DomovFAQHľadaťZoznam užívateľovUžívateľské skupinyRegistráciaPrihlásenie
Vítej, cizinče! Copak tě přivádí do těchto končin? Zabloudil jsi? Nebo se chceš stát součástí tohoto velkolepého dobrodružství? Třeba to není náhoda, že jsi se dostal právě na tohle místo. Co když to budeš právě ty, kdo změní chod dějin našeho světa? Je to jen na tobě!

Share | 
 

 Vzor postavy do hry

Goto down 
AutorSpráva
Horox
Kráľ
avatar

Počet príspevkov : 1264
Vek : 25

OdoslaťPredmet: Vzor postavy do hry   St 30 júl 2014, 01:55

___________________

Meno:
Používané meno vašej postavy. Nemalo by byť výrazne známe a spoznateľné z iného fantasy. Zároveň by malo dávať zmysel v rámci fantasy a spoločnosti či kultúry z ktorej postava pochádza.

Priezvisko:
Môže byť klanové meno, rodinné či rodové priezvisko, prívlastok, alebo jednoducho len prezývka. Priezvisko však nie je povinné, postava ho vôbec nemusí mať. Platia pri ňom rovnaké pravidlá ako pri určovaní Mena.

Pohlavie:
Muž alebo žena. Treba poznamenať, že rôzne pohlavia oplývajú rôznymi právami, a to v každej spoločnosti iným spôsobom a v inom rozsahu. Keďže Deritrea je klasické fantasy, nečudujte sa ak vám zakážeme ženu - bojovníčku v silno konzervatívnom štáte. Viac sa môžete dozvedieť vo fóre Svet Deritrea.

Vek:
Aký je vek vašej postavy. Berte do úvahy, že jednotlivé rasy sa dožívajú inú dobu, niektoré dlhšie, niektoré kratšie, rovnako ako sa v iný vek dosahuje dospelosť. Viac sa môžete dozvedieť vo fóre Svet Deritrea.

Rasa:
Musíte si vybrať jednu z hrateľných rás. Treba si uvedomiť, že jednotlivé rasy obývajú rôzne územia, ich postavenie vo svete vzhľadom na iné rasy, a množstvo iných skutočností. O rasách sa môžete viac dočítať vo fóre Svet Deritrea.
___________________

Miesto pôvodu:
Kde sa vaša postava narodila. Ak nechcete byť príliš konkrétny, postačí sem oblasť alebo štát. Tento údaj však nie je povinný. K určeniu miesta pôvodu výrazne pomôže mapa vo fóre Svet Deritrea.

Bydlisko:
Kde vaša postava na začiatku hry žije a pobýva. Nie je potrebná presná lokácia, stačí spomenúť oblasť alebo štát, podobne ako v Miesto pôvodu. Ak nechcete, nemusíte sem napísať nič, čo bude znamenať, že postava bydlisko nemá (teda je dobrodruh, tulák a pod.). Pomôžte si mapou vo fóre Svet Deritrea.

Rodina:
Najbližšia rodina postavy a ich stav. Tu nie sú žiadne obmedzenia, no oplatí sa opísať aspoň rodičov a súrodencov. Nepovinný údaj.
___________________

Frakcia:
Ak postava patrí do nejakej organizácie alebo zoskupenia, sem napíšte jej meno či názov. Nemusí to byť nijak špecifická organizácia, berie sa napríklad aj ''strážnik v meste [názov mesta].'' Ak postava nepatrí nikam, nič sem nepíšte.

Povolanie a jeho popis:
Ako si postava zarába na živobytie, kde a ako pracuje. Postava nemusí mať žiadne povolanie. Znova sa tu treba zamyslieť nad reáliami sveta, aby povolanie postavy dávalo zmysel. Patrí sem prakticky čokoľvek z čoho sa nejakým spôsobom zarábajú peniaze, teda napríklad aj bandita.
___________________

Talent:
V čom vaša postava výrazne vyniká. Môže to byť fyzický či psychický talent. Rozhodne sa sem nepočíta ovládanie mágie, ale skôr veci ako obratnosť, sila, charizma, postreh, inteligencia, majstrovstvo konkrétneho typu zbrane a podobne. Talent by mal byť len jeden, a aj ten nie príliš prehnaný.

Schopnosti a zručnosti:
Všetky schopnosti a zručnosti ktoré postava ovláda. Patria sem manuálne zručnosti (ovládanie zbraní, práca s nástrojmi, jazda na koni, práca na poli, vyrábanie predmetov a pod.) ale i vedomostné schopnosti (znalosť jazykov, užitočných rastlín, zverov či beštií, počítanie, čítanie, písanie a pod.).
___________________

Politické presvedčenie:
Tento údaj je dôležitý najmä pre postavy ktoré pochádzajú z vyšších vrstiev spoločnosti. Opíšte tu politické ideály či názory postavy. Ak sa postava o politiku nezaujíma, napíšte aspoň dôvod prečo. Nepovinný údaj.

Vzťahy k ostatným rasám:
Aký má postava názor na iné rasy Deritrei. Stačí sem napísať len niektoré, alebo len tie z ktorými sa postava niekedy stretla. Nepovinný údaj.
___________________

Povaha:
Povaha a personalita postavy. Stačí sem krátky opis osobnosti, no pokojne môžete opísať celý psychologický profil postavy. Dôležitá je aspoň základná charakteristika postavy.

Obľúbené:
Veci, ktoré má postava rada alebo ich miluje. Nepovinný údaj.

Neobľúbené:
Veci, ktoré nemá postava rada a neznáša ich. Nepovinný údaj.

Fóbie a strachy:
Veci, ktorých sa postava obáva a ktorých sa skutočne panicky bojí. Nepovinný údaj.

Ciele:
Sem napíšte čo chce postava v budúcnosti dosiahnuť. Môžu to byť aj nereálne ciele, nikto však nehovorí že splnia. Nepovinný údaj.
___________________

Životopis:
Život postavy od narodenia až po prítomnosť. Nemusíte podrobne rozpisovať každý rok života, no potrebný je aspoň stručný priebeh života a dôležité udalosti počas neho, ktoré sa na postave odrážajú, a sú nejakým spôsobom dôležité. Samozrejme neuškodí ak sa rozpíšete.

Výzor:
Ako postava vyzerá - môžete sem vložiť obrázok, popísať výzor textom alebo oboje.
kód:

___________________

[b][color=#66ffff]Meno:[/color][/b]


[b][color=#66ffff]Priezvisko:[/color][/b]


[b][color=#66ffff]Pohlavie:[/color][/b]


[b][color=#66ffff]Vek:[/color][/b]


[b][color=#66ffff]Rasa:[/color][/b]

___________________

[b][color=#66ffff]Miesto pôvodu:[/color][/b]


[b][color=#66ffff]Bydlisko:[/color][/b]


[b][color=#66ffff]Rodina:[/color][/b]

___________________

[b][color=#66ffff]Frakcia:[/color][/b]


[b][color=#66ffff]Povolanie a jeho popis:[/color][/b]

___________________

[b][color=#66ffff]Talent:[/color][/b]


[b][color=#66ffff]Schopnosti a zručnosti:[/color][/b]

___________________

[b][color=#66ffff]Politické presvedčenie:[/color][/b]


[b][color=#66ffff]Vzťahy k ostatným rasám:[/color][/b]

___________________

[b][color=#66ffff]Povaha:[/color][/b]


[b][color=#66ffff]Obľúbené:[/color][/b]


[b][color=#66ffff]Neobľúbené:[/color][/b]


[b][color=#66ffff]Fóbie a strachy:[/color][/b]


[b][color=#66ffff]Ciele:[/color][/b]

___________________

[b][color=#66ffff]Životopis:[/color][/b]
 

[b][color=#66ffff]Výzor:[/color][/b]_______________________________________________
''Ich tvrdohlavosť a nenapraviteľnosť tvárou v tvár skaze je obdivuhodná, ale v konečnom dôsledku hlúpa.''
- generál Delwan Gammter na adresu valeánov bojujúcich o zachovanie ich výsadného spoločenského postavenia aj napriek tomu, že časy dračie skončili a započali časy temné
Návrat hore Goto down
Zobrazit informácie o autorovi
 
Vzor postavy do hry
Návrat hore 
Strana 1 z 1

Povolenie tohoto fóra:Nemôžete odpovedať na témy v tomto fóre.
Deritrea :: Hra :: Pravidlá hry-
Prejdi na: