DomovFAQHľadaťZoznam užívateľovUžívateľské skupinyRegistráciaPrihlásenie
Vítej, cizinče! Copak tě přivádí do těchto končin? Zabloudil jsi? Nebo se chceš stát součástí tohoto velkolepého dobrodružství? Třeba to není náhoda, že jsi se dostal právě na tohle místo. Co když to budeš právě ty, kdo změní chod dějin našeho světa? Je to jen na tobě!

Share | 
 

 Freyja z Rudohoria

Goto down 
AutorSpráva
Hysterio
Hrdina
avatar

Počet príspevkov : 916

OdoslaťPredmet: Freyja z Rudohoria   Ut 29 júl 2014, 12:29

Meno:
Freyja


Priezvisko:

z Rudohoria

Pohlavie:
Žena

Vek:
21

Rasa:
Človek

Miesto pôvodu:
Rudohorie (Falëdros)

Bydlisko:
Žiadne

Rodina:
Roeka z Rudohoria - Žena ktorá je Freyjina matka. Bola bojovníčkou rovnako ako jej muž a vlastne bola hlavným aktérom toho, poslať na výcvik aj svoju dcéru. Aj keď to nebola povinnosť. Roeka zomrela pred troma rokmi pri bojoch s prímorskými pirátmi. Nebola to nijak hrdinská smrť, proste ďalší mŕtvy radový vojak.

Moakai z Frejdonu - Frejdon bola vlastne dedinka, podobná ako Rudohorie. Keďže sa mu narodila dcéra, tak zdedila meno po svojej matke. Taká bola dohoda ktorú zo svojou ženou podstúpili. Moakai bol statný muž s dlhými blond vlasmi. Bol to statný a celkom známy bojovník, berserker. Bol to vojak v armáde Falëdrosu, v jednom z významných miest. Mal 60 rokov keď zomrel. Zomrel pred rokom. Bol zrovna na ceste do jedného z miest, keď ho prepadla skupinka zbojníckych trpaslíkov. 

Frakcia:
Žiadna

Povolanie:
Má ich viac. Celkom by sa ale dali zhrnúť na "dobrodruh". Nehnusí sa jej pomaly žiadne povolanie. Najčastejšie však pôsobí ako:
Žoldnier
Prostitútka
Námorník

Popis povolania:
Dobrodruhovia sú ľudia, ktorý spoznávajú nové miesta, hľadajú dobrodružstvá a prehľadávajú neznáme ruiny starých miest či jaskýň. Ako chodia po svete, nehnusí sa im v podstate žiadna práca. Niektorý majú za cieľ poznanie, iný peniaze. Freyja je skôr druhý typ. Často sa necháva najať ako žoldnier. Zabíjanie pre peniaze je jeden z tých ľahších zárobkov, ktorý však prináša isté riziká. Ako dobrodruh, a hlavne ako žena má však tú výhodu, ak sa to dá používať za výhodu, že môže robiť aj celkom iný druh povolania. Ide hlavne o prostitúciu. Každopádne má svoju hrdosť a krásu, za ktorú sa platí. Nevidí na tom nič zlého. Radšej sa jednu noc vyspí s mužom alebo ženou, než za rovnakú cenu tri dni bojovať a riskovať svoj život.

Talent:
Šarm. Nikto nevie či je to vlastnosť alebo nejaký podivný talent. Možno je to jej ryšavými vlasmi, možno jej zelenými očami alebo severským prízvukom. Každopádne má veľmi výnimočný talent, ktorý pôsobí oba spôsobmi. Je to proste osobnosť, ktorá keď príde do nejakej miestnosti, očarí obom pohlaviam. Očarí, alebo zastraší.. či len upúta. každopádne keď niekam vstúpi, neupúta len jedni oči. Keď sa naštve, nenastraší len jedného živého tvora a keď zvádza, neočarí len jednému mužovi či žene.

Schopnosti / Zručnosti:
AJ keď nie je žiadnym talentom na napríklad šerm, či nemá žiadne extra fyzické predpoklady, výcvik robí svoje. Od siedmych rokoch bola učená šermu a zdokonalovaná vo fyzických dovednostiach. teraz má 21 rokov. Výcvik prebiehal do jej 19 rokov. Za 12 rokov niečo ako Talent čo sa týkalo šermu ani nepotrebovala. Každopádne na svete existuje mnoho silnejších šermiarov než ona, aj vojakov. Len v národe v ktorom sa narodila, to malo každé dieťa, minimálne chlapec, rovnaké. Sú predsa len národom bojovníkov.
Vie teda šermovať a využívať jednoručný aj obojručný meč,používať  jednoručný palcát, jednoručnú sekeru, meč zo štítom, kopiju, kopiju zo štítom a rovnako dokáže zaobchádzať s vrhacími kopijami či vrhacími sekerami.
Z praktickejších, mimovojenských záležitostí ovláda zručnosti ako prvú pomoc. Dokáže si dokonca aj sama zošiť zranenie. Tiež vie obstarať svoje vlastné vybavenie, teda konkrétne zbrane. Nevie ich kuť, no údržba zbraní rovnako ako brnenia jej nerobí problém. Fyzické schopnosti sú na veľmi dobrej úrovni. Dokáže pochodovať v ťažkej zbroji, dlho, aj keď sama uprednostňuje stredne ťažkú. Dokáže založiť oheň pomocou kresadla, rovnako ako dvoch kremeňov (?) či obyčajnej suchej paličky a kúsku slamy. Vyzvná sa v bylinách no len z oblastí kráľovstva Faledros.
Dokáže taktiež chytať ryby a pripravovať ich.
Z okraja jej zručností, sem určite patrí aj námorníctvo. Nie je vycvičený námorník no jej kultúra si skôr vyžiadala, aby dokázala obstarávať aj ľoď, či už vojenskú alebo podobne. K tomu patrí taktiež zaobchádzanie z balistami a ťažkými kušami.
Nevie čítať ani písať, no za to ovláda počty na úrovni, na ktorej ich musia ovládať žoldniery, aby ich nikto neoklamal.

Mágia:
---

Politické presvedčenie:
Freyja sa o politiku nezaujíma. Ona vždy mala len šéfa-generála, ktorý ju vyplatil za to čo spravila na bojovom poli. To jej vyhovuje a stačí. Väčšinu vecí čo sa týka politických záležitostí či dokonca sociálnych záležitostí.
Vzťahy k ostatným rasám:
Ostatné rasy má čisto v neutralite. Každopádne čo sa týka politiky a rasistických názorov, tak jej je všetko ukradnuté. To sa však netýka boja.
Rozhodne by za svojho nepriateľa nechcela Trpaslíka. Aj keď s niektorými bojovala, je veľmi ťažké kryť si pred nimi hlavne spodnú časť tela. Keďže je vyššia než oni a bojovať proti nim nie je príliš zvyknutá. Čo sa týka Moggow, sú veľký, zelený a brutálne silný. Aspoň väčšina z nich. Bola svedkom, ako jeden z Moggow holými rukami odstránil troch priemerných a ozbrojených chlapov.. umrel, ae zobral zo sebou troch nepriateľov.. nechcela by byť v ich koži. Sama si ale myslí že by jej osobne jednotlivci taký problém nerobili. Horšie by to bolo napríklad.. pri stretnutí dvoch skupín, a ona by bola práve proti nim. Valeánov videla len ako otrokov no nepovažuje ich za hrozbu. Pre ňú sú pomalý, ich krídla ich spomalujú. Sú možno o niečo silnejśí no myslí si, že aj ťažkopádnejší a to by dokázala využiť proti nim, rovnako ako u Moggoch.
Elfmi pohŕda, má to však dôvod. Zatiaľ vydela len "vyššiu kastu", ktorá o sebe a svojich schopnostiach hovorila až moc. Moc sa chválili a moc spochybňovali ostatných. Rada by im vytrela tie samolúbe výrazy z tváre.

Ciele:
Freyja je veľmi dobrodružnej povahy a tak sa nedá povedať, že by mala konkrétne cieľe. Každopádne momentálne sa zameriava hlavne na obstaranie si finančných prostriedkov na život, získanie čo možno najkvalitnejšej zbroji a zbrane, prudké navýšenie jej reputácie a prípadne získať nejaké velhlas, v podstate po celom svete. Chce sa stať legendou, niekým, o kom sa budú rozprávať príbehy. Zatiaľ sa ale nerozhodla či zastrašujúce, alebo hrdinské.
Každopádne má jeden sen. Je toho názoru, že v tomto svete existujú sily, o ktorých niektorý nemajú ani tušenie. Chce nejakú takú silu získať. Konkréte, získať ensmrteľnosť. Myslí sa tým však nesmrteľnosť týkajúca sa "veku", teda nestárnutie, večná mladosť.. každý tomu hovorí inak.

Povaha:
Freyja je veľmi hrdá severská žena. Hrdá a bojová. Ak by ste čakali tenký hlások a ustrašenú povahu, mali by ste ísť niekam k Chánom, ona taká nie je. Freyja má trocha zachrípnutý až hrdelný hlas, stále však samozrejme ženský. Je to z dôvodov častého pokriku v bojových vravách a stretoch. Má veľmi silný temperament, často donúti svojich nepriateľov myslieť si o nej presne to, čo od nich chce, aby si mysleli. V spoločnosti a mimo bojov je celkom odmeraná a milá len k málo ľuďom. Ľahko ju človek urazí, no takých ľuďom drtí kosti a láme končatiny. Urazí sa veľmi ľahko a veľmi dlho ju to drží. Je taktiež schopná vyhlásiť pokrvnú mstu. To vlastne znamená že sa dva rody neznášajú na život a na smrť a snažia sa jeden druhý vyvraždiť. Každopádne k takémuto kroku by ju niekto musel uraziť a ponížiť veľmi, veľmi hlboko. Je taktiež dobrodružnej povahy, navyše veľmi rada prijíma výzvi. Miluje bojovanie proti silným protivníkom, často silnejšími než sú oni.
Čo sa týka fair play, niečo také nepozná, nepraktikuje a ani nikdy to robiť nebude. Či už v bojoch, alebo niekde inde.

Obľúbené:
Má rada veľmi veľa vecí. Obľubuje hlavne dobré jedlo, prevažne mäso. Duely a výzvy, ktoré by asi nikdy neodmietla. Má radśej zimu než teplo. Celý život vyrastala a bola trénovaná v extrémných podmienkach prevažne v mraze, snehu a ľadovej krajine, preto na teplo nie je až tak zvyknutá. NajobĽúbenejšia farba je červená, najobľúbenejšie piesne sú hrdinské eposy. Miluje tiež príbehy o hrdinoch, ktorý sa stali nesmrteľnými cez príbehy, ktoré sa o nich rozprávajú. Ako pitie miluje prevažne červené víno a pivo, aj keď pije hlavne vodu z čisto zdravotných dôvodov. Stará sa totiž o svoje zdravie veľmi rada. Má rada dobrú veselú spoločnosť, aj keď trocha pripitú, vôbec jej to nevadí. 

Neobľúbené:
Je ťažké povedať o veciach, ktoré nema´rada. Je ich celkom veľá rada no prevažnú väčšinu z nich asi ani nezažila. Nemá však rada, keď sa ju snažia oklamať čo sa týka žoldu. taktiež má radšej cestovanie na vlastných nohách než koňoch, aj keď by rada cestovala na koni páč to ide omnoho rýchlejšie. Nemá rada pochmúrnu náladu. Nemá rada mužov čo sa správajú ako narcisi, taktiež tintítka a podobné veci. Robí si z nich srandu.

Fóbie/Strachy:
Bojí sa poníženia a toho, že jej meno upadne do zabudnutia. Bojí sa potupnej smrti.

Životopis:
Bola narodená pred 21 rokmi do kraju, ktoré bolo prezývané Rudohorie. Rudohorie boli vlastne pohoria na severe Deritrei v oblasti kráľovstva Faledrosu. Rudohorie bola menšia dedina, ktorá mala približne stovku obyvateľov. Samotná dedina ešte stále existuje, je to jedna z tých klasických, vytesaných do pohorí a na okrajoch ohradených širokými palisádami. Dedina sa vždy živila rybolovom z neďalekého brehu, rovnako ako aj lovom lesnej zvery. Každopádne meno Rudohorie siaha do histórie, pretože práve v týchto pohoriach sa odohrala jedna z lokálnych bitiek, medzi dvoma mestami. Prelialo sa veľa krvi, preto práve "Rudohorie".
Freyja sa narodila do rodiny bojovníkov, preto bola už od mala tlaćená práve týmto smerom. Samotné dievča pomáhalo už odkedy vedeli chodiť, práve s prácami ako nosením dreva, lovom a podobnými prácami. Práce bolo vždy veľa, viac než dosť. Nikdy o to nemala núdzu. Práve vďaka tejto, hlavne fyzickej práci mala už od mala veľmi dobrý základ v pohybových schopnostiach, rovnako ako sa jej veľmi dobre rozvinuli svaly. Vďaka krvi svôjho ľudu taktiež nikdy nebola nejakým tintítkom. V dedine bolo ešte päť detí jej veku, traja z toho boli chlapci. Preto práve do tejto dediny prišla hliadka z ďalekého severského mesta, ktorá chlapcov zobrala do povinnej vojenskej prípravy. Kaźdopádne Freyja, ako dcéra rodiny bojovníkov bola do armády prihlásená tiež, takže zobrali aj ju.
Následujúce roky neboli ničím výnimočné. V podstate sa jednalo o posilňovanie tela, zmyslov a otužovania odolnosti. Bola cvičená v rovnakých podmienkach ako ostatný, žiadne jemné zaobchádzanie. Jej výcvik trval niekoľko rokov, a následovali ďalšie dva roky vojenských služieb. Každopádne samotná Freyja zažila len jedne väčší vojenský stret. Väčšinou sa jednalo o boje proti lapkám, banditom a iným tvorom. Gobliny či podobné tvori boli kaźdodennou záležitosťou. Dokonca sa dostala aj do stretu s trpaslíkmi, Moggmi, či padnutým Valeánom.
Raz bola priradená k loveckej skupine vojakov, ktorý mali zabiť Kariska, usadeného v jednom prastarom lese v tesnej blízkosti jedného z väčších miest. Bol to až príliš veľký risk na to, aby si ho vojsko nevšímalo. Porazili ho celkom jednoduchým spôsobom. Bol to Karisk no oni boli ľudia, boli rozhodne inteligentnejší a niečo ako samostrely a kuše dokázali Kariska zložiť bez toho, aby prišli o jediného vojaka.
Nakoniec si dokázala našetriť dostatok peňazí k tomu, aby sa z armády vykúpila. Potom nasadla na prvý dostavník do sveta, za slávou a mocou, ktorá ju tam podla nej čaká.

Inventár:
Jednoručný/Obojručný meč Bastard (Ocel)
Chrániće na ramená (Železo)
Ochranné rukavice/chrániče na predlaktia (Spracovaná koža)
Inak už len klasické bolečenie, kožené vysoké boty, opasok, zelený cestovný plášť, spevnená tunika a hnedé kožené nohavice.


Vzhľad:
Spoiler:
 
Návrat hore Goto down
Zobrazit informácie o autorovi
Horox
Kráľ
avatar

Počet príspevkov : 1264
Vek : 25

OdoslaťPredmet: Re: Freyja z Rudohoria   Ut 29 júl 2014, 20:19

Schválené s hviezdičkou. Smile

_______________________________________________
''Ich tvrdohlavosť a nenapraviteľnosť tvárou v tvár skaze je obdivuhodná, ale v konečnom dôsledku hlúpa.''
- generál Delwan Gammter na adresu valeánov bojujúcich o zachovanie ich výsadného spoločenského postavenia aj napriek tomu, že časy dračie skončili a započali časy temné
Návrat hore Goto down
Zobrazit informácie o autorovi
 
Freyja z Rudohoria
Návrat hore 
Strana 1 z 1

Povolenie tohoto fóra:Nemôžete odpovedať na témy v tomto fóre.
Deritrea :: Hra :: Postavy :: Neaktívne postavy-
Prejdi na: