DomovFAQHľadaťZoznam užívateľovUžívateľské skupinyRegistráciaPrihlásenie
Vítej, cizinče! Copak tě přivádí do těchto končin? Zabloudil jsi? Nebo se chceš stát součástí tohoto velkolepého dobrodružství? Třeba to není náhoda, že jsi se dostal právě na tohle místo. Co když to budeš právě ty, kdo změní chod dějin našeho světa? Je to jen na tobě!

Share | 
 

 Hyena

Goto down 
AutorSpráva
Horox
Kráľ
avatar

Počet príspevkov : 1264
Vek : 25

OdoslaťPredmet: Hyena   Po 14 január 2013, 04:52

Hyena

Stupeň nebezpečnosti:
1/10 samotne
3/10 v skupine

Typ:
Pozemný

Charakter:
Psovitá

Výskyt:
Savany, suché pláne, južné oblasti Deritrei

Ako sa obrániť?


________________

Na túto tému neexistuje žiadny popis. Možno preto že niečo ako boj proti hyenám neexistuje. Tieto zvery útočia len ak je narušené ich teritórium a ak si na narušiteľa dovolia - teda na inteligentné rasy neútočia.

________________

Popis:


Hyena je mäsožravý tvor žijúci v teplých oblastiach Deritrei. Majú veľké uši a hlavu, hrivu, dlhé končatiny, huňatý chvost a krátke tupé nezaťahovateľné pazúre. Zvláštnosťou je aj chrbát zvažujúci sa smerom dole. Ich kožušina je škvrnitá alebo pásavá.

Je to prevažne nočný tvor. Vyhrabáva si nory v ktorých sa ukrývajú dospelé jedince a mláďatá. Sú to teritoriálne zvieratá, územie si zvyknú značkovať svojim pachom. Je to značne spoločenský tvor, žijú v skupinách. Niektoré vytvárajú aj veľké skupiny, až do 80 hyen. Keď mláďaťa hyeny dosiahnu vek niekoľkých mesiacov, sú prenesené do spoločnej nory, kde ich vyživuje každá samica, ktorá má mlieko. Okolo veku siedmich mesiacov už mláďatá lovia so svojimi rodičmi.

Majú širokú papuľu a zuby, ktorými poľahky drvia kosti. Zároveň majú neuveriteľne silnú čeľusť. Niekedy sa zaraďujú medzi skupinu mrchožrútov. Občas lovia, občas si pochutia na zdochline. Dokážu stráviť takmer čokoľvek, a čo nedokážu, to vyvrátia.

Sú známe prípady keď si človek vychoval hyenu a tá mu bola verná ako pes. Avšak väčšinou sa výchova skončí útekom hyeny do divočiny pri jej prvej šanci.

Výzor:


Spoiler:
 

_______________________________________________
''Ich tvrdohlavosť a nenapraviteľnosť tvárou v tvár skaze je obdivuhodná, ale v konečnom dôsledku hlúpa.''
- generál Delwan Gammter na adresu valeánov bojujúcich o zachovanie ich výsadného spoločenského postavenia aj napriek tomu, že časy dračie skončili a započali časy temné
Návrat hore Goto down
Zobrazit informácie o autorovi
 
Hyena
Návrat hore 
Strana 1 z 1

Povolenie tohoto fóra:Nemôžete odpovedať na témy v tomto fóre.
Deritrea :: Hra :: Svet Deritrea [DATABÁZA] :: Príroda :: Fauna-
Prejdi na: