DomovFAQHľadaťZoznam užívateľovUžívateľské skupinyRegistráciaPrihlásenie
Vítej, cizinče! Copak tě přivádí do těchto končin? Zabloudil jsi? Nebo se chceš stát součástí tohoto velkolepého dobrodružství? Třeba to není náhoda, že jsi se dostal právě na tohle místo. Co když to budeš právě ty, kdo změní chod dějin našeho světa? Je to jen na tobě!

Share | 
 

 Auguruj

Goto down 
AutorSpráva
Horox
Kráľ
avatar

Počet príspevkov : 1264
Vek : 25

OdoslaťPredmet: Auguruj   Po 14 január 2013, 07:04

Auguruj

Stupeň nebezpečnosti:
4/10 samotne
7/10 v skupine

Typ:
Vzdušný

Charakter:
Avián, vtákovitá

Výskyt:
Južné lesy, juh Isenie, Falteany, Aguel

Ako sa obrániť?


________________

Ich hlavnou taktikou je schytiť protivníka, vyniesť ho vysoko do vzduchu a z veľkej výšky ho pustiť na zem. Tento pád poväčšinou znamená pre jeho obeť okamžitú smrť. Ak je ich cieľ príliš veľký, snažia sa mu vyklať oči aby oslepli a následne sa ich snažia zasiahnuť na nechránené miesta. Proti tomu aby vás auguruj schytil a vyniesol nad zem si musíte dávať veľký pozor. Predovšetkým sa musíte v rýchlosti uhnúť vtedy keď je takmer pri vás a posnažiť sa chytiť jeho chvost keď preletí za vás. Toto dokážu len skúsení bojovníci, pre bežných vojakov je to takmer nemožné lebo to vyžaduje veľkú rýchlosť. Všeobecne však proti nemu platia rovnaké pravidlá ako proti každému lietajúcemu zvieraťu - mali by ste sa dostať na miesto kde máte výhodu vy a nie on - teda do jaskyne, domu, nejakej uzavretej bunky. Výborne naň fungujú šípy. Dá sa ľahko trafiť lebo je veľký.

________________

Popis:


Je to vzrastom veľký zelenočierny vták. Obýva predovšetkým teplé oblasti Deritrei, teda sa dá nájsť v džungliach a subtrópoch. Do polointeligetných stvorení patrí práve preto lebo má schopnosť reči. Nie je samouk, ale dokáže sa reč naučiť v pomerne krátkom čase. Navyše je svojim spôsobom aj zručný - dokáže pomáhať pri stavbách, môže nosiť materiály, čokoľvek čo unesie. Je chytrý, vie premýšľať a pravdepodobne aj rozumie konceptom vlastníctva a iné zložité veci.

Ako zdomácnené zviera ho využívajú aguelčania. V ich obydliach je auguruj veľmi častým zvieraťom, podobne ako sú mačky a psy časté v Isenii. Augurujov využívajú na ochranu obydlí, proti zlodejom, na lov, na pomocné práce, alebo jednoducho ako spoločníkov. Dá sa povedať že augurujov aguelčania považujú za poslov ich vtáčieho boha, takže sú tam veľmi cenení a uctievaní. Na ich počesť sú v každom aguelskom meste chrámy zasvätené práve tomuto vtáčiemu bohovi. Púštni ľudia majú o perie augurujov veľký záujem, avšak aguelčania akýkoľvek zločin proti týmto zvieratám odsudzujú smrťou, takže sa neodporúča im škodiť.

Sú to mocné vtáky. Ich pazúre dokážu ľahko prerezať kožu a mäso, a svojou silou dokážu vysoko nad zem vyniesť protivníka a odtiaľ ho zhodiť. Niekedy stačí aj jeden silný škrabanec auguruja a ten vás položí na smrteľnú posteľ. Nebezpečné sú tiež ich ostré zobáky.

Dospelý auguruj je aj dostatočne silný na to aby vo svojich pazúroch dokázal uniesť dospelého človeka. Aj toto je jeden zo spôsobov ako ho aguelčania využívajú - na prenos cez rieky, rokliny alebo kaňony. Na prenos sa spoliehajú najmä deti, ktoré augurujov dostávajú do daru keď dosiahnu istý vek.

Výzor:


Spoiler:
 

_______________________________________________
''Ich tvrdohlavosť a nenapraviteľnosť tvárou v tvár skaze je obdivuhodná, ale v konečnom dôsledku hlúpa.''
- generál Delwan Gammter na adresu valeánov bojujúcich o zachovanie ich výsadného spoločenského postavenia aj napriek tomu, že časy dračie skončili a započali časy temné
Návrat hore Goto down
Zobrazit informácie o autorovi
 
Auguruj
Návrat hore 
Strana 1 z 1

Povolenie tohoto fóra:Nemôžete odpovedať na témy v tomto fóre.
Deritrea :: Hra :: Svet Deritrea [DATABÁZA] :: Príroda :: Fauna-
Prejdi na: