DomovFAQHľadaťZoznam užívateľovUžívateľské skupinyRegistráciaPrihlásenie
Vítej, cizinče! Copak tě přivádí do těchto končin? Zabloudil jsi? Nebo se chceš stát součástí tohoto velkolepého dobrodružství? Třeba to není náhoda, že jsi se dostal právě na tohle místo. Co když to budeš právě ty, kdo změní chod dějin našeho světa? Je to jen na tobě!

Share | 
 

 Dihan Trpaslíkobijec

Goto down 
AutorSpráva
Redečko
Kráľ
avatar

Počet príspevkov : 303
Vek : 26
Charakter : Kalleb Lotharion

OdoslaťPredmet: Dihan Trpaslíkobijec   Ut 15 január 2013, 00:05_______________________________________________________

(7980 - 8030)

Rasy, které jej mohou znát: lidé, trpaslíci

Kdo to byl?

Dihanův osud byl určen už od jeho narození. Jakožto syn otrokyně už od mala sloužil ve velkém sídle bohatého přistěhovalce z Isenie, které se nacházelo na severní části Aguelského ostrova.
Jako dítě zažíval jen bolest a utrpení, jeho matka byla jediná osoba, kterou miloval a byl milován. Svého otce nikdy nepoznal. Byl to násilnický voják, který se svojí družinou z nějakého důvodu připlul na Aguelský ostrov a při té příležitosti znásilnil Dihanovu matku.
Se svým životem byl Dihan smířený až do svých šestnácti let, ten rok však nastal zlom. Jeho matka dostala příkaz, který odmítla splnit. Bylo to poprvé, co se sama rozhodla čelit svému majiteli a Dihan tomu byl svědkem. Majiteli se to samozřejmě nelíbilo, a tak nechal Dihanovu matku potrestat. Jeho muži jí bičovali tak dlouho, dokud nezemřela. Nikdo neví, jestli zemřela ne dehydraci nebo to bylo výsledkem bičování. Dihan byl rozzuřený a přísahal, že svojí matku pomstí. Plánování jeho msty zabralo další rok, ale vyplatilo se to. Dihanovi se podařilo ubodat svého pána rozbitým kusem talíře a utéct.

Nikdo neví jak, sám Dihan to nikomu neřekl, ale podařilo se mu dostat se na protější kontinent. Do velké Erasie. Užíval si svobodu, jak jen to šlo. My si pod tím nejspíš představíme posedávání v hospůdkách, zpívání, tanec, sex, ale pro Dihana? Polehávání na rozlehlých zelených pláních, prohánění zvířat, lezení po stromech, po skalách, užíval si každou chvíli, kdy mohl být sám. Sám sebou. Samozřejmě pracoval, vlastníma rukama dělal ty nejtěžší práce, které jen obyčejný člověk může zvládnout, aby si vydělal dostatek peněz na vlastní přežití. Nezůstával však na jednom místě déle, než dva týdny. Rád cestoval a chtěl vidět co nejvíc ze světa.

Dihan si přál, aby takhle proběhl i zbytek jeho života. Nastal však další zlom. Dihan nikdy nebyl moc chytrý člověk, nebyl k tomu vychován. Neuměl číst ani psát, nejspíš si nedokázal ani spočítat jedna a jedna dohromady. Jedno ale věděl, jeho víra v lidskou svobodu byla nezlomná. Na svých cestách jednoho dne spatřil oddíl trpasličí armády, která za sebou táhla lidské zajatce. Byli spoutaní v okovech, jejich bosé nohy krváceli, někteří dokonce nebyli schopní chodit, takže byli taženi a kůže z jejich nohou zůstávala všude na cestě. Dihan si vzpomněl na všechny chvíle, kdy byl v okovech on! Nevěděl nic o válce mezi lidmi a trpaslíky! Viděl bezmocné otroky, kteří potřebovali pomoc! Vyrazil kupředu, neozbrojen, nevycvičen. Všechno, co měl, byl hněv vůči těm, co brali svobodu. Než si trpaslíci stačili všimnout vysokého útočícícho barbara, bylo pozdě. Dihan tasil jeden z malých trpasličích mečů a prvnímu nepříteli rozsekl hrdlo. Tato scéna byla později vytesána do kamene a dnes jí najdete uprostřed Amarského království. Dihan zachránil tyto bezbranné vojáky a pomohl jim do jejich domova.

Když po několika dnech dorazili, vojáci Dihana přivítali jako hrdinu. Hrdinu, který zachránil jejich bratry a nabídli mu domov! Dihan jim moc nerozuměl, protože mluvil jiným jazykem, leč za tu dobu, co žil na Erasii už pochytil leccos z místního jazyka. Neodmítl a zůstal. Tihle lidé se k němu chovali pěkně a s respektem, a tak se k němu nikdy dřív nikdo nechoval. Cenil si toho a byl šťastný. Po několika letech už z něj byl ostřílený voják, stále však zůstal mužem pár slov. Trpaslíci se jména Dihan obávali a když před nimi bylo řečeno, že je Dihan na frontě, většinou se pakovali a utíkali. Dihan byl totiž neuvěřitelný bojovník, se svými dvěma starými meči dokázal taková kouzla, že by mu i ti největší bojovníci mohli závidět. Stal se z něj největší postrach nepřátel, a protože nikdo neznal jeho druhé jméno, začalo se mu říkat Dihan Trpaslíkobijec.

Říká se, že Dihan hrdinský zemřel během jedné z největších bitev, kdy se sám vrhl proti stovce nepřátel, která lidskou armádu doslova zaskočila a dokázal je udržet až do té doby, než se všichni mohli stáhnout do bezpečí.
Dihan je dodnes znám jako jeden z největších mužů v historii lidí. Trpaslíci na něj mají ovšem jiný názor.

Co se o něm ví?

- Měřil 210 centimetrů
- Měl dlouhé černé vlasy
- Matka pocházela z Aguelského ostrova; otec byl voják z Nuvie
- Zemřel když mu bylo 43 let
- Díky němu lidská armáda uspěla v mnoha bitvách
- Mnozí lidé si o něm mysleli, že je polobůh

Odkazy:

Dihan po sobě zanechal spoustu legend.

Trpaslíci po jeho smrti údajně vzali jeho meče, roztavili je a ukovali z nich jeden velký meč, který by měl vlastnit královský rod._______________________________________________
Kallebův inventář:
 

Návrat hore Goto down
Zobrazit informácie o autorovi
 
Dihan Trpaslíkobijec
Návrat hore 
Strana 1 z 1

Povolenie tohoto fóra:Nemôžete odpovedať na témy v tomto fóre.
Deritrea :: Hra :: Svet Deritrea [DATABÁZA] :: História :: Vecné dejiny-
Prejdi na: