rozmýśľala ja.. predsa len, v tú dobu, som sa nikdy necítila viac voľná, viac.. prirodzene.
Návrat hore Goto down
Horox
Kráľ
Horox


Počet príspevkov : 1419
Vek : 31

Nové zistenia - Stránka 10 Empty
OdoslaťPredmet: Re: Nové zistenia   Nové zistenia - Stránka 10 I_icon_minitimeUt 19 január 2016, 15:38

Lillien pocítila akúsi... zmenu. Nedalo sa povedať o čo išlo, ale hlas svojimi ďalšími slovami naznačil čo to mohlo byť.
''Sľub zložený Šepotom... musí byť splnený. Je tak dané, a vždy bolo. A môj sľub, ktorý Šepotu udávam, je následný: tvoje vzácne spomienky ochránim. Sú mladé, čerstvé... neusadené, nové, ale permanentné, silné, nekonečné. A dôležité.''
Okolie, izba, sa začalo víriť. Dvere boli v jeden moment zatvorené, a keď Lillien žmurkla, už boli otvorené. Nevidela nikoho, žiadne osoby. Len odtlačky energie, stojace vo vzduchu, pohybujúce sa okolo nej. Každým zatvorením a otvorením očí sa nachádzala na inom mieste. Dvere izby. Chodba. Iná chodba. Cestu si vzdialene pamätala... viedla do pracovne Awcelen.
''Kým budeš so mnou riecť, tvoja myseľ je v bezpečí. Nachádza sa... inde. Iný svet, iné pravidlá. Nevšímaj si nič. Zatvor oči, a... hovor so mnou.''
''Prezraď, kto je tá osoba, osoba? Ona? Ona ti chce ukradnúť tvoje právo? Tvoj majetok? Zločin. Najhorší zločin je spomienok kradnutie. Sprevádza ju... mocná, presvedčivá energia. To čo robí je správne, áno. To si myslí. Chce ťa ochrániť? Pred čím? Stretla si sa s inou... bytosťou. Je to známy pach. Vlk. Hrdý, silný... verný vlk. Verný správnemu? Akoby na tom záležalo. Vernosť a úcta je dobrým znamením, myseľ inštinktívne vie, že vernému sa dá veriť. Ale ty... pomýlila si sa. Dala si na nesprávny inštinkt. Vlkovi neveríš, podozrievaš ho, je tak? Jeho aura je... otcovská. Ochranná. Cítiš sa pri ňom bezpečne? Prezraď, nasleduj svoj inštinkt, a nie to čo povedia ostatní. Na tomto mieste je mnoho verných... ale táto osoba, tento zločinec, zlodej spomienok, ním nie je. Záujmy vlastné, nikoho iného na mysli.''
Návrat hore Goto down
Hysterio
Legenda
Hysterio


Počet príspevkov : 1063

Nové zistenia - Stránka 10 Empty
OdoslaťPredmet: Re: Nové zistenia   Nové zistenia - Stránka 10 I_icon_minitimeUt 19 január 2016, 16:02

Lillien Celentia

Niečo sa stalo, znova. Predsa len sa mi oplatilo tejto bytosti dôverovať. Aspoň to tak zatiaľ vyzeralo. Tento sľub, niečo mi hovorilo že ho nie je možno porušiť, čo som ani nemienila spraviť. Uvidíme vśak, ako efektívna bude ochrana tejto.. bytosti? Stále som nevedela čo to bolo zač. Zrazu sa môj zrak začal.. vypínať.. teda, ťažko to popísať. Bola som omámená a mimo, niesla som sa chodbami no boli to len obrazy, ako keby som mala myseľ niekde úplne inde. Prikývla som a na jeho slová som zatvorila oči.
"Teta Awe.. veľmajsterka Engenirthu.. je silná.. najsilnejšia osoba akú poznám, akú som kedy stretla. Je podobná svojim dvom sestrám.. povahovo.." Na chvíľku som sa zamyslela. Vždy som oproti nim bola na toľko rozdielna.
"Vlken? Mala som mu veriť? Ja.. keď.. mne záleží na .. istej osobe a.. oni to vedia.. Chcela som počúvnuť môj inštinkt.." No nespravila som to, poslednú vec som si ale len pomyslela. Na jeho slová som mohla len prikývnu´t. Awcelen bola vždy.. stredobodom jej vlastného vesmíru.. mňa brala len ako nástrjo, ako figúrku, nič viac.
Návrat hore Goto down
Horox
Kráľ
Horox


Počet príspevkov : 1419
Vek : 31

Nové zistenia - Stránka 10 Empty
OdoslaťPredmet: Re: Nové zistenia   Nové zistenia - Stránka 10 I_icon_minitimeUt 19 január 2016, 21:01

Lillien prestala vnímať svoje okolie, jej zmysly sa vypli, a jediné čo počula bol ten hlas. Bol to zvláštny pocit, akoby sa nachádzala vo vlastnej mysli, kde s niekým komunikovala.
''Žiadne obvinenia. Mohla, nemusela veriť... ten vlk tiež urobil niečo, čo nemusel. A nechcel? Možno... to nerobil podľa vlastného uváženia. Niekto mu naznačil, ale neprikázal. Je to... zložité. Ublížiť niekoho priateľovi, to z nás vyvrhne najlepšie a najhoršie naraz. Mal na výber? Bolo to jeho rozhodnutie? Odsudzovať je jednoduché, ale pochopiť, to už nie. Málokto dokáže pochopiť, a vidieť skutočný zjav. Vonkajší zjav, to čo niekto robí, kričí nahlas, no nie vždy odráža vnútro. Možno... možno to aj ľutuje. Ale vybral si z možností - poslúchnuť seba, poslúchnuť iného? Rozhodol sa sám - rozhodol sa zostať verný, nech k tomu mal možnosť alebo nie, a následky toho čo vykonal ho musia prenasledovať. Rozhodol sa tak ako ty. Obaja nesprávne - obaja správne. Záleží na tom? Oba svoje rozhodnutia ľutujete? Alebo nikto z vás?'' Hovoril spôsobom, akým nikdy predtým. V prítomnosti Lillien sa zdal hlas pokojnejší, rozvážnejší, nie tak ustráchaný.
''Taký je dojem z vlka.'' Dopovedal a odmlčal sa.
''Máš o... svojej rodine pochybnosti. Hmatateľné. Je to strašný pocit, známy, ale neznámy... moja rodina vždy stála blízko. A ja blízko pri nej. Ak sa môžem spýtať... veríš v to, že tvoja matka je skutočne tvojou matkou?'' Spýtal sa.
Návrat hore Goto down
Hysterio
Legenda
Hysterio


Počet príspevkov : 1063

Nové zistenia - Stránka 10 Empty
OdoslaťPredmet: Re: Nové zistenia   Nové zistenia - Stránka 10 I_icon_minitimeUt 19 január 2016, 21:32

Lillien Celentia

Bolo ťažké hlasu odpovedať. Celkovo vyjadrovať svoje pocity keďže, sme sa nachádzali v podstate len v mojej hlave. Neostávalo mi nič iné len ho počúvať. Nevadili mi však jeho slová. Nachádzala sa v nich logika a sama som sa nad svojimi rozhodnutiami pochybovala. No nemohla som zabudnúť na hlavný benefactor .. a tým bola práve Em.. No možno bolo na čase myslieť trocha aj na seba nie?
"Vlk.. chcela by som s ním hovoriť.. v kľude." Odvetila som a pri jeho otázke na moju rodinu, som v duchu prikývla.
"Áno, pochybnosti .. to je len slabé slovo. Moja matka mi nikdy nebola matkou a jej sestry.. sú rovnaké ako ona." kedy sme spolu vlastne naposledy hovorili? Pred týždňom? dvoma?
Návrat hore Goto down
Horox
Kráľ
Horox


Počet príspevkov : 1419
Vek : 31

Nové zistenia - Stránka 10 Empty
OdoslaťPredmet: Re: Nové zistenia   Nové zistenia - Stránka 10 I_icon_minitimeUt 19 január 2016, 22:31

''Pochybnosti uchovávaj, pre seba, nehovor o nich... kým si nie istá.'' Odvetil hlas, a ďalej sa neozval. Hlavou Lillien prenikla bolesť, a ovládol ju pocit, že z jej vlastných očí, uší, nosa krváca. Ale nedialo sa tak... namiesto krvi sa zdala ako pálivá energia tečúca po jej tvári.
''Ešte sa... stretneme. Zobuď sa! A pamätaj.''

Atmosféra sa stratila. Okolie nabralo farbu, Lillien mohla znova počuť, vidieť. A začula hlas Awcelen. Sedela na stoličke v okrúhlej miestnosti, nie zviazaná. Kamenná miestnosť bola chladná.
''Tak, Lillien. Je mi ľúto, ale úloha bola zrušená. Majsterka Pheys má iné starosti. Ale čas ktorý si tým získala... môžeme ho využiť na výučbu? Chcela si sa dozvedieť viac o antimágii.'' Usmiala sa zoširoka a spýtavo na Lillien pozrela. Očividne si Lillien nič nemala pamätať, a jej spomienky mali začínať tesne pred začiatkom úlohy v Nuvane.
Návrat hore Goto down
Hysterio
Legenda
Hysterio


Počet príspevkov : 1063

Nové zistenia - Stránka 10 Empty
OdoslaťPredmet: Re: Nové zistenia   Nové zistenia - Stránka 10 I_icon_minitimeUt 19 január 2016, 22:41

Lillien Celentia

Po posledných slovách tohoto stvorenia, som len nemo a súhlasne prikývla. "Ešte sa porozprávame." Dodala som na rozlúčku a následne sa celá táto atmosféra začala strácať. Nebolo to však pomalé prebúdzanie, skôr precitnutie, ktoré hneď využila Awcelen k svojmu príhovoru. 
"Ah, to je škoda. Tešila som sa." Odvetila som jej s ľahkým úsmevom na tvári a pošúchala som si oči. Vyzeralo to tak, že na mňa z nejakého dôvodu ide únava. Predsa len som ani nemala kedy spať.. odkedy sme sa vrátili a tak. Nemohla som však vyzerať podozrivo. Jej ponuka mi navyše celkom vyhovovala. Budem naďalej v Engenirthe.. aspoň kým tej bytosti nesplním dohodu.. a kým z Engenirthu nevycuciam všetky vedomosti, ktoré by som mohla byť schopná nahromadiť. Napríklad už o spomínanej Antimágii.. Awcelen mala jednu nevýhodu. Vyrastala som pri nej a pri jej sestrách celý život.. tieŽ som vedela ako využívať druhých ľudí.. ako moje figúrky. To si to ani nemuseli uvedomiť, keďže som podobné sklony nikdy neukazovala.
"Bola by som rada, ak by si mi s tým pomohla teta Awe." Mala som čo robiť, aby sa pomerne milý tón nezmenil na vypľutie jej mena a zašlapnutie ho do zeme.
Návrat hore Goto down
Sponsored content





Nové zistenia - Stránka 10 Empty
OdoslaťPredmet: Re: Nové zistenia   Nové zistenia - Stránka 10 I_icon_minitime

Návrat hore Goto down
 
Nové zistenia
Návrat hore 
Strana 10 z 14Choď na stránku : Previous  1 ... 6 ... 9, 10, 11, 12, 13, 14  Next

Povolenie tohoto fóra:Nemôžete odpovedať na témy v tomto fóre.
Deritrea :: Herné fóra :: Veľká Isenia :: Isenia-
Prejdi na: