Deritrea
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.



 
DomovLatest imagesHľadaťRegistráciaPrihlásenie
Vítej, cizinče! Copak tě přivádí do těchto končin? Zabloudil jsi? Nebo se chceš stát součástí tohoto velkolepého dobrodružství? Třeba to není náhoda, že jsi se dostal právě na tohle místo. Co když to budeš právě ty, kdo změní chod dějin našeho světa? Je to jen na tobě!

 

 Smerom nahor

Goto down 
2 posters
Choď na stránku : Previous  1, 2, 3 ... 9, 10, 11
AutorSpráva
Horox
Kráľ
Horox


Počet príspevkov : 1419
Vek : 31

Smerom nahor - Stránka 11 Empty
OdoslaťPredmet: Re: Smerom nahor   Smerom nahor - Stránka 11 I_icon_minitimeŠt 21 máj 2015, 23:33

Malia znova zaváhala a znepokojene sa zatvárila.
''Povedz mi teda - aký má môj život teraz zmysel? Pani ma nezoberie naspäť. Pre ňu som mŕtva. Som otrokyňa bez majstra.'' Spýtala sa zo zúfalosťou v hlase. Nôž mierne sklonila, no stále hrozila zabitím sa.
''To... to je horšie ako byť túlavým psom.''
Návrat hore Goto down
Hysterio
Legenda
Hysterio


Počet príspevkov : 1063

Smerom nahor - Stránka 11 Empty
OdoslaťPredmet: Re: Smerom nahor   Smerom nahor - Stránka 11 I_icon_minitimeŠt 21 máj 2015, 23:38

Sejuani

"Hmm? O tom pochybujem. Som tu pretože som ťa mala k tvojej pani priniesť. Ak tu e niekto bez majstra, tak som to ja." Zamrmlala som. Predsa len to aréna v ktorej som pôvodne bola ja, bola zničená, rovnako ako všetci moji spolubojovníci, učitelia a mnoho ďalších.  Narozdiel od nej som sa však neľutovala a ani som o ľútosť nestála. Ani som sa nechcela zabiť. Nezdrhla som Charnu pre to, aby som svoj život kvôli jednému, či ba aj viacerým nešťastiam, len tak zahodila. Nevedela som čo sa tejto mladej slečne ženie hlavou no, moc sa mi to nepáčilo a nechápala som to. V Charne je náš život to jediné, čo v skutočnosti máme a vlastníme. Nikto by sa o neho nepripravil a to.. sa tam žije omnoho horšie, než tu.
Návrat hore Goto down
Horox
Kráľ
Horox


Počet príspevkov : 1419
Vek : 31

Smerom nahor - Stránka 11 Empty
OdoslaťPredmet: Re: Smerom nahor   Smerom nahor - Stránka 11 I_icon_minitimeŠt 21 máj 2015, 23:58

''Ako...''
Malia sa zatvárila akoby už predtým raz nepočula že Sejuani sem prišla aby ju našla a priniesla Sestre.
''Povedala ti pani prečo ma chce vidieť?'' Spýtala sa zo zdesením v očiach. Nemohla si byť istá či ju Sestra nechce len na to aby ju mohla zabiť vlastnoručne. No toľko práce kvôli takej veci, najmä ked už dávno mohla byť mŕtva?
Mladé dievča sa tvárilo naozaj zmätene. Jej ruky klesli a zdalo sa že už nechce zomrieť. V hlave musela mať desiatky otázok.
''Možno... možno sa ma nechce zbaviť?'' Pozrela Malia nádejne na Sejuani.
Návrat hore Goto down
Hysterio
Legenda
Hysterio


Počet príspevkov : 1063

Smerom nahor - Stránka 11 Empty
OdoslaťPredmet: Re: Smerom nahor   Smerom nahor - Stránka 11 I_icon_minitimePi 22 máj 2015, 00:37

Sejuani

"Kto vie.." Zamrmlala som stále so zavretými očami. Nie že by ma otravovala, rada som sa rozprávala s ľuďmi. No momentálne som sa na prílIš dlhé odpovede jednoducho necítila. Predsa len ma do hlavy trafil pomerne veľký kameň.. ešte pred pár chvíľami.
"To neviem.. ale ak sa pýtaš na môj názor, tak si nemyslím že sa ťa chce zbaviť." Odvetila som jej nakoniec, na čo som sa opatrne skúsila prevaliť na bok. Každopádne to moc nešlo, pretože sa mi v hlave ozvala bolesť a tak som radšej ostala ležať na chrbte.
"Ako dlho som bola mimo?" Spýtala som sa, páč som vlastne netušila, ako dlho sa tu už nachádzame. 
Návrat hore Goto down
Horox
Kráľ
Horox


Počet príspevkov : 1419
Vek : 31

Smerom nahor - Stránka 11 Empty
OdoslaťPredmet: Re: Smerom nahor   Smerom nahor - Stránka 11 I_icon_minitimePi 22 máj 2015, 19:53

''Sme tu... dlho. Ja neviem. Záleží na tom? Onedlho sa aj tak udusíme.'' Odvetila nervózne Malia a znovu pokukovala po dýke, ktorú si odložila naspäť za opasok. Zúfalo rozhodila rukami a obzerala sa okolo seba.
''Naozaj tu nie je iný východ?''
Sejuani v mraziarni bola len niekoľko krát, ešte kým slúžila v aréne. No o žiadnom vchode či východe nepočula, alebo si žiadny nepamätala. Na strope si však niečo mohla všimnúť. Bola to malá diera, o veľkosti asi komínu, ktorá viedla kamsi hore. Možno na povrch, možno nie, pokojne mohla byť uzavretá. Nezmestila by sa cez ňu ani len drobná Malia, no zdalo sa že komín dobre vedie zvuk, skoro ako trúba.
Návrat hore Goto down
Hysterio
Legenda
Hysterio


Počet príspevkov : 1063

Smerom nahor - Stránka 11 Empty
OdoslaťPredmet: Re: Smerom nahor   Smerom nahor - Stránka 11 I_icon_minitimePi 22 máj 2015, 20:38

Sejuani

"Neviem, nemyslím si, že sa tu zadusíme." Odvetila som jej popravde, keďže som si všimla danú dieru. Možno to predsa len bolo vetranie. No neostávalo mi nič iné len čakať. Mohli sme sa ešte pokúsiť dať ostatným vedieť, že sme tu? Pomaly som sa postavila a začala som si prezerať danú dieru.
"Vidíš ten otvor? Možno ním ide čerstvý vzduch.. prípadne zvuk." Zamrmlala som a na chvíľku som si Maliu prezerala.
"Posaď sa mi na plecia a skús tam zakričať.. niečo.. možno že nás niekto započuje.. lepšie ako tu len tak sedieť." Navrhla som jej. Dúfala som, že ju udržím no.. myslela som si že áno. Síce ma bolela hlava, no ona bola pomerne ľahká.
Návrat hore Goto down
Horox
Kráľ
Horox


Počet príspevkov : 1419
Vek : 31

Smerom nahor - Stránka 11 Empty
OdoslaťPredmet: Re: Smerom nahor   Smerom nahor - Stránka 11 I_icon_minitimeSt 04 november 2015, 20:05

Malia si len povzdychla a spravila tak ako jej povedala Sejuani. Bola to jediná možnosť, ktorú ste v tejto situácii mohli urobiť. Nemala teraz náladu na boj o život, ani len postaviť sa na nohy, myseľ sa jej stále pohybovala okolo ostrého noža... ten by jej odchod uľahčil, nemusela by sa už toľko snažiť. Ale predsa len sa presvedčila, a s ťažkosťami sa posadila na plecia Sejuani. Akonáhle si bola istá že nespadne a nezabije sa, vzhliadla a začala kričať. Ale efekt to nemalo. Ak by to aj niekto počul, ako by to pomohlo? Boli ste tu zavalené, pod tonami kamenia a sutín... len záchranná misia by trvala celé dni.
Miestnosť sa náhle otriasla, a Malia sa skoro zrútila na zem. Potácavo sa jej podarilo zachovať rovnováhu, a nerozbiť si hlavu pri páde.
''Hej, čo to?!'' Pozerala sa okolo seba znepokojene. Otrasy sa objavili znova, a zo stien začali padať kusy kamenia. Na vaše hlavy sa zosypávala kopa prachu a malých kamienkov.
''Myslím... myslím že to celé padá.''
Návrat hore Goto down
Hysterio
Legenda
Hysterio


Počet príspevkov : 1063

Smerom nahor - Stránka 11 Empty
OdoslaťPredmet: Re: Smerom nahor   Smerom nahor - Stránka 11 I_icon_minitimeSt 04 november 2015, 20:11

Sejuani

Takmer zo mňa spadla, nejak sa nám však podarilo nezabiť jedna druhú a ja som ju zo svojich pliec radšej opatrne .. no jednoducho už na nich nebola. Celé sa to tu však začalo rúcať a zo stien začali padať kusy kamenia a omietky.
"To je zlé.. veľmi zlé.." Zamrmlala som a inśtinktívne som si zakryla hlavu.
"Kry sa! opováž umrieť sakra! Ak zomrieš tak až po tom čo ťa dostanem k matke!" Uškrnula som sa, aj keď sa moc nebolo pod čo kryť. Možno pod stôl? Ak tam bolo dosť miesta. Bol tu vôbec stôl? Predsa len sa tu uskladňovali potraviny, takže skôr nie než áno.
Návrat hore Goto down
Horox
Kráľ
Horox


Počet príspevkov : 1419
Vek : 31

Smerom nahor - Stránka 11 Empty
OdoslaťPredmet: Re: Smerom nahor   Smerom nahor - Stránka 11 I_icon_minitimeSt 04 november 2015, 20:22

Otrasy neustávali a zdalo sa že situácia je čoraz horšia, no miestnosť držala. V stenách sa objavili štrbiny, rozrastajúce sa ako konáre do všetkých strán, a na hlavy vám padali väčšie a väčšie kamene. Nedalo sa už takmer dýchať keď v tom trasenie ustalo, a zemetrasenie akoby sa skončilo... na počudovanie, ozval sa hlasný rachot. Vstupné dvere do mraziarne vleteli dovnútra, a skoro prizabili Maliu, ktorá stála v ceste. Stihla sa však uhnúť. To by Sejuani ani Sestra zabila, ak by Malia zomrela takýmto hlúpym spôsobom.
Na ešte väčšie počudovanie, za dverami neboli plamene, či kopy kamenia, ale prudké slnko, ktoré vás nepríjemne oslepilo. V tejto chvíli nič nedávalo zmysel. Mraziareň bola predsa pod zemou, a navyše na ňu len pred chvíľou spadla celá budova... boli doslova pochované desiatky metrov pod zemou. Ako ste sa dostali na povrch?
Do mraziarne vkráčala osoba, a cez oslepenie lúčmi ste nemohli vidieť kto to bol.
''No, aspoň sme zachránili kurence.'' Vyslovil pobavene mužský hlas a zahľadel sa na dve dievčatá. Myslel kurencami vás alebo mäso v mraziarni?
''Takže žijete... šťastie.'' Poznamenal už vážnejšie.
Malia si prikryla oči, no na muža sa jej podarilo vzhliadnuť. Jeho vek sa nedal určiť, pretože na tvári nosil masku, a na sebe dlhý púštny plášť, a háby. No podľa hlasu nemohol byť príliš starý, najviac niečo cez 35 liet.
Návrat hore Goto down
Hysterio
Legenda
Hysterio


Počet príspevkov : 1063

Smerom nahor - Stránka 11 Empty
OdoslaťPredmet: Re: Smerom nahor   Smerom nahor - Stránka 11 I_icon_minitimeSt 04 november 2015, 20:33

Sejuani

Stala sa niečo nečakané. Teda to že sa to tu začalo rúcať sa očakávať naozaj dalo. Zrazu to však prestalo a len z pántov vyleteli dvere. Takmer som odpadla do mdlôb, keď to len veľmi tesne presvištalo okolo Malii. Z dverí vyrútilo oslnivé svetlo ktoré nás oslepilo, alebo aspoň mňa určite. Privrela som oči a tiež som sa pozrela za hlasom. Možno by som aj niečo drzého na tie kurence povedala no momentálne som bola dostatočne vďačná za to, že sme tu nezapadli. Na otázky bol čas aj neskôr.
"Šťastie?" Zamrmlala som si popod pery a keď si moje oči privykli na svetlo, konečne som si ho mohla aspoň trocha prezrieť. No vyzeral zaujímavo. Ako nejaký sandokán z nejakej knižky pre deti. Nie že by sme v Charne mali knižky pre deti, nie že by tam deti vedeli čítať..
Návrat hore Goto down
Sponsored content





Smerom nahor - Stránka 11 Empty
OdoslaťPredmet: Re: Smerom nahor   Smerom nahor - Stránka 11 I_icon_minitime

Návrat hore Goto down
 
Smerom nahor
Návrat hore 
Strana 11 z 11Choď na stránku : Previous  1, 2, 3 ... 9, 10, 11

Povolenie tohoto fóra:Nemôžete odpovedať na témy v tomto fóre.
Deritrea :: Herné fóra :: Jadro Sveta :: Nuadh-
Prejdi na: