DomovFAQHľadaťZoznam užívateľovUžívateľské skupinyRegistráciaPrihlásenie
Vítej, cizinče! Copak tě přivádí do těchto končin? Zabloudil jsi? Nebo se chceš stát součástí tohoto velkolepého dobrodružství? Třeba to není náhoda, že jsi se dostal právě na tohle místo. Co když to budeš právě ty, kdo změní chod dějin našeho světa? Je to jen na tobě!

Share | 
 

 Pavúk zberač

Goto down 
AutorSpráva
Horox
Kráľ
avatar

Počet príspevkov : 1264
Vek : 25

OdoslaťPredmet: Pavúk zberač   Po 14 január 2013, 05:31

Pavúk zberač

Stupeň nebezpečnosti:
0/10, nie sú agresívne

Typ:
Pozemný

Charakter:
Pavúkovitý, arachnid

Výskyt:
Všade kde rastú nejaké plody - ovocné sady, vínne sady, kukuričné polia, obilné polia, záhrady, záhony

Ako sa obrániť?


________________

Proti pavúkom zberačom nie je potrebné chrániť sa, lebo sú priateľský.

________________

Popis:


Pavúk zberač je veľmi zvláštna inteligentná rasa žijúca všade tam kde niečo rastie. Ich životnou úlohou, ako sa zdá, je zbierať akékoľvek plody nájde a pomáhať tak farmárom, teda komukoľvek kto tie plody zasadil a vlastní ich. Na hornej časti bruška majú akúsi vaňovitú priehlbinu, kam si ukladajú nazbierané plody. Ich nôžky sú lepkavé a tak plody zbierajú rýchlo a poľahky. Veľkosťou sú asi do výšky kolien bežného človeka. Farmári tieto pavúky milujú a ak sa na nejakej farme takýto objaví, je to znak šťastia a prosperity. Tieto pavúky nenájdete v neúrodných alebo suchých oblastiach.

Sú to veľmi plaché tvory. Je takmer nemožné ich zastihnúť alebo vidieť. Plody zbierajú len počas noci, teda keď majiteľ spí alebo keď nie je doma. Ak sa niekto snaží čakať cez noc, tieto pavúky sa neobjavia. Aj keď ich niekto uvidí, okamžite utečú. Domáce zvieratá sa ich z nejakého zvláštneho dôvodu neboja, teda mačky, psy, dobytok vôbec na prítomnosť pavúka zberača nereagujú - skôr sa k nemu správajú priateľsky. Nikto nevie kde ich hniezda sú, ak teda nejaké sú. Mnohí ich považujú za dobrých duchov. Pri ich práci je často počuť slabý úzky hlások - spev ktorý spievajú počas zbierania.

To že sú inteligentné bolo potvrdené mnohokrát. Predovšetkým dokážu sami hovoriť - čo znamená že sú samoukovia. Pravdepodobne tvoria aj skupiny, ale to nie je potvrdené. V zásade sa však niekoľkým ľudom podarilo tohto pavúka odchytiť a ten s nimi viedol celkom bežný dialóg. O ich inteligencii hovorí aj schopnosť vytvárať textil, lebo sú často videní z akousi šatkou alebo pokrývkou na hlave.

Výzor:


Spoiler:
 

_______________________________________________
''Ich tvrdohlavosť a nenapraviteľnosť tvárou v tvár skaze je obdivuhodná, ale v konečnom dôsledku hlúpa.''
- generál Delwan Gammter na adresu valeánov bojujúcich o zachovanie ich výsadného spoločenského postavenia aj napriek tomu, že časy dračie skončili a započali časy temné
Návrat hore Goto down
Zobrazit informácie o autorovi
 
Pavúk zberač
Návrat hore 
Strana 1 z 1

Povolenie tohoto fóra:Nemôžete odpovedať na témy v tomto fóre.
Deritrea :: Hra :: Svet Deritrea [DATABÁZA] :: Príroda :: Fauna-
Prejdi na: