DomovFAQHľadaťZoznam užívateľovUžívateľské skupinyRegistráciaPrihlásenie
Vítej, cizinče! Copak tě přivádí do těchto končin? Zabloudil jsi? Nebo se chceš stát součástí tohoto velkolepého dobrodružství? Třeba to není náhoda, že jsi se dostal právě na tohle místo. Co když to budeš právě ty, kdo změní chod dějin našeho světa? Je to jen na tobě!

Share | 
 

 Ghúl + Alghúl

Goto down 
AutorSpráva
Horox
Kráľ
avatar

Počet príspevkov : 1264
Vek : 25

OdoslaťPredmet: Ghúl + Alghúl   Po 14 január 2013, 04:34

Ghúl a alghúl

Stupeň nebezpečnosti:
2/10 ghúl samotne, 3/10 alghúl samotne
5/10 ghúlovia v skupine, 6/10 alghúlovia v skupine

Typ:
Pozemný

Charakter:
Mrchožrút, skazená bytosť

Výskyt:
V starých kobkách, na opustených miestach kde kedysi žili ľudia, na cintorínoch a pohrebiskách a najmä na bojiskách po bojoch s veľkým počtom mŕtvol

Ako sa obrániť?


________________

Ghúl sa všeobecne nepovažuje za najhroznejšieho protivníka na akého môžete naraziť. Sú tupí, nepremýšľajú príliš. Ale aj napriek tomu majú vyvinutú akúsi taktiku. Ich hlavným útokom je akési nabehnutie na protivníka pričom sa snažia ho zvaliť svojou mohutnosťou a váhou na zem. Po tom ako ho schytia naňho dýchajú aby vás omráčili. Toto omráčenie naozaj funguje a tak by ste sa mali ich dychu vyhýbať. Okrem toho sa vás snažia svojimi ostrými nechtami rozpárať. Toto je prakticky celý ich proces.

Hlavné pravidlo v boji proti ghúlom je držať sa od nich čo najďalej. Ak vás raz trafia, prehrali ste. Možno nie okamžite, ale dlhodobo áno. Najlepšie je ich streliť šípom, ale ak bojujete na blízko, čakajte kým sa po vás rozbehne. Svoj meč v poslednej chvíli dajte do bodacej polohy pred seba. Ghúl sa kvôli svojej váhe nestihne zastaviť a na meč sa nabodne. Ale to nestačí. Stále vás bude chcieť trafiť pazúrmi a ľahko sa mu to môže podariť. Preto ho treba okamžite po nabodnutí na meč odkopnúť nohou, čo ho zhodí na zem a tam ho dokončiť. Ak ho to nezhodí, čo najrýchlejšie mu odťať hlavu. Po tom ako ho zabijete, nemotajte sa pri ňom - odskočte čo najrýchlejšie. Ghúl vás môže aj posmrtným reflexom zasiahnuť, takže sa vždy vyhýbajte ich mŕtvole aj po tom ako boli zabití. Zabitého ghúla ihneď a bezpodmienečne spáľte.

Ghúlovia však útočia v skupinkách, takže si musíte dávať väčší pozor. Tieto skupinky sú často vedené alghúlom, takže tohoto je vhodné zabiť čo najskôr - aby ich nemohol organizovať. Občas sa snažia svoju obeť obklopiť z každej strany, ale to im nedovoľte. Ak sa nejaký dostane vedľa vás, na váš bok, cúvajte dozadu. Snaha o taktiku ich prestane čoskoro baviť a začnú bezhlavo útočiť, čo je vaša výhra.

________________

Tento úryvok bol zobratý z knihy Mrchožrúti, ktorá vyšla v sérii Ako na to. Autorom tejto série je Kachan Jorros.

Popis:


Ghúl je bežný mrchožrút ktorého nájdeme všade kde sa nachádza smrť. Nie sú to nemŕtvi, ale za to sa nedajú považovať za celkom živých - skôr sa berie názor že kedysi boli inteligentní, ale časom sa z nich stali beštie ktoré stratili schopnosť myslieť a rozmýšľať. Ghúlovia sú kanibali, ktorí lovia v skupinách. Podobajú sa na ľudí, až na to že ich zuby a nechty sú ostrejšie a prispôsobené na útok. Pre ghúla je človek surový materiál ktorý treba rozsekať a narezať, potom nechať rozložiť. Ich najobľúbenejší pokrm je rozložená mŕtvola akéhokoľvek humanoida ktorá sa hemží červíkmi. Minimálnu inteligenciu ghúlovia preukazujú tým že mŕtvoly ktoré si pripravujú na jedenie dávajú k zdrojom tepla - takže sa telo rýchlejšie rozloží. Preto sa občas stáva že ghúlovia zakladajú ohne, čo sa môže stať osudným pre kohokoľvek kto si myslí že ohniská patria len priateľským bytostiam. Veľmi častý výskyt je na bojiskách po veľkých bojoch.

Ich životné prostredie musí byť tmavé, pochmúrne - neznášajú svit slnka. Výnimkou je svetlo ktoré vydáva oheň. Na povrch zo svojich kobiek vychádzajú len keď je noc, zamračené, prší alebo je búrka. S vodou problém nemajú. Obklopujú sa kosťami, kostrami, lebkami, ktoré vyhrabávajú z hrobov a zo zeme. Okrem toho obľubujú aj prítomnosť mŕtvych tiel. Dôležitou zložkou ich brlohov je silný smrad z ktorého sa bežným ľudom slzia oči. Sú známe aj prípady keď niekto v tomto smrade zostal dlhšie - istý cestovateľ Helearo bol zvedavý a tak si išiel obzrieť ghúliu kobku. Neodradil ho strach, ani smrad. Jeho zvedavosť bola silnejšia. Akonáhle vošiel, počul za sebou prichádzajúcich ghúlov. Musel sa rýchlo schovať pod jednu z mŕtvol ktoré sa tam rozkladali. Podľa neho to bolo najhoršie čo v živote zažil. Lozili po ňom červy, a ten smrad bol neznesiteľný. Niekoľkokrát sa musel v tichosti vyvracať, čo ho takmer stálo život. Napokon sa mu podarilo utiecť vďaka tomu že ghúlovia sú pomerne ťažkopádni a pomalí.

To je jedna z ich nevýhod - ich telo je veľké, ich pohyby sú nemotorné a dá sa im ľahko utiecť. Samotne nedokážu vyvinúť ani bežnú rýchlosť behu. Preto je pri strete s nimi najlepšie jednoducho utekať preč. Okrem toho sa vyznačujú svojou odpornosťou, škaredosťou a silným puchom, ktorý ich prezradí na veľkú vzdialenosť. Ghúl je vždy agresívny a zaútočí kedykoľvek má možnosť. Jeho jediným cieľom je spôsobovať smrť a zabíjať.

Ghúlovia zaútočia takmer na kohokoľvek. Vyhýbajú sa len veľkým skupinám a veľkým beštiám. Skupiny ktorým sa vyhýbajú musia byť veľké lebo ghúlovia vždy lovia v skupinách pričom sa snažia obklopiť obeť a znemožniť jej útek. Ich zmysly ako čuch, sluch a zrak sú pre ich ťažkopádnosť posilnené, ale cez puch smrti vás nerozpoznajú. Ak vás ghúl trafí svojimi pazúrmi, existuje obrovská šanca že dostanete nejakú chorobu. Ghúlovia majú v sebe a na sebe všetky choroby ktoré v Deritrei nájdete. Preto sú veľmi nebezpeční.

Tieto beštie sú často lovené a hubené, lebo ich prítomnosť sa označuje ako prítomnosť zla. Nikto ich nemá rád - podľa možnosti by ste sa ich mali zbaviť, už len z princípu, ak nejakých nájdete. Z neznámych dôvodov neznášajú mačky a nedokážu ich prítomnosť vystáť. Preto ak máte po svojom boku mačku, ghúl vám nemôže ublížiť. Tento efekt je očividne posilnený v prípade ak je mačka čierna. Zbaviť sa ich môžete tým že im vypálite brloh ohňom. Neznášajú silné svetlo, ale svetlo ohňa nestačí - musí byť jasnejšie aby ste ich odohnali. Taktiež sa dajú odradiť silnými pachmi, ktoré sú opakom pachu smrti. Podľa všetkého výborne pomáha ak do ich brlohu poukladáte veľa voňavých kvetín, tie ale musia eliminovať pach smrti aby boli efektívne. Po tom ako sú po smrti, treba ich vždy spáliť, lebo choroby z nich sa ľahko rozšíria a môžu spôsobiť mor a teda ešte väčší príliv ghúlov.

Okrem štandardných ghúlov nájdeme aj ich väčšie verzie - alghúlov. Tí majú hrubšiu pokožku, väčšiu silu, dlhšie nechty, viac chôrob a všeobecne sú vo všetkom horší ako ghúlovia. Dokážu aj rýchlejšie bežať. Niekedy sú videní viesť skupinky ghúlov - pravdepodobne slúžia ako vodcovia skupiniek týchto mrchožrútov.

Výzor:


Spoiler:
 

_______________________________________________
''Ich tvrdohlavosť a nenapraviteľnosť tvárou v tvár skaze je obdivuhodná, ale v konečnom dôsledku hlúpa.''
- generál Delwan Gammter na adresu valeánov bojujúcich o zachovanie ich výsadného spoločenského postavenia aj napriek tomu, že časy dračie skončili a započali časy temné
Návrat hore Goto down
Zobrazit informácie o autorovi
 
Ghúl + Alghúl
Návrat hore 
Strana 1 z 1

Povolenie tohoto fóra:Nemôžete odpovedať na témy v tomto fóre.
Deritrea :: Hra :: Svet Deritrea [DATABÁZA] :: Príroda :: Fauna-
Prejdi na: