DomovFAQHľadaťZoznam užívateľovUžívateľské skupinyRegistráciaPrihlásenie
Vítej, cizinče! Copak tě přivádí do těchto končin? Zabloudil jsi? Nebo se chceš stát součástí tohoto velkolepého dobrodružství? Třeba to není náhoda, že jsi se dostal právě na tohle místo. Co když to budeš právě ty, kdo změní chod dějin našeho světa? Je to jen na tobě!

Share | 
 

 Echinops + Archespóra

Goto down 
AutorSpráva
Horox
Kráľ
avatar

Počet príspevkov : 1264
Vek : 25

OdoslaťPredmet: Echinops + Archespóra   Po 14 január 2013, 06:22

Echinops a archespóra

Stupeň nebezpečnosti:
3/10 echinops samotne, 5/10 archespóra samotne

Typ:
Pozemný, podzemný

Charakter:
Rastlina, skazená bytosť

Výskyt:
Všade kde sa odohrávajú hrozné činy

Ako sa obrániť?


________________

Ak sa pri vás objaví echinops, musíte sa čo najrýchlejšie dostať z jeho dosahu. To je takmer bez rýchlych reakcií nemožné, lebo echinops sa zvykne omotať okolo nôh obete a potom ju stiahnuť pod zem. Ale aj ak sa vám podarí uhnúť, musíte sa vyhýbať výlučkom ktoré echinops neustále strieľa. V žiadnom prípade sa k nim nepribližujte. Najlepšie je jednoducho odísť. Ak chcete túto beštiu zabiť, majte po ruke oheň. Je naň veľmi zraniteľná, rovnako ako všetky rastliny.

________________

Popis:


Echinops je rastlinovité mäsožravé stvorenie ktoré rastie všade tam kde sa odohrá akýkoľvek hrozný čin, predovšetkým vražda, samovražda a iné neľudské činnosti. Z týchto dôvodov sa často nájdu tam kde ghúlovia. Rastú na bojiskách po krvavých bojoch, na scénach vraždy, na hroboch nepokojných duší. Preto je rast tejto rastliny veľmi nevyspytateľný. Sú zrodené z kliatby, z pachu smrti. Tieto rastliny útočia predovšetkým na zločincov a zlých ľudí, ktorí sa takto dajú rozoznať. Avšak neušetrí ani nevinných - predsa len, zmyslom tejto beštie je nenávisť, zlo a závisť.

Dorastajú do výšky niekoľkých metrov. Ich rast je pomerne rýchly. Už za pár dní majú do výšky pol metra, svoju maximálnu výšku dosiahnu do niekoľkých týždňov. Sú zraniteľné na oheň. Premiestňovať sa nemôžu - sú fixované na miesto kde sa odohral hrozný čin. Svojou dĺžkou však majú veľký dosah. Navyše sa nad zemou neobjavia až kým nič netušiaci okoloidúci nie je rovno nad nimi alebo aspoň v ich dosahu. Ako útok používajú silné jedovaté a kyslasté výlučky, ktoré dokážu rýchlo rozložiť pokožku a dokonca aj železo a oceľ. Výlučky sa prežerú takmer každým materiálom.

Svoje obete si nevyberajú. Prakticky útočia na všetko čo okolo nich prejde. Zabíjajú aj lesnú zver a iné skazené beštie, ako napríklad ghúlov.

Keď sa niekde udeje taký čin, ktorý uráža všetkých Bohov a ktorý napĺňa ľudí hrôzou, na tom mieste vyrastie archespóra čo je väčšia a silnejšia verzia echinopsa. Archespóra dorastá do výšky pokojne aj piatich metrov a jej výlučky sú omnoho silnejšie ako tie čo používa echinops. Všeobecne sa považuje za veľmi nebezpečnú beštiu ktorej sa treba za každú cenu vyhnúť. Prítomnosť týchto rastlín si je takmer nemožné všimnúť. Na povrch vychádza až keď sa niekto priblíži na miesto činu.

Výzor:


Spoiler:
 

_______________________________________________
''Ich tvrdohlavosť a nenapraviteľnosť tvárou v tvár skaze je obdivuhodná, ale v konečnom dôsledku hlúpa.''
- generál Delwan Gammter na adresu valeánov bojujúcich o zachovanie ich výsadného spoločenského postavenia aj napriek tomu, že časy dračie skončili a započali časy temné
Návrat hore Goto down
Zobrazit informácie o autorovi
 
Echinops + Archespóra
Návrat hore 
Strana 1 z 1

Povolenie tohoto fóra:Nemôžete odpovedať na témy v tomto fóre.
Deritrea :: Hra :: Svet Deritrea [DATABÁZA] :: Príroda :: Fauna-
Prejdi na: