DomovFAQHľadaťZoznam užívateľovUžívateľské skupinyRegistráciaPrihlásenie
Vítej, cizinče! Copak tě přivádí do těchto končin? Zabloudil jsi? Nebo se chceš stát součástí tohoto velkolepého dobrodružství? Třeba to není náhoda, že jsi se dostal právě na tohle místo. Co když to budeš právě ty, kdo změní chod dějin našeho světa? Je to jen na tobě!

Share | 
 

 Ručné a pästné zbrane [MELEE]

Goto down 
AutorSpráva
Horox
Kráľ
avatar

Počet príspevkov : 1264
Vek : 25

OdoslaťPredmet: Ručné a pästné zbrane [MELEE]   Po 15 august 2011, 17:43

Zoznam ručných a pästných zbraní zo sveta Deritrea. Je pomerne krátky, lebo typov týchto zbraní neexistuje až tak veľa. Ku každej zbrani pridávam stručný popis a obrázok.

V prípade, že budete cítiť potrebu do zoznamu niečo pridať, pokojne. Toto je len rozpis základných ručných zbraní na blízko - niektoré sa dajú použiť aj na diaľku, ale ich primárny účel je boj na blízko.

Efektivita:
Najväčší dosah zbrane? Pri hádzaní vzdušné a ohnivé kruhy, na blízko Pata.
Najviac praktická / flexibilná zbraň? Boxer, bojové rukavice, cestus a mačacie pazúre.
Najsmrteľnejšia zbraň? Katara a Pata.
Najrýchlejšia zbraň? Mačacie pazúre a boxer.
Najlepšia proti ťažko obrneným protivníkom? Katara, Jelenie parohy a Pata.
Najlepšia proti ľahko obrneným protivníkom? Pata, Katara, Jelenie parohy a kruhy.
Najlepšia proti kavalérii? Pata.
Najťažšia na správne zaobchádzanie / najťažší tréning? Kruhy, Pata a Jelenie parohy.
Najpresnejšia zbraň? Bojové rukavice, boxer, mačacie pazúre a cestus.
_________________________________________

1. Bojové rukavice

Spoiler:
 

Existuje mnoho druhov bojových rukavíc, od oceľových a plátových, cez železné až po kožené. Rukavice nie sú nutne používané na boj, ale niektoré typy je možné použiť priamo v boji. Väčšinou sú však používané len ako štandardná súčasť zbroje. Protivníkovi s nimi môžete ale spôsobiť veľké zranenia alebo omráčenie, ak sú správne použité. Rukavice sa z pravidla nosia dve naraz.


2. Boxer / Beal Nur

Spoiler:
 

Klasické zbrane používané v pästných súbojoch. Veľmi jednoduchá zbraň. Sú navrhnuté tak, aby koncentrovali silu úderu na menšiu oblasť. Tým je väčšia šanca na roztrhnutie svalov alebo zlomenie kostí obete. Napriek ich ''nevinnému'' výrazu dokážu spôsobiť veľkú traumu. Boxer stačí mať jeden, ale je aj možnosť nosiť ich na oboch rukách. Jedna z nezvyčajných odrôd boxera je Beal Nur, dosť podobný klasickému boxeru, ale len s dvoma návlekmi na prsty a s malými čepeľami.


3. Cestus / Cestus s čepeľami

Spoiler:
 

Jedna z foriem bojových rukavíc, ale zamerané na spôsobovanie menšej traumy. Pri správnom používaní dokážu efektívne spôsobiť protivníkovi KO. Existuje viac odrôd - napríklad pridávaním železných častí, ako bodcov, železných plátov a podobných. Najpoužívanejšia odroda je tá s troma čepeľami a štyrmi bodcami. Zároveň je najničivejšia. Mnohí sa však dohadujú, že oproti klasickému cestusu je veľmi nepraktická. Používa sa na obe ruky.


4. Mačacie pazúre

Spoiler:
 

Ako názov prezrádza, táto zbraň doslova imituje mačacie pazúre. Na prvý pohľad zbraň nepoužiteľná v smrteľnom boji je veľmi nebezpečná pokiaľ s ňou bojuje skúsený bojovník. Tvorí ju len 5 (10 v prípade oboch rúk) pazúrov, ktoré sa ako prstene dávajú na prsty. Majú niekoľko funkcií - môžu chytiť protivníkovi zbraň a tak ho efektívne odzbrojiť. Výborne sa používajú aj na bodanie do vitálnych oblastí tela, ako napríklad do tepien, žíl a podobne. Používa sa na jednej alebo na obe ruky.


5. Vzdušné a / alebo ohnivé kruhy

Spoiler:
 

Vzdušné a ohnivé kruhy sa vždy nosia po dvoch (jeden pár). Vzdušné kruhy majú modro-biele farby a na kruhu sa nachádza niekoľko malých zavlnených čepelí. Ohnivé kruhy majú červené farby a na kruhu sa vyskytujú čepele v tvare ohňov. Z jedným kruhom v oboch rukách môže bojovník sekať, bodať, vybraňovať útoky alebo odzbrojiť protivníka. Dajú sa použiť aj na hod, ale to vyžaduje veľmi skúseného bojovníka, inak sú viac menej neškodné.


6. Jelenie parohy

Spoiler:
 

Tieto zbrane sa nosia v páre, aby mali maximálny bojový potenciál. Sú používané hlavne na to, aby zasekli protivníkovu zbraň a ponechali ho zraniteľného pre druhú ruku. Tiež sú schopné zlomiť zbraň, odzbrojiť nepriateľa alebo s nimi proste štandardne bojovať. Výborne sú proti dlhým zbraniam, ako kopije, meče a podobné. Sú veľmi rýchle a tak skúsený bojovník s nimi dokáže poraziť akúkoľvek zbraň.


7. Pata

Spoiler:
 

Je dosť otázne, či by mala táto zbraň byť v sekcii čepeľových zbraní, ale kvôli typu používania sa zbraň hodí viac do tejto kategórie. Tvorí ju pevná rukavica a dlhá čepeľ, pripojená priamo na rukavicu. Využíva sa samostatne, ale niektorí bojovníci používajú dve naraz. S patou ale funguje mnoho kombinácií - jedna pata + sekera, oštep a podobne. Je extrémne efektívna na ťažko obrnených protivníkov a kavalériu. Tiež sa dá efektívne využiť pri obkolesení nepriateľmi.


8. Katara

Spoiler:
 

Veľmi efektívna a smrtiaca zbraň v rukách skúseného bojovníka - čepele na katarách sú vždy extrémne zaostrené a bodný potenciál zbrane je vysoký. Z tejto zbrane vznikla aj zbraň Pata (7.). Kvalitná katara sa dá vytvoriť aj z čepele zlomeného meča, ak dotyčný vie ako na to. Odroda týchto zbraní nie je jedno čepeľová, ale má až tri. Technika spočíva v tom, že katarou bodnete do tela a tam sa otvoria ostatné čepele. Toto spôsobí obrovské vnútorné zranenia. Sekanie katarou dokáže bez problémov rozlomiť alebo rozseknúť štandardný meč. Takisto nemá problémy s akýmkoľvek brnením. Bojovníci s touto zbranou sú právom obávaní.


_________________________________________

_______________________________________________
''Ich tvrdohlavosť a nenapraviteľnosť tvárou v tvár skaze je obdivuhodná, ale v konečnom dôsledku hlúpa.''
- generál Delwan Gammter na adresu valeánov bojujúcich o zachovanie ich výsadného spoločenského postavenia aj napriek tomu, že časy dračie skončili a započali časy temné
Návrat hore Goto down
Zobrazit informácie o autorovi
 
Ručné a pästné zbrane [MELEE]
Návrat hore 
Strana 1 z 1

Povolenie tohoto fóra:Nemôžete odpovedať na témy v tomto fóre.
Deritrea :: Hra :: Svet Deritrea [DATABÁZA] :: Spoločnosť :: Vojenská veda-
Prejdi na: