DomovFAQHľadaťZoznam užívateľovUžívateľské skupinyRegistráciaPrihlásenie
Vítej, cizinče! Copak tě přivádí do těchto končin? Zabloudil jsi? Nebo se chceš stát součástí tohoto velkolepého dobrodružství? Třeba to není náhoda, že jsi se dostal právě na tohle místo. Co když to budeš právě ty, kdo změní chod dějin našeho světa? Je to jen na tobě!

Share | 
 

 Veľkosť Deritrei / podnebné pásma / cestovanie

Goto down 
AutorSpráva
Horox
Kráľ
avatar

Počet príspevkov : 1264
Vek : 25

OdoslaťPredmet: Veľkosť Deritrei / podnebné pásma / cestovanie   Ut 01 január 2013, 07:40

Urobil som si rýchle porovnanie Deritrei zo Zemou a vznikli mi tri spodné obrázky na ktorých je náš svet položený na Deritrei v správnosti s rovníkom. Podľa týchto obrázkov si môžete vytvoriť aspoň presnú predstavu o veľkosti kontinentov a svetadielov v Deritrei.

Na všetkých troch mapách je vyznačený aj rovník, ktorý na mape nášho sveta ide cez stred, ale na mape Deritrei beží až v jej dolnej polovičke, a to je preto že na juh od Aguelského / Falteanského ostrova nie sú žiadne veľké pevniny, takže by bolo zbytočné ich mapovať a pridávať do oficiálnej mapy. Iný dôvod môže byť taký že sú zatiaľ viac menej neprebádané a je aj celkom možné že viac na juh sa nachádza nejaká neznáma veľká pevnina, ale to je zatiaľ neisté, lebo vývojový stupeň ľodstva v Deritrei ešte nedošiel do takej úrovne aby sa dokázali plaviť tak ďaleko na juh. Všeobecne je však prijímané že Dellorský oceán je najväčší a navyše aj zo všetkých štyroch najmenej prebádaný. Vyššie, severnejšie časti Akylského oceánu sú celkom zamrznuté a dali by sa považovať za severný pól. Južný pól je na opačnej, južnej strane, veľmi ďaleko od známych a osídlených oblastí.

Čo sa týka otázky podnebných pásiem, v Deritrei sú podobné ako v našom svete. Rovník akoby určoval najteplejšiu časť sveta a na obe strany od neho (severne i južne) je podnebie stále viac studené. Berte na vedomie že okraje podnebných pásiem nie sú presne rovné ako rovník, a ich hranice sú skôr vlnité ako to je aj v našom svete čo sa dá zreteľne vidieť napríklad tu.

V strede:
Subekvatoriálne (rovníkové) pásmo sa nachádza okolo rovníka a prechádza cez Aguelský ostrov, južnú časť Nuadhskej púšte, sever Falteanského ostrova a najjužnejší cíp Falëdrosu.

Na juh:
Jediné známe pevniny na juh sa nachádzajú v tropickom podnebí. Je to južná časť Aguelského a Falteanského ostrova.

Na sever:
Sever Nuadhskej púšte je klasickým prípadom tropického pásma. Patrí tam aj juhovýchodná časť Yrithu a napríklad aj Athanova kapsa, tá sa ale radí do subtrópov. Z Falëdrosu tam patrí oblasť Hongthoru. Samozrejme tiež sever Aguelu.

Subtropické pásmo má už väčšie zastúpenie ako predchádzajúce dve - prechádza cez veľkú časť Yrithského kráľovstva a strednú časť Falëdrosu. Prakticky sa nachádza pevninsky len v Isenii, rovnako ako tropické a subekvatoriálne.

Mierne pásmo je zo všetkých najväčšie a teda zároveň pokrýva najväčšiu časť pevniny v Deritrei. Zahrňuje takmer celú Erasiu a hornú polovicu Isenie a Falëdrosu.

V subarktickom pásme máme napríklad pohorie Etlas Torwen alebo aj Heretské hory. Patrí tam aj Estorské súostrovie.

A napokon vysoko na severe je aj arktické pásmo, kde patria len Torianské ostrovy.
____________________________________________________

Porovnanie z 20% viditeľným svetom.
Spoiler:
 

Porovnanie zo 40% viditeľným svetom.
Spoiler:
 

Porovnanie zo 60% viditeľným svetom.
Spoiler:
 

Podnebné pásma. Na rovníku subekvatoriálne a vyššie smerom hore / na sever: tropické, subtropické, mierne, subantarktické a antarktické.
Spoiler:
 

_______________________________________________
''Ich tvrdohlavosť a nenapraviteľnosť tvárou v tvár skaze je obdivuhodná, ale v konečnom dôsledku hlúpa.''
- generál Delwan Gammter na adresu valeánov bojujúcich o zachovanie ich výsadného spoločenského postavenia aj napriek tomu, že časy dračie skončili a započali časy temné
Návrat hore Goto down
Zobrazit informácie o autorovi
Horox
Kráľ
avatar

Počet príspevkov : 1264
Vek : 25

OdoslaťPredmet: Re: Veľkosť Deritrei / podnebné pásma / cestovanie   Ut 01 január 2013, 09:03

Cestovanie

Znova som si urobil približný priemer aby som vedel koľko by mohla trvať bežná cesta - koňom a kočom.
Výsledky treba brať s veľkou rezervou, lebo pri nich počítam zo vzdušnou čiarou (rovná čiara z bodu A do bodu B) a s neustále rovnakou rýchlosťou koňa. Treba si do nich pripočítať nerovné cesty, rôzne spomalenia, či prírodné alebo ľudské, ale zároveň sa od výsledkov dá odpočítať krátky čas v ktorom mohol kôň / jazdec ísť rýchlejšie ako priemerná rýchlosť s ktorou počítam. Cesty v Deritrei sú v osídlených oblastiach na celkom dobrej úrovni a tak sa faktor vzdušnej čiary dá celkom vhodne brať do úvahy ako reálny, len s minimálnymi odchýlkami.

Približná štandardná rýchlosť koňa na veľmi dlhé cesty je asi 6,4 kilometra za hodinu (4 míle za hodinu). V takejto rýchlosti sa nevyčerpá a môže za normálnych okolností ísť celý deň (nepočítajúc čas na oddych alebo spánok). V každom prípade, je to asi 113 kilometrov denne spoločne aj s oddychom.

Dĺžka Afriky a Južnej Ameriky je od severu po juh približne 7700 kilometrov.

V takomto prípade by cesta vzdušnou čiarou neustálym 24-hodinovým cestovaním trvala asi 34 dní zo severu na juh Afriky.
Ak si dám že jazdec cestuje len pol dňa (druhá polka dňa na oddych a iné záležitosti), cesta by trvala asi 68 dní. Niekomu stačí odpočívať menej, niekomu viac, záleží od koňa a jazdca.

Ak tieto výsledky aplikujem na Deritreu, tak napríklad cesta od pobrežia Artinského mora (pobrežie Yrithského kráľovstva v Isenii) po pobrežie Ylanského mora by trvala približne tých 68 dní, teda asi dva mesiace a jeden týždeň.

Jazdou kočom pri rýchlostiach od 6,4 km/h do 11,2 km/h sa dá denne prejsť 113 až 191 kilometrov. Cesta by trvala vo vhodných podmienkach asi 68 dní (pri najnižšej rýchlosti) alebo 40 dní (pri najvyššej rýchlosti). Pre tento dôvod sa na dlhé cesty viac oplatí koč ťahaný viacerými koňmi - je viditeľne rýchlejší ako bežný kôň a rozhodne je pohodlnejší._______________________________________________
''Ich tvrdohlavosť a nenapraviteľnosť tvárou v tvár skaze je obdivuhodná, ale v konečnom dôsledku hlúpa.''
- generál Delwan Gammter na adresu valeánov bojujúcich o zachovanie ich výsadného spoločenského postavenia aj napriek tomu, že časy dračie skončili a započali časy temné
Návrat hore Goto down
Zobrazit informácie o autorovi
 
Veľkosť Deritrei / podnebné pásma / cestovanie
Návrat hore 
Strana 1 z 1

Povolenie tohoto fóra:Nemôžete odpovedať na témy v tomto fóre.
Deritrea :: Hra :: Svet Deritrea [DATABÁZA] :: Spoločnosť :: Kartografia-
Prejdi na: