DomovFAQHľadaťZoznam užívateľovUžívateľské skupinyRegistráciaPrihlásenie
Vítej, cizinče! Copak tě přivádí do těchto končin? Zabloudil jsi? Nebo se chceš stát součástí tohoto velkolepého dobrodružství? Třeba to není náhoda, že jsi se dostal právě na tohle místo. Co když to budeš právě ty, kdo změní chod dějin našeho světa? Je to jen na tobě!

Share | 
 

 Viktoria Wynran

Goto down 
AutorSpráva
Hysterio
Hrdina
avatar

Počet príspevkov : 916

OdoslaťPredmet: Viktoria Wynran   St 06 august 2014, 23:11

Meno: 
Viktoria

Rod: 
Wynran

Pohlavie: 
Žena

Vek: 
15

Rasa: 
Človek

Miesto pôvodu: 
Madwen

Trvalé vydlisko: 
Rodinný hrad

Rodina:
Cadwel Wynran (52 rokov) - otec
Deva Wynran (mŕtva) -matka
Jorana Wynran (27) -sestra /dve deti
Synen Wynran (mŕtvy)- brat
Coryn Wynran (mŕtvy)- brat


Frakcia:
Madwenský šlachtický rod

Povolanie:
Urodzená

Popis povolania:
Byť urodzeným mnoho ľudí považuje za ľahké, mnoho za nesmierne náročné. V podstate sa však jedná len o stav, nie tak úplne o povolanie. V podstate okrem študovania rôznych odvetí, prírodných vied, matematiky, jazykov a etikety, účastnenie sa bálov a zastupovanie svojho rodu, nemusí robiť absolútne nič. 

Zvláštnosti:
Pôvodne by sa dalo hovoriť o talente, každopádne to Talent naozaj nie je. Talent totiž znamená, že je človek v niečom dobrý, ona však práve v tejto veci nie je nijak výnimočne dobrá. Je to z dôvodu, že čo sa týka mágie, niečo ako talent neexistuje, len odhodlanie. Každopádne Viktoria má istý "cit", cit pre mágiu. Mágia je však charakterizovaná ako "všetko", aj najmenší pohyb svalov je svojim spôsobom mágia. Ona však je omnoho citlivejšia, čo sa týka silnejšej mágií, kúziel, či magických aur. Niekedy je v prítomnosti mocnej magickej bitosti napríklad veľmi zoslabnutá či naopak, veľmi hyperaktívna. Veľmi sa to zobrazuje na jej premenlivej nálade.

Má tiež trocha iný pohľad na svet, no to bude opísané vo vlastnostiach.

Schopnosti:
Tak, je to urodzený šlachtic ktorý nikdy v živote nemusel držať v ruke sekeru a napríklad, rúbať drevo. Takže v zhrnutí by sa dalo povedať, že by pochod v ťažkej zbroji neprežila. Nie je úplne slabá či neschopná pohybu. Uznáva myšlienku harmónie krásy tela a duše. Aj keď jej pojem krásy duše môže znamenať niečo iné, než u normálnych ľudí. Nie je neschopná v pohybe práve vďaka pravidelným cvičeniam ktoré sú zahrnuté v jej štúdiách s rôznymi profesromi.
Každopádne ovláda prírodné vedy vrátane matematiky a všetkych "hlavných" jazykoch. Vie sa dohovoriť aj s Moggmi, dokonca aj s drakmi. Ovláda etiketu, rovnako ako dejiny Deritrei podľa rozprávania jej ľudu.

Mágia:
Smaragdový kódex - alebo tiež kniha z ktorej sa Viktoria učí, popravde sama stále netuší čo. Prečítala ju už nespočetne krát a jediným výsledkom bolo to, že sa naučila komunikovať s duchmi, stále im však nerozumie, pretože oni hovoria starovekým dračím jazykom, nie tým novým, ktorý sa používa teraz.

Politické presvedčenie:
Viktoria je presedčená o tom, že kráľovstvo potrebuje vládcu, ktorého nikto iný nedokáže ovplivniť. Že sú ľudia a iné tvory ako ovečky, ktoré proste ptorebujú byť riadený a viazaný zákonmi, ktoré určujú nadradené osoby, jej postavenia. Teda konkrétne jedna osoba, kráľ či kráľovná. Každopádne je pevne presvedčená o tom, že sa kráľovnou
Madwenu stane ona. Nie je žiadnym tajomstvom o to, že sa o korunu v kráľovstve Madwen bije niekoľko rodov.

Vzťahy k ostatným rasám:
Viktoria je v tomto ohľade veľmi tajnoskárska. Naozaj nikto, ani jej otec či sestra, nevedia ako to s ňou vo vzťahoh k ostatným rasám je. Popravde ju obyčajné rasy nezaujímajú ani v najmenšom. Ľudia, Trpazlíci či dokonca Valeáni a Elfovia, všetci sú jej ukradnutý. Pociťuje k nim istú hĺbku nechute práve kvôli ich nedokonalosti a kvôli tomu, aký sú slabý. Stále však chápe že je sama človek, no ona je predsa len výnimočná, je šlachticom. 
Každopádne existujú rasy, ktoré ju fascinujú. Sú to však prevažne rasy nemŕtvych, rasy démonov a rasy rôznych magických bytostí, ktoré sa od ostatných veľmi líśia. je pri tom jedno, či sa jedná o humanoidnéči ne-humanoidné stvorenia, inteligentné, polointeligentné či neinteligentné. Facinujú ju, často o nic hčíta v knihách, ako historických, tak aj trebárs "encyklopédiách" či "beštiároch".

Povaha:
Patrí k tým ľuďom, ktorý majú Napoleonský komplex, rovnako ako aj Narcistický komplex. Verí na väčšie dobro, aj ekď si svoje názory necháva pre seba. Hlavne tie tajné, ako napr plány a podobne. Je však veľmi inteligentná a podľa toho sa aj správa k určitým druhom ľudí. Dokáže byť zákerná rovnako, ako milá, no nikdy by tejto osobe nemal nikdo tak úplne veriť a dôverovať. Ak by ste za ňu dali ruku do ohňa, spálili by ste sa. Je veľmi ambiciózna, no trpezlivá. Každopádne ak má jasnú príležitosť, tak sa jej chopý, bez okolkov. 
Je veľmi dobrá v pretvárke, zvádzaní a v reči tela. Patrí to k jej povahe, keďže sa presne podľa toho správa. Už z jej držania tela viete, či má o niekoho záujem alebo nie. Aj keď si to bežné oko nevšimne, skôr len osoby ktoré to tiež využívajú. Vďaka jej nesmiernej kráse sa do nej zľahka zamiluje takmer ktorýkoľvek muž, hocijakého veku.
V skratke, je to dosť veľká  "Manipulátorka".

Obľúbené:
Nahota, nikto nevie či je to len ďalší z jej krokov ako ochromiť svoje obete alebo proste jej nechuť k tomu, obliekať sa ak to nie je zapotrebné. Ťažko u nej nájdete oblečenie, ktoré sa skladá z viac než nejakých tenkých a takmer priesvytných rúch, či podobne. Taktiež má veľmi rada samotu, knihy a čítanie. Býva očarená starými a trocha morbidnými výjavmi, zachytenými na obrazoch. 

Neobľúbené:
Nemá príliš v láske príliś veľkú pozornosť. Zväčša sa na báloch drží v ústraní. Nie je to fóbia, práve z ústrania sa vśak najlepšie dajú kuť pytle a povery, manipulovať s davom ktorý sa snaží pretlačiť do stredu pozornosti a podobne. 

Fóbie a strachy:
Viktoria sa bojí toho, že slame čo sa jej cieľu týka. Každopádne jej osobné ciely sa nestotožnujú s jej cielami, ktoré do nej nanuckal človek, aj keď ich vždy zatiaľ poslušne plní.

Ciel:
Jej cieľom je práve Smaragdový kódex, jeho rozlúštenie, jeho tajomstiev a ovládnutie toho, čo je tam napísané. Momentálne sa snaží naučiť starú dračinu.

Životopis:
Viktoriin život bol už odmala celkom zložito prepletený. Prepletený intrigami, rodinnými starosťami a nenormálnou, aj keď skôr psychickou drinou. Pár hodín po jej narodení, jej zomrela matka na následky zranení, ktoré pri pôrode utrpela. Nebol to nijak ľahký pôrod. Zároveň sa však samotná VIktoria narodila ako silné a zdravé dieťa, ktorému sa malo dostávať len tej najlepšej starostlivosti. Absencia matky by pravdepodobne v jej detstve spravila niečo, čo by ju mohlo nejakým spôsobom od ostatných deti meniť. Dosť stačilo už to, že bola šlachtičná a tak iné deti, hlavne služobnícke, nemali na výber, než sa s ňou hrať. Jej výchovu však prevzala jej staršia sestra. Sama ešte nebola ani len dospelá a ani vydatá no prvých päť rokov sa o ňu starala ona. Od sestry sa toho naučila veľa, získala si k nej veľmi dobrý vzťah a hlavne rešpekt. Bola to osoba, na ktorú sa chcela Viktoria podobať. Každopádne od piatich rokoch sa o ňu starala služobná, Valeánka, pretože sa jej sestra vydala a odsťahovala sa preč zo sídla rodu. Jej život odvtedy sa drasticky zmenil. Hlavne sa začala učiť, učiť všetkému, čo si od nej otec prial. Bola vždy veľmi poslušnou dcérou a už v tak mladom veku bolo vidieť, že keď vyrastie, bude aj neskutočne krásna. Každopádne krása a múdrosť nie sú všetky potrebné atribúty k tomu, aby to niekam dotiahla. Niekam sa myslí na tú najvyššiu možnú priečku v jej postavení. Jej rod, aj keď bol veľmi mocný, a mal veľmi veľké postavenie v zemi, stále nebol kráľovský. Vydať sa však za muža z kráľovského rodu by im veľmi pomohlo. Aj keď tento cieľ bol utajený ako Viktorii, tak aj jej sestre, až do jej neskorších životných chvíľ. Viktoria mala vždy veľmi zvláštnu osobnosť, možno to bolo z vedomostí ktoré do ňu tlačili. Učila sa totiž aj veci, ktoré by sa pôvodne učiť nemala no nemala na výber, a ani o tom vlastne nevedela. 
Jedného dňa sa usporiadal ples, samozrejme to nebol jej prvý a ani posledným. Každopádne sa stal výnimočným a v podstate zlomovým v jej celom živote. Také chvíľe človek zažije len pár krát, vždy im pri tom zmenia život. Viktoria dostala knihu. Vždy mala rada knihy. Len v jej izbe ich človek nájde nespočetné množstvo, to sa nerátajú knižnice. Peniaze pri tom nikdy nie sú problém, vďaka bohatstvu jej rodu. Len jej samotná knižna´zbierka by dokázala stredne veľké mesto udržať nad vodou niekoľko mesiacov. Konkrétne táto kniha však bola pravdepodobne niečim, omnoho vzácnejším. Bola už stará no.. o to tajomnejšia, navyše písaná v modernom dračom jazyku. Ten samozrejme ovládala, ako všetky ostatné jazyky, ktorými sa na Deritrei človek môže dohovoriť.
Viktoria po plese nevychádzala z izby celé týždne. Stále bola zahrabaná v práve tejto knihe a vždy, keď sa jej niekto spýtal, o čo sa jedná.. vysvetlila, že je to len veĺmi napínavý román z vojny o nejaké neznáme pobrežie, ktoré aj tak nikto zo služobníkov nepoznal. Táto kniha však obsahovala niečo iné, ďaleko temnejšie a nebezpečnejšie. 
Za päť rokov dokázala spraviť len veľmi jednoduchú vec, rozprávať sa z duchmi. Každopádne ich počuje, vidí.. a oni počujú a vidia ju. Nedokáže s nimi však konkrétne hovoriť, pretože im nerozumie. Hovoria jazykom, ktorý jej je nejakým spôsobom známy, no zároveń mu takmer vôbec nerozumela. Preto začala pátrať a nakoniec zistila, že sa jedná o starovekú dračinu, teda jazyk, ktorý využívali ako prvý eśte Eras s Isenom a ich letky drakov. Pomedzi tisíckami ďalších kníh našla ďalšiu, pravdepodobne rovnako hodnotnú, kde boli práve rozdieli medzi novou a starou dračinou, rovnako ako aj základy. Preto sa momentálne zamerala na ne. 
Pomedzi to jej otec prikázal, aby sa dvorila princovi tejto zeme, čo veľmi popudilo jej sestru, takže sa s ňou už nejaký čas nevýdala. Popravde ju však v jej momentálnom psychickom rozpoložení tieto problémy, trápia najmenej.


Návrat hore Goto down
Zobrazit informácie o autorovi
 
Viktoria Wynran
Návrat hore 
Strana 1 z 1

Povolenie tohoto fóra:Nemôžete odpovedať na témy v tomto fóre.
Deritrea :: Hra :: Postavy :: Neaktívne postavy-
Prejdi na: