DomovFAQHľadaťZoznam užívateľovUžívateľské skupinyRegistráciaPrihlásenie
Vítej, cizinče! Copak tě přivádí do těchto končin? Zabloudil jsi? Nebo se chceš stát součástí tohoto velkolepého dobrodružství? Třeba to není náhoda, že jsi se dostal právě na tohle místo. Co když to budeš právě ty, kdo změní chod dějin našeho světa? Je to jen na tobě!

Share | 
 

 Váhy vojny

Goto down 
AutorSpráva
Horox
Kráľ
avatar

Počet príspevkov : 1264
Vek : 25

OdoslaťPredmet: Váhy vojny   Pi 01 august 2014, 23:19

''K'sabhan znova otvoril diplomatické vyjednávania! Obaja diarchovia, Haidar i Rajaa, sa vzájomne zhodli a dovolili nám poslať diplomatov.''
Radostná správa rýchlo prešla cez kráľovskú sálu a zhromaždení diplomati dali najavo svoju radosť. Išlo o formálne prostredie, no nejeden z diplomatov nahlas vykríkol veselý pokrik a gratulácie. Tí starší, vediac že situácia nikdy nebýva tak jednoduchá, len zostali na svojich miestach a mračili sa. V očiach niektorých sa však zračila malá nádej. A tí čo boli pozorní si všimli, že hovorca sa neusmieva.
Ten nechal vravu ustať a následne zdvihol ruku aby znova získal slovo.
''Vyjednávania sú však otvorené pre všetkých, a to samozrejme zahŕňa aj...''
Hovorca na chvíľu zmĺkol a neveriacky pokrútil hlavou.
''... Madwen a ostatných ľudských sviniarov.''
Vyslovenie názvu kráľovstva ktoré trpaslíci tak zhlboka nenávideli vyvolalo v sále veľký ohlas. Viacerí diplomati sa ozvali a nahlas nadávali, no mnohí z nich sa len tvárili nahnevane alebo sa rázne postavili na nohy. Jeden dokonca vykráčal von s početnými a kreatívnymi nadávkami na celú ľudskú rasu. Skúsení diplomati len kývali hlavou, akoby už dopredu vedeli čo presne hovorca povie.

Kráľ Owyn si dal na dnešný deň zvolať všetkých diplomatov, ktorí sa nachádzali v blízkosti hlavného mesta Gürnaku, metropoly Dunmor, no sám sa nezúčastnil. Konferencia, konajúca sa priamo v kráľovskej hale, vyžadovala účasť každého - a keďže do Urnore diplomati aktuálne nemali prístup, všetci sa nachádzali v Dunmore. Zorgar mohol okrem seba v sále vidieť zopár diplomatov z Urnore a Gürnaku, no mnoho ich chýbalo - väčšina z nich bolo zosnulých, zranených alebo na iných misiách. Keďže Urnore a Gürnak boli vojnou zasiahnuté najviac, počet diplomatov za posledné desaťročia výrazne klesol, pričom ich dnes zostávala len hŕstka. Králi by svojich diplomatov povolali naspäť, lenže K'sabhan svoje rozhodnutie oznámil nečakane. Owyn sa preto rozhodol, že za diarchami pôjdu tí, ktorí môžu okamžite vyraziť. V sále nechýbali tam ani kolegovia z Galyru, Elgrimu, Taldriru, Veku, Thirainu, Törga, Keldäru a Lörgeru.

Situácia bola skutočne napätá, a to z mnohých dôvodov.
Po tom ako zo severu prišli Urnore na pomoc nové posily pred pár mesiacmi, niekoľko tamojších kráľov sa rozhodlo, že nové armády už nepošlú. Ich odôvodnenie bolo také, že armády posielajú už dlhé roky a situáciu vo vojne to aj tak nemení. A Urnore, či Gürnak na to nemohli nijakým spôsobom reagovať. Vyhrážky by nepomohli - to by vzťahy len zhoršilo a Urnore by vyhrážky nemohlo podložiť. Severní trpaslíci si žijú viacmenej výborne a táto ich reakcia mnohých tu na juhu nahnevala. Severní králi sú si vedomí, že ak aj ľudia porazia Urnore a ostatné južné kráľovstvá, na sever by nikdy nešli kvôli dobrému dôvodu - moggovia. A priechod cez sever bol nemožný. Hory tam sú dokonale obránené a nedobytné.
Všeobecne sa však týmto ťahom severských kráľov výrazne zhoršili vzťahy a mnohí ich začali kvôli tomu neznášať. Väčšina ľudí ich považuje za zradcov rasy a zbabelcov.
A Garstern mal v tomto období vlastné problémy... Owyn smerom na západ ani nevyslal správu. Armády od nich sa Urnore nikdy nedočká.
Viacero diplomatov malo otázky ohľadne elfov z Neldranu, no tí sa výslovne odmietli pridať do vojny, a rovnakú odpoveď mali aj po desiatkach žiadostí o pomoc od trpaslíkov.

Príchod novej armády zo severu pomohol upevniť obranu Urnore, no trpaslíkom sa nepodarilo výrazne posunúť front na východ. Obsadili zo tri pevnosti, ktoré sa dostali pod okamžité obliehanie... rozhodne však pomohli obrane Urnore. Obrancovia si mohli aspoň na moment vydýchnuť, obnoviť sily a opraviť škody. Podľa najnovších správ, pevnosti dlho nevydržia a armády ľudí sa znova pustia do obliehania Urnore. A Urnore už po rokoch bojov a obliehania nemá takú vôľu ako kedysi...

Kým armády Urnore a Gürnaku dlhé roky bojovali na východnej fronte a obraňovali územie Urnore, loďstvo a admiralita Gürnaku malo iné starosti. Keďže Madwen a iné ľudské kráľovstvá hojne obchodovali z dhakskými diarchiami (početná sústava diarchií na juh od severozápadných kráľovstiev Isenie - K'sabhan, Charka, Dar'shuyel, Mo'mahran, Chayan a Gojrutt) rovnako ako trpaslíci, robili tak aj za vojny. Diarchovia vtedajšej doby neboli príliš naklonení trpaslíkom a tak na trpaslíkov udelili obchodné embargo, ktoré výrazne uškodilo vojnovým snahám trpaslíkov. Existovalo na to mnoho dôvodov - dhakri si nechceli znepriateliť blízke kráľovstvá ľudí a obchod s nimi bol predsa len výhodnejší. Navyše K'sabhan, ako líder dhakrov, vedel, že trpaslíci by mohli zaútočiť len po mori, a ak v niečom K'sabhan vynikal, bolo to námorníctvo. Takto si zabezpečili bezpečné miestečko ako spojenci ľudí, najmä Madwenu, a relatívny mier a prosperitu. Vtedajší kráľ Gürnaku, Gortep, si však túto situáciu nechcel pripustiť a svojím početným loďstvom obsadil všetky obchodné cesty smerujúce z dhakských diarchií do Madwenu a iných ľudských kráľovstiev. Povolenie na prieplav nedal ani obchodným lodiam z hlbokého juhu, prakticky nikomu, kto obchodoval z ľudskými kráľovstvami. Diarchovia K'sabhanu vedeli, že ak by na lode Gürnaku zaútočili, bola by to vojna - ktorú by K'sabhan námorne vyhral, no utrpel by veľké škody. Madwen vyzval G'sabhan aby trpaslíkov zničil, a kráľ Gortep vyzval diarchov, aby prestali obchodovať so severnými kráľovstvami, a hlavne Madwenom. Obe kráľovstvá, obe strany vojny na diarchov tlačili, a v tomto napätí jeden z diarchov umrel, čo spôsobilo značný diplomatický problém. Preživší diarcha bol následne odvolaný a štát sa dostal do stavu, v ktorom nemohol poriadne vyjednávať. Ako dočasné riešenie, K'sabhan vyhlásil diplomatickú pasivitu. Madwen na odpoveď nečakal a proti kráľovi Gortepovi vyslal loďstvo. Obe armády sa stretli na morskom území, ktoré patrilo K'sabhanu. Nasledovala jedna z najväčších námorných bitiek tejto vojny, v ktorej kráľ Gortep triumfoval. O pár dní na to boli noví diarchovia zvolení, a títo rázne prerušili obchodné a diplomatické vzťahy s Madwenom za porušenie územia, a zaútočili na Gortepovo loďstvo, ktoré stále blokovalo obchodné cesty. Gortep sa dal na útek, no svoj účel dosiahol. K'sabhan následne prerušil diplomatické vzťahy aj s Gürnakom.

To bolo pred desiatimi rokmi. Kráľ Gortep zahynul na bojisku a nastúpil jeho syn, mladý kráľ Owyn. Obe strany vojny po celý ten čas presviedčali K'sabhan aby pomohol vo vojne. Armády dhakských diarchií by vojnu konečne rozhodli. Rovnako tak ich loďstvo, a obchodná podpora. A K'sabhan teraz otvoril dvere pre všetkých diplomatov... bol to nečakaný krok, ktorý sa stretol s veľkým podozrením. Aké boli ciele diarchov? To nikto netuší. Aspoň teda zatiaľ.

Po tom ako hluk v sále ustal, hovorca pokračoval.
''Avšak existuje podmienka. Diplomati môžu pochádzať len z kráľovstiev, ktoré sú priamo vo vojne. Je to prísna požiadavka diarchov, a...''
''Taká vec sa dá jednoducho obísť. Odkiaľ budú vedieť...'' Začal hovoriť jeden zo starších diplomatov, no hovorca ho okamžite prerušil.
''Nie, to nepôjde. A neprerušujte ma. Diarcha Haidar si pred pár rokmi od kráľa vyžiadal zoznam diplomatov za zámienkou katalogizácie mien do budúcnosti. Ten zoznam bol pravý... takže ich nemožno oklamať.''
Táto správa mala samozrejme negatívny ohlas. Priamo vo vojne boli len Urnore a Gürnak, a diplomati týchto krajín neboli početní. Vlastne v tejto sále chýbal jediný majster diplomat, ktorého by kráľ Owyn mohol poslať. Podľa podmienok diarchov by na misiu mohlo odísť zo päť diplomatov, sediacich v sále.
''Na základe najvyššieho nariadenia, misie sa zúčastnia traja diplomati. Prosím, ktorí z vás majú záujem?''

_______________________________________________
''Ich tvrdohlavosť a nenapraviteľnosť tvárou v tvár skaze je obdivuhodná, ale v konečnom dôsledku hlúpa.''
- generál Delwan Gammter na adresu valeánov bojujúcich o zachovanie ich výsadného spoločenského postavenia aj napriek tomu, že časy dračie skončili a započali časy temné


Naposledy upravil Horox dňa Pi 04 december 2015, 14:25, celkom upravené 1 krát.
Návrat hore Goto down
Zobrazit informácie o autorovi
Gureas
Sedliak
avatar

Počet príspevkov : 87
Vek : 23
Charakter : Dagonith syn Hurthonův, Zorgar z Garsternu

OdoslaťPredmet: Re: Váhy vojny   Ne 03 august 2014, 19:18

Zorgar z Urnore

Byly to těžké časy. Krušné desetiletí nikdy nekončících bojů s mrzkou lidskou rasou. Každým dnem přicházely obě strany o stovky mužů. Fronty byly jedinými obrovskými jatkami, kde vojácí obou království čekali na svého řezníka. Na kata, který jejich duše sprovodí z tohoto světa.
Trpasličí forty úpěly pod vlnami úmorných a zuřivých útoků lidského království, které jakoby nemuselo řešit počty obětí, či snad věci jako zásobování. Z nějakého důvodů při nich stála štěstěna více. A válka tak pokračovala.
Zorgar si pamatoval, kterak jako nováček na poli diplomacie vstoupil do té vařící se kaše válečného konfliktu. Soukolí by ho málem semlela, nebýt několika zkušenějších reků, jenž se na tomto bojovém poli orientovali s přehledem lépe. Jen díky jejich nataženým rukám zvládl přečkat začínající válku. Kde jim byl konec? Mnoho z nich již dávno nežilo, padli spolu s dalšími někde na frontách a fortech. Lidé někdy nebrali žádné zajatce.

A teď zde seděl. Již to byl nějaký ten pátek co musel opustit pohodlí Urnore. Města, jeho rodného města, které bylo obléháno a ohmatáváno těmi zkaženými hnáty lidské rasy!
Všichni byli stejní. A teď se do toho začali montovat ještě ti další. Zorgar se ušklíbl, když zazněly slova představeného. Kdyby nebylo jich, mohla být už válka dávno vyhraná, nebo alespoň. Teď jim budou obě frakce lézt do zadku a oni z toho budou mít prospěch. A bude to opravdu drahé, pokud jedna z nich bude chtít převést jejich vliv ve svůj prospěch.
Zvláště když se ukázalo, že si to ti svińuchové pojsitili.

Sálem se opět pomalu rozšířilo ticho. Zorgar se rozhlédl. Jeho spolusedící sdíleli jeho opovržení, překvapení i negativní náladu. Někteří byli překvapeni, že se diarchové opět chcou do celého konfliktu mazat takovýmto způsobem.
Když pak hlavní přísedící oznámil, že tři z dalších budou povinnováni odjezdem na vyjednávání, ušklíbl se. V sálu to zašumělo. Nevypadalo to, že bude příliš veliký zájem, ale ve chvíli kdy se se začaly rozvážně zvedat první ruce, zvedl ji on. Rychle a rázně.

„Já se hlásím!“ Řekl tvrdým hlasem a upravil si plnovous, který se mu při té příležitosti zvlnil na stranu. Zatímco jeho otec bojoval ve svém rodném městě, on tu teď seděl. Hlavou se mu přitom rojily myšlenky.
Tahle mise rozhodně nebude příjemná. A ani jednoduchá. Všechny strany se budou snaži získat převahu všemi možnými prostedky.
Návrat hore Goto down
Zobrazit informácie o autorovi
 
Váhy vojny
Návrat hore 
Strana 1 z 1

Povolenie tohoto fóra:Nemôžete odpovedať na témy v tomto fóre.
Deritrea :: Ostatné :: História :: História hry-
Prejdi na: