DomovFAQHľadaťZoznam užívateľovUžívateľské skupinyRegistráciaPrihlásenie
Vítej, cizinče! Copak tě přivádí do těchto končin? Zabloudil jsi? Nebo se chceš stát součástí tohoto velkolepého dobrodružství? Třeba to není náhoda, že jsi se dostal právě na tohle místo. Co když to budeš právě ty, kdo změní chod dějin našeho světa? Je to jen na tobě!

Share | 
 

 Mačka

Goto down 
AutorSpráva
Horox
Kráľ
avatar

Počet príspevkov : 1264
Vek : 25

OdoslaťPredmet: Mačka   Po 14 január 2013, 05:10

Mačka

Stupeň nebezpečnosti:
1/10 samotne
2/10 v skupine

Typ:
Pozemný

Charakter:
Mačkovitá šelma

Výskyt:
V domácnostiach takmer každej inteligentnej rasy, v mestách, dedinách, okolo obydlí

Ako sa obrániť?


________________

Na boj proti mačkám sa spravidla aplikuje rovnaký spôsob ako boj proti šľachtičným paniam, teda tak to aspoň definoval istý odborník na mačky Jeretan Karwel.

________________

Popis:


Mačka domáca je domestikovaný druh mačky divej, ktorá sa nachádza v divočine, ale len pomenej. Rozšírenie domácich mačiek už dávno predbehlo rozšírenie mačiek divých. Táto šelma má výborný zrak a sluch, dokonalé telo prispôsobené na lov. Je neodmysliteľná súčasť každého vidieckeho domu. Je to značne úžitkové zviera lebo chytá škodlivcov ako myši a potkany. Farmári si mačky preto často pochvaľujú. Najčastejšie ich vlastnia ľudskí farmári v Isenii, ale môžeme ich nájsť aj inde - u púštnych ľudí, aguelčanov, niekedy aj elfov a pravdepodobne aj trpaslíkov. Ich chov je pre niektorých ľudí aj koníčkom. Aktuálne sa v Deritrei tešia obrovskej popularite.

Mačka je predátor. Je prispôsobená na lov a má dokonale vyvinuté zmysly. Telo mačky je plné sily, elegantné, ohybné a svižné. Dokážu skákať veľmi vysoko a bežať neuveriteľne rýchlo. Majú ostré pazúre a zuby. Korisť dokáže rýchlo zabiť.

Niektoré beštie ich nedokážu vystáť a tak sa mačky všeobecne považujú za najlepší repelent proti nebezpečným tvorom. Preto je dobré aby sa mačky nachádzali na každej farme a v každej domácnosti. Zoznam bytostí proti ktorým sa mačky zídu je dlhý. Patrí tam napríklad ghúl, alghúl, bargest, harpyja, hlboelf, hrobovník, krtohlav, prízrak, temnoko, troll, utopenec a zlosa.

Výzor:


Spoiler:
 

_______________________________________________
''Ich tvrdohlavosť a nenapraviteľnosť tvárou v tvár skaze je obdivuhodná, ale v konečnom dôsledku hlúpa.''
- generál Delwan Gammter na adresu valeánov bojujúcich o zachovanie ich výsadného spoločenského postavenia aj napriek tomu, že časy dračie skončili a započali časy temné
Návrat hore Goto down
Zobrazit informácie o autorovi
 
Mačka
Návrat hore 
Strana 1 z 1

Povolenie tohoto fóra:Nemôžete odpovedať na témy v tomto fóre.
Deritrea :: Hra :: Svet Deritrea [DATABÁZA] :: Príroda :: Fauna-
Prejdi na: