DomovFAQHľadaťZoznam užívateľovUžívateľské skupinyRegistráciaPrihlásenie
Vítej, cizinče! Copak tě přivádí do těchto končin? Zabloudil jsi? Nebo se chceš stát součástí tohoto velkolepého dobrodružství? Třeba to není náhoda, že jsi se dostal právě na tohle místo. Co když to budeš právě ty, kdo změní chod dějin našeho světa? Je to jen na tobě!

Share | 
 

 Dagonith

Goto down 
AutorSpráva
Gureas
Sedliak
avatar

Počet príspevkov : 87
Vek : 23
Charakter : Dagonith syn Hurthonův, Zorgar z Garsternu

OdoslaťPredmet: Dagonith   Ut 03 január 2012, 21:13

Základní údaje
Meno: Dagonith

Priezvisko:
syn Hurthogův, silná pěst

Pohlavie: Muž

Vek: Okolo třiceti let, nejspíše už mu ale dávno táhne na čtyřicet. Nutno podotknout že počítání svého věku není jeho parketa a nezaobírá se jí.

Rasa:
Trpaslík

Miesto Pôvodu: Gastern, již po celé generace, které sahají velice hluboko do historie, žije jeho rod právě v Gasternu, městu na třech pahorcích.

Bydlisko: Gastern, žije v něm od doby, co mu rašily první fousy. S četnými válečnými výpravami se však doslova častěji toulal po světě, než seděl na vlastním zadku. Nynní však po většinu času setrvává ve městě.

Rozšířené info

Rodina: Dagonith se narodil, jakožto jediné dítě, jenž jeho otec a matka zplodili. Nemá tedy žádné bratry a za rodinu má spíše ostatní trpaslíky než vlastní soukrevníky.

Otec
Hurthon syn Galionův, jak se Dagonithův otec jmenuje se narodil v Gasternu, svému otci Hethymu Sekáčovi a jeho matce Garveně. Ve městě pracuje jako jeden z mistrů bojů, tedy vojáků, kterým obstarává výcvik, měl jakousi správu nad městskou stráží, než se dostal až do velení armády. Jakožto velice silný a chrabrý trpaslík si tak vysloužil výborné místo a stal se uznávaným válečníkem. Vzhledově však Dagonithův otec nevybočuje z průměrných trpasličích řad. Asi 120 cm vysoký, s hustými ryšavými vousy a dokonce i vlasy. Na sobě nosívá těžké kroužkované zbroje, kterou překrývá místy kožená, spíše však plátová zbroj, sem tam zdobená. Za zbraň a tedy i nástroj řemesla mu slouží dlouhé bitevní kladivo, jehož hlavice už rozbila nespočet hlav nepřátel.

Matka
Dutyra dcera Suvoje silného, je matkou Dagonitha, bohužel dnes již nežíjící. Stejně jako její choť i ona vynikala v umění válečnickém, nadevše však milovala kovařinu, stále ještě žije ve městě Gasternu a udržuje v jeho výhních věčný oheň. Pod jejíma rukama se zrodila nejedna zbroj či zbraň, ale nedosahuje však tak zdaleka dobrých úspěchů jako její manžel. Stejně jako ostatní trpaslíci i ona je povětšinou navlečena do zbroje a chová se stejně jako muži, i její síla se zdá býti nadprůměrnou a odmala vynikala nad ostatními. Na sobě nosívá mohutné kožené šaty se suknicí. V kovárně však dá přednost lněným šatům, aby se však při práci s těžkým kovem neušpinila, používá těžkou koženou zástěru. Vlasy má ryšavé, jako listy podzimních stromů, zbarvené bratrem podzimem, oči zelené. Tvář však hrubá že by se svými ostrými rysy řezala kámen.

Frakcia: Bojuje proti všem možným nepřátelům trpaslíků, není zaměřen na určité lidi, stejně tak není členem žádné určité podskupiny. Jeho frakcí je tedy vojsko trpaslíků.


Povolanie: Po vzoru svého otce se přidal k vojsku, tedy přesněji řečeno k posádce v Gasternu. Jeho život je tedy jediný a veliký Gastern, občasné války, boje či nepokoje. V dobách krátkého míru je členem městské stráže, pokud je válka je obyčejným vojákem.

Popis povolania: Inu jak by se dala tato parketa pospat? Těžká zbroj a oči na stopkách, to je to oč tu běží. Pokud je zrovna Dagonith na stráži, pracuje s maximální pílí. Nepatří ale k těm trpaslíkům, kteří se za každou cenu derou dopředu, i když ctižádostivosti mu taky nechybí. Spíše čeká na vhodnou příležitost na svém písečku a pak se ji chytne a nepustí.
Stráž
Pokud Dagonith pracuje na stáži, povětšinou s ostatními strážnými chrání vstup do Gasternu, či doprovází občasné karavany. Nemá žádnou zvláštní hodnost, i když nějaké to povýšení by se rovněž hodilo.
Voják
V době válek pracuje jako řadový profesionální trpaslík, tedy voják. Ozbrojen a nebezpečen, připraven rozsekat jakéhokoli protivníka za jakoukoli cenu. Ve válce nemá žádné zábrany krom rozkazů svých nadřízených.

Zručnost

Talent:
Už od narození měl talent pro boj a kovařinu, jakpak by ne. Na trpaslíka se mu totiž dodala celkem dobrá a tvrdá výchova a tak malé činy vyrostly v překrásný um., Pokud by jej však dokázal rozvinou nepochybně by se dokázal vyhoupnout až na samou špičku a to hlavně v boji. Kovařiny si tak jako civilního zaměstnání nevšímá ani jako vlastního koníčku.

Schopnosti/Zručnosti: Tvrdý výcvik v armádě i na strážnici, podtržen tréninkem v mládí mu pomohl dosáhnout úžasných výsledků. V boji se cítí snad jako doma, jelikož si prošel již několika menšími šarvátkami. Na velkou válku si však ještě nejspíše počká. Rozvineme tedy boj. V boji se specializuje na obouruční zbraně, ze kterých mu tu jeho zaopatřuje velká bitevní sekera s vousem. Není to nic vzácného, pravda je, že s Adushe, jak si svou dlouhovousku pojmenoval. V boji povětšinou volí agresivní postup, při němž se snaží protivníka co nejrychleji zabít.  Dále se chvíli zaobíral kovařinou, celkem dobře v ní vyniká, ale je to jenom na příležitostné vyspravení brnění, či zbraně. K tomu patří i nějaká ta zkušenost z obchodu, umí si tedy koupit a tak nějak ví co je ten lepší kus… nejspíš.

Mágia: K magii má záporný vztah, nezná, neviděl, ale slyšel o ní. Z vyprávění si však udělal dost dostačující obrázek a tak by do učení nešel.

Pohled na svět

Politické presvedčenie:
Má dost osobité trpasličí přesvědčení k všemu co není trpasličí. Všechny lidské království a ostatní rasy chcou naše bohatství a chtějí nás vymýtit, takže je vymýtíme dřív než oni nás. Jak je vidno, nerespektuje ani jedno království a nebýt rozkazů nerozeznal by nepřítele jen z vlastního přesvědčení.

Vzťahy k ostatným rasám: K Elfům, Lidem, Skřetům a ostatním rasám chová mírnou agresi a nedůtklivost. Nejspíše by vás nepřivítal s otevřenou náručí.
Elfové: Nemá je rád, špičatouší jsou mu bůh ví proč trnem v oku a nikdo s tím nic asi nezmění.
Lidé:  Je zapřisáhlým nepřítelem lidí, jenž by snad zabíjel na potkání nebýt tvrdého výcviku a pevné ruce, ve které jej drží jemu nadřízení trpaslíci.
Skřeti: Stačí říct, že tuto rasu k smrti nenávidí. Vždyť to byli oni, kdo chtěli naloupit a zničit všechny trpaslíky a beztak zavinili i velké války.

Ciele: Stejně jako jeho otec i on míří hodně vysoko, chtěl by dosáhnout vysoké hodnosti na poli armádní. Generál, pán boje či jen Velitel stráže, nebo Gardista. Jemu je to fuk, notně podotknout, že by si rád šáhl i na korunu kdejakého města, i když toto nejspíše zůstane obrázek z trpaslíkových snů.

Popis osobnosti a Historie

Povaha: Dagonith je bystrý leč výbušný trpaslík, v záchvatech vzteku by hory meteorického železa zpřelámal. Shrnout by to však asi takto. Pro své věrné přátele je to fajn trpaslík, v boji by svého spolubojovníka neopustil a nikoho nenechal na holičkách. Kvůli rozkazu či vlastní intuici by klidně na smrt šel. V tomto ohledu se tedy jako správný voják nezabývá vlastními pocity a splní každé velitelovo přání, aniž by byl příliš ctižádostivý. Mezi trpaslíky je tichý, a moc neprojevuje, pokud nemá proč, stejně tak se snaží při službě i navenek ukazovat svou nebojácnost a kamennou tvář. Miluje alkohol a je však pro každou srandu, snadno se nechá navést, k né zrovna dobrým věcem a navíc jej v případě všeho netíží svědomí.

Obľúbené:
Dagonith miluje těžké věci. A to ať jsou jakékoliv, zvony, zbraně, helmice, kusy ingotů, zajímavé tepané předměty, skoro vše co něco váží a je ze železa. Dále miluje boj, bez boje, alespoň cvičného by snad nedal ránu a nemůže se dočkat kdejaké války, ač v ní může přijít o život. Další zcela skvělou věcí je zlato, peníze a veškeré bohatství. A ke konci musíme zmínit i jeho lásku k alkoholu, snad jako u každého trpaslíka, když má dobrou náladu dokáže toho vypít až až….

Neobľúbené:
Ze všeho nenávidí špinavou práci, typu vraždy, intrikářství aj... Dále to jsou lidské výrobky, výrobky elfů a dokonce vše co vlastně není trpasličí, nemá rád luky, šípy a palné zbraně, stejně jako magii, jelikož preferuje způsob boje, kdy je protivníkovi blízko těla a k vítězství mu pomůže leda tak um.

Fóbie/Strachy:
Dagonith má neuvěřitelný strach z otročiny či pouhého nepřátelského zajetí, pro takový osud by si nepřál žít a raději by zemřel, než by se vůbec k podobné patálii přiblížil. Z čeho má ještě hrůzu jsou závaly, které jsou snad hrůzou každého trpaslíka žijícího v podzemí, k čemu může vést i celkem velká klaustrofobie.

Životopis:


Zrození

Dětský pláč trpaslíkův se ozval brzo po půlnoci v Gasternu, jeho matka porodila svému choti Hurthogovi zdravého synka, ale neměl se zdaleka od začátku tak čile k světu. Do trpasličí velikosti rostl velmi pomalu a dokonce se špatně učil řemeslu. Přítrž tomuto udělal až jeho otec, který nesnesl pomyšlení, že by jeho syn nebyl schopen dokonale ovládat práci vojáka, proto malého synka zbil a nastolil pevný řád. Zde docela možná přetvořil měkkého trpaslíka v celkem vytrénovaného mladíka. Ani pak však neměl Dagonith své dětství lehké, musel se smířit s tvrdým vojenským výcvikem v armádě a stráží města, navíc musel denodeně navštěvovat i matčinu kovárnu, kde pod vlivem mistra se snažil ukovat alespoň co. Nakonec se objevilo i to malé vítězství. Podařilo se mu přesvědčit otce, aby se kovařiny vzdal, a za tuto službu se naplno vrhne na trénink boje a disciplíny. A obdělaná leč nepoddajná půda konečně vypustila první klíčky. Po pěti letech základní služby byl Dagonith připraven nastoupit jako stráž, kde vykonával vlastní funkci strážného u brány, zatímco ostatní museli strážit městské části či se jinak snažit si vylepšit pozice. Dagonith si po vzoru svého otce vydobyl skvělé místo pro mladého trpaslíka jako byl on. A tak začala kariéra.

Cesta k úspěchu

Hurthog byl velice spokojen s nově vydobytým postavením svého syna a dokonce i jeho matka, jenž zklamaná byla ztrátou syna v řemeslu, nakonec  Dagonitha pochválila, po malé úmluvě pak Dagonith přešel na krátkou dobu k armádě. To bylo něco jiného, trpaslík poprvé okusil chuť těžké zbroje a tvrdé disciplíny, jenž byla daleko úpornější než na strážnicích, kde i jeho nadřízení byli psi, srovnat se však s vojenskými hodnostáři nemohli. Nakonec však byl syn Hurthogův nadmíru spokojen. Vojáci drželi při sobě a v tvrdých bojích, které svedli s několika kmeny skřetů, na jeho sekeře pak zbylo spoustu krve a právě zde se zažehl plamen a chuť po boji, jako v každém trpaslíkovi. Začala nová doba jeho života. Spolu s několika válečnými taženími se vydal po Dorlon a procestoval i Dur Heret spolu s několika karavanami. Krátce navštívil i několik lidských měst a vesnic, které však především obléhali. K nějakým větším bitvám však nedošlo. Z bitev však ani Dagonith neodešel s prázdnou a kromě nějakých těch „suvenýrů“ si přivezl i několik ran a jizev. Zvlášť velký je šrám, táhnoucí se přes lícní kost až dolů ke krku, kde mu odražené kopí vydřelo ránu snad až na kost. Na levé ruce, má pak jizvu po zásahu šípem, jelikož kroužkovaná zbroj Vás před šípy ochrání jen velice špatně a i ten nejlepší lučištník si přeci najde skulinku v plátovém brnění. Nyní se zase vrací do Gasternu, však jen čas ukáže kam jej nevyzpytatelné cesty života a osudu zavedou.

Výzor/Foto:
Dagonith má i přes svůj docela nízký věk velmi dobré brnění a i jeho vousatka není docela tak obyčejná.
Zbroj:
-Helmice: Helma má jednoduchý ocelový základ, uvnitř je potažena koží, aby lépe seděla na hlavě, lícní části a nánosník je z leštěného železa, které kovář umělecky vytvaroval. Tam kde by se nacházely uši jsou pak vsazeny dva rohy, obyčejné rohy z muflona. Ovšem nutno říci že helmice je vyladěna krystalickou ocelí a Diamawernem, je to tedy cenný kus majetku.
-Nárameníky: Nárameníkytvoří skoro jakousi vestu, ktera kromě ramen, přečnívá přes krk a chrání tak celé horní partie trpaslíka. Nárameníky jsou z oceli, umně tepané do trpasličích vzorů. K tělu se připínají koženými řemeny a pevně přiléhají na kroužkovou zbroj.
-Zbroj těla: Zbroj je složena ze dvou vrstev, pokud nepočítáme lněné košile a tuniky, které pod nimy nosí. Lehké železné kroužkované brnění, mu poskytuje obstojnou ochranu, přes něj má však přepásany brnění prsní a břišní chránič. Oba dva jsou z ocele a stejně jako nárameníky jsou připásany k tělu.
-Ruce a Nohy:Ruce jsou až k zápěstími přikryté koženou lehkou zbrojí, na níchž má kroužkovanou zbroj. Aby zbroj neplandala je před rukavicemi přepásána koženým řemenm na každém ruce. Pak pokračují ve dvě masivní kožené rukavice, které jsou okovány měděnými plíšky s železným zápěstím. Nohy jsou chráněny rovněž. Od pasu dolů se vine kroužkovaná zbroj, přepásaná páskem z kůže, vydělaný železem aby se neroztrhl. Kalhoty jsou několika vrtvé. Na lněné spodky navazují kroužkované kalhoty (kdysi suknice) ty jsou k nohám přepásany slnými řemeny aby nepadaly. Na kalhotech jsou pak silné kožené kalhoty. Masivní chránič beder, jsou z oceli, ukuty v přítomnosti Diamavernu a jsou ukuty do trpasličích motivů, stejně jakou chrániče kolen. Boty jsou pak obyčejné, z oceli s kovanou špičkou s koženým vnitřkem.
-Zbraň Jeho vousatka (bitevní sekera z vousem) je však snad pravý skvost. Násada je ovázana rudou látkou na několika místech aby neklouzala, zatímco samotná rukojeť sekery, která je skoro metr dlouhá je z železného dřeva, které je okováno kvalitním překládaným železem. Pro Dagonitha je to obrovská čest ji vlastnit, jelikož je po jeho dědovi Galionovi, jenž skonal v přetěžkém boji s lidmi. Čepel je broušená a lze vidět že o ni svůj majitel nadevše dobře pečuje.

Spoiler:
 
Návrat hore Goto down
Zobrazit informácie o autorovi
Gureas
Sedliak
avatar

Počet príspevkov : 87
Vek : 23
Charakter : Dagonith syn Hurthonův, Zorgar z Garsternu

OdoslaťPredmet: Re: Dagonith   Ne 08 január 2012, 09:36

Dobře, už by měl bejt hotový, teď zde tejden nebudu,jedu na LVZ, ale až se vrátím dodělám inventář v profilu a Url na mou kartu.
Návrat hore Goto down
Zobrazit informácie o autorovi
Gureas
Sedliak
avatar

Počet príspevkov : 87
Vek : 23
Charakter : Dagonith syn Hurthonův, Zorgar z Garsternu

OdoslaťPredmet: Re: Dagonith   Ut 17 január 2012, 18:32

Tak vše je již hotovo a karta je jistě připravena na ohodnocení a přijetí Smile
Návrat hore Goto down
Zobrazit informácie o autorovi
Sponsored content
OdoslaťPredmet: Re: Dagonith   

Návrat hore Goto down
 
Dagonith
Návrat hore 
Strana 1 z 1

Povolenie tohoto fóra:Nemôžete odpovedať na témy v tomto fóre.
Deritrea :: Hra :: Postavy :: Neaktívne postavy-
Prejdi na: