DomovFAQHľadaťZoznam užívateľovUžívateľské skupinyRegistráciaPrihlásenie
Vítej, cizinče! Copak tě přivádí do těchto končin? Zabloudil jsi? Nebo se chceš stát součástí tohoto velkolepého dobrodružství? Třeba to není náhoda, že jsi se dostal právě na tohle místo. Co když to budeš právě ty, kdo změní chod dějin našeho světa? Je to jen na tobě!

Share | 
 

 Tmavé mračná

Goto down 
Choď na stránku : Previous  1, 2, 3, 4, 5  Next
AutorSpráva
Horox
Kráľ
avatar

Počet príspevkov : 1264
Vek : 25

OdoslaťPredmet: Re: Tmavé mračná   So 02 november 2013, 22:55

''Nie, ja som jediný vlk. Sme malá skupina. Salvia sa určite poteší až ťa uvidí.'' Odvetil Melke a po tomto stíchol kompletne, pravdepodobne zahĺbený vo svojich myšlienkach.
Cez les ste kráčali ešte nejaký čas, musela to byť minimálne polka hodiny. Napokon ste z lesa vyšli, a vykročili ste na trávnatú pláň. Uprostred pláne bol vysoký, skalnatý a strmý kopec, na vrchole ktorého sa týčilo hradisko, kompletne z hradbami a vežami. Jeho umiestnenie bolo štandardné - na kopci, uprostred nezalesnenej rovinatej časti, aby bolo z neho možné vidieť prichádzať nepriateľov. Hrad bol starý, ba aj tisíc rokov, no zdalo sa, že je v dobrom stave. Strmé útesy pod ním boli zahalené v slabej hmle, ktorá sa tam rozhodne neobjavila prírodne. Musela to byť súčasť ochrany hradu.

Výstup na kopec bol namáhavý, a cesta vedúca k hlavným bránam bola strmá. Stojac pod hradom, zdal sa ešte vyšší a mohutnejší. Hradbové brány sa začali otvárať samé, teda nezdalo sa že by ich niekto ovládal. Nádvorie bolo vyľudnené. Vlastne sa zdalo akoby tu nikto nevstúpil už stovky rokov. Ani len jediná známka života...
Dlhé neosvetlené a chladné chodby len doplňovali domnienku, že tu nikto nežije. Hrad sa zdal ako bludisko. Zabočili ste doľava, doprava, znova, a zase naopak. Sarah po minúte úplne stratila svoj orientačný zmysel. Steny a koridory boli zvláštne, občas sa zdalo že idete rovnakou chodbou, a občas sa zdalo že niektoré sú zmenené.
Napokon ste vstúpili do trónneho sálu. Jediné osvetlenie v ňom bolo vďaka mesiacu, ktorého lúče presvitali cez vysoké a štíhle okná. Avšak vzadu, pri tróne, blikotal jeden lampáš. Na mieste trónu stál hrubý drevený stôl, zaprataný papiermi - mapami či rôznymi plánmi. Okolo neho stálo, či sedelo niekoľko postáv.
Príchod Melka si osoby všimli a kývnutím hlavy ho privítali. Pohla sa len jedna postava, ostatné zostali v tieňoch a mlčali. Melke podišiel k stolu, a sadol si na jednu zo stoličiek, pustiac sa do tichého rozhovoru s jednou z osôb.
Osoba, ktorá ako jediná z tmavých tieňov vyšla, bola žena. A Sarah bolo okamžite jasné, že ona ju chcela vidieť. Jej pokožka bledá, vlasy čierne... a ten pohľad.
Salvia:
 
Pohľad na Sarah jej na tvári vyčaroval úsmev. Rýchlym krokom podišla ku Sarah, podvihla jej tvár a pozorne ju prezerala.
''To som rada. Veľmi rada. Sara, moja milá. Ten všivavý vlk ťa prekrásne uchmatol... to sa mu podarilo, áno, áno. Máš peknú tvár, a... ani telo nie je na zahodenie. Myslím, že medzi nás zapadneš ako.. ako... áno, zapadneš.'' Pousmiala sa úprimne Salvia.
''Koľko už? Týždeň? Mesiac? Ba aj rok? Nevyzeráš, že by si mala viac ako ja, no všetko je možné. My predsa nestarneme.''

_______________________________________________
''Ich tvrdohlavosť a nenapraviteľnosť tvárou v tvár skaze je obdivuhodná, ale v konečnom dôsledku hlúpa.''
- generál Delwan Gammter na adresu valeánov bojujúcich o zachovanie ich výsadného spoločenského postavenia aj napriek tomu, že časy dračie skončili a započali časy temné


Naposledy upravil Horox dňa So 19 apríl 2014, 16:45, celkom upravené 1 krát.
Návrat hore Goto down
Zobrazit informácie o autorovi
Hysterio
Hrdina
avatar

Počet príspevkov : 916

OdoslaťPredmet: Re: Tmavé mračná   So 02 november 2013, 23:17

Sarah

Vstúpili sme do kráľovskej haly, kde sa nachádzalo hneď niekoľko osôb. Stáli či sedeli za veľkým stolom, ktorý nahrádzal trón. Zamierili sme si to priamo k nim. Bola som trocha mimo, z celej tejto situácie. Nebolo ich tu zas tak hrozne málo, ako som si myslela.. vlastne som čakala len nejakých troch, maximálne štyroch prítomných. Pristúpili sme ku stolu, kde sa Melke rovno usadil a ja som tam ostala stáť. Spozornela som, keď sa ku mne rozišla istá žena.. alebo skôr dievča ? Vyzerala mlado.. no zároveň krásne a vznešene. Cítila som sa pred ňou ako nejaký.. farmár. Začala si ma prezerať a premeriavať. Nehýbala som sa, len som čakala kedy skončí. Musela som priznať, že mi jej slová trocha polichotili no pokúsila som to na sebe nedať poznať.
"Dva-tri dni.. dnes som prvý krát ochutnala krv." Odpovedala som jej.
Návrat hore Goto down
Zobrazit informácie o autorovi
Horox
Kráľ
avatar

Počet príspevkov : 1264
Vek : 25

OdoslaťPredmet: Re: Tmavé mračná   Ne 03 november 2013, 00:02

''Len toľko?'' Zatvárila sa Salvia prekvapene a pokynula Sarah aby podišla bližšie k stolu.
''Mali by sme sa predstaviť. Medzi nami si vítaná, všetci sme tu mladí.'' Povedala s úsmevom a sadla si na jednu zo stoličiek.
Ukázala na Melkeho.
''Tohto všivavého vlka už poznáš. Melke, ak ti meno uniklo.'' Predstavila ho, aj napriek tomu že to vôbec nebolo potrebné. Zdalo sa že to urobila len preto, aby mala šancu nazvať ho všivavým vlkom. Po jej slovách na ňu Melke zagánil. Salvia si prikryla ústa a potichu sa rozosmiala.
Následne ukázala na akéhosi bledého muža vo zvláštnom oblečení. Ten uprene pozeral na Sarah, a nepovedal ani slovo. Na jeho perách pohrával slabý úsmev.
Kabim:
 
''Toť Kabim. Moc toho nenahovorí, no je to mág. Okrem iného dokáže ovládať či vyvolávať duchov a prízraky, to je teda schopnosť ktorá mi príde neuveriteľne úžasná.'' Povedala Salvia a veľavravne pozrela na Kabima. Ten sa so svojím úsmevom uklonil a znova sa zapozeral do plánov.
Zostávala už len jedna osoba. Aj napriek tomu že Sarah v tme videla, črty tohto tvora boli ťažko rozoznateľné. Po tom ako ho konečne mohla vidieť v plnej kráse, stále sa nedalo presne povedať o čo ide. Jeho tvár bola psovitá, uši mal špicaté, zubiská dlhé a ostré. Zbytok tela bol štíhly, akoby zvierací. Na sebe mal však tmavé brnenie, a tak Sarah mohla z pohľadu odhadnúť len jeho tvár.
Ajek:
 
''A tam vzadu máme nášho bojovného Ajeka. Ani sa nepýtaj čo je zač. Je na to citlivý.''
Ajek vystúpil z tieňov, postavil sa rovno pred Sarah a preložil si ruky na hrudi. Prísne ju prezeral, otáčal hlavou a napokon zhodnotil:
''Má potenciál, to teda áno! Urobíme z nej bojovníčku! Bude ľudí zabíjať rana za ranou, kop za kopom, sek za sekom!''
Jeho hlas bol značne chrapľavý, no veľmi živý a energický. Salvia pokrútila hlavou a znova prehovorila, tentoraz ku svojim kolegom.
''Tak čo myslíte? Dobre som vybrala? Nekusla som ju len pre jej krásu, ale aj pre... potenciál. Musíte to vidieť. Vlk? Ajek?''
Ajek si tiež sadol na stoličku. Salvia aj s ním, obaja naraz vyštekli inú otázku.
''Bojíš sa nás?
Máš problém zabíjať i nevinných?''

_______________________________________________
''Ich tvrdohlavosť a nenapraviteľnosť tvárou v tvár skaze je obdivuhodná, ale v konečnom dôsledku hlúpa.''
- generál Delwan Gammter na adresu valeánov bojujúcich o zachovanie ich výsadného spoločenského postavenia aj napriek tomu, že časy dračie skončili a započali časy temné


Naposledy upravil Horox dňa So 19 apríl 2014, 16:46, celkom upravené 1 krát.
Návrat hore Goto down
Zobrazit informácie o autorovi
Hysterio
Hrdina
avatar

Počet príspevkov : 916

OdoslaťPredmet: Re: Tmavé mračná   Ne 03 november 2013, 00:20

Sarah

Po celý čas som bola ticho. Ako ma predstavovala s ostatnými pozdravila som ich kývnutím hlavou no inak som len stála a moc som svoje pocity neprejavovala. Každý tu bol niečím výnimočný.. cítila som sa tak trocha ako kópia no to bolo teraz nepodstatné. Najviac ma zaskočil Ajek ktorý prišiel až ku mne. Pozrela som sa mu do očí, pri čom som sa musela trocha zakloniť. Bol predsa len o dosť vyšší než ja. Neustúpila som však, ani som sebou necukla. Prvé otázky boli na skupinku, ktorá tu bola usadená.. ďalšie dve na mňa však takmer vyštekli v podstate naraz.
"Pociťujem istý druh rešpektu, ale strachom by som to nenazvala." Odpovedala som najprv na prvú otázku a následne som sa zamerala na tú druhú.
"Stal sa zo mňa upír.. predátor.. nemyslím si, že by mi to robilo problém." Každopádne na to som nevedela odpovedať s určitosťou. Zatiaľ som sa v takej situácií neocitla.. teda čo by som si pamätala. Pozrela som sa na Sofiu.
"Ty si ma premenila?" Spýtala som sa jej a poukázala som na svoje čelo.
"Vieš o tom niečo?" Dodala som druhú otázku.
Návrat hore Goto down
Zobrazit informácie o autorovi
Horox
Kráľ
avatar

Počet príspevkov : 1264
Vek : 25

OdoslaťPredmet: Re: Tmavé mračná   Ne 03 november 2013, 00:46

Ajek bol očividne s jej odpoveďou spokojný.
''Ak by si sa bála, asi by si nebola to čím si. Báť sa nás nemusíš, si tu predsa medzi svojimi.'' Povedal a znova sa ponoril do tieňov. Salvia tiež prikývla.
''Počkaj až budeš skutočne smädná. Vtedy budeš schopná urobiť čokoľvek.'' Sklonila hlavu a nad druhou otázkou akoby premýšľala.
''To je... zložitejšie... áno, pôvodne som ťa kusla ja. No, a potom si do pár hodín začala ghulifikovať. Uvedomila som si, že pravdepodobne si panna nebola. Tak som ťa tam nechala. Dnes mi Malke povedal, že ťa uvidel na ceste, neďaleko hradu, ako smeruješ do mesta. Nechcela som veriť, no bola to pravda. Potom ťa našiel a... to už vieš.'' Vysvetlila Salvia celý príbeh v stručnosti.
''Mojou prvou otázkou som len chcela zistiť, či si si vedomá svojho veku. Je to časté po premene, mať v mysli ilúzie, a sny o dávnejších časoch. Aj ja mám niekedy pocit, že lovím po stovky rokov.''
''V každom prípade si neviem vysvetliť ako to že sa u teba ghulifikácia zastavila, a stala sa z teba upírka... a už vôbec nie to znamenie. Nič si nepamätáš? Ani len jediný záblesk?'' Spýtala sa Salvia, nechápavo prezerajúc symbol na čele Sarah.
Z tmy sa náhle ozval hlas. Bol to Kabim. Všetci museli stíchnuť, aby ho vôbec počuli.
''Ten symbol je Bakra. Ani len ja nie som schopný ho vytvoriť. Musí to byť práca mága. Mocného mága.'' Povedal, a nechal túto informáciu len tak sa vznášať medzi vami.

_______________________________________________
''Ich tvrdohlavosť a nenapraviteľnosť tvárou v tvár skaze je obdivuhodná, ale v konečnom dôsledku hlúpa.''
- generál Delwan Gammter na adresu valeánov bojujúcich o zachovanie ich výsadného spoločenského postavenia aj napriek tomu, že časy dračie skončili a započali časy temné


Naposledy upravil Horox dňa So 19 apríl 2014, 16:48, celkom upravené 1 krát.
Návrat hore Goto down
Zobrazit informácie o autorovi
Hysterio
Hrdina
avatar

Počet príspevkov : 916

OdoslaťPredmet: Re: Tmavé mračná   Ne 03 november 2013, 01:00

Sarah

"Pamätám si len bolesť.. hlavne v oblasti čela a očí." Predsa len, tie dve jazvy ktoré som mala okolo očí som si nemanalovala. Zároveň ani nevyzerali ako jazvy.. bolo to zvláštne. Myslela som že sa zranenia zahoja no .. musela to byť nejaká mágia. Otočila som sa na Kabima, ktorý znak na mojom čele rozoznal. Uložila som si to meno do pamäti a presvedčila som samú seba, že ho nezabudnem.. aspoň kým to budem potrebovať.
"Bakra.. vieš mi povedať, čo tento symbol predstavuje?" Spýtala som sa ho a znova som si mimovoľne. Plánovala som daných ľudí vyhľadať.. aspoň časom.. ak to teda vôbec boli ľudia. Rozhodne by som sa ich otázky nepýtala.. vraždila by som.
Návrat hore Goto down
Zobrazit informácie o autorovi
Horox
Kráľ
avatar

Počet príspevkov : 1264
Vek : 25

OdoslaťPredmet: Re: Tmavé mračná   Ne 03 november 2013, 01:29

''Nie, v tejto chvíli nie. Musím sa pozrieť do kníh. Ale s určitosťou ti môžem povedať, že tí čo Bakru vytvoria, sa pre ňu aj vrátia.'' Odvetil a sklonil hlavu nad stôl. Jeho odpoveď bola nanajvýš kryptická, ale možno to znamenalo, že Sarah nebude musieť nikoho hľadať. Oni si nájdu ju. Nastalo ticho, ktoré prerušil Malke.
''Mali by sme pokračovať v plánovaní. Len je tu jedna otázka. Pripustíme ju k plánom?'' Spýtal sa, hľadejúc na Salviu a ostatných.
''Nevidím prečo nie. Ak zostane s nami, niet dôvodu pred ňou niečo skrývať.'' Vyriekla Salvia a nadvihla plecami. Kabim sa neozval a Ajek len súhlasne prikývol.
''Sarah, moja milá, plánujeme vypáliť a zničiť to odporné mesto. To, z ktorého si teraz odišla.'' Povedala Salvia a ukázala na jednu z prázdnych stoličiek pri stole.
Na stole ležali mapy blízkeho či širokého okolia a rôzne taktické nákresy.
''Mala by si záujem? Alebo si chceš odpočinúť? Radi by sme si vypočuli aj názor nováčika.''

_______________________________________________
''Ich tvrdohlavosť a nenapraviteľnosť tvárou v tvár skaze je obdivuhodná, ale v konečnom dôsledku hlúpa.''
- generál Delwan Gammter na adresu valeánov bojujúcich o zachovanie ich výsadného spoločenského postavenia aj napriek tomu, že časy dračie skončili a započali časy temné


Naposledy upravil Horox dňa So 19 apríl 2014, 16:49, celkom upravené 1 krát.
Návrat hore Goto down
Zobrazit informácie o autorovi
Hysterio
Hrdina
avatar

Počet príspevkov : 916

OdoslaťPredmet: Re: Tmavé mračná   Ne 03 november 2013, 01:39

Sarah

"Ďakujem." Šepla som a so zamyslením som sa tiež pozrela na stôl. Zaujala ma ich debata o tom, či ma pripustia k ich plánu alebo nie. Bola celkom krátka.. vlastne sa len povedalo že áno a.. zrazu sa ma pýtali či sa pridám k vypálení a zničení mesta, ktoré som pred nedávnom navštívila. Musela som sa pousmiať. Pozrela som sa na svoje vlastný ruky a pár krát som ich zovrela, na čo som ich znova pomaly otvorila.
"Nikdy som sa necítila viac odpočinuto. Pridám sa k vám." Pousmiala som sa nie práve príjemným a milým úsmevom.
Návrat hore Goto down
Zobrazit informácie o autorovi
Horox
Kráľ
avatar

Počet príspevkov : 1264
Vek : 25

OdoslaťPredmet: Re: Tmavé mračná   Ne 03 november 2013, 03:02

Salvia sa zoširoka usmiala a až s detskou energiou prstom pichla do mapy, ktorá bola rozložená na stole. Ostatní traja sa nad ňu tiež sklonili a podrobne ju prezerali.
''V otázke je viac menej malé mesto, nenazval by som to dedinou. Ich obrana spočíva v drevenej palisáde, ktorá pre nás nerobí problém. Problém je však v mestskej garde, ktorá je veľmi dobre ozbrojená. Toto mesto bolo pred kataklyzmou prakticky muničný sklad. Neďaleko neho sa nachádzajú doly, ktoré stále využívajú. Tie sú tiež pevne bránené. Majú množstvo strelných zbraní, pištolí či pušiek, a muníciou šetriť nemusia.'' Vysvetlil Malke a pozrel na Sarah. Ostatní tieto základné fakty vedeli, takže to hovoril pre ňu.
''Bude to tvrdý oriešok.'' Poznamenala Salvia, akoby to nebolo úplne očividné.
''Všetci sme veľmi zraniteľní, a predovšetkým vy dve, ako upírky. V mojej forme som proti nábojom viacmenej nesmrteľný, no započul som, že na upírov majú špeciálne náboje. Netuším v čom spočívajú.'' Dodal Malke a spýtavo pozrel na Salviu a Sarah.
''Dobre, dobre, tieto veci sa dozvie časom. Mali by sme si určiť body prípravy na útok.'' Vyštekol nahlas Ajek. Jednou z jeho vlastností určite nebola trpezlivosť. Malke prikývol a začal vtáčím perom písať text na listinu. Tieto veci už mali pravdepodobne dohodnuté.
Po chvíľke ju dopísal.
''Rozdelil som to na štyri prípravné misie. Každý z nás pôjde na jednu. Keďže tu máme nováčika, na každú misiu si ju zoberiete. Niečo sa môže priučiť. Až tieto misie dokončíme, vtedy môžeme premýšľať nad útokom.'' Povedal Malke a listinu hodil pred Sarah.
''Necháme ju vybrať.'' Zasmiala sa Salvia.
Na listine stálo nasledovné:

Kabim - je potrebné zvýšiť počty našich ghúlov. Na priamy útok ich bude potreba najmenej osemdesiat. Na to poslúžia obyvatelia slabo chránenej dediny, v lesoch.
Ajek - obsadenie celých dolov. Je potreba zbaviť sa všetkých stráží a baníkov. Následne treba zobrať ich zbrane, muníciu a to aj zo skladu.
Salvia - obzretie cieľu zvonka. Zistenie slabých miest v palisádach, prípadná sabotáž. Umiestnenie explozív pozdĺž vstupných bodov.
Malke - obzretie cieľu zvnútra. Zistenie o aké náboje, ktoré fungujú na upírov, ide. Zistenie počtu stráží, ich výzbroje a pripravenosti. Prípadná sabotáž muničného skladu. Je potrebné zbaviť sa kapitána, aby nastal chaos.

_______________________________________________
''Ich tvrdohlavosť a nenapraviteľnosť tvárou v tvár skaze je obdivuhodná, ale v konečnom dôsledku hlúpa.''
- generál Delwan Gammter na adresu valeánov bojujúcich o zachovanie ich výsadného spoločenského postavenia aj napriek tomu, že časy dračie skončili a započali časy temné


Naposledy upravil Horox dňa So 19 apríl 2014, 16:51, celkom upravené 1 krát.
Návrat hore Goto down
Zobrazit informácie o autorovi
Hysterio
Hrdina
avatar

Počet príspevkov : 916

OdoslaťPredmet: Re: Tmavé mračná   Ne 03 november 2013, 12:12

Sarah

Vypočula som si, v čom spočíval plán na zničenie toho mesta. Teda nebol to ani tak plán ako skôr isté varovania, čo všetko dedina obsahuje. Boli dobre vyzbrojený, čo bol asi trocha problém. Navyše som typovala že by v prípade nutnosti mohol byť ozbrojený každý občan toho mesta, čím by ich bolo niekoľkonásobne viac než nás, ak som rátala aj ghoulov. 
"Takže sa mám pridať ku každej jednej misii.." Zamumlala som a následne som si ešte raz prečítala listinu, ktorú mi dal Malke. Boli tam štyri úlohy rozdelené po rôznych členov tejto.. podivnej spoločnosti.
"Myslím že by bolo ..dobré ísť porade. Posledné dve úlohy až na koniec. Pochybujem že by im neprišlo divné že sme sa tam tak skoro vrátili." Povedala som svoj názor a následne som sa pozrela na Kabima.
"Začala by som tou tvojou úlohou." Položila som listinu späť na stôl a ruky som znova volne položila pozdĺž tela.
Návrat hore Goto down
Zobrazit informácie o autorovi
Sponsored content
OdoslaťPredmet: Re: Tmavé mračná   

Návrat hore Goto down
 
Tmavé mračná
Návrat hore 
Strana 3 z 5Choď na stránku : Previous  1, 2, 3, 4, 5  Next

Povolenie tohoto fóra:Nemôžete odpovedať na témy v tomto fóre.
Deritrea :: Herné fóra :: Veľká Isenia :: Isenia-
Prejdi na: