DomovFAQHľadaťZoznam užívateľovUžívateľské skupinyRegistráciaPrihlásenie
Vítej, cizinče! Copak tě přivádí do těchto končin? Zabloudil jsi? Nebo se chceš stát součástí tohoto velkolepého dobrodružství? Třeba to není náhoda, že jsi se dostal právě na tohle místo. Co když to budeš právě ty, kdo změní chod dějin našeho světa? Je to jen na tobě!

Share | 
 

 Veľvlk

Goto down 
AutorSpráva
Horox
Kráľ
avatar

Počet príspevkov : 1264
Vek : 25

OdoslaťPredmet: Veľvlk   Po 14 január 2013, 05:58

Veľvlk

Stupeň nebezpečnosti:
5/10 samotne
8/10 v skupine

Typ:
Pozemný

Charakter:
Psovitý

Výskyt:
Husté lesy Erasie, Isenie a Torianské ostrovy, predovšetkým mierne a studené podnebie

Ako sa obrániť?


________________

Proti veľvlkom je vždy vhodné aplikovať rovnakú taktiku ako proti vlkom. Treba si však dávať pozor lebo veľvlci sú inteligentnejší, väčší a všeobecne nebezpečnejší ako ich menší bratia, vlci. Predovšetkým je ich sila v taktizovaní ktoré veľvlci vykazujú. Bojovať proti skupine týchto beštií je takmer nemožné, lebo sú príliš rýchli a silní. Bojom proti nim sa snažte vyhýbať.

________________

Popis:


Na veľvlka funguje podobný popis ako na vlka, až na to že veľvlci patria do skupiny polointeligentných beštií. To je veľký rozdiel. Ich polointeligencia spočíva v tom že ak si tieto zvery vychováte, zostanú vám podobne verné ako psy. Rovnako vás budú ochraňovať, rovnako budú agresívne. Podľa všetkého tiež dokážu rozumieť niektorým slovám ktoré ľudia hovoria. Je možné naučiť ich niekoľkým príkazom, rovnako ako psy. Perfektne vedia vycítiť nebezpečie. Hovorí sa aj že vyňuchajú zlý charakter iných ľudí. Svoj nepokoj značia slabým vrčaním. Toto vrčanie nie je nikdy dobrým znakom a preto si v takom prípade treba dávať pozor.

Ich veľkosť je však oproti psovi neporovnateľná, dokonca aj oproti vlkovi. V dospelosti dosahujú výšky až jeden a pol metra a sú väčšie ako medvede. Dokážu poraziť aj veľké beštie - napríklad nemajú problém s trollmi alebo ogrami. Majú huňatý kožuch, ostré pazúre a zuby, ktorými vedia obeť usmrtiť takmer okamžite. Veľkosť ich ale zároveň aj problémom. Preto sa nechovajú v mestách, ani len na farmách. Mali by sa chovať len v lese, kde majú voľnosť. Majitelia im nechávajú voľný výbeh. Tieto zvery niekedy odídu aj na niekoľko dňový lov, ale vždy sa vrátia, ak teda majú dobrý vzťah k ich majiteľovi. V boji využívajú chytrejšiu taktiku ako vlci a nepúšťajú sa do bojov ktoré nemôžu vyhrať.

Vzhľadom na to že sa musia chovať v lese, najčastejšie ich vlastnia elfovia a niektorí ľudia žijúci v hlbokých lesoch.

Výzor:


Spoiler:
 

_______________________________________________
''Ich tvrdohlavosť a nenapraviteľnosť tvárou v tvár skaze je obdivuhodná, ale v konečnom dôsledku hlúpa.''
- generál Delwan Gammter na adresu valeánov bojujúcich o zachovanie ich výsadného spoločenského postavenia aj napriek tomu, že časy dračie skončili a započali časy temné
Návrat hore Goto down
Zobrazit informácie o autorovi
 
Veľvlk
Návrat hore 
Strana 1 z 1

Povolenie tohoto fóra:Nemôžete odpovedať na témy v tomto fóre.
Deritrea :: Hra :: Svet Deritrea [DATABÁZA] :: Príroda :: Fauna-
Prejdi na: