DomovFAQHľadaťZoznam užívateľovUžívateľské skupinyRegistráciaPrihlásenie
Vítej, cizinče! Copak tě přivádí do těchto končin? Zabloudil jsi? Nebo se chceš stát součástí tohoto velkolepého dobrodružství? Třeba to není náhoda, že jsi se dostal právě na tohle místo. Co když to budeš právě ty, kdo změní chod dějin našeho světa? Je to jen na tobě!

Share | 
 

 Vyael Ainol

Goto down 
AutorSpráva
Hysterio
Hrdina
avatar

Počet príspevkov : 916

OdoslaťPredmet: Vyael Ainol   So 13 október 2012, 23:58

Meno:
Vyael
Priezvisko:
Ainol
Pohlavie:
žena
Vek:
18
Rasa:
Valeán
Miesto Pôvodu:
Eusristidil
Bydlisko:
Eusristidil
Rodina:
Vyn Ainol /matka
Valeánska žena vo veku približne päťdesiatich rokov. Vôbec však na svoj vek nevyzerá, aspoň podľa ľudských mieritok. Má len veľmi jemné vrásky, ktoré sú však často príčinou neustálej únavy. Vyn totiž zastáva pozíciu člena rady hlavného mesta Valeánov a tak nemá príliš veľa času na spánok či odpočinok. Vyn sa rovnako ako aj Vyael narodila v Eusristidil a nikdy svoje rodné mesto neopustila. Do rady sa dostala vďaka jej kontaktom a aj vďaka tomu, že tam voľakedy zasadala jej teta. Je veľmi temperamentná a hrdá, už odmalička sa správa k ostatných s veľkou pýchou a niekedy aj pohŕdaním. Vyael k svojej matke prechováva veľký rešpekt, má ju rada aj keď sa s ňou často poháda.

Haskit Ainol /otčim
Haskit patrí k šľachte v hlavnom meste Valeánov. Nezasadá priamo v rade ale jeho slová si Valeány a aj rada vážia. Pre Vyn bol ideálnym partnerom a po Namratovom odchode z mesta sa spolu vzali. Meno Ainol sa preniesol na Vyn a tým pádom aj na dcéru Vyael. Býva často doma zavretý vo svojej pracovne. Vyael s ním moc nehovorí, nemá ho rada ale vie kde je jej miesto. Ak sa spolu rozprávajú tak je to zväčša preto, že Vyael niečo spravila a on ju za to hreší. Často sa k nej správa ako k nejakému odpadu.

Namrat Mirin /otec
Valeánsky muž ktorý má niečo cez šesťdesiat rokov. Je to vojak z povolania. Jeho manželka však zastávala príliš vysokú funkciu na to, aby s ňou mohol ostať obyčajný vojak v radách Valeánov. Preto sa aj rozišli a on sa po dlhom čase stratil niekde v dolnom svete. Nikdy sa do mesta Eusristidilu nevrátil a Vyael má menšie podozrenie, že padol do otroctva vo svete ľudí. Ak aj nepadol, hanba z odchodu a viac menej úteku z mesta mu pravdepodobne nikdy nedovolí, vrátiť sa späť.


Frakcia:
Zatiaľ žiadna.

Povolanie:
Vyael si vďaka svojej matke zatiaľ nemusela hľadať prácu. Chcela by sa však dostať k mestským strážnikom, alebo skôr niekým na štýl Royal-Guard. Tento cieľ jej mama musela odsúhlasiť no zatiaľ jej ho stále nedovolí uskutočniť. Pre ňu je Vyael stále príliš mladá na podobné záležitosti.

Popis povolania:
Keďže nemá povolanie, tak si môže robiť čo chce a kde chce, to ale neznamená že od mamy nemá isté pravidlá.

Talent:
Má veľký talent na boj pomocou "tyčových" zbraní. Teda niečoho ako halapartní, dlhých kopijí sekier a podobne. Ako Valeánka má veľký cit pre mágiu.

Schopnosti/Zručnosti:
Vie obstojne narábať s halapartňou, kosou a inými druhmi tyčových dlhých zbraní. V boji s mečom má len základný výcvik. Okrem toho zvláda aj základné schopnosti, ktoré ako dcéra svojej mamy musí poznať. Tjest vyzná sa v etikete Valeánov a keďže odmala žije v ich hlavnom meste, vie o svojej rase takmer úplne všetko. Tiež ovláda históriu, dokáže písať, čítať a počítať. Od mala sa len z čírej zaujatosti učila dračí jazyk, preto ho ovláda na dobrej úrovni. Vedela by sa s ním dohovoriť, kebyže ho ešte niekto používa.

Mágia:
Veterná- plánuje sa ju učiť, viac menej nemá na výber a donútila ju k tomu mama s otčimom. Práve preto, aby sa jedného dňa mohla pridať k tým Valeánom, ktorý udržujú lietajúce mestá vo vzduchoch. Zatiaľ si však prečítala len teóriu a aj to len malú časť.

Politické presvedčenie:
Je spokojná s politickou situáciou a politickým zariadeným, ktoré funguje u Valeánov. Vyznáva ho, vlastne je to aj jediný politický systém ktorý na vlastnej koži zažila. Je však nespokojná zo šlachtou. Podľa nej by sa mala celá rada vymeniť za normálnych valeánov, ktorým sláva a moc nestúpla do hlavy.

Vzťahy k ostatným rasám:
Nemá v láske každú jednu rasu, okrem Pelominov, ktorý pomáhajú Valeánom s obchodovaním. Teda lepšie povedané, oni sú podľa nej tá rasa, ktorá Valeánov stále drží nad vodou.

Ciele:
Pochopiteľne by chcela zotročiť ľudí. Vlastne chce rozpútať vojnu medzi ľuďmi a Valeánmi, je si takmer istá že by Valeáni vyhrali, keby že sa ich mágovia prestanú sústrediť na udržanie miest vo vzduchu a keby že sa do boja zapoja aj oni. Zatiaľ však svoje ciele nemá ako uskutočniť.

Povaha:
Je ako každý iný Valeán arogantná, a veľmi pyšná. Má však slušné vychovanie a ak si človek zvykne na jej návaly hnevu, dá sa s ňou dobre spriateliť. Ku priateľom a známym je totiž milá a ochotná. K nepriateľom však viac než krutá, bezcitná a škodoradostná. Je tiež trocha náladová páč sa jej nálada dokáže meniť priebehom minút. Stačia len tie správne podnety.
Keď je potreba, dokáže svoje pocity dokonale ovládať. Napríklad pri nejakých napätých situáciach, konfliktoch či podobne, tiež sa vie pretvarovať a psie oči jej proste idú najlepšie.

Obľúbené:
Je ťažké hovoriť o jej obľúbených veciach. Je ich totiž hrozne málo. Má však rada napríklad námestie hlavného mesta Valeánov. Voľný priestor, oblohu a čerstvý vzduch. Tiež aj vietor. Čo sa týka ľudí, je ich len veľmi málo. Má rada svojich priateľov, nech už sú akejkoľvek povahy. Inak má dosť neutrálny názor k Valeánskej spoločnosti a iným ľuďom, predmetom a podobne. Rada má aj svoju matku, služobníctvo a pravého otca.

Neobľúbené:
Nemá rada svojho otčima, dom v ktorom s ním musí žiť a aj správanie niektorých aristokratov. Aj keď sú Valeáni slušný, niektorý si proste blbé poznámky neustrážia a práve takých nenávidí najviac. Keď ju totiž niekto začne urážať a podpichovať, pri čom sa nachádza v dome svojho otčima, nemôže to dotyčnému nijak vrátiť inak by ešte dostala bitku. Tiež nemá zrovna v láske Valeánov ktorý sa rozhodnú ísť do dolného sveta.

Fóbie/Strachy:
Desí sa toho, že jej niekto odreže krídla. Tiež toho, že by zrazu upadla z útesu lietajúceho mesta a nevedela by sa vrátiť späť.

Životopis:
Vyael sa narodila v hlavnom meste Valeánskej rasy. Jej matka bola aristokratka ktorá sa uchádzala na miesto v rade mesta za sortu mágov. Jej otec bol zasa obyčajný vojak, ktorý len plnil rozkazy vyššie nadriadených. Mal naseknuté pravé krídlo práve z jedného z bojov, ktorých sa účastnil. Preto ho aj prezívali mrzák no pre svoju dcéru to bol ten najlepší otec, akého si len mohla priať. Matka s Vyael moc času netrávila, aspoň nie v mladosti. Stále totiž niekam odbiehala a stále mala veľa práce, práve preto sa jej počiatočná výchova uberala smerom, ktorý určil jej otec. Pochopiteľne ako dcéra vojaka musela vedieť využívať kopiju. Už ako malá sa učila bojovať s palicou, stačila len drevená, spočiatku dokonca len korková páč v troch rokoch nemala takú silu, aby ju vedela len tak ľahko zlomiť. Každý deň u nej zahrňoval tréning zo zbraňou no zároveň aj tréning etiky. Aj keď bol jej otec vojak, jej matka bola stále aristokratka a vynucovala si to, aby sa jej Vyael vedela správať. Preto svojmu manželovi nariadila, aby sa postaral aj o túto časť jej výchovy. Práve toto však Vyael nikdy moc nebavilo. Oveľa radšej sa vonku precvičovala v boji s palicou, než sedela na zadku a donekonečna čítala dlhé zoznamy spoločenských pravidiel. Nikto však nemá moc na výber a ona nebola žiadnou výnimkou.

V jej piatich rokoch sa však stalo niečo, čo nikto nečakal. Matka Vyael doslova vyhnala svojho muža z domu. Pomocou veľmi silnej veternej mágie mu odsekla krídla a zhodila ho z najbližšieho útesu na lietjaúcom meste, do hôr v dolnom svete. Vyael to však nevie a nikdy sa to ani nebude mať ako dozvedieť. Prečo to však jej matka spravila? Pretože chcela lepšie postavenie a práve hodnosť jej bývalého manžela jej v tom bránila. Teraz bola voľná a mohla sa dať do partie s inou castou, než akou bol otec Vyael. Netrvalo ani tri týždne, kým sa dala dokopy s Haskitom Ainolom. Zobrali sa len mesiac po tom, čo sa Vyaelin pravý otec záhadne stratil. Tým pádom musela Vyael prijať priezvisko Ainol a aj s matkou sa nasťahovali do honosného sídla, v ktorom žil Haskit. Tento krát sa o Vyael nemal starať nikto z jej pravej rodiny. Jediný, kto mal v celom sídle ako taký záujem o jej výchovu bolo práve služobníctvo. To síce za to malo zaplatené ale dalo sa povedať, že si Vyael obľúbili, rovnako ako aj ona ich. Jej život bol znova o niečo znesiteľnejší, aj keď to už nebola taká rozprávka ako pred tým.
Zažila strašne veľa výpraskov od Haskita. Napríklad keď sa hrala s ostatnými Valeánskymi detmi nižšej vrstvy, už len vtedy ju zhúkol a prísne jej prikázal, aby to naďalej nerobila, že je to pod jej úroveň. Pochopiteľne sa to nezaobišlo bez facky či kopanca. Aj keď si to Haskit neuvedomoval, Vyael sa vďaka jeho správaniu stávala silnejšou. Ako aj osobnosťou, tak aj fyzicky. Začala si na jeho rany zvykať a po nejakom čase ju už vôbec neboleli. Sama sa však začala správať tak, aby jej ich uštedril len zriedkavo.

U Haskita sa začala učiť veternej mágii, aj keď zatiaľ len teóriu. Jej tréning so zbraňami však nezaľahol a aktívne sa venuje aj tomu. Rovnaku ju už Valeáni pár krát zazreli, ako sa vláči  ťažkom brnení po uliciach, čo bol vlastne len ďalší druh tréningu na vytrvalosť. Naučila sa čítať, písať, počítať, bojovať a tiež sa naučila dračí jazyk. To však samoukov. Keď však študovala dračí jazyk, získala istý pohľad na spoločnosť Valeánov ako na trocha malicherný ľud. Predsa len, voľakedy uctievali drakov a každý z nich tento jazyk vedel, teraz sa už našli iba výnimky čo ju dosť mrzelo. Podľa nej to bola jedna z najväčších chýb Valeánov a sama by tento jazyk zaviedla povinne do škôl, kebyže má túto právomoc. Vďaka nemu už prečítala niekoľko prastarých kníh z knižnice Haskita, ktorý pravdepodobne ani nevedel o čom sú. Zachytávali však práve krásu drakov, keď ešte neboli žiadnou atrakciou či len blbou spomienkou.


Výzor/Foto:

+ krídla
Návrat hore Goto down
Zobrazit informácie o autorovi
 
Vyael Ainol
Návrat hore 
Strana 1 z 1

Povolenie tohoto fóra:Nemôžete odpovedať na témy v tomto fóre.
Deritrea :: Hra :: Postavy :: Neaktívne postavy-
Prejdi na: