DomovFAQHľadaťZoznam užívateľovUžívateľské skupinyRegistráciaPrihlásenie
Vítej, cizinče! Copak tě přivádí do těchto končin? Zabloudil jsi? Nebo se chceš stát součástí tohoto velkolepého dobrodružství? Třeba to není náhoda, že jsi se dostal právě na tohle místo. Co když to budeš právě ty, kdo změní chod dějin našeho světa? Je to jen na tobě!

Share | 
 

 Zlosa

Goto down 
AutorSpráva
Horox
Kráľ
avatar

Počet príspevkov : 1264
Vek : 25

OdoslaťPredmet: Zlosa   Po 14 január 2013, 07:41

Zlosa

Stupeň nebezpečnosti:
1/10 samotne
5/10 v skupine

Typ:
Vzdušný

Charakter:
Hmyzovitý

Výskyt:
Južnejšie časti Isenie, Yosutara, Aguel, Falteany

Ako sa obrániť?


________________

Zlosy útočia najmä v skupinách, a to skutočne veľkých skupinách. Ak sa dostanete pod útok týchto ôs, obrana proti nim prakticky neexistuje. Jediné čo vám zostáva je pred nimi utekať až kým ich prenasledovanie neprestane baviť. No samotne sú zlosy dostatočne rýchle a tak ani útek niekedy nepomáha. Ako množstvo iného hmyzu, ani zlosy nemajú radi oheň. Ten je teda odpoveďou.

________________

Popis:


Zlosa je veľká a nepríjemná verzia bežnej osy. Je to veľmi vyvinutý tvor - žijú vo vysoko organizovaných skupinách, má zložité správanie a používa účinné formy dorozumievania. Narozdiel od ôs nie je pre nikoho zlosa užitočná. Síce ničí škodce a opeľuje kvety, ale aj napriek tomu je jej negatívna stránka horšia ako tá pozitívna. Hlavným problémom je jej veľkosť - dosahuje aj niekoľko centimetrov, väčšie majú aj do pol metra.

Zlosy si stavajú obrovské hniezda v ktorých žijú celé komunity týchto tvorov. V menších hniezdach žije do 100 jedincov, no v tých veľkých aj do 500 čo je alarmujúce číslo. Sú totižto veľmi nebezpečné. Uštipnutie ich žihadlom je v niektorých prípadoch smrteľné, a aj keď nie, dokáže privodiť bezvedomie alebo nejakú z mnohých chorôb. Zlosy síce nezvyknú útočiť bezdôvodne, ale len na tých čo vstúpia na ich teritórium - čo sa môže stať kedykoľvek a veľmi jednoducho, aj bez vášho vedomia. Zlosy mávajú aj kráľovnú ktorá je najväčšia v hniezde a celkovo koordinuje komunitu. Tieto kráľovné niekedy dosahujú aj veľkosť jedného metra.

Niektorí skúsení chovatelia zlosy chovajú, podobne ako osy, no to sa odporúča len tým skutočným odborníkom. Odmenou je niekoľkokrát viac medu ako pri normálnych osách a teda výhodný, za to nebezpečný, biznis.


Výzor:


Spoiler:
 

_______________________________________________
''Ich tvrdohlavosť a nenapraviteľnosť tvárou v tvár skaze je obdivuhodná, ale v konečnom dôsledku hlúpa.''
- generál Delwan Gammter na adresu valeánov bojujúcich o zachovanie ich výsadného spoločenského postavenia aj napriek tomu, že časy dračie skončili a započali časy temné
Návrat hore Goto down
Zobrazit informácie o autorovi
 
Zlosa
Návrat hore 
Strana 1 z 1

Povolenie tohoto fóra:Nemôžete odpovedať na témy v tomto fóre.
Deritrea :: Hra :: Svet Deritrea [DATABÁZA] :: Príroda :: Fauna-
Prejdi na: