DomovFAQHľadaťZoznam užívateľovUžívateľské skupinyRegistráciaPrihlásenie
Vítej, cizinče! Copak tě přivádí do těchto končin? Zabloudil jsi? Nebo se chceš stát součástí tohoto velkolepého dobrodružství? Třeba to není náhoda, že jsi se dostal právě na tohle místo. Co když to budeš právě ty, kdo změní chod dějin našeho světa? Je to jen na tobě!

Share | 
 

 Zlatokožec

Goto down 
AutorSpráva
Horox
Kráľ
avatar

Počet príspevkov : 1264
Vek : 25

OdoslaťPredmet: Zlatokožec   St 16 január 2013, 07:59

Zlatokožec

Stupeň nebezpečnosti:
4/10 samotne
8/10 v skupine (stádo)

Typ:
Pozemný

Charakter:
Býkovitý

Výskyt:
Na púštiach, predovšetkým na Nuadhe a Unde

Ako sa obrániť?


________________

... Nazúrená beštia ma niekoľkokrát obehla a následne sa vzdialila. Tušil som čo bude nasledovať. Zlatokožec prednou nohou nervózne hrabal do zeme a náhle sa po mne rozbehol v plnej rýchlosti. Hlavu nahol tak aby ma mohol nabrať na jeho dlhé a ostré rohy. Okamžite mi bolo jasné čo treba robiť. O tomto mi rozprával ten vojak. Musím sa sústrediť. Musím čakať až do poslednej chvíle. Zlatokožec sa blížil veľkou rýchlosťou a za sebou vytváral oblak rozvíreného piesku. A... uhnúť! V poslednej sekunde pred tým ako ma mohla beštia nabrať som urobil svižný kotrmelec do strany a zároveň bodol zviera do hrude medzi rebrá. Jeho koža bola značne hrubá, ale môj meč ňou prešiel aj tak. Ozval sa bolestný výkrik zomierajúceho zvieraťa. Mal pravdu, ten muž. Všetko je to o časovaní, rýchlosti, pozornosti a trpezlivosti. Napokon tento boj nebol až tak hrozný. Jeho rohy a koža ma spravia bohatým ...

________________

Tento úryvok bol zobratý z dobrodružnej knihy Púštne slnko. Autorkou tejto knihy je Verina Sallasová.

Popis:


Zlatokožec je veľké štvornohé zviera žijúce na púšti. Jeho správanie a zvyky by sa dali vhodne prirovnať k byvolom alebo nosorožcom. Dnes ich však nenájdete veľa lebo sú často lovené pre ich vzácnu zlatú kožu a zároveň aj ich rohy. Niekedy utvárajú stáda, ale nájdete aj menšie skupinky alebo osamelých zlatokožcov - čím menej ich je, tým menej stád existuje. Púštni ľudia a aguelčania ich aj chovajú z rovnakých dôvodov. Z rohov sa dajú vyrábať rôzne kvalitné predmety, nástroje, zbrane, šperky, ozdoby a iné veci. Zlatá koža je veľmi drahá a luxusná koža, ktorá prakticky slúži rovnako ako koža iných zvierat - na výrobu oblečenia a látok. Zlatá koža je u aguelčanov a púštnych ľudí ukážkou bohatstva a vysokého spoločenského statusu. Koža z legendárneho zlatokožca je vždy nosená náčelníkom aguelčanov, teda okrem iných predmetov patrí k vodcovským klenotom. Matriarchy púšte sú na tom podobne, tiež nosia luxusné oblečenie zo zlatej kože.

Ak sa cítia ohrozené, útočia tým že sa snažia nepriateľa nabrať na svoje rohy rýchlym rozbehom z diaľky. Tento útok je veľmi predvídateľný, ale aj napriek tomu to nie je nič jednoduché vyhnúť sa. Ich koža je hrubá, ale kopije cez ňu prejdú pomerne dobre. Proti bodaniu je teda odolná, ale nie úplne. Je však nemožné ju rozseknúť a tak sa táto koža využíva aj veliteľmi a kapitánmi bojovníckych skupín. Zbrane z rohoviny sú tiež takmer nezničiteľné, pevné a tvrdé. Ak sú správne vyrobené, tieto zbrane môžu byť extrémne ostré a efektívne.

Výzor:


Spoiler:
 

_______________________________________________
''Ich tvrdohlavosť a nenapraviteľnosť tvárou v tvár skaze je obdivuhodná, ale v konečnom dôsledku hlúpa.''
- generál Delwan Gammter na adresu valeánov bojujúcich o zachovanie ich výsadného spoločenského postavenia aj napriek tomu, že časy dračie skončili a započali časy temné
Návrat hore Goto down
Zobrazit informácie o autorovi
 
Zlatokožec
Návrat hore 
Strana 1 z 1

Povolenie tohoto fóra:Nemôžete odpovedať na témy v tomto fóre.
Deritrea :: Hra :: Svet Deritrea [DATABÁZA] :: Príroda :: Fauna-
Prejdi na: