DomovFAQHľadaťZoznam užívateľovUžívateľské skupinyRegistráciaPrihlásenie
Vítej, cizinče! Copak tě přivádí do těchto končin? Zabloudil jsi? Nebo se chceš stát součástí tohoto velkolepého dobrodružství? Třeba to není náhoda, že jsi se dostal právě na tohle místo. Co když to budeš právě ty, kdo změní chod dějin našeho světa? Je to jen na tobě!

Share | 
 

 Jossip II.

Goto down 
AutorSpráva
Redečko
Kráľ
avatar

Počet príspevkov : 303
Vek : 26
Charakter : Kalleb Lotharion

OdoslaťPredmet: Jossip II.    St 16 január 2013, 17:08_______________________________________________________

(8456 - 8489)

Rasy, které jej mohou znát: lidé, trpaslíci, elfové

Kdo to byl? Jossip byl odjakživa zastáncem lidu a míru. Ve svých 19 letech dokonce založil malou organizaci, která působila jako veřejný protest proti válce s trpaslíky. Organizace se jmenovala - Konec duhy a měla nevídaný úspěch. Netrvalo to dlouho a s obrovskou podporou lidí se Jossip brzy stal jedním ze tří triumvirátů 85. století. Získal moc, která sice nebyla absolutní, ale i s ní mohl dokázat věci, o které se dříve ani nemohl pokusit.
Ve svých 22 letech Jossip vyrazil na Erasii, kterou pustošila válka. Díky své pozici dokázal svolat schůzi s nejvyšším vedením lidí a trpaslíků a pokusil se vyjednat mír. Celá tahle snaha však byla marná, protože lidé tenkrát využili situace a zaútočili na tehdejšího trpasličího generála a na místě ho zabili. Vojsko trpasličí armády se okamžitě dalo do útoku a místo, které mělo sloužit k vyjednání míru se proměnilo v krvavé bojiště. Jossip byl trpaslíky zajat a odveden do Garsternu, kde byl odsouzen k práci v trpasličích dolech v Ramorských horách. Pro Jossipa, který nikdy nebyl zrovna mužem tvrdé práce byl tento trest horší, než smrt, která by ho alespoň vysvobodila z utrpení, které jej čekalo.
Jossip denně pracoval jako otrok 7 dlouhých let a nevěřil, že by ještě někdy uviděl denní světlo. Byl totiž v dolech, které byly daleko komplexnější, než cokoliv, co kdy dřív viděl. Jednoho dne silně zarazil svůj starý krumpáč do skály a celá chodba se zřítila. Před Jossipem se však otevřela nová cesta - objevil starý podzemní chrám, o kterém snad ani sami trpaslíci nevěděli. Jossip si nedokázal vysvětlit jak něco takového mohlo být tam dole, ale z toho, jak to vypadalo, se zdálo, že celá tahle podzemní nádhera si prošla nějakou katastrofou. Chrám byl obrovský a Jossipovi trvalo dny, než se dostal na druhý konec. Cesta zpět ale nebyla a rozhodně se nechtěl prokopávat zpět k těm, co ho věznili. A udělal dobře, že se vydal kupředu, dostal se totiž ke dnu hluboké propasti, která spojovala chrám s bludištěm jeskyň, které Jossipa jednoho dne dostaly ven. A to přímo do Emlrodského hvozdu.
Jossip byl dehydrovaný, hladový, ale byl rád, že se dostal ven. I kdyby to mělo znamenat jeho smrt, zemřel by venku a ne tam dole.
Jeho život však ještě skončit neměl. Zachránili ho elfové, kteří jej odvedli do svého království, kde mu dali najíst i napít. Elfí jídlo Jossipovi zachránilo život a posílilo jej. Jossip elfy nikdy dřív neviděl, ale i tak v nich viděl silné a inteligentní bytosti, které mu mohly pomoci s naplněním míru. Vysvětlil elfům své plány a poprosil je o pomoc. Sám král se Jossipovi vysmál do obličeje a vyhnal Jossipa pryč. Nechtěl mít s válkou nic společného, ale Jossip byl neodbytný, prosil elfy na kolenou. Král Jossipa střelil šípem do hrudi a nechal jej umřít u svých nohou.

Co o něm víme?
- Byl to filantrop
- Snažil se o mír
- Mezi lidmi je znám jako naivka, mezi trpaslíky jako pohroma, elfové si jej moc nepamatují, ale sám král tehdy usekl Jossipovu hlavu a vystavil si jí vedle trůnu, aby všem elfům ukázal, jak jsou lidé slabí

Odkazy:

Jossipova hlava dodnes leží vedle emlrodského trůnu

_______________________________________________
Kallebův inventář:
 

Návrat hore Goto down
Zobrazit informácie o autorovi
 
Jossip II.
Návrat hore 
Strana 1 z 1

Povolenie tohoto fóra:Nemôžete odpovedať na témy v tomto fóre.
Deritrea :: Hra :: Svet Deritrea [DATABÁZA] :: História :: Vecné dejiny-
Prejdi na: