DomovFAQHľadaťZoznam užívateľovUžívateľské skupinyRegistráciaPrihlásenie
Vítej, cizinče! Copak tě přivádí do těchto končin? Zabloudil jsi? Nebo se chceš stát součástí tohoto velkolepého dobrodružství? Třeba to není náhoda, že jsi se dostal právě na tohle místo. Co když to budeš právě ty, kdo změní chod dějin našeho světa? Je to jen na tobě!

Share | 
 

 Zorgar z Garsternu

Goto down 
AutorSpráva
Gureas
Sedliak
avatar

Počet príspevkov : 87
Vek : 23
Charakter : Dagonith syn Hurthonův, Zorgar z Garsternu

OdoslaťPredmet: Zorgar z Garsternu   So 12 január 2013, 11:29

Jméno: Zorgar z Garsternu, syn Tradhara
Pohlaví: Muž, nedá se o něm spekulovat
Věk: Něco kolem devadesáti zim, možná však méně
Rasa: Trpaslík

Místo původu:
Garstern, jedno z obrovských trpasličích megalopolí na kontinentu Erasie

Bydliště:
Kam jej jeho práce zavede. Nutno podotknout, že jako velvyslanec má svůj vlastní čestný dům na jedné z nejlepších čtvrtí Garsternu, města na pahorcích. Je však jasné že v něm nikdy moc dlouho nepobude.

Rodina: Zorgar je původem z vyšší vrstvy trpasličí společnosti, měl tedy velice dobře zaopatřený život, jelikož už jeho rodiče byli velmi vzdělaní a vážení trpaslíci.

Jeho otec, kapitán Tradhar syn Rugada, byl jak je již ze jména známo kapitánem královské stráže. K této funkci se víceméně dopracoval, ovšem je více než možné že jeho vzestup nebyl zas až tak čistý jak to na první pohled vypadá. Není zase až tak ctižádostivý jako ostatní trpaslíci, dokáže být nepěkně lstivý a vypočítavý. Nutno však říci, že od té doby neměl nikdy žádný problém, nikdo by si to s někým jako on nepřál zažít. Dokázal být velmi nepříjemným protivníkem a dokázal dobře využít všech svých prostředků, stejně jako teď.
Má široké styky s mnoha trpaslíky z Garsternu i zbytku Erasie. Je též dobře informovaný. Je středně vysoký, na sobě povětšinou zdobené brnění a plášť. Není nemožné si jej nevšimnout. Na rozdíl od ostaních gardistů je jeho plášť i zbroj mnohem zdobenější.
Jeho příběh začal ovšem v Urnore. Byl jeden z těch, co se nechali po hospodách naverbovat, aby pracovali jako vojáci. Tradhar měl to štěstí, že se dostal k městské stráži. Ovšem i když to nebyl dobrovolný vstup do řemesla, trpaslík to bral, jak to bral. Postupně tomu život chtěl, že se skrze různé půtky a války dostal až Železného města Garsternu.
A roky ubíhaly. Plynuly jako voda ve stoce a ze Tradhara, který se nechal naverbovat se stal poručík. Už jen chvíle jej dělila od kapitánského postu. Bylo jisté, že se jím stane. Ovšem problémy, které měl v životě se sem dostavily i v tuto chvíli.  Byl zde druhý poručík.
Tradhar byl zvyklý, že se s ním život nemazlil a jak už udělal az svou kariéru mnohokrát, využil protivníkových zvyklostí proti jemu samému. Uplatil kupce, který neváhal zařídil aby se náruživému pijanovi dostalo trochu silnějšího alkoholu. Když pak druhý poručík po nocích pil, v opilosti přepadl přes židli, rozbil kahan a silný alkohol se vzňal. Můžeme si domyslet, že se to nestalo jen tak náhodou.
Tradhar se tak stal kapitán a na svém místě se udržel. Bylo jisté, že nebyl jedním z těch, kteří se svých soupeřů nezalekli a doteď se na svém místě drží.

Jeho matka Vanira dcera Jolkova byla od svého chotě rozdílná. vždy vynikala skvělým důvtipem. Měla smysl pro situaci, prostorovou představivost a uměla skvěle ovládat slova. Již jako mladá se naučila lidskému jazyku, posléze elfskému. Zajímala se o techniku, historii a ostatní rasy. Studovala trpasličí právo a nakonec se po rocích práce stala diplomatem. Byla to vážená práce, ke které se nedostala lehce a které si vysoce vážila. Za krátkou dobu tak procestovala Erasii a na dvorech trpasličích konala post úřednice. A tehdy se setkala v Garsternu s Tradharem, tehdy ještě poručíkem městské stráže. Bylo to poprvé, co se potkali a již tehdy věděla že on bude jejím mužem. Na krátkou dobu jej opustila. Odjela pryč. Mezitím vyjednávala jednotlivé smlouvy, jednala o zákonech, nařízeních a zahraničních věcech. Ovšem její pozornosti neunikla ani válka. Válka jenž s lidmi zuřila celá staletí.
Jako jedna z mála byla vybrána, aby se vrátila do Urnore a doprovázela generála na vyjednávání s lidmi. V Urnore a s přípravami však stravíla mnoho času.
Mise byla zdržena téměř o dva roky neustálými boji, kdy byly jen dohodnuty výměny zajatců. Za tu dobu se však událo několik věcí. Tradhar si vzal Vaniru a rok spolu žili, než mu porodila zdravého synka. Nakonec se svým mužem zůstala v Garsternu po daleko delší dobu.
Ovšem čas plynul, a když její syn Zorgar odrostl, opět se ujala práce. Zůčastnila se dalších misí. Mimoto dojednávala převzetí lidské pevnosti a křehký mír s elfskými královstvími. Ovšem dvacet let po narození Zorgara byla při jedné z cest otrávena.

Frakce: Trpasličí království, klan…

Povolání: Diplomat a politický úředník, zástupce trpasličích království
Popis povolání: Co takový diplomat dělá. Dojednává schůze, sezení a rokování o politických problémech. Působí rovněž jako vysoký tátní úředník, dohlíží na dodržování stanovených smluv, prostě vše co se pod pojmem úředník a diplomat představit.

Talenty/Schopnosti/Zručnosti:
- Zorgar je talentovaným řečníkem. Pokud má prostor nedělá mu problém využít slov ve svůj prospěch. Vlastní mu jsou doslova veškeré slovní obraty
- Znalost historie, legend a kultury ostatních národů a ras v Deritrei. Tato vlastnost je v diplomacii nutná
- Znalost cizích jazyků (elfština, lidština, několik dialektů pouštních kmenů, jazyk Narukata aj...)
- Pokročilá znalost matematiky, fyziky a přírodních věd
- Strategické myšlení
- Intrikářství, zhodnocení situace
- Znalost jedů a jejich výroby
- Boj s jednoručními zbraněmi (sekerou) a štítem
- Boj s dýkou, tesákem, kratšími jednoručními zbraněmi
- Hra na trpasličí loutnu

Politické přesvědčení:
Jaké by asi mohl mít přesvědčení než to, že zastupuje trpasličí moc a je přímo podřízen králi? Žádný dvojitý argument nepřipadá v úvahu. Zorgar je a bude vždy poslem a služebníkem trpaslíků a nikdy jinak.

Vzťahy k ostatným rasám:

Lidé:
 

Mogg'za'gawa - Podezřívavost, neutralita

Valeáni:
 

Elfové - Mírné opovržení, většinou se k nim chová chladně .


Cíl:
Zorgar má za cíl nastřádat ještě větší bohatství. Někde v mozku mu i koluje i touha po ženě a rodině, ovšem ta se u něj zatím nikterak více neprojevuje. Osobně však nemá nijaká zvláštní přání. Krom možné výhry trpaslíků ve válce s lidmi.

Povaha: Zorgar je uzavřeným trpaslíkem. V životě nikdy nehledal opravdového přítele, ke kterému by se vázal a nikdy si nenašel žádnou známost. Po pravdě, ani nevěří že by se to někdy změnilo. Ač se to možná nejeví, je Zorgar se svým životem spokojený a šťastný.

Zorgar je velmi hrdým a patriotickým trpaslíkem, který je pyšný na svůj rod a svou zemi. Je chladný a přemýšlivý typ, bystrého ražení, který si věci dvakrát rozmyslí a zohlední všechny možné cesty. Nemá rád přílišnou liknavost a ctí osobní hrdost čest a i schopnost uznat chybu. Zorgar jich totiž také několik má a osobně oporhuje všemi, kteří jen zneužívají svou moc, bez větších výsledků a možností, kterými by mohli disponovat.
Ač všechno tohle nemá rád, přesto se najdou chvíle kdy je Zorgar až nesnesitelně arogantní, hlavně co se jednání s lidmi týče.
Je ovšem poměrně dost vznětlivý a háklivý. Jeho pýcha a hrdost se dá velmi často zlomit a urážlivost nezná mezí, i když většinou uhasne jako vlhký doutnák. Zorgar navíc není z trpaslíků, který by se jen tak vzdal. Je velmi tvrdohlavý a má rád svou cestu a i když sice dokáže více než dobře plnit své povinnosti, nešel by do něčeho, o čem by věděl, že je naprostá pitomost.

Dalo by se říct, že je velmi chytrý a jeho inteligence často předčí i většinu šlechticů a klanových vůdců. A navíc, je všemi mastmi mazaný.
Je ovšem poměrně dost vznětlivý a háklivý. Jeho pýcha a hrdost se dá velmi často zlomit a urážlivost nezná mezí, i když většinou uhasne jako vlhký doutnák. Zorgar navíc není z trpaslíků, který by se jen tak vzdal. Je neskutečně tvrdohlavý a má rád svou cestu a i když sice dokáže více než dobře plnit své povinnosti, nešel by do něčeho, o čem by věděl, že je naprostá pitomost.

Fóbie/Strachy: Zorgar nemá rád porážku a bojí se selhání. Přímo se bojí toho pocitu, kdy musí uznat svou slabost či podřízenost.  Stejně tak se naprosto štítí zrady. I když sám není čistý, snaží se nepodlehnout korupci či cizímu vlivu a dokáže být až paranoidní.
Nutno ještě dodati že samotný Zorgar má i docela velký strach z výšek a nemá rád, když je nejištěn nad příliš velkou výškou.
Životopis: Zorgar se narodil v Urnore, kde prožil taky značnou část svého života. Druhou značnou část prožil všelijakým všemožným cestováním a poznáváním světa.
Již jako malý byl chytřejší než většina trpaslíků. Bylo jasné, že svaly nebudou jeho hlavním artiklem a tak, když trošku odrostl, přihlásili jej do akademie královských gardistů. Tato škola, nebo spíše akademie, byla známá po celém Urnore. Byla to drahá škola, která poskytovala živnou půdu mnoha trpaslíkům a otevírala jim dveře k blaženému životu na vysoké noze.
Z jejich bran vylezli známí členové městské stráže, ale taktéž političtí rádci, řečníci a filozofové a Zorgar měl jejich stopy následovat.
Takto zůstal v lavicích po podstatnou část svého života. Trpasličímu vštěpovali základy známých věd, přes matematiku, geometrii, mechaniku a alchymii, přes řečnictví, filozofii, až po umění strategie a diplomacie. Léta to byly sakra dlouhá. Plná neustálého opakování, rétorických cvičení, přednášek a praktických ukázek při návštěvách jednání trpasličí rady, či jiných vysokých činitelů ve městě.
Nutno dodat, že život to nebyl nikterak zábavný a už vůbec ne zajímavý. K jednotlivým odvětvím se přidaly zákony a celá věc najednou překypovala důležitostí. Chyby se nevyplácely a o to více bolely a mnohdy je ani nešlo napravit.
Pak přišel čas, kdy škola skončila a mladý trpaslík se musel naučit jednat po svém. Ke startu mu napomohl jeho otec, který mu dohodil místo královského úředníka, takže se jeho život začal motat kolem stráže.
Nejen díky tomu se mu podařilo se pořádně rozkoukat a seznámit se jak to v opravdivém životě chodí. Království bylo spletité, každý se snažil vydolovat maximum z každičkého valounku zdi a kupodivu i přes propukající válku se stále našli takoví, kteří dokázali své sny nadsadit nad zájmy království. A to i přesto, že ohrožovaly i jeho vlastní celistvost a bezpečí.
V těchto dnech se Zorgar naučil, že se nevyplácí každému věřit. Jen díky včasnému zásahu vlastního důvtipu neskočil na špek daleko větší rybě, která nakonec skončila v zapomnění a vyhnanství. Špinavé pracky se rozlézaly i zde a chybělo málo, aby Zorgara stáhly sebou do hlubin.
Pár let nato toto místo opustil. Byl mu nabídnut post úředníka na diplomatické úrovni a Zorgar po ní hned skočil. V té době se poprvé ocitl na vnitrostátní úrovni. Jeho úkolem bylo pomáhat samotným diplomatům s papírováním, dohlížet na správný průběh všech diplomatických slyšení a starat se i o jejich vznik a plánování. V té době již byla válka v plném proudu a tak nebylo divu, že se měl proč a jak ohánět.
Jedna z těchto diplomatických výprav jej zavedla i do několika příhraničních pevností, kde vyjednával předání zajatců. A právě při jedné takové rutinní záležitosti se cosi zvrtlo. Hlavní diplomat byl zabit a Zorgar v té chvíli jen tak tak unikl vlastní smrti.
Smutná událost však měla šťastnější dohru. Otevřela se mu cesta výše a po několika arbitrážích byl zvolen diplomatem na postu Urnorského království.
A tak začala jeho epocha. Povinnosti a nebezpečí, se kterými se musel potýkat se, znásobila. Jakákoli chyba, byť jen sebemenší přešlap mohl znamenat faux paus, který mohl přivést království na samotný pokraj zániku. Okolnosti jej donutily vybičovat si ostražitost na maximum, kdyby ne, zcela jistě by již dávno nežil.
A tak je tady.


Výzor/Foto:
 


Naposledy upravil Gureas dňa Ne 13 marec 2016, 20:21, celkom upravené 19 krát.
Návrat hore Goto down
Zobrazit informácie o autorovi
Redečko
Kráľ
avatar

Počet príspevkov : 303
Vek : 26
Charakter : Kalleb Lotharion

OdoslaťPredmet: Re: Zorgar z Garsternu   Št 24 január 2013, 16:50

Promiň, Dagu, třetí postavu ti neschválím. To říkám dopředu, aby jsi věděl, že nemá smysl to vůbec dělat.

_______________________________________________
Kallebův inventář:
 

Návrat hore Goto down
Zobrazit informácie o autorovi
Ertai
Kráľ
avatar

Počet príspevkov : 318
Vek : 30
Charakter : Pochybný

OdoslaťPredmet: Re: Zorgar z Garsternu   Št 24 január 2013, 16:55

Taky jsem proti 3. postavě
Návrat hore Goto down
Zobrazit informácie o autorovi
Gureas
Sedliak
avatar

Počet príspevkov : 87
Vek : 23
Charakter : Dagonith syn Hurthonův, Zorgar z Garsternu

OdoslaťPredmet: Re: Zorgar z Garsternu   Št 24 január 2013, 17:03

Aha, takže najednou se tady postavíte na hlavu. Proč má tedy Hysterio 3. postavy? Já si myslím že jsem dostatečně dobrý hráč na to abych to uhrál a nejsem takový primitiv abych si vzal všechny tří postavy a šel zamordovat nějakého chudáka. Chci vaše důvody a názory proč a přeji si aby měly opravdu pádný důvod, jelikož práci kterou věnují každé postavě a čas který jsem strávil přemýšlením a prozatimním tvorenim postavy, mi nikdo nevrátí.
Navíc jsem domluven s Horoxem.
Návrat hore Goto down
Zobrazit informácie o autorovi
Redečko
Kráľ
avatar

Počet príspevkov : 303
Vek : 26
Charakter : Kalleb Lotharion

OdoslaťPredmet: Re: Zorgar z Garsternu   Št 24 január 2013, 17:13

No, Horox není jedinej admin a postava do hry může až po tom, co jí schválí dva GM. Navíc, jak jistě vidíš, ve hře je čím dál víc hráčů a kdyby si každej dělal 3 postavy, tak se GM zblázní. Já osobně jsem schopnej vést několik hráčů, ale jsem taky jen člověk, mám svůj osobní život a nechci sedět denně hodiny u RPG jen kvůli tomu, že GMkuju někoho, kdo má 3 postavy a pro všechny musím odepisovat (tebe bych takhle sice neGMkoval, ale někoho jinýho třeba jo.) Nevím, jestli si Horox uvědomuje, že by GMkoval 6 postav pro 2 hráče. Možná, že prvotní nadšení mu v hlavě říká, že to prostě zvládne, ale časem by sám zjistil, že je to problém, až by k němu chtěli další hráči.

Hysterio měl 3 postavy ještě před tím, než se celej GM tým dal znovu dohromady. A domluvili jsme se na tom, že každej hráč bude mít jen jednu postavu a druhou až po konzultaci s GMkem. Třetí nepříchází v úvahu. Ty už dvě máš a nikdo po tobě nebude chtít, aby jsi je mazal.

_______________________________________________
Kallebův inventář:
 

Návrat hore Goto down
Zobrazit informácie o autorovi
Raiden
Sedliak
avatar

Počet príspevkov : 143

OdoslaťPredmet: Re: Zorgar z Garsternu   Št 24 január 2013, 17:36

Jak psal Red to vysvětlení, plně s ním souhlasím.
Původně jsem si, ještě před svým plným návratem, již stěžoval na přítomnost tří postav jednoho hráče, ale teď když jsem "plně" ve službě, přidávám se taktéž, proti.

Pokud možno co nejdříve doplníme tento bod do pravidel, bohužel již bude zahrnovat i tuto postavu.

A jestli ještě jednou budu číst "Domluvil jsem si to s Horoxem", tak budu velmi zlý.
Návrat hore Goto down
Zobrazit informácie o autorovi
Gureas
Sedliak
avatar

Počet príspevkov : 87
Vek : 23
Charakter : Dagonith syn Hurthonův, Zorgar z Garsternu

OdoslaťPredmet: Re: Zorgar z Garsternu   Št 24 január 2013, 17:39

Budu drzý, takže si buď zlý jak chceš. Já jsem měl své plány, které jsem neměl šanci zde předat, mějte si své názory. Já je přijímám.
Návrat hore Goto down
Zobrazit informácie o autorovi
Sponsored content
OdoslaťPredmet: Re: Zorgar z Garsternu   

Návrat hore Goto down
 
Zorgar z Garsternu
Návrat hore 
Strana 1 z 1

Povolenie tohoto fóra:Nemôžete odpovedať na témy v tomto fóre.
Deritrea :: Hra :: Postavy :: Aktívne postavy :: Schválené postavy-
Prejdi na: