DomovFAQHľadaťZoznam užívateľovUžívateľské skupinyRegistráciaPrihlásenie
Vítej, cizinče! Copak tě přivádí do těchto končin? Zabloudil jsi? Nebo se chceš stát součástí tohoto velkolepého dobrodružství? Třeba to není náhoda, že jsi se dostal právě na tohle místo. Co když to budeš právě ty, kdo změní chod dějin našeho světa? Je to jen na tobě!

Share | 
 

 Salamandr

Goto down 
AutorSpráva
Gureas
Sedliak
avatar

Počet príspevkov : 87
Vek : 23
Charakter : Dagonith syn Hurthonův, Zorgar z Garsternu

OdoslaťPredmet: Salamandr   St 02 január 2013, 10:34

Třída: Pozemní živočich, žijící většinou v hejnu
Stupeň nebezpečnosti: 7/10 (V rozuřeném hejnu.), 3/10 (Samostatně)

Spoiler:
 


Popis:
Salamandři jsou skupinoví, povětšinou neagresivní tvorové, žijící na rozlehlých teritoriích s několika úly - hnízdišti. Žijí ve velice početných skupinkách čítajících kolem 100 členů a několik samic. Tato hnízda jsou povětšnou velice hluboká a je těžké se jich zbavit.
Salamandři jsou metr dlouhé ještěřice okrové až jasně oranžové barvy s různorodou texturou šupin od mramorové, žilkování, fleky i zcela souvislé zbarvení. jejich barevná rozmanitost je většnou obrovská. Jejich tělo je porostlé rohovitými šupinami, zvláště na ztloustlém ocase, který se plní zvláštními šťávami, které jsou silně hořlavé, těkavé a výbušné a při styku se vzduchem hoří. Salamandr ji dokáže vystřelit na velkou vzdálenost a dokáže způsobit velké a rozsáhlé popáleniny. Sama však samovolně prosakuje skrze velké šupiny na ocase a často se stává že Salamandři jsou viděni jak hoří. Jejich kůže je velice odolná proti ohni jako takovému. Jinak jsou zcela neškodní. Malá hlava s širokou tlamkou má sice dost ostrých zubů, ale ty nejsou dost velké aby vám udělaly více než povrchové zranění, i když by vám dokázali ukousnout prst.

Salamandři jsou rozšíření téměř ve všech teplých oblastech, ovšem jejich odolnost je jedinečná. Dokáží přežít téměř v jakémkoliv prostředí výjma arktických pustin. Nacházejí se na Undské i Nuadské poušti, dále na Myrdonskm poloostrově, dále roztroušeně po celé Erasii i Isenii, dále v Yritských horách a ojediněle i v okolí Rathatského pohoří. Jejich výskyt na okolních ostrovech nebyl potvrzen, pakliže dokážou velmi dobře plavat a voda pro ně není potíží.

Salamandři žijí v koloniích, které chrání. většinou jejich teritorium čítá okolo pár metrů čtverečních, ovšem jsou případy, kdy si pro sebe uzurpovali celý les. Živí se prakticky vším, jsou to ale většinou dravci. V kolonii je několik samic-matek jenž deně kladou množství vajec, inkubace je však velmi dlouhá někdy i přes 5 měsíců v naprostém teple. Kořist, usmrcují společně, přičemž se jí snaží odříznout cestu, troufnou si i na daleko větší tvory než jsou oni sami. Při obraně hnízda či podráždění vystřelují z ocasu plamené šťávy které většinou útočníka hbitě odradí od dalších útoků.

Salamandří kůže je velmi ceněným artiklem, dělají se z nich ohnivzdorné oděvy, zvláště ceněné jsou mezi kováři rukavice a zástěry ze salamandří kůže, ve ketrých se nemusít bát vzplanutí. Chová se jako dobrý tepelný izolant, ovšem těžce snáší dlouho trvající změny teplot.
Návrat hore Goto down
Zobrazit informácie o autorovi
 
Salamandr
Návrat hore 
Strana 1 z 1

Povolenie tohoto fóra:Nemôžete odpovedať na témy v tomto fóre.
Deritrea :: Hra :: Svet Deritrea [DATABÁZA] :: Príroda :: Fauna-
Prejdi na: