DomovFAQHľadaťZoznam užívateľovUžívateľské skupinyRegistráciaPrihlásenie
Vítej, cizinče! Copak tě přivádí do těchto končin? Zabloudil jsi? Nebo se chceš stát součástí tohoto velkolepého dobrodružství? Třeba to není náhoda, že jsi se dostal právě na tohle místo. Co když to budeš právě ty, kdo změní chod dějin našeho světa? Je to jen na tobě!

Share | 
 

 Nočná mora

Goto down 
AutorSpráva
Horox
Kráľ
avatar

Počet príspevkov : 1264
Vek : 25

OdoslaťPredmet: Nočná mora   So 13 august 2011, 22:05

Trieda: Pozemný živočích
Stupeň nebezpečnosti: 8/10

Spoiler:
 

Popis:
Nočná mora je jedna z najhorších beštií Deritrei, na ktoré môžete naraziť. Preto aj má meno také aké má. Jej výzor sa naozaj podobá niečomu čo uvidíte v nočnej more - prázdne, veľké a bezvýrazné čierne oči, úplne biela pokožka, neprirodzene vytŕčajúce tesáky, mastné stohy niečoho čo pripomína vlasy a podivne rozleptaná pokožka. Celkový výzor tela je humanoidný - veľmi úzke a dlhé ruky a rovnako aj nohy. Chudé kostnaté telo nepridáva tiež na kráse. Veľmi rýchlo sa pohybujú po štyroch. Nemajú pohlavia. Ale jediný problém je v tom, že takto Nočnú moru nikdy neuvidíte. Takto ju uvidíte, len pokiaľ je mŕtva. Napriek strašnému výzoru sú to inteligentné bytosti. Ich hlavná schopnosť spočíva v pozitívnej veci. Jednoducho sa okamžite zmenia na živú osobu, ktorú má obeť najradšej. Nemusí byť konkrétna osoba z jeho života, ale stačí jednoducho typ osoby, ktorú sa najviac dotyčnému páči. Pokiaľ je Nočná mora živá, nemôžete ju v žiadnom prípade uvidieť v jej reálnej podobe. Nikdy sa v nej neukazuje. A preto je nebezpečná. Mnoho ľudí sa jednoducho nachytá. Má veľa obetí. V prípade, že niekto má manželku a naozaj ju miluje, nadobudne podobu mužovej manželky. Nočná mora dokáže vycítiť pocity akejkoľvek osoby (mág dokáže svoju myseľ dostatočne obrniť proti jej vplyvu). Keď vycítia, že sa niekto bojí alebo sa v lese stratil, zmenia sa napríklad na strážnika alebo lesníka. Nalákajú obeť k sebe a zabijú ju. Jedinca potom zožerú až do kostí. Odhadnúť alebo obrániť sa Nočnej more je veľmi obtiažne. Odporúča sa dávať si v lesoch, na poliach a močiaroch (tam sa vyskytujú najviac, ale sú takmer všade, vyhýbajú sa však mestám, dedinám a veľkým počtom ľudí, ako napríklad skupinám) veľký pozor - Nočná mora sa k vám snaží dostať blízko, až potom zaútočí. Neprirodzené správanie nie je ale ľahké spozorovať, hlavne pokiaľ sa necháte nachytať. Nočná mora využíva stres svojich obetí, ktoré si potom nevšimnú, že nejde o osobu, o ktorú si myslia že ide. Najviac útočí na dvoch ľudí, ale to je veľmi zriedkavé. Preto sa odporúča chodiť aspoň v dvojici - vtedy je riziko minimálne. A všeobecne je samozrejmé, že si treba dávať pozor na cudzích ľudí kdekoľvek.

Ale keď sa už Nočnej more podarí dostať k obeti dostatočne blízko, bleskovo obeť uhryzne. Vždy je to jedna z končatín, najčastejšie ruka. Po uhryznutí tesákmi vám na končatine vznikne veľký vred, ktorý sa začne nadúvať krvou. Medzitým sa vnútro ruky postupne rozleptáva. Kyselina rozožiera mäso, svaly a necháva len kosť. Táto kyselina sa postupne rozširuje po celej ruke a potom aj po celom tele. Nočná mora po prvom uhryznutí ustúpi a počká kým obeť upadne do bezvedomia - je to neuveriteľná bolesť. Akonáhle obeť padne na zem, pristúpi k hostine.

V prípade, že sa obeti podarí Nočnú moru zabiť, podoba sa okamžite zmení na jej pôvodnú. Treba rýchlo nájsť liečiteľa, alebo si ranu sám ošetriť. Vred musíte ihlami alebo niečím ostrým prasknúť. Bolesť je neznesiteľná a tak sa neodporúča robiť si to sám. Kým je kyselina len v mieste uhryznutia, stačí ranu dezinfikovať a držať pod vodou najmenej hodinu, aby kyselinu vyplavilo. Ak sa kyselina dostane do celej ruky, treba ruku amputovať. V inom prípade, nastáva postupná, pomalá a bolestivá smrť. Bojová taktika na nich je jednoduchá - pokiaľ zistíte, že ide o Nočnú moru, nechajte ju ku sebe priblížiť a nedávajte jej najavo, že viete o nebezpečenstve. Akonáhle bude blízko, prebodnite ju.

Nočná mora sa dožíva najviac 30 rokov. Zvádza len inteligentné bytosti, zvieratá nechá na pokoji. Aj tak sa jej zver bojí a nepribližuje sa k teritóriu Nočnej mori. Aj tak sa dá zistiť prítomnosť Nočnej mori. Vždy žijú voľne - a môžu si to dovoliť, stačí ked nadobudnú normálnu podobu a nikto sa o nich nestará. Je neznáme ako sa množia._______________________________________________
''Ich tvrdohlavosť a nenapraviteľnosť tvárou v tvár skaze je obdivuhodná, ale v konečnom dôsledku hlúpa.''
- generál Delwan Gammter na adresu valeánov bojujúcich o zachovanie ich výsadného spoločenského postavenia aj napriek tomu, že časy dračie skončili a započali časy temné
Návrat hore Goto down
Zobrazit informácie o autorovi
 
Nočná mora
Návrat hore 
Strana 1 z 1

Povolenie tohoto fóra:Nemôžete odpovedať na témy v tomto fóre.
Deritrea :: Hra :: Svet Deritrea [DATABÁZA] :: Príroda :: Fauna-
Prejdi na: