DomovFAQHľadaťZoznam užívateľovUžívateľské skupinyRegistráciaPrihlásenie
Vítej, cizinče! Copak tě přivádí do těchto končin? Zabloudil jsi? Nebo se chceš stát součástí tohoto velkolepého dobrodružství? Třeba to není náhoda, že jsi se dostal právě na tohle místo. Co když to budeš právě ty, kdo změní chod dějin našeho světa? Je to jen na tobě!

Share | 
 

 Funkcia: Ekonomika v našom svete

Goto down 
AutorSpráva
Horox
Kráľ
avatar

Počet príspevkov : 1264
Vek : 25

OdoslaťPredmet: Funkcia: Ekonomika v našom svete   So 13 august 2011, 19:53V našom svete Deritrea bude fungovať aktívna ekonomika. Znie to bláznivo? Možno - ale to je práve dôvod, prečo bude naše RPG iné ako ostatné. Zdá sa to nemožné? Aj nám (konkrétne mne) sa to zdalo najprv nemožné. Ale po krátkom zamyslení som si uvedomil, že pre to, aby aktívne fungovala v našom svete ekonomika, musia sa do nej zapájať hráči - tým myslím každého jedného - a nemôžu byť všetci profesionálni bojovníci. Prečo sa nestať kováčom a zarábať veľké peniaze? Možno sa stanete dobrodruhom, ktorý bude hľadať nerastné suroviny v nebezpečných jaskyniach a vo vysokých horách, zakrádať sa popri drakovi a pokúšať sa mu ukradnúť jeho artefakty (to by som ale osobne neodporúčal) alebo len proste vyjednávať s kováčmi alebo trpaslíkmi? Ale pozor, aby ste pri tom nezomreli! Dávajte si pozor!

Ide nám naozaj o to, aby ekonomika fungovala. Myslím, že každý má aspoň približnú predstavu ako začínajú všetci dobrodruhovia. Niektorí sa narodili ako farmári a chcú sa vzbúriť proti systému a kráľovi, niektorí pomáhajú otcovi kováčovi a rozhodnú sa v tradícii pokračovať.
Nečakajte, že na začiatku budete mať jedinečné artefakty, magické meče alebo luky, ktoré vždy trafia. Začíname ako bežní ľudia. Farmári budú jednoducho mať jeden starý meč, možno dýku a ľahké brnenie, ktoré si sami doma spravili. A pokiaľ chce bojovať, musí si poriadnu zbroj a zbraň kúpiť. Napríklad od kováča, ktorý by mohol byť iný hráč. Peniaze budú preto veľmi dôležitá súčasť života vašich postáv a celého sveta, ako to aj vždy bolo. Možno sa budete dokázať s kováčom dohodnúť na nižšej cene, za to že mu s niečím pomôžete? Prečo nie? Vyjednávajte!

Ak nebudete mať peniaze, nemusíte si všetko kupovať - môžete sa pokúsiť nájsť si vlastné suroviny a sami si niečo vyrobiť, pokiaľ v tom máte zručnosť. Alebo ich jednoducho dať kováčovi, aby vám vytvoril meč? Na to peniaze treba tiež. Nič nie je zadarmo. A preto sú peniaze dôležité. Preto by sme sa nemali vyhýbať rôznym zákazkam, ktoré budú vyvesené napríklad v mestách a za ktorých splnenie môžete získať peňažnú odmenu. Ale pozor na podvodníkov! Nikdy neviete, či ten ''kováč'' je naozaj kováč, a vašu ťažko nájdenú surovinu neukradne. Nenechajte sa oklamať!

Jedna z možností je aj stať sa banditom alebo zlodejom a vytvoriť si vlastnú zločineckú bandu. Prečo nie? Ale pozor! V takom prípade je vaša postava v nebezpečí a môžu vás zatvoriť do basy alebo rovno popraviť. Je to síce risk, ale získate viac peňazí ako keby ste mali legálne pracovať, nie?
A čo tak to zobrať z druhého konca a stať sa vojakom? Mestskou strážou? A potom, dajme tomu, utiecť. Síce budete hľadaný dezertér, ale za to získate zbroj zadarmo a nemusíte ju kupovať. Zdá sa vám to málo? V našom RPG máte možnosť sa stať kýmkoľvek...
Kapitán stráží... šľachtic... a čo kráľ? Aj to je možné. Nie za krátku dobu, nie je to ani ľahké a jednoduché. Ale dá sa to. A kráľ má veľa možností ako zaťažiť ekonomiku. Možno si budete chcieť nakúpiť žoldnierov, kúpiť lepšiu zbroj a zbrane alebo trénovať nových vojakov? Zvýšte dane! Ale potom nečakajte, že budete obľúbení. Viac peňazí alebo popularita? Možno sa vám podarí vykrádať potajme kráľovskú pokladnicu a oklamať ľudí, aby vás mali radi? Alebo by sa vás rozhodli iný hráči zbaviť a boli by ste naozaj vo veľkom probléme? Nenechajte sa zosadiť!

Teraz už musíte chápať, že všetko je možné a čisto to záleží od aktivity hráčov a od toho, ako sa budú chcieť zapájať do sveta. Ovplyvňujte svet!

Mena bude jednoduchá. Sú dva typy:
- zlato
- bronz

Určite vám je samozrejmé, že zlato má vyššiu hodnotu. 100 mincí bronzu činí 1 mincu zlata. Takže, ak váš charakter má 210 bronzových mincí, v prepočte má 2 zlaté a 10 bronzákov. Zlaté mince sú pomerne vzácne u chudobných ľudí a tak najviac rozšírené sú bronzáky. Preto sú povolania dôležité - aby ste si mohli zarobiť, musíte nejako pracovať... či už zarobíte legálne alebo nelegálne je už len na vás.

A kde budete mať peniaze? Boli by sme radi, ak by ste sa nepokúšali o žiadne podvody. V hre bude zavedené niečo ako ''inventár'' - budete ho mať v podpise, pod každým vaším príspevkom - a bude obsahovať dôležité položky, ako koľko máte peňazí, vašu výzbroj a zbraň a nejaké vybavenie. Aby neboli podpisy príliš veľké, inventár bude viac menej stručný.

Zarábajte a hýbte svetom tak, ako to dokážu len peniaze! Veď ako hovorí jedno slovenské príslovie: Bez peňazí na svete človek nič nezvedie.


_______________________________________________
''Ich tvrdohlavosť a nenapraviteľnosť tvárou v tvár skaze je obdivuhodná, ale v konečnom dôsledku hlúpa.''
- generál Delwan Gammter na adresu valeánov bojujúcich o zachovanie ich výsadného spoločenského postavenia aj napriek tomu, že časy dračie skončili a započali časy temné
Návrat hore Goto down
Zobrazit informácie o autorovi
 
Funkcia: Ekonomika v našom svete
Návrat hore 
Strana 1 z 1

Povolenie tohoto fóra:Nemôžete odpovedať na témy v tomto fóre.
Deritrea :: Hra :: Pravidlá hry-
Prejdi na: