DomovFAQHľadaťZoznam užívateľovUžívateľské skupinyRegistráciaPrihlásenie
Vítej, cizinče! Copak tě přivádí do těchto končin? Zabloudil jsi? Nebo se chceš stát součástí tohoto velkolepého dobrodružství? Třeba to není náhoda, že jsi se dostal právě na tohle místo. Co když to budeš právě ty, kdo změní chod dějin našeho světa? Je to jen na tobě!

Share | 
 

 Rudý červ

Goto down 
AutorSpráva
Gureas
Sedliak
avatar

Počet príspevkov : 87
Vek : 23
Charakter : Dagonith syn Hurthonův, Zorgar z Garsternu

OdoslaťPredmet: Rudý červ   St 02 január 2013, 10:55

Třída: Pozemní živočich, dále také podzemní
Stupeň nebezpečnosti: 9,5/10

Spoiler:
 


Popis:
Rudý červ, někdy také nazývaný Rudý had, Přízrak a podobně je velice velké stvoření. Respektive velice dlouhé stvoření a na délku může měřit jako osm nákladních lodí. Taková délka těla jim umožňuje nevídané věci, pakliže se zamyslíte a zjistíte že celé je složeno z mnoha podélných a velice dlouhých svalů. Celé tělo je pokryto obrovskými plátům podobnými šupinami, které těsně přiléhají k sobě a jsou velice odolné, některé větší než lidský hrudník. Celé jsou načernalé, možná až obsidiánové barvy s rudým až oranžovým lemováním, jenž se na slunci leskne. Celé obrovské a dlouhé tělo má čtyři končetiny. jednoduché s pěti drápy, velice úzkými, nekorespondujícími k obrovskému tělu. Jsou ale dostatečně silné na to, aby mu umožnili rychle se plazit běhat a dokonce i skákat.
Hlava je úzká a krátká, rychle se zužující. Na ní krom několika trnovitých výrustků sedí tři páry očí. Jsou malé a reagují na teplo. Nutno dodati že celá tlama je plná jako jehly tenkých a jako žiletky ostrých zubů. Společně s až devíti jazyky, které se ukrývají v tlamě je to smrtonosná past pro každého živého tvora. Nutno dodati, že rudí červi se vyznačují vysokou regenerací.

Rudý červ má velmi nespecifické rozšíření, lze na něj narazit prakticky kdekoli, nebo spíše. Narazí na Vás prakticky kdekoli. Jeho rozšíření je tudíž zcela různorodé. Velice často se vyskytuje v teplých oblastech na jihu, ovšem jsou známy případy kdy útočil na lodě až u Bezejmeného ostrova. Stejně jako jeho rozšíření není známo kolik jedinců vlastně žije a jak se rozmnožují. Je ale pravděpodobné že kladou vejce. Občas se stává že mladí jedinci jsou chycení v poušti, je to však velice nebezpečné, jelikož jejich zuby projíždějí masem jako máslem. Zdá se že jsou většinou samotářstší a jestliže potkat jen jednoho tvora znamená jistou smrt, narazit na dva či více by bylo více než smrtonosné.

Mláďata rudých červů se dají polapit, je to však velmi těžké, jelikož jsou velice rychlé a nebezpečné. Cena takovéhpo jedince se však rovná hoře zlata a jsou vysoce cenění jak mágy a alchymisty tak i v gladiátorských arénách. Takoví jedinci jsou však velice malí, jelikož se nevyvíjejí ve svém přirozeném prostředí a nedorůstají zdaleka takových rozměrů. jsou však stále nebezpeční.

Rudý červ je velice hbité stvoření. Dokáže se plazit, skákat i velice rychle běhat, přičemž i jeho schopnost zavrtat se pod zem mu umožňuje jen další a další překvapivé útoky. Jeho obrovská délka mu umožňuje velice lehce manévrovat ve vodě i podzemí. Chová se spíše jako obrovský had.
Co se týče jeho agresivity, nedá se specifikovat. Červ útočí defacto na vše co se hýbe, nedává rozdíl mezi skupinou a jedincem. troufne si útočit i na menší města i když takové zkazky jsou ojedinělé.

Zabít rudého červa se podařilo jen pár vyvoleným a pokud to nejsou jen výmysly a legendy, musel mít onen jedinec obrovské štěstí. Zranit Rudého červa je velice těžké, jelikož jeho tvrdé šupiny, kryjící celé tělo jsou dost tvrdé aby jimi neprošly šípy ani kopí. Jsou ale vysoce náchylní na magii.
Jejcih šupiny se v legendárních případech používají jako štíty či zbroje. Jsou naprosto božsky odolné.
Návrat hore Goto down
Zobrazit informácie o autorovi
 
Rudý červ
Návrat hore 
Strana 1 z 1

Povolenie tohoto fóra:Nemôžete odpovedať na témy v tomto fóre.
Deritrea :: Hra :: Svet Deritrea [DATABÁZA] :: Príroda :: Fauna-
Prejdi na: