DomovFAQHľadaťZoznam užívateľovUžívateľské skupinyRegistráciaPrihlásenie
Vítej, cizinče! Copak tě přivádí do těchto končin? Zabloudil jsi? Nebo se chceš stát součástí tohoto velkolepého dobrodružství? Třeba to není náhoda, že jsi se dostal právě na tohle místo. Co když to budeš právě ty, kdo změní chod dějin našeho světa? Je to jen na tobě!

Share | 
 

 Choroby

Goto down 
AutorSpráva
Mike
Sedliak
avatar

Počet príspevkov : 142
Vek : 25

OdoslaťPredmet: Choroby   So 13 august 2011, 21:23

Influenza

Symptómy: Kašlanie, pálenie v krku, oslabenie celého tela, únava

Nebezpečie: Nízke

Popis: Influenza je bežná choroba, vyskytujúca sa skoro všade. Rozširuje sa vzduchom, ale môže sa vyskytnúť aj keď sa človek (alebo nejaka ina rasa) alebo zviera nachádza príliš dlho v zime a nepriaznivých podmienkach. Nie je nebezpečná, ale dokáže dosť oslabiť, keď sa nelieči. V pár prípadoch dlhodobo neliečenej Influenzy nakazení umreli.

________________________________________

Scaciem

Symptómy: Svrbenie celého povrchu tela, sčervenanie pokožky, vysušená pokožka

Nebezpečie: Stredné

Popis: Vyskytuje sa väčšinou v púśťach a suchých prostrediach. Pri napichnutí na kaktus Quacis sa človek (alebo prislušník inej rasy) alebo zviera nakazí. Je tu aj riziko nakazenia pri dotyku s postihnutou osobou/zvieraťom. Nakazeného svrbí povrch tela stále viac a viac. Asi po týždni mu začne odpadávať koža. Po týždni a pol nakazenému úplne odpadne veškerá koža. Choroba postupuje pomalšie u Valeánov, ktorí majú hrubú kožu. Túto chorobu treba vyliečiť skôr ako nastane strata veškerej kože, pretože potom koža už nikdy nenarastie.

_________________________________________

Tabes

Symptómy: Silné bolesti v hrudníku a v bruchu, odmietanie jedla, zastavené vylučovanie

Nebezpečie: Vysoké

Popis: Tabes sa vyskytuje väčšinou vo vlhkých oblastiach ako močiare. Rozširuje sa výparmi, ktoré sa občas uvoľnujú z močiarov. Je to pomerne zriedkavá choroba. Nakazený začne pociťovať silné prudké bolesti v hrudníku, neskôr i v bruchu a v krku. Táto choroba rozleptá nakazeného zvnútra. Orgány sa mu začnú doslova roztekať. Najprv napadá žalúdok, pečeň a pľúca, potom sa rozširuje do hltana a do čriev. Do troch dní nakazenému úplne rozleptá všetky orgány a nakazený zomrie. Nakazení, ktorí sa vyliečili, mali do konca života problémy z ich orgánmi, bolesti a ťažko prijmali stravu. Dožili sa veľmi nízkeho veku.

__________________________________________

More to come.
Návrat hore Goto down
Zobrazit informácie o autorovi
 
Choroby
Návrat hore 
Strana 1 z 1

Povolenie tohoto fóra:Nemôžete odpovedať na témy v tomto fóre.
Deritrea :: Hra :: Svet Deritrea [DATABÁZA] :: Príroda :: Fauna-
Prejdi na: