DomovFAQHľadaťZoznam užívateľovUžívateľské skupinyRegistráciaPrihlásenie
Vítej, cizinče! Copak tě přivádí do těchto končin? Zabloudil jsi? Nebo se chceš stát součástí tohoto velkolepého dobrodružství? Třeba to není náhoda, že jsi se dostal právě na tohle místo. Co když to budeš právě ty, kdo změní chod dějin našeho světa? Je to jen na tobě!

Share | 
 

 Černozobák

Goto down 
AutorSpráva
Horox
Kráľ
avatar

Počet príspevkov : 1264
Vek : 25

OdoslaťPredmet: Černozobák   Po 14 január 2013, 06:36

Černozobák

Stupeň nebezpečnosti:
1/10 samotne
3/10 v skupine

Typ:
Vzdušný

Charakter:
Avián, vtákovitý

Výskyt:
Mierne a studené podnebie Erasie a Isenie

Ako sa obrániť?


________________

Proti černozobcom sa nezvykne bojovať. Ak aj, ich jediný útok je ďobanie svojim ostrým zobákom. Pozor si musíte dávať keď útočia v skupine. Vtedy je dôležité chrániť si hlavu a ukryť sa niekam kde nemôžu letieť.

________________

Popis:


Černozobák je zvláštna odroda bežného havrana. Sú o niečo väčší, mohutnejší a na krídlach majú zreteľnú špirálu. Do polointeligetných bytostí patrí preto lebo má schopnosť hovoriť, ale to sa často krát obmedzuje len na naučené frázy. Avšak niektorí černozobci si vyvinuli zrozumiteľne a jasne hovoriť, a dokonca aj viesť dialóg. Dokážu sa naučiť množstvo príkazov.

Sú predovšetkým využívané ako spôsob transportu správ a listov. Tento spôsob je najlepší, lebo černozobci letia rýchlo a nenechajú sa zo vzduchu zostreliť. Práve ich zostreľovanie je spôsob ako správy zastaviť. V prípade ak sa stane niečo zlé, musia byť černozobci okamžite vyslaní na určené miesta ako volanie o pomoc. Nepriateľ sa ich vždy snaží zostreliť, ale to nie je také ľahké ani pre skúsených lučistníkov.

Dokážu si zapamätať veľké množstvo lokácií. Preto sa dajú využiť na transport správ do niekoľkých lokácií naraz. Kráľovstvá v Isenii tieto černozobce hojne využívajú práve na túto funkciu. Preto je veľmi častý ich hromadný chov.

Výzor:


Spoiler:
 

_______________________________________________
''Ich tvrdohlavosť a nenapraviteľnosť tvárou v tvár skaze je obdivuhodná, ale v konečnom dôsledku hlúpa.''
- generál Delwan Gammter na adresu valeánov bojujúcich o zachovanie ich výsadného spoločenského postavenia aj napriek tomu, že časy dračie skončili a započali časy temné
Návrat hore Goto down
Zobrazit informácie o autorovi
 
Černozobák
Návrat hore 
Strana 1 z 1

Povolenie tohoto fóra:Nemôžete odpovedať na témy v tomto fóre.
Deritrea :: Hra :: Svet Deritrea [DATABÁZA] :: Príroda :: Fauna-
Prejdi na: