DomovFAQHľadaťZoznam užívateľovUžívateľské skupinyRegistráciaPrihlásenie
Vítej, cizinče! Copak tě přivádí do těchto končin? Zabloudil jsi? Nebo se chceš stát součástí tohoto velkolepého dobrodružství? Třeba to není náhoda, že jsi se dostal právě na tohle místo. Co když to budeš právě ty, kdo změní chod dějin našeho světa? Je to jen na tobě!

Share | 
 

 Anolián

Goto down 
AutorSpráva
Horox
Kráľ
avatar

Počet príspevkov : 1264
Vek : 25

OdoslaťPredmet: Anolián   St 16 január 2013, 06:29

Anolián

Stupeň nebezpečnosti:
2/10 samotne
5/10 v skupine
8,5/10 v skupine jazdeckých lučištníkov

Typ:
Pozemný, vodný

Charakter:
Jašterovitý

Výskyt:
Pri všetkých typoch jazier, predovšetkým v džungliach a listnatých lesoch

Ako sa obrániť?


________________

Podľa možnosti proti anoliánom nebojujte. Sú to inteligentné bytosti a dá sa s nimi vyjednávať. Teda to je možné len ak ste nezaútočili na ich osadu alebo ich druhov. Ale ak na vás zaútočia bez zjavného dôvodu, vzdajte sa. Ak sa vzdáte, anoliáni vás nezabijú. Nikdy. Nevedno prečo, ale jednoducho to neurobia. Oberú vás len o vaše predmety, zbrane a možno zbroj. Následne vás nechajú na pokoji. Presvedčiť ich môžete aj nejakým darom - mincami, perlou a inými. Nikdy sa im nesnažte darovať meč alebo nejakú zbraň. Považujú to za vyhrážku a potom by mohol vzniknúť skutočný problém. Výnimka platí pre luk. Ak im však dávate svoj luk, nezabudnite na šípy. Luk darovaný bez šípov je len prázdnym a bezvýznamným darom. Boj zvoľte až ako poslednú možnosť. Ak chcete vedieť prečo, tak budiž. Anoliáni sú totižto enormne užitočné bytosti. Okrem iných bytostí fungujú ako strážcovia celého lesa. Jediným problémom by mohlo byť to že majú radi nekromantule a neznášajú koboldov. No zbavujú sa nemŕtvych a skazených bytostí a okrem toho ochraňujú lesné bytosti. Ak však v rovnakom lese žijú aj koboldi, les sa stane krvavým bojiskom.

V boji postupujte podobne ako pri koboldoch alebo goblinoch. Sú to malé bytosti takže máte výhodu výšky - zároveň aj nevýhodu. Anolián vám bude sekať a útočiť hlavne po nohách, takže si ich kryte za každú cenu. Ich taktikou je vás zaujať a nechať ich spolubojovníka vyliezť po vašom chrbáte aby vám prebodol krk. Ak sa anolián vyhýba boju a len uskakuje pred vašimi útokmi, je veľká šanca že práve za vami je jeho kamoš. Okrem toho to ale môže byť aj iná taktika - rýchlymi a svižnými úhybmi sa vás snažia vyčerpať. Na neznalých táto stratégia aj výborne funguje. Po tom ako vás celkom vyčerpajú, nemajú problém vás dokončiť.

Okrem toho môžete často naraziť aj na anoliánov jazdiacich na nekromantulách. Títo majú najčastejšie luky a je extrémne nebezpečné a zložité proti nim bojovať. Jediné čo zostáva je ukryť sa za stromy, kamkoľvek. Nikdy sa po nich nerozbiehajte. Nekromantule sú rýchle a akonáhle vás uvidia útočiť, uniknú. A ich jazdec bude mať perfektnú príležitosť vás trafiť do hlavy šípom. Proti jazdeckým lučištníkom neexistujú žiadne bežné stratégie. Najlepšie je sa v takomto prípade vzdať alebo improvizovať. Anoliánov sa nesnažte oklamať - sú veľmi chytrí.

Musím spomenúť jednu ich obrovskú slabinu. Sú dosť hákliví na svoj chvost. Ak im naňho stúpite, anolián ujde z boja a pravdepodobne sa nevráti. Táto slabina je ale bezvýznamná, lebo úspech bude ak sa vám anoliána podarí trafiť spredu.

________________

Tento úryvok bol zobratý z knihy Lesné bytosti, ktorá vyšla v sérii Ako na to. Autorom tejto série je Kachan Jorros.

Popis:


Anolián je asi meter vysoký jašterovitý tvor. Bežne sa radia medzi inteligentné bytosti. Dokážu používať zbrane, vyrábať ich, majú zručnosť na stavbu obydlí a nástrojov. Združujú sa v menších skupinách a stavajú si malé drevené domce blízko pri vodných zdrojoch, hlavne pri jazerách. Niekedy sa usídľujú aj v rôznych norách a jaskyniach, jednoducho ich hlavnou podmienkou je blízka prítomnosť vody. Iným rasám sa viacmenej vyhýbajú a pokiaľ sa ich nesnažíte nájsť, nenájdete ich. Niekedy však prepadávajú ľudí idúcich po lese, blízko ich domovov alebo jazera kde žijú. Anoliáni si však príliš nedovoľujú do ostatných bytostí. K cudzincom sa správajú neutrálne. Zaútočia len z dobrých dôvodov. Napríklad ak im niekto ohrozuje osadu, ostatných kolegov a rodiny, alebo sa príliš dlho zdržiava pri jazere, alebo sú hladní a vystrašení.

Ich hlavným a prirodzeným nepriateľom sú koboldi. Z tohto dôvodu sa pravdepodobne často spájajú s nekromantulami a vytvárajú akési ,,lesné aliancie''. Preto môžeme často vidieť anoliánov využívať nekromantule ako jazdu. V takomto spojení sa stávajú nebezpečnými protivníkmi. Anoliánska jazda môže v lese prepadnúť aj väčšie ozbrojené skupiny a poľahky ich poraziť. Ich najobľúbenejšou zbraňou sú akési široké šable, výrobou ktorých sa značne preslávili (sú veľmi kvalitné). Vo svojich osadách si často na ich výrobu stavajú pece a každá skupinka má medzi sebou aspoň jedného kováča. Jazdci však radšej využívajú luky a kuše, čo je veľmi nebezpečná kombinácia. Na nekromantulách jednoducho protivníkom utečú a nemusia sa k nim vôbec priblížiť lebo strieľajú z diaľky. Mnohí ľudia ich podceňujú, ale rovnako sa to stalo mnohým osudné. Zaujímavosťou je aj to že vždy nekromantule učia svoju reč. Sú veľmi dobrými výrobcami jedov, paralyzačných i smrteľných.

Majú síce nízky vzrast a úzke končatiny, to však neznamená že sú v boji slabí. Naopak - vyznačujú sa neuveriteľnou rýchlosťou, svižnosťou a tým, že sa dokážu vyšmyknúť z takmer akéhokoľvek zovretia. Keď sa snažíte chytiť anoliána, je to akoby ste sa snažili chytiť rybu.

Niekedy sa stáva že anoliáni namiesto útoku okoloidúcim naopak pomôžu. Najčastejšie sa cudzím bojom vyhnú, no občas sa vám vrhnú na pomoc. Potom ako vám pomôžu ale žiadajú nejaký dar alebo odmenu. Milujú lesklé a žiarivé veci. Ako odmena im postačí pár mincí, perla, niečo malé a pekné.

Okrem koboldov neznášajú aj goblinov. Na goblinov útočia už len z princípu. Za dlhý čas si proti nim vyvinuli účinné taktiky a tak majú s nimi goblini často riadne problémy. Na prvý pohľad útočia aj na utopencov, ghúlov, alghúlov, echinopsov, archespóry, bargestov, hrobovníkov, hrubochvostov, nemŕtvych a kostlivcov. Všetky tieto beštie sú skazené a tak sú anoliáni všeobecne považovaní za kladné bytosti. Toto posilňuje aj fakt že v ich osadách často nájdeme rôzne nymfy a rusalky, ktoré uctievajú a chránia ich. Anoliáni sú veľmi hákliví ak niekto ohrozuje tieto ich modly. Na takého nepriateľa sa všetci okamžite vrhnú. Okrem tohto do svojich osád niekedy pozývajú aj satyrov, sauriánov, kappy, stromostrážcov, klabertov, veľvlkov, kňažky, vodyanoiov a iných. Majú zdravý rešpekt pred vodnými tigrami. V každom prípade, sú to veľmi spoločenské bytosti. Niektoré ich osady sa rozšíria tak že sa stanú strediskom lesa kde chodia, bývajú a žijú všetky lesné bytosti. Tieto veľké dediny medzi sebou dokonca privítajú aj iné inteligentné rasy, ale to si musia najprv získať ich dôveru. Na rovnakom princípe fungujú aj koboldi.

Výzor:


Spoiler:
 

_______________________________________________
''Ich tvrdohlavosť a nenapraviteľnosť tvárou v tvár skaze je obdivuhodná, ale v konečnom dôsledku hlúpa.''
- generál Delwan Gammter na adresu valeánov bojujúcich o zachovanie ich výsadného spoločenského postavenia aj napriek tomu, že časy dračie skončili a započali časy temné
Návrat hore Goto down
Zobrazit informácie o autorovi
 
Anolián
Návrat hore 
Strana 1 z 1

Povolenie tohoto fóra:Nemôžete odpovedať na témy v tomto fóre.
Deritrea :: Hra :: Svet Deritrea [DATABÁZA] :: Príroda :: Fauna-
Prejdi na: