DomovFAQHľadaťZoznam užívateľovUžívateľské skupinyRegistráciaPrihlásenie
Vítej, cizinče! Copak tě přivádí do těchto končin? Zabloudil jsi? Nebo se chceš stát součástí tohoto velkolepého dobrodružství? Třeba to není náhoda, že jsi se dostal právě na tohle místo. Co když to budeš právě ty, kdo změní chod dějin našeho světa? Je to jen na tobě!

Share | 
 

 Azuton - Bůh noci

Goto down 
AutorSpráva
Redečko
Kráľ
avatar

Počet príspevkov : 303
Vek : 26
Charakter : Kalleb Lotharion

OdoslaťPredmet: Azuton - Bůh noci   Ne 13 január - 22:30

(píšu ve škole, až budu doma, dodělám obrázky)

Azuton

,,Až pohltí tě noční plášť; jeho paže obejmou tě; v jeho moci osud tvůj, Azutone, páne můj."

I přes to, že vznik světa je připisován dračím bratrům Isenovi a Erasovi, spousta obyvatel z celého světa věří v existenci dalších, více nadpřirozených bytostí, které se také podíleli na tomto velkolepém díle.
Někteří je považují za bohy, entity bez fyzického vzhledu, jiní za určitě nadpozemské tvory, kteří žijí na nebesích a pozorují svět ze svých vznášejících se pevností. Další věří, že nemají jméno, kterým by je někdo mohl nazývat a chodí mezi obyčejnými lidmi, žijí s nimi, pozoruí je a dohlíží na ně. Slovo bůh je ale nejběžněji používané, takže u něj zůstaneme.
Jedním z nejvíce uctívaných bohů je Azuton. Každý noc se ke jeho jménu modlí tiséce příslušníků všech ras. Je považován za pána noci, jejího stvořitele, který za doby jejího trvání dohlíží a určuje osudy všech. Lidé (pozn. příslušníci všech ras) věří, že pokud osoba zemře během noci, ať už během nějaké nehody, mečem či přirozenou smrtí, Azuton je přivítá do své náruče a rozhodne o jejich osudu a pošle je do ráje či do podsvětí.

Vznik Azutonova jména se datuje někdy k roku 4000, kdy se začalo hodně rozvíjet náboženství (pokud ne, tak to nějak uprav, Hrochoxi.) Právě Azutonova legenda vznikla někde na východu Isenie. Lidé Azutona vymysleli společně s jeho bratrem, aby nějakým způsobem vysvětlili, jak se střídá den s nocí.
Říká se, že Azuton, společně se svým bratrem Ejkurem, bohem dne, bojovali proti armádě boha podsvětí. Byli sami a i přes to, že hledali pomoc u jiných bohů, nikdo jim nepomohl. I přes to, že byli oba unavení, nemohli opustit bojiště, a tak se střídali, aby byl vždy alespoň jeden na pozoru před nepřáteli. Když byl vzhůru Azuton, byla noc, když zůstal vzhůru Ejkurem, byl den. Díky tomu se bratrům podařilo zahnat armádu zpět do podsvětí, nicméně, oba bratři zůstali u brány a rozhodli se jí hlídat do konce časů, aby předešli nárvatu mocné a zlé zkáze, která číhala za dveřmi.

Víra v Azutona je často zpochybňovaná, protože spousta lidí tvrdí, že nemůže mít v moci duše těch, kteří odešli na onen svět během noci, když neustále hlídá bránu. Věřící řeči těchto bezvěrců neberou vážně a daří se jim dál rozvíjet svoji víru.

_______________________________________________
Kallebův inventář:
 

Návrat hore Goto down
Zobrazit informácie o autorovi
 
Azuton - Bůh noci
Návrat hore 
Strana 1 z 1

Povolenie tohoto fóra:Nemôžete odpovedať na témy v tomto fóre.
Deritrea :: Hra :: Svet Deritrea [DATABÁZA] :: Spoločnosť :: Demografia-
Prejdi na: