DomovFAQHľadaťZoznam užívateľovUžívateľské skupinyRegistráciaPrihlásenie
Vítej, cizinče! Copak tě přivádí do těchto končin? Zabloudil jsi? Nebo se chceš stát součástí tohoto velkolepého dobrodružství? Třeba to není náhoda, že jsi se dostal právě na tohle místo. Co když to budeš právě ty, kdo změní chod dějin našeho světa? Je to jen na tobě!

Share | 
 

 Randroth

Goto down 
AutorSpráva
Mike
Sedliak
avatar

Počet príspevkov : 142
Vek : 25

OdoslaťPredmet: Randroth   Št 17 január 2013, 16:40

Meno: Randroth

Priezvisko: -

Pohlavie: Muž

Vek: 21

Rasa: Človek

Miesto Pôvodu: Amarské kráľovstvo, okolie Amaru

Bydlisko: Oficiálne je vlastníkom farmy ktorá sa nachádza neďaleko od Amaru, ale túto farmu opustil ako 14 ročný. Odvtedy nemá stabilné bydlisko.
Terajšia lokácia môže byť prakticky kdekoľvek na ľudskom území a ďaleko od miest kde momentálne prebieha vojna.

Rodina:
Otec: Jeho otec bol Púštny človek, ktorý odišiel hľadať šťastie mimo púšť. Túlal sa nejaký čas po svete ako žoldák až napokon zakotvil v Amarskom kráľovstve. Konkrétne v meste Amar. Tam sa stretol s Randrothovou matkou (ktorá samozrejme vtedy ešte nebola Randrothova matka ale nenapadajú ma mená). Ich vzťah bol rýchly a vášnivý a čoskoro Randrothova matka čakala dieťa, teda Randrotha. Zobrali sa, Randroth sa narodil a všetko vyzeralo v poriadku... ale nastal problém. Randrothov otec žil väčšinu života v spoločnosti ktorá bola vedená ženami a tak si voči nim vypracoval komplex a skrytú averziu. Jednoducho povedané, často to vyústilo medzi nimi v hádku a po jednej hádke odišiel a už sa nevrátil. Pravdepodobne sa opäť túla svetom. U Randrotha pretrvali naňho hlavne tie zlé spomienky a netúži ho už nikdy vidieť. Výzorom sa naňho Randroth ale veľmi podobá.
Matka: Jeho matka pochádzala z Amaru. Jej rodina nesúhlasila s jej vzťahom s Randrothovým otcom. Inak to bola veľmi starostvlivá matka ktorá ochraňovala svojho syna najviac ako sa dalo, proste typická matka. Tiež to bola žena ktorá sa veľmi nechala ovládať svojimi emóciami. Po odchode Randrothovho otca sa ale zrútila. A každý sa s takým niečím vyrovnáva po svojom... A ona sa vyrovnávala pomocou divokého života, plytkých vzťahov a celkovým zanedbaním svojho syna. A toto sa jej stalo osudným keďže napokon umrela na... chorobu. (domyslite si) Napriek tomu má na ňu Randroth dobré spomienky, keďže ju videl ako obeť otcovej krutosti, takže ju neobviňuje z toho že bola aká bola.
Babička: Posledný preživší z matkynej strany rodiny. Aj ona bola proti sobášu Randrothových rodičov. Na Randrotha nikdy nebola milá, keďže ho videla len ako splod lásky, ktorá nemala byť. Po tom čo jej dcéra začala žiť divokým životom, tak sa jej zriekla a nikdy s ňou neprehovorila, dokonca nedošla ani k jej smrteľnej posteli. Randroth ju naposledy videl po tom čo k nej zašiel po matkynej smrti... Ale nedopadlo to moc dobre. Žena naňho kričala tak že to poćula celá ulica, obviňovala ho zo všetkého zlého čo sa jej dcére stalo, preklínala jeho aj jeho otca nech obaja zomrú a zhnijú. Randroth ju odvtedy nevidel a ani nevie či ešte žije. Žila v Amare.

Frakcia: -


Povolanie: Cestovateľ, príležitostné práce

Popis povolania: Randroth cestuje po svete, podobne ako jeho otec. Má pocit že niečo hľadá. Ani nevie čo hľadá, vie len že keď to nájde, tak to spozná. Zarába si robením príležitostných prác (umývanie riadu, zametanie dvorov, práce na zahrade, ale aj nosenie balíkov, ktoré nemusia mať vždy legálny obsah). Jednoducho povedané cestovateľ.

Talenty, schopnosti, zručnosti: Putovanie po svete ho naučilo mnohým veciam. Je schopný robiť väčšinu bežných prác veľmi efektívne. Pozná dosť veľa ciest a má pri sebe kopu máp rôznych častí sveta. Vie sa orientovať v lese, horách, púšti... Zo strany púštnych ľudí zdedil rýchlosť a obratnosť. Čo sa týka boja, nenosí brnenie a bojuje s krátkym mečom. Už sa dostal do nejednej bojovej situácie, takže sa o seba vie postarať. Pri boji kľudne použije aj špinavý trik alebo dva. Väčšinou sa ale snaží zdrhnúť než bojovať, takže v tom má tiež nejakú zručnosť. Tiež má určitý šarm a vie zapôsobiť na ľudí.

Mágia: Nevie o tom že by ovládal mágiu, ale to neznamená že ju neovláda...


Politické presvedčenie: Nezaujíma sa moc o politiku, najradšej by bol keby spolu všetci vychádzali a tak sa snaží zachovať si čo najviac neutrálne postavenie. Popravde ani nechápe, prečo spolu ľudia s trpaslíkmi (alebo si sem dajte iné strany) bojujú.

Vzťahy k ostatným rasám: K skoro žiadnej rase neprechováva nejaké zlé myšlienky. Oproti trpaslíkom je mimoriadne opatrný, keďže sú teraz s nimi ľudia vo vojne. Nechodí ani na ich územie. Ďalšia rasa ktorú nemá veľmi v láske sú púštni ľudia. Nie že by ich nenávidel, iba keď nejakého vidí tak ho hneď strasie. Môžu za to spomienky na jeho otca. Snaží sa ale ku všetkým chovať rovnako.

Ciele: Jedej z krákodobých cieľov je udržovať sa na dobrej hladine peňazí a to sa mu väčšinou darí robením prác ktoré sa ostatným nechcú. Dlhodobý cieľ nemá... iba sa túla svetom. Sám nevie čo v tom svete hľadá, ale keď to nájde, tak to spozná.


Povaha: Randroth je celkovo milý typ človeka. Vždy sa snaží z problémov najskôr vykecať, aby nedošlo k násiliu. Celkovo sa snaží byť úctivý ku všetkým a vypočuť si názory ostatných. Nechce byť ku nikomu zlý ani ho sklamať. Celkovo rád počúva životné príbehy ľudí, a tiež rád rozpráva príbehy ľudí ktoré počul. Má rád férovosť. Tiež je to človek ktorý sa radšej pretvára, než aby mal nechať ostatných nech sa oňho strachujú.
Jeho zlé stránky sa prejavujú hlavne v dvoch podobách. Prvá je, keď je skutočne totálne bez peňazí že nemá inú možnosť, len spraviť niečo zlé. Napriklad príjme kľudne aj prácu ktorá vie že môže niekomu uškodiť, alebo niečo ukradne. Druhá je, keď ho niekto veľmi, veľmi, ale veľmi naštve. Vtedy stratí svoje zábrany a je schopný prakticky čohokoľvek. To sa ale nestáva často. Vždy keď spraví niečo zlé, tak ho prenasleduje pocit viny, ktorého sa skutočne ťažko zbavuje.

Obľúbené: Voľnosť, mier, dobrí ľudia

Neobľúbené: Ľudia čo mu chcú ublížiť, jeho otec, vojna

Fóbie/Strachy: Má strach hlavne o seba a svoje žitie, že sa dostane do väzenia, že ho okradnú, že sa mu prihodí niečo s čím nebude môcť nič robiť, alebo že ho budú nútiť k niečomu čo nechce robiť. Tiež sa trocha bojí ohňa a požiarov.

Životopis:
Narodil sa v Amarskom kráľovstve pri meste Amar ako syn púštneho človeka a Amarčanky. Rané detstvo mal celkom pokojné, ale ako čas ubiehal, tak sa všetko len zhoršovalo. Nie len že ho snáď nikto z rodiny nemal rád okrem matky a otca, ale otec začal prejavovať svoju zlú zakomplexovanú stránku... A tak musel byť svedkom mnohých hádok a aj bitiek. Čo sa týkalo vzťahov s jeho vrstevníkmi, boli celkom ok dokým sa kvôli otcovým záchvatom zúrivosti neutiahol trocha do ústrania a ostatne deti to okamžite pochopili ako „Aha, toto je looser, poďme ho šikanovať.“. A to buď vyústilo do buď úteku, alebo bitky. A kvôli bitkám sa dostával do problémov s rodičmi iných detí... Jednoducho bolo to stále horšie a horšie.
Keď dovŕšil 10 rokov, tak bol väčšinou zamestnaný prácou na poli a doma, keďže to je u Amaranov bežné. Ale uňho to bolo ešte horšie, keďže jeho otec na prácu väčšinou kašlal. Musel byť stále doma alebo na poli a pracovať, a to sa mu nepáčilo. Chcel mať voľnosť, chcel vidieť svet, neznášal to ako musí byť stále zavretý doma alebo drieť na poli pod páliacim slnkom. A tak prebehlo ďalších pár rokov...
Keď mal 13, tak sa to napokon stalo. Jeho otec po veľkej hádke, najväčšej akú kedy zažil, odišiel z domu. Jeho mama sa zosypala a strávila asi týždeň plakaním. A potom začal jej divoký život. Randroth sa musel starať o všetko, keďže bol jediný doma komu ešte ako-tak záležalo na niečom. Ale sám to nezvládal, nemali dobrú úrodu a drasticky prišli o peniaze. A aby toho nebolo málo, jeho mama ochorela. A na doktora nemali peniaze, takže onedlho mamu videl vydýchnuť naposledy. Po tom čo zistil že v Amare preňho už nič nie je, rozhodol sa že navždy opustí rodný dom a vydá sa tam, kde vždy chcel ísť... na cesty. Umrieť na cestách sa mu totiž zdalo lepšie než ostať hniť tu. A tak na svoje 14te narodeniny vyrazil preč a nevrátil sa.
Každý začiatok je ťažký a tento nebol inakší. Behom prvého týždňa ho skoro zabil medveď, okradli ho a takmer umrel hladom a smädom keď sa potuloval po lese bez tušenia kam to vlastne ide. Ale keď sa mu našťastie podarilo naraziť na konvoj obchodníkov, ktorí mu pomohli a doviedli ho do dediny, tak sa rozhodol že na to pôjde trocha pripravenejšie. Zarobil si nejaké peniaze tým že tvrdo pracoval, kde sa dalo. Potom si kúpil mapu okolia aby vedel kam to vlastne sakra ide. A konečne s nejakými zásobami, mapou a pár radami od členov dediny vyrazil ďalej.
A takto to chvíľu šlo. Raz bolo lepšie, raz horšie. Za tie časy sa dostal do rôznych situácii a stretol rôznych ľudí. Začal nosiť zbraň lebo mu bolo jasné že inak neprežije, a veru mu veľakrát zachránila život. Osvojil si rôzne bojové techniky, ak sa to tak dá nazvať... jednoducho bojoval len podľa toho ako sa mu zdalo vhodné, ale hej, žije, nie? Dostal sa do rôznych miest, do hôr, púští, dokonca aj do väzenia za doručovanie nejakého balíčku, ani sám nevedel o čo šlo. A život šiel ďalej...
Po pár rokoch putovania, keď mal asi 19, dorazil do dediny Athakra. Na tom by nebolo nič zvláštne... keby v ten večer nevypukol v jednom z domov požiar. Randroth rýchlo bežal k miestu nešťastia. Dedinčania hasili, ale niekto kričal. Bola to žena ktorá v tom dome bývala. Kričala že je vnútri jej dieťa. Všetci sa totálne zarazili, ale nikto sa tam neodvažoval... a tak Randroth s obrovským zaprením všetkých pudov sebazáchovy vbehol do horiaceho domu. Chcel tomu dieťaťu pomôcť... Všade bol dym a ťažko sa m orientovalo, hlavne keď sa dusil. Ale dieťa napokon našiel v detskej postielke... lenže pri úteku ho zavalil horiaci trám. Zavalil mu nohu a on sa nemohol hýbať, kopal a metal sa a popri tom stál držal to dieťa... Už si myslel že tam umrie, ale vtedy sa už slabý a ohorený trám konečne nalomil a Randrothovi sa odtiaľ podarilo dostať aj za cenu poriadne spálenej nohy. Vybehol z domu a ľudia volali na slávu a nazývali ho hrdinom... On sa zviezol na zem kvôli bolesti v nohe, ale stále drźal to dieťa a podával ho jeho šťastnej matke... ale bol šťastný. Aj za cenu svojej zničenej nohy sa mu podarilo zachrániť dieťaťu život. Aspoň to si tak 10 sekund myslel. Dieťa nedýchalo. Bolo mŕtve, udusené dymom a všetko čo Randroth spravil bolo totálne zbytočné. Randroth to nejak neuniesol s tou bolesťou a psychickým vypätím, a odpadol.
Ani nevedel ako, prebral sa na ostrú bolesť na tvári. Skláňal sa nad ním nejaký starý muž, ktorý mu niečím ryl do tváre a jeho to hrozne bolelo. Zdalo sa ale že už bol hotový. Randroth okamžite chcel vediet o čo ide, ale vtedy uvidel svoju nohu. Vyzerala zohavene, spálená koža, proste nepekný pohľad... Ale vôbec nebolela. Cítil akoby bola úplne v poriadku. A vtedy uvidel svoj odraz v okne a uvidel na tvári niečo čo tam predtým nebolo, červené tetovanie. Otočil sa na muža aby zistil o čo ide, ale nikto tam nebol. Randroth okamžite bežal za ním, ale v celom dome nikoho nenašiel. Dom ešte k tomu vyzeral úplne opustene. Vybehol von a pýtal sa dedinčanov čo sa stalo, kto to bol a čo je to za dom, ale stretol sa iba s nechápavými pohľadmi. Vraj sa zdvihol a odišiel sám a nereagoval na nič. Vraj šiel do toho domu. Vraj v tom dome nikto nežije už roky. Nikdy sa nedozvedel čo sa vlastne stalo.

Výzor/Foto:
Spoiler:
 
Návrat hore Goto down
Zobrazit informácie o autorovi
Redečko
Kráľ
avatar

Počet príspevkov : 303
Vek : 26
Charakter : Kalleb Lotharion

OdoslaťPredmet: Re: Randroth   Št 17 január 2013, 16:52

Já jsem spokojenej Smile Takže já schvaluju. Obávám se, že ještě musíme počkat na jeden hlas, Miku, ale zatím půjdu založit téma, kde začnem.

_______________________________________________
Kallebův inventář:
 

Návrat hore Goto down
Zobrazit informácie o autorovi
Horox
Kráľ
avatar

Počet príspevkov : 1264
Vek : 25

OdoslaťPredmet: Re: Randroth   Št 17 január 2013, 19:57

Výborne, schvaľujem.

Len jedna výtka - Jeho otec bol Púštny človek. // Výzorom sa naňho Randroth ale veľmi podobá.

Jediné v čom sa môže podobať sú biele vlasy, ale pokožka rozhodne nie.

_______________________________________________
''Ich tvrdohlavosť a nenapraviteľnosť tvárou v tvár skaze je obdivuhodná, ale v konečnom dôsledku hlúpa.''
- generál Delwan Gammter na adresu valeánov bojujúcich o zachovanie ich výsadného spoločenského postavenia aj napriek tomu, že časy dračie skončili a započali časy temné
Návrat hore Goto down
Zobrazit informácie o autorovi
Mike
Sedliak
avatar

Počet príspevkov : 142
Vek : 25

OdoslaťPredmet: Re: Randroth   Št 17 január 2013, 20:06

No to že sa na niekoho podobáš neznamená že vyzeráš presne ako on, a pokožka je zrovna jedna z tých vecí ktoré sa odlišujú... Ale každopádne ďakujem.
Návrat hore Goto down
Zobrazit informácie o autorovi
Ertai
Kráľ
avatar

Počet príspevkov : 318
Vek : 30
Charakter : Pochybný

OdoslaťPredmet: Re: Randroth   Št 17 január 2013, 20:10

Pěknej způsob, jak se vyhnout povinné vojenské službě =)
Schvaluju taky
Návrat hore Goto down
Zobrazit informácie o autorovi
Sponsored content
OdoslaťPredmet: Re: Randroth   

Návrat hore Goto down
 
Randroth
Návrat hore 
Strana 1 z 1

Povolenie tohoto fóra:Nemôžete odpovedať na témy v tomto fóre.
Deritrea :: Hra :: Postavy :: Neaktívne postavy-
Prejdi na: