DomovFAQHľadaťZoznam užívateľovUžívateľské skupinyRegistráciaPrihlásenie
Vítej, cizinče! Copak tě přivádí do těchto končin? Zabloudil jsi? Nebo se chceš stát součástí tohoto velkolepého dobrodružství? Třeba to není náhoda, že jsi se dostal právě na tohle místo. Co když to budeš právě ty, kdo změní chod dějin našeho světa? Je to jen na tobě!

Share | 
 

 Sekery [MELEE]

Goto down 
AutorSpráva
Horox
Kráľ
avatar

Počet príspevkov : 1264
Vek : 25

OdoslaťPredmet: Sekery [MELEE]   Po 15 august 2011, 19:25

Zoznam druhov sekier, krompáčov a podobných zbraní zo sveta Deritrea. Je pomerne krátky, lebo typov týchto zbraní neexistuje až tak veľa, naopak existuje veľa odrôd k jednému typu sekier. Ku každej zbrani pridávam stručný popis a obrázok.

V prípade, že budete cítiť potrebu do zoznamu niečo pridať, pokojne. Toto je len rozpis základných sekerových zbraní.

Efektivita:
Najväčší dosah zbrane? Vraní zobák a Bhuj.
Najviac praktická / flexibilná zbraň? Rôzne krompáče a kosáky.
Najsmrteľnejšia zbraň? Všetky, ale najviac Tabar Zin.
Najrýchlejšia zbraň? Rôzne krompáče a kosáky.
Najlepšia proti ťažko obrneným protivníkom? Tabar Zin, Labrys a bojové sekery.
Najlepšia proti ľahko obrneným protivníkom? Rôzne krompáče a kosáky, Bhuj a Vraní zobák.
Najlepšia proti kavalérii? Vraní zobák.
Najťažšia na správne zaobchádzanie / najťažší tréning? Tabar Zin a Bhuj.
Najpresnejšia zbraň? Vraní zobák a Bhuj.
_________________________________________

1. Krompáč / kosák

Spoiler:
 

Existuje mnoho druhov krompáčov a kosákov, od klasických na ťaženie (tretí obrázok, veľký) a kosenie až po bojové. Dal som všetky do jednej kategórie, lebo sa v mnohom podobajú a nemá zmysel z nich robiť samostatné zbrane. Každému je jasné, na čo sa krompáč a kosák štandardne používa, ale čo ich bojové potenciály? Tu je niekoľko podkategórií:
Kohútí kosák (prvý obrázok, biele pozadie) - štandardná rúčka, hlavná čepeľ zahnutá, vedľajšia čepel taktiež a ostrý bodec. Výborná zbraň na odzbrojovanie a spôsobovanie bodných zranení. Môžu sa používať aj dve naraz.
Kama (druhý obrázok, červené pozadie) - Veľmi jednoduchá zbraň. Dá sa s nimi zachytiť, vyblokovať alebo odzbrojiť protivníka. Aj napriek jej veľkosti je pomerne nebezpečná v rukách skúseného bojovníka.
Ankus (malý obrázok úplne dole) - Malá zbraň, vhodná na rýchle výpady. Jej výhoda spočíva v čepeli, ktorá je v tvare háku a tak dokáže nepríjemne odzbrojiť protivníka alebo mu spôsobiť veľké zranenia, v prípade, že sa zahákne Ankus do svalstva.
''Bojové kladivo'' (predposledný obrázok, biele pozadie) - Rúčka tejto zbrane je variabilná, môže mať dĺžku kopije ale aj malého kladiva, je však primárne na boj na blízko. Kladivo dokáže efektívne zraniť protivníka bez toho, aby sa mu dostal cez brnenie, lebo tlak a sila úderu prejde aj cez veľmi hrubé prekážky.
Jazdecký krompáč (posledný obrázok) - Používaný kavalériou. Bodec dokáže v dostatočnej rýchlosti bez problémov preraziť hrubé brnenie a spôsobiť zranenia. Zbraň je však ťažká a nemotorná. Taktiež sa môže zaseknúť v brnení a vždy nespôsobuje smrteľné zranenia.


2. Vraní zobák

Spoiler:
 

Typ zbrane s dlhou pevnou rúčkou, malej hlavy kladiva a malého bodca na vrchole. Najviac na útočenie sa používa ''zobák'', ktorý dobre trhá brnenie, namiesto kladiva. Prakticky je to omnoho dlhší jazdecký krompáč. Jeho efektivita je ale omnoho vyššia.


3. Tabar Zin

Spoiler:
 

Obrovská sekera s dlhou rúčkou a jednou dlhou čepelou, trikrát upevnenú na rúčku. Má výšku 7 stôp. Rúčka je veľmi úzka, vždy ľahká a spevnená železnými časťami. Dlhá čepeľ je ťažká a ostrá. Zbraň dokáže spôsobiť obrovské zranenia, takmer vždy fatálne. V rukách neskúseného bojovníka je prakticky nepoužiteľná, ale o to sú nebezpečnejší tí trénovaní - tejto zbrane sa právom mnohí boja.


4. Labrys

Spoiler:
 

Dvojhlavá symetrická sekera. Okrem boja sa používa aj ako nástroj. Dĺžky rúčok sú rôznorodé, od krátkych až po vyššie ako dospelý človek. Najčastejšie ich používajú trpaslíci. Je efektívnejšia ako klasická jednohlavá sekera, ale zároveň ťažšia na používanie. Vytrénovaní bojovníci sú s toutou sekerou extrémne nebezpeční.


5. Bojová sekera

Spoiler:
 

Klasická bojová sekera. Jednoznačne najviac a najčastejšie používaná zbraň z celej tejto kategórie. Zároveň má najviac odrôd - počítajú sa na desiatky. Tento jednohlavý typ sekery sa používa na rúbanie dreva, ale predovšetkým na boj. Dĺžka rúčky je vysoko variabilná, rovnako ako tvar čepele a techniky boja. Tu je niekoľko najdôležitejších podkategórií:
Sekerka (prvý obrázok) - Jedna z menších verzií klasickej sekery. Rýchla manipulácia, manévrovanie, vhodná na veľmi blízky boj. Druhá hlava slúži ako kladivo a vrchol ako malé páčidlo, čím sa stáva multifunkčná.
Nusappa (druhý obrázok) - Zvláštna sekera, ale prakticky má len inú čepeľ ako klasická. Primárny účel Nusappy je vrhanie. Dá sa ľahšie zlomiť, odzbrojiť, ale zároveň ja sama používaná na odzbrojovanie a samozrejme, klasické sekanie.
Vrhacia sekera (tretí obrázok) - Najmenšia sekera zo všetkých druhov. Dá sa použiť aj na boj zblízka, ale je viacmenej neefektívna. Jej primárny účel je na hádzanie. Je veľmi presná pri dobrom mierení, veľmi rýchla a smrteľná. Z hádzacích zbraní je jedna z najsilnejších a najefektívnejších.
Dlhobradá sekera (štvrtý obrázok) - Sekera s dlhšou rúčkou (pre obe ruky) a pretiahnutou čepelou. Nič špeciálne, štandardná bojová sekera.
Adusse (malý obrázok) - Podobne ako dlhobradá sekera, nič zvláštne. Jej jedinou zmenou je druhá čepeľ na druhej strane rúčky, ale menšia.
Masakari (šiesty obrázok, nakreslený) - Veľmi podobná Adusse, až na to že sekundárna čepeľ je ostrejšia.
Sperthská sekera (posledný obrázok) - Jedna z klasických sekier, len namiesto jemne zahnutej čepele má rôzny tvar, nezáleží aký. Spodná časť čepele sa dá použiť na bodanie.


6. Bhuj

Spoiler:
 

Bhuj sa síce nepodobá na žiadnu zbraň, ktorá sa v tejto kategórii nachádza, ale svojou technikou boja sem patrí. Jej čepeľ je zameraná na klasické sekanie, podobne ako so sekerou, až na to že rúčka je veľmi dlhá. Je pomerne podobná Tabar Zin (3.), ale je omnoho ľahšia, menej mohutná a jednoduchšia na rýchle manévre. Bojovníci, ktorí s ňou dokážu kvalitne bojovať, sú ale rovnako obávaní.


_________________________________________

_______________________________________________
''Ich tvrdohlavosť a nenapraviteľnosť tvárou v tvár skaze je obdivuhodná, ale v konečnom dôsledku hlúpa.''
- generál Delwan Gammter na adresu valeánov bojujúcich o zachovanie ich výsadného spoločenského postavenia aj napriek tomu, že časy dračie skončili a započali časy temné
Návrat hore Goto down
Zobrazit informácie o autorovi
 
Sekery [MELEE]
Návrat hore 
Strana 1 z 1

Povolenie tohoto fóra:Nemôžete odpovedať na témy v tomto fóre.
Deritrea :: Hra :: Svet Deritrea [DATABÁZA] :: Spoločnosť :: Vojenská veda-
Prejdi na: