DomovFAQHľadaťZoznam užívateľovUžívateľské skupinyRegistráciaPrihlásenie
Vítej, cizinče! Copak tě přivádí do těchto končin? Zabloudil jsi? Nebo se chceš stát součástí tohoto velkolepého dobrodružství? Třeba to není náhoda, že jsi se dostal právě na tohle místo. Co když to budeš právě ty, kdo změní chod dějin našeho světa? Je to jen na tobě!

Share | 
 

 Halbas Rozumný

Goto down 
Choď na stránku : 1, 2  Next
AutorSpráva
Gralen
Nikto
avatar

Počet príspevkov : 27

OdoslaťPredmet: Halbas Rozumný   Pi 30 december 2011, 18:24

Meno: Halbas

Priezvisko: Rozumný

Pohlavie: Muž

Vek: 29 let

Rasa: Človek

Miesto Pôvodu: Amar

Bydlisko: Tam kde mu dobre zaplatia za služby jeho a jeho druhov.

Rodina:

Otec Fendor Isildar. Kapitán šiesteho pluku ťažkej jazdy. Otec sa oňho staral spolu s matkou. Keď mal syn čas, tak chodil za otcom do kasárni, kde trénoval svojich  mužov. Neskôr keď Halbas dospel 16. veku svojho života, hneď potom ako prešiel základným núteným výcvikom, sa stal sa jedným z nováčikov v Kráľovských stajniach. V 18 rokoch sa stal členom v práve otcovom pluku, teda sa stal jeho otec zároveň aj jeho nadriadeným. Otec zahynul priamo po boji a následnom úteku v synovom náručí o skoro osem rokov neskôr. Prežil ako jediný z jednotky, ktorej velel jeho otec.

Matka Githala Isildar: Vďaka svojej povahe, sile a postave pracuje v zbrojárni. Vyštudovala  remeslo u svojho otca Thogla Belgera, spolu s jeho ďalšími dvoma synmi. Vďaka jéj mužovi Fendorovi mala domáca firma mnoho zakázok, priamo pre pluk ktorému velíl. Následne po jeho smrti a stratení Halbasa sa jéj ujíma jéj otec a bratia. Už nikdy sa s Halbasom nevideli.

Frakcia: Slúži svojim druhom a oni jemu. Spoločne bojujú za toho, ktorý ponúkne najviac (len na určitý stanovený čas).

Povolanie: Vodca žoldnier, niektorým pripadá ako Lúpežný rytier.

Popis povolania: Bojovať za toho, kto ponúkne najviac a najme služby jeho a jeho druhov. Veliť a starať sa o svojich druhov. V boji používa meč s štítom, pri boji na koni aj kopiju.

Talent: Skvelý šermiar, vie bojovať taktiež s kopijou. Vycvičený v boji na koni, a taktiež jazde na ňom, až do štádia, pri ktorom v krátkych okamžikoch, sa nemusí zaoberať ovládaním koňa pomocou rúk, postačujú nohy. Dobrý v boji bez zbrane (krčmové bitky a podoné). Vie používať kušu ale nieje vôbec dobrý strelec. Používa ju len keď nemá inú možnosť. Talent na velenie.

Priemerný tanečník. Ovláda obchod, aj keď len na priemernej úrovni, ale vďaka svojmu chovaniu a svojim druhom sa ho málokto pokúsil oklamať v obchodnej veci. Ovláda reč svojho domova, kde vyrastal. Vie písať a čítať. Má chabé znalosti z poľnohospodárstva.

Schopnosti/Zručnosti: Silný a húževnatý a vytrvalý muž. Ak treba dokáže rýchlo utekať, ak nemá po ruke koňa. Vie plávať. Ovláda základnú lekárskú pomoc, napr. zafixovanie zlomeniny, očistenie rany a podobne, ale nevie liečiť.

Dokáže sa postarať o svoje zbrane a zbroj, vďaka výchove svojej matky, strýkov a dedka, aj keď vätčie opravy bez  pomoci iného kovára nezvláda.

Politické presvedčenie: Také aké mu rozkáže ten, kto si zaplatí jeho služby. Inak sa chová neutrálne ku každému, okrem jeho druhov.

Vzťahy k ostatným rasám:
Ľudia: Neutrálni. Ćasto sa stáva, že prv bojuje po boku jedného pána  a následne po skončení dohody, ak nepriateľ navrhne lepšie podmienky, bojuje proti jeho predošlému zamestnávateľovi.

Trpaslíci: Neutrálni. V družine má ale dvoch trpaslíkov, ktorý sa naučili jazdiť na koňovi a bojovať na ňom, síce im na koňa musí niekto pomôcť.

Elfovia: Raz jedného videl, ako zachraňoval cudzie ľudské dieťa. Ale z jednéj osoby si nemohol spraviť predpoklad na celú rasu.

Iné rasy zatiaľ moc nepostretával.

Ciele:
Založiť rodinu. Vytvoriť z svojich mužov pevnú jednotku, postarať sa o jéj budúcnosť. Získať sídlo, opevniť ho a vybudovať v ňom domovskú základňu, kde bude aj s svojimi spolubojovníkmi a ich rodinami žiť.

Povaha: Rozumný muž, často si vec dôkladne rozmyslí až potom jedná. Zároveň je aj tvrdý, ale to najme na svojich podriadených. Riadi sa príslovím. Ťažko na cvičisku, ľahko na bojisku.
Keď ho niekto naštve, alebo oklame, často sa stáva, že ho musia jeho druhovia držať, ak to práve nieje prospešné im a jemu.

Obľúbené: Obľubuje spoločnosť svojich druhov, alkohol a dobré jedlo. Má rád aj ženskú spoločnosť.

Neobľúbené: Nemá rád nadriadenosť, akú v sebe pociťujú vojaci radovej armády, taktiež hlúpe vtipy a slová mierené na neho, alebo jeho druhov.

Fóbie/Strachy: Má zlý pocit z rozmerných vodných plôch. Obáva sa že svojich mužov privedie do záhuby.

Životopis:  

Detstvo:
Narodil sa v Amare. Jeho otec Fendor bol kapitánom šiesteho pluku ťažkej jazdy, a matka Isildar pracovala v rodičovskej zbrojárni s jéj otcom a bratmi. Otec mu vybavil učenie už v veku jeho piatich rokov. Učil sa s deťmi svoj domovský jazyk, čítať, písať, počítať. V tomto období získal mnoho priateľov. V desiatich rokoch začal chodiť na povinné nútené práce. Tak si rozšíril obzory v poľnohospodárstve. Otec ho sám začal zacvičovať s dreveným mečom a palicami. Stávalo sa že s nimi dostal od otca výprask, ale často to bolo zaslúžené.

Dospievanie a doselosť:

V pätnástich rokoch bol odobraní rodičom a celí rok podstupoval základný vojenský výcvik. Často ho v tejto dobe navštevoval jeho otec, alebo otcoví priatelia. V šestnástich rokov začal cvičiť v kráľovských stajniach, kde mal svoje pôsobisko aj jeho otec. Počas tochto obdobia, keď mohol tak navštevoval svoju matku, strýkov a dedka. Tam sa naučíl ako najviac pomôcť pri práci v zbrojárni a ako vyrovnať priehlbinu v oceli, alebo inom kove. Po dvoch rokoch tvrdého tréningu bol pridelený do otcovho pluku. Tam jeho výcvik pokračoval až do jeho 22 rokov.

V jeho 22 rokoch sa stal plnohodnotným členom otcovho pluku. Odvtedy sa začal zúčastňovať s ostatnými skúsenými členmi bojových akcií, pod velením jeho otca. Postupne počas necelých štyroch rokov sa dostal v rebríčku velenia tesne pod postavenie jeho otca.

V jednej bitke tesne za hranicami kráľovstva vpadol celý pluk do nastraženej pasce. Pluk prenasledoval zvyšky nepriateľskej ľahkej kavalérie cez jeden z priesmykov, ktorý viedol cez kopce. Z obidvoch strán z kopcov na nich zaútočil nepriateľ. Ľudia, trpaslíci. Stalo sa to keď sa celí pluk ocitol v priesmyku. Pokúsili sa vrátiť, ale cesta späť bola už plná nerpiateľov s kopijami. Z hora na pluk doliehali strelci. Mnoho z rytierov padlo, ale aj tak sa zvyšky jednotky pokúsili uniknúť po smere, ktorým pôvodne cválali. K koncu priesmyku sa dostali už len traja. Halbas, jeho otec Fendor a jeden z radových členov pluku. Všetci traja boli ranený, ich kone neboli na tom o moc lepšie. Na konci ich čakali len niekoľký nepriateľia na koňoch. Prebiť sa podarilo len Halbasovi a Fendorovi. Tretí padol, ale získal im čas na útek.
Po dlhom úteku, ktorý trval vyše hodiny sa ocitli blízko hraníc ich kráľovstva. Halbas spoznal skalisko pri rieke. Tam pomohol svojmu otcovi z koňa. Po zistení, že jeho otec umiera začal ticho plakať. Posledné otcove slová mali jasný význam. Musel prežiť. Halbesov kôň na tom bol zle. Už sa nikdy nemohol uzdraviť tak, aby bol schopný ho niesť do boja v plnej zbroji. Otcov hnedý kôň na tom bol, ale lepšie. Na otca, na ktorého položil jeho meč a zničený štít navŕšil mohylu z kameňov. Potom odhodil všetko čo nieslo znak jeho pluku, zobral obidva kone.

Na území kráľovstva narazil na osamotenú farmu, kde mu za jeho koňa a všetky peniaze ktoré mal dali čisté šaty, ošetrili ho, ako aj jeho aj otcovho koňa a dali mu najesť. Na farme sa liečil týždeň. Často sa v noci budil, pri spomienke na jeho otca a priateľov ktorých mal v pluku. Všetci boli mŕtvy, tak sa s tým zmieril. Od farmára odchádzal na otcovom koni a v batohu mal nejaké potraviny, ktoré mu farmárska rodina nabalila.

Stretnutie s jeho budúcimi druhmi:


Po týždni putovania od vtedy ako opustil farmu, ho počas prechádzania cez hustý ihličnatý les prepadla malú skupina banditov. Predpokladali že bude ľahká korisť. Zosadol z koňa. Pokúsili sa mu vziať koňa s vecami, ktoré mu zostali a jeho zajať, alebo zabiť. Traja z nich to skúsili. Prvých dvoch zabil, tretieho odzbrojil a zhodil na zem. Špičku meča mu držal u hrdla. Nakoniec behom krátkeho rozhovoru uznali, že sa im môže hodiť, kedže sám nikam nepatril, ako vtedy povedal. Takto sa stretol aj s trpaslíčimi  dvojčatami, ktorý utiekli pred dvoma rokmi od trpasličej armády a pridali sa k tejto bande.

Počas dvoch rokov ktoré s nimi strávil ich vycvičil, ako bol on cvičený v kasárňach a Kráľovských stajniach. Z počiatku získavali potrebné veci a kone krádežami, ale následne zmenili svoj spôsob životov, aj keď nie úplne. Halbas sa stal ich vodcom. Stali sa žoldniermi, ale vyhýbali sa žoldnierom Rudého kameňa. O zisk sa delili rovným dielom. Vždy keď sa dostali na miesto boja, na ktorom ležali padlý vojaci oboch strán, brali si od mŕtvych veci ktoré sa im mohli hodiť. Šperky, peniaze, zbrane, prilbice, a iné veci, ktoré mohli buď opraviť, alebo sami použiť. Nebrali si ale veci, ktoré boli horšie, ako tie čo už mali. Takto získali celkom dobrú bojovú výstroj a výzbroj. Popritom naberali mužov ktorý spáchali v svojich rodných dedinách a mestách veci, za ktoré ich z nich vyhnali, alebo by ich odviedli do dolov na nútené práce do konca ich životov. Preto mal Halbas a niekoľko prvých členov, skoro neustále prácu s novými členmi a ich výcvikom.

Výzor/Foto: Čierne vlasy, vysokej postavy, Hnedé oči.
Spoiler:
 

Inventár:
Spoiler:
 

Počet Halbasovéj jednotky žoldnierov okrem neho 25. Dvaja trpaslíci a 23 ľudí.
Spoiler:
 

Niečo k jednotlivcom družiny:


Najlepší z jazdy na koňoch.


Berlemen

Ako mladík sa povinne zúčastnil výcviku v vojenskej jednotke, kde prebiehal výcvik pešmo aj na koni. Väčšina z mladíkov ktorý trénovali boli určený len pre prípadnú domobranu, ale on a zopár ďalších dostali možnosť ďalej zotrvať a zlepšiť sa v vojenskom remesle. Keďže pochádza z farmárskej rodiny, a videl ako biedne sa jeho rodina má využil šance ktorá sa mu naskytla. Cvičil sa za šermiara, ale veliteľ kasárni ho posielal aj na tréningy jazdectva, aj keď mal len malú šancu, že svoje miesto nájde v jazdeckej časti mestskej posádky. Takto trénoval desať rokov, stával sa z neho skvelí pešiak a bol dobrý aj v jazde na koňoch. Ale potom ako zahynuli v požiaroch jeho rodičia, súrodenci sa oňho prestali zaujímať. Takto pretrval v vojsku ešte nasledujúcich päť rokov, až kým opustil armádu. Následne sa živil ako žoldnier, sem tam ako tréner šermu alebo jazdy v dedinách, osadách. Následne sa pritúlal do bandy, na ktorú o pár týždňov narazil Halbas.

Arlam

Jeho rodičia a najbližšia rodina zahynula pri veľkom požiare, ktorí sám takmer neprežil. Svojich rodičov ani poriadne nepoznal, keďže sa to stalo keď mal sotva jeden rok. Ujala sa ho bohatá rodina, teda sa mu dostalo vzdelania, ako mladý boháč, okrem obchodu ovláda aj dobre vojenské remeslo. Teda šerm a jazdu. Ale jeho život ho začal skoro nudiť, preto začal hľadať nové veci. Tak sa cez rytierske turnaje, Hostince, vraždy dopracoval až do Halbasovej bandy, kde sa mu momentálne páči a nenudí sa. Smúti síce za bohatstvom, ale chápe že to je pravdepodobne cena za to, že sa nebude nudiť v živote.

Trugh z Hôr

Pôvodom vyrastal v barbarskej osade, ktorú vyplienili divé tvory po jeho odchode na lov zvere. Keď sa vrátil našiel len mnoho ohrýzaných kostí, a budovy zhorené. Pozbieral veci čo našiel a čo by sa mu mohli hodiť a vydal sa po stopách útočníkov, ktorých ale nikdy nevypátral. Po rokoch putovania narazil na tábor mužov ktorých vedie Halbas. Trugh s obľubou používa bojovú sekeru, je najmohutnejší z družiny, má špinavo žlté vlasy a krátku bradu.


Strelci:


Alfréd Bohem

Vysoký, čiernovlasí, vlasy po plecia. Ak sa upraví, taktiež vlasy a bradu, stáva sa príťažlivým pre mnoho žien. Podľahlo mu viac žien, ako dokáže napočítať, a aj keby do toľko vedel počítať, sotva to bude úplne konečné číslo. Pôvodne sa živil ako vreckár, zlodej, teraz prešiel na lúpenie. Nakoniec ušiel pred skupinou rozhnevaných manželov a budúcich ženíchov do lesa, kde sa neskôr pripojil k pôvodnej bande. Vďaka svojim schopnostiam už mnoho krát obohatil bandu.
Vie dobre používať kušu, okrem štandardnej výbavy zo sebou nosí šperháky a podobné zlodejské vybavenie. Taktiež sa vie spraviť nenápadným ak chce, lezenie po stenách a budovách mu nerobí skoro žiadne problémy.

Elgal

Vysoký, šľachovitý muž s dlhými hnedými vlasmi. Je jedným z spoluzakladateľov pôvodnej bandy. Predtým sa živil ako pytliak, teda vie spracovať zabité zviera.
Povahovo málo hovorí, ale svojou streľbou z dlhého luku prekonáva veľkú časť ľudskej rasy. Keď má čas, opravuje si luk a šípy, ak má materiál, tak si vie aj vyrobiť vlastné. A keďže málokto z družiny si vie vyrobiť šípy, musí ich vyrábať nielen pre seba. Ak už fakt nájde čas, keď nemá čo robiť, zafajčí si z fajky.

Trumbaldar

Strednej postavy ako po výške, tak aj po šírke. Používa dlhý luk, aj keď nie tak dobre ako Elgal, ale není od neho o moc horší. Pridal sa k družine pár mesiacov potom ako vznikla. Predtým než sa stal členom bandy stretol na cestách mnoho Elfov.

Malvin a Hubler

Dvojica zlodejov ktorý boli chytení strážou a súd im určil až do smrti pracovať v železných doloch. Ale tam sa nikdy nedostavili. Počas jednej z nocí, počas ktorej museli spať vonku pred hospodou, zatiaľ čo ich väznitelia sa zabávali dnu, až na jedného z panošov, sa im podarilo uvoľniť sa z pút, omráčiť mladého panoša a následne utiecť. Počas úteku narazili narazili v lese na Trumbaldara, ktorý bol vyslaný, ako predná hliadka. Mali šťastie, že ich nezabil opereným šípom. Zľutoval sa nad nimi a odviedol ich k skupine, ku ktorej sa následne pripojili. Tam predviedli po dlhšej dobe, že dokážu ovládať krátke luky.

Bonifác, Zubáč a Jiblon

Všetci traja sa stretli v jednom trestaneckom tábore v doloch na zlato. Všetci boli trestanci, ale každý za niečo iné. Jiblon bol tam skorej ako Zubáč a Bonifác pribudol v doloch ako posledný z nich. Počas rokov úmornej driny sa spriatelili a spoločne mnoho krát plánovali útek. Vyšlo im to až na dvadsiati piaty pokus. Unikli v nákladnom voze, ktorý viezol prázdne sudy, aj keď ako potom zistili, bolo v nich ukryté malé množstvo neopracovaného zlata. Zmocnili sa ho a počas zastávky v hostinci sa zmocnili aj samostatného povozu s koňmi. Stali sa štvancami pred zákonom, voza sa zbavili a na koňoch unikli prenasledovateľom potom, ako vstúpili do malej riečky a postupovali po prúde. Neskôr narazili v lesoch na Halbasovú družinu. Bonifác a Zubáč používajú kušu, Jiblon krátky luk.

Kvetoslav

Podľa svojej zaľúbi, ktorá mu je drahšia ako všetko bohatstvo a ženy na svete dostal túto prezývku. Vyzná sa v liečiteľstve a v rastlinách a stromoch ktoré rastú po celom svete. Síce o niektorých sa len dočítal a videl kresby v knihách, ale pamäť má dobrú. Bol už súčasťou pôvodnej družiny, ešte pred príchodom Halbasa. Postavou je vysoký a štíhli, na svoj vek nemá žiadne sivé vlasy, aj keď v tom veku ľudia pomerne šedivejú. O jeho minulosti vie len on,  ale šepká sa, že možno bol niekto z jeho rodičov elf, ale nemôžu to nijak potvrdiť, jedine ak ten, že používa luk.

Zirdon

Muž nízkej postavy, ktorého si mýlia s trpaslíkom aj keď nenosí takú bradu. Je ohybný a obratný, dokáže výborne používať kušu. Čo sa týka jeho minulosti, na rukách ma krvi viac než dosť. Živil sa ako nájomný lovec, často vraždil svoje ciele z diaľky, ale pár krát aj zblízka. Uchýlil sa k Halbasovej družine, lebo ho už v oblasti, kde sa živil svojou prácou prestali najímať. Možno preto, lebo sa tam našli noví, ktorý neboli až tak finančne nároční. Pridal sa hlavne kvôli bezpečnému cestovaniu, ale po ceste si ich obľúbil.


Pechota


Bratia Klamčíci
Jorkel (28 ), Felbar ( 26 ) , Samuel (27)


Ich otec bol kováč a matka bola felčiarka, Jorkel a Samuel sa viac podali na otca, spolu pracovali v otcovej dielni. Najmladší Felbar v dielni pomáhal len sem tam. Felbar je viac po matke, zdedil po nej červené vlasy, zato ostatný bratia aj s otcom majú vlasy čierne ako uhlie. Matka učila všetkých troch o jéj remesle a umení, ale najviac sa toho naučil Felbar. Tak isto ako ich otec nedôveroval mečom, vždy tvrdil, že dobrou ranou kladivom dokáže zbraň protivníkovi vyraziť, dokonca až zlomiť. K tomu kladivo dokáže ublížiť aj protivníkovi ktorý je veľmi dobre obrnení. Bratia žili spravodlivo a poslušne, ako sa malo, až kým sa nespriatelili s kupcom ktorý prišiel do dediny. Kupec strávil v dedine celú zimu, veľmi sa spriatelil s všetkými troma bratmi. Ale zradil ich dôveru. Najprv potajme vylupoval všetky obydlia okrem dielne a domu v ktorom žila celá rodina Klamčíkovcov. Vina začala padať na ich rodinu, bratia sa pokúsili brániť svoju česť. Keď boli vonku pred rozbúreným davom dedinčanov, kupec ticho zavraždil ich otca a matku, následne ušiel cez zadný vchod. Bratia o ničom nevedeli, až kým sa dav nenatlačil do domu. Keď dav narazil na čerstvé mŕtvoly šokovane stíchol. Bratia plakali, po dvoch dňoch smútku zistili že aj oni boli okradnutí o bohatstvo, ktoré mali zdediť. Vtedy im došlo že pravým vinníkom je kupec s ktorým sa spriatelili. Po pohrebe rodičov rýchlo pobrali svoje veci a dali dom aj kováčsku dielňu ľudom v dedine a vyrazili za zradcom, zlodejom a vrahom v jednej osobe. Po mesiacoch putovania ho nakoniec aj našli a zabili. To čo nakradol nechali tam až na pár cenností ktoré tam zostali ešte z ich ukradnutého majetku a peňazí potrebných na obživu. Následne počas putovania narazili na družinu banditov, pol roka predtým než na ňu narazil Halbas.

Ivan

Bývalí žoldnier, pripojil sa k družine kvôli jeho vlastnej ochrane, ale pokúša sa chrániť aj družinu. Pripojil sa k družine keď už jej velil Halbas. Dôveruje mu ako spolubojovníkovi a vodcovi.

Cerbos

Bol obchodníkom, až kým skoro nezbankrotoval. Predával zbroje a zbrane, ktoré už boli používané svojimi bývalými majiteľmi, ktorý ich už nepotrebovali, alebo umreli. Nechal si  krúžkovú zbroj a široký meč, aby prežil na cestách. V snahe obnoviť svoj obchod narazil na družinu, ktorá sa stala jeho domovom. Dosť sa vyzná v kvalite a cene vecí a tovaru. Najme čo sa týka vojenských vecí.

Monder

Muž strednej postavy, tučný, schopný a silný aby dokázal používať meč a štít, taktiež bojovať bez zbrane. Je výborný kuchár a pekár. Od tej doby, kedy sa pripojil k bande nevarí nikto iný. Ním pripravené pokrmy by sa kľukne mohli podávať na kráľovských hostinách. Nerobí mu problém urobiť na táborovom ohni lahôdky pre svoju spoločnosť. Len je nutné aby mu stále niekto doplňoval zásoby prísad a korenia. Počas prípravy pokrmu udeľuje pokyny ostatným členom družiny, dokonca sem tam aj Halbasovi ak mu môže pomôcť s prípravou, ale vie že
členom ktorý sú na hliadke nemá rozkazovať.

Algerum

Statný vysoký muž, pri boji zúrivej povahy. Na sebe má veľmi veľa jaziev. K družine sa pridal preto, aby si užil viac bojov a pouličných bitiek.

Demlodor

Ako chlapca si ho vzal do učenia alchymista, priučil sa mnohé z tvorby lektvarov a iných zmesí a látok. Naučil sa aj vyrábať základné bomby, aj keď ho od toho odradzoval dosť často jeho mentor. Naučil sa vytvárať a kombinovať jedy, určené k zabíjaniu ale aj k liečeniu. O pár rokov neskôr ukončil školenie s Mentorovým súhlasom a živil sa ako predavač a výrobca rôznych alchymistických predmetov a látok. Predal ale aj mnoho jedov a ich používanie v neďalekom mestečku mu robilo problémy, tak sa radšej vytratil. Zobral si so sebou pár vecí, zbraň a zbroj. Svoje putovanie zatiaľ skončil v skupine ktorú viedol Halbasov predchodca, a následne potom ako sa jéj vodcom stal Halbas, naďalej zostal v skupine.

Fedor Žitný

Narodil sa v roľníckej rodine, s svojimi rodičmi a súrodencami pracoval na pánskom pozemku už od okamžiku, kedy dokázal stáť na obidvoch nohách. Rodičia aj starší súrodenci ho učili práci na poli, či už pánskom, alebo na ich malom. Od práce ho zviedla vidina bohatstva, preto potajme raz ušiel z príbytku, kde trávil celí čas, okrem toho keď drel na poli. Ušiel ako dvadsaťročný mladík len s nožíkom, ktorí mu pred pár rokmi daroval jeden z prechádzajúcich obchodníkov za poskytnutú pomoc. Pár krát sa pripojil k karavane obchodníkov, kde ho skúsení strážcovia a žoldnieri naučili zaobchádzať s nožom a mečom. O pár rokov neskôr potom ako splnil svoju prácu doprovodu karavany mu jeden z obchodníkov nezaplatil peniazmi, ale daroval jeden z mnoha mečov ktoré predával. Ten obchodník bol práve Cerbos, na ktorého narazil o niekoľko rokov v družine Halbasa, ku ktorej sa aj pridal.

Peter Kvietok

Priženil sa do rodiny bohatého vinára, s svojou manželkou vychoval dvoch chlapcov. Tchán ho naučil ako správne pracovať na viniciach, kedy oberať hrozno, ako ho spracovať, no a samozrejme, ako prvé sa naučil rozoznať kedy je dobré a kedy nie. Víno kupovali často veľký páni, ale mali dobrú klientelu aj u menších pánov a majiteľov krčiem a hostincov. Sám sa obchodov málo krát zúčastňoval, to viac jeho žena a neskôr synovia. Po dvadsiatich rokoch, spoločného života, keď už pomaly pripravoval svojich synov na svadbu prišla pohroma. Veľká skupina vojnových dezertérov napadla neďalekú dedinu a vybrala sa aj na pozemky jeho rodiny. S synmi a tchánom chránili obidve ženy a aj majetok. Dezertérov bolo, ale mnoho rýchlo ich ubili. Mladšiemu synovi zabodol jeden z nich kopiju do hrude, ktorou ho pripichol k zemi, tchánovi rozbili hlavu ťažkým kladivo. Jemu zlomili zopár rebier, následne dostal niekoľko ďalších rán až omdlel. Keď sa prebudil bolelo ho celé telo, cítil smrad ktorý prebíjal aj pach horiaceho dreva. Obzrel sa doprava, videl svojho staršieho syna bez hlavy. Na druhej strane boli nehybné telá tchána a druhého syna. Ťažkopádne a bolestivo vstal, začal prehľadávať horiace trosky budov. Neskôr našiel nahé a zhovavené telá svojej družky a tchýně. S nepoškodenou palicou zišiel do dediny. Tam našiel tiež len skazu a smrť. Okrem túlajúceho psa tam už nikto živý nebol. Preto odišiel k najbližšej ďalšej civilizovanej osade, ale nedošiel tam. Po ceste lesom omdlel od bolesti a zármutku. Neskôr keď sa prebudil bol ošetrení a v teple pri ohni, okolo neho odpočívali, alebo bdeli členovia Halbasovej družiny.

Trpasličie dvojčatá Dlibol a Bolan.

Ako tu už býva u dvojčiat je náročné rozoznať, kto z nich je kto. Majú priemernú trpasličiu výšku, obidvaja majú dosť svalnatú postavu, vlasy majú rozdelené do dvoch vrkočov, ich konce im spadajú dole ramenami a strácajú sa v dobre staraních bradách ktoré im končia na úrovni brúch. Farba vlasov a brady je tmavohnedá.

Jediný spôsob, ako sa dajú momentálne od seba rozoznať je ten, že Dlibol má za pravým uchom malé materské znamienko. Čo sa týka rozdielu v povahe, ten kto si dá tretiu dupľu jedla je zaručene Bolan. Z neznámych dôvodov to ale na ňom není vidno.

Čas si krátia hraním s kockami, alebo fajčením tabaku z fajok.

Okrem štandardného oblečenia družiny majú okované čižmy, miešok s tabakom a dve súpravy ručne vyrezávaných drevených kociek.


Skoro celý život od narodenia prežívali v Trpasličom meste, ale až do doby kedy sa dostali do armády. Počas základného výcviku sa dosť predviedli pred trénermi, preto im postup v rebríčku mal pekne pokračovať hore k najväčším priečkam. Ale keďže boli vulgárni, dosť často lenivý. Autorita sa na nich musela poriadne naštvať, aby sa pohli do úloh, aj keď sa do tréningov vrhali sami od seba.

Počas jednej z mála bitiek, kde bojovali na pravom krídle, mala ich armáda smolu a musela z boja utiecť pred posilami ktoré si nepriateľ priviedol. Ani jeden z bratov si nepamätajú z kadiaľ tie posily dorazili. Počas hodinového sformovaného ústupu ich nepriateľ napadol, bol v mnohopočetnej presile, tak časť vojska vzala nohy na ramená. Bolo to práve tá časť vojska v ktorom sa nachádzali Dlibol a Bolan. Presekali si cestu k sebe a následne spoločne utiekli. Nevedia koľko ich príbuzných padlo, ani kam sa potom podeli nepriatelia. Po dlhom mnoho mesačnom putovaní divočinou, mestečkami, kde sa snažili prežiť, ako to bolo len možne, narazili raz v lese na družinu zlodejíčkov, zbojníkov ku ktorej sa následne aj pridali.


Naposledy upravil Gralen dňa Ne 22 september 2013, 15:18, celkom upravené 6 krát.
Návrat hore Goto down
Zobrazit informácie o autorovi
Halt Hunter
Nikto
avatar

Počet príspevkov : 10
Charakter : Halt Hunter

OdoslaťPredmet: Re: Halbas Rozumný   Pi 30 december 2011, 18:48

To s tými jednotkami je fakt Very Happy super. Nič ti neviem vytknúť. Dobrý char.
Návrat hore Goto down
Zobrazit informácie o autorovi
Gralen
Nikto
avatar

Počet príspevkov : 27

OdoslaťPredmet: Re: Halbas Rozumný   Pi 30 december 2011, 18:56

ide o to či sa to bude páčiť vedúcim. inak jedná sa len o jednu jednotku. možno v budúcnosti keď pokročím v príbehu ich bude viac, možno dokonca menšie vojsko. Hral som sa s tou postavou od jednej obedňajšej
Návrat hore Goto down
Zobrazit informácie o autorovi
Halt Hunter
Nikto
avatar

Počet príspevkov : 10
Charakter : Halt Hunter

OdoslaťPredmet: Re: Halbas Rozumný   Pi 30 december 2011, 19:00

Very Happy Smile Surprised
Návrat hore Goto down
Zobrazit informácie o autorovi
Gralen
Nikto
avatar

Počet príspevkov : 27

OdoslaťPredmet: Re: Halbas Rozumný   Pi 30 december 2011, 19:19

nespamuj. niečo napíš, nielen smajlikov.
Návrat hore Goto down
Zobrazit informácie o autorovi
Ertai
Kráľ
avatar

Počet príspevkov : 318
Vek : 30
Charakter : Pochybný

OdoslaťPredmet: Re: Halbas Rozumný   Pi 30 december 2011, 23:00

Popravdě se mi to celkem líbí, sice to úplně neodpovídá pravidlům (A ten inventář by bylo třeba lehce zkouhnout), ale jako nápad ja to zajímavý a vidím v tom určitě zajímavý herní prvek...

Ale počkáme co na to moji kolegové
Návrat hore Goto down
Zobrazit informácie o autorovi
Gralen
Nikto
avatar

Počet príspevkov : 27

OdoslaťPredmet: Re: Halbas Rozumný   So 31 december 2011, 12:09

no aby som pravdu povedal, tak som sa v tom invetnári aj krotil a díval sa ako časté sú tie veci. Povodne tá postava mala Destičkovú, alebo Plátovú zbroj, ale kedže na nej boli znaky jeho pluku a podobne, tak sa ich radčej zbavil. Kedže krúžková zbroj bola ako sami píšete nejpoužívanějšia tak sa dalo predpokladať že v poriadnej armáde sa bude dosť často vyskytovať a kedže som tam napísal, ako si zháňali výstroj na miestach čerstvých bojov, kľudne mohli nejaké nájsť až tak moc nepoškodené. O zbraniach je to podobné, železo je síce dobré, ale ocel je lepšia, a na bojisku častejšia.

Keby som sa nekrotil tak by som tam napísal Destičková zbroj, plátové chrániče ramien, predloktia, prilbicu a meč z Prekladané ocele
Návrat hore Goto down
Zobrazit informácie o autorovi
Raiden
Sedliak
avatar

Počet príspevkov : 143

OdoslaťPredmet: Re: Halbas Rozumný   Po 02 január 2012, 21:21

Inu, tohle vypadá vcelku dobře. Jen asi 75 mužů pod vedením začátečníka se mi zá moc. Rád bych tě poprosil, aby jsi do začátku začal s tak 20-25 členy. Přeci jen tohle bude vyjímka, kdy už jeden bude velet skupině, tak snad by to šlo. Co se týká vybavení a schopností, není to ani moc přehnané.
Jen ohledně toho koně. Jelikož už ho máš po otci a ten byl již také voják, tak počátej s tím, že pokuď ho doopravdy chceš mít, tak by nemusel už tolik vydržet. Dokonce je možné, že o něj příjdeš velmi brzo. Ale jestli se o něj budeš v RP hezky starat atd. tak by mohl přežít.

Takže po ujasnění ohledně té skupiny dej vědět. Je to dobrý nápad, jen ještě k jejich výstroji. Do začátku, by bylo lepší, aby koně měli tak 2-3. Přeci jen nejste pod velením nějakého Krále, takže nemůžete mít přísun vybavení tak veliký.

Jestli by sis s tím chtěl ještě víc pohrát, tak udělej obsazení družiny. Kolik tam máš lukostřelců, těžkooděnců, jízdy... ale to jestli se ti bude chtít.

Každopádně se mi to líbí a chyb tam není tolik, takže po menší úpravě by se to mohlo schválit.

Dodatek pro ostatní hráče: Nepište zbytečné blbosti k jiné než svojí kartě charakteru. Je to spam a kdo se v tom pak má vyznat. Pokuď se chcete ohradit k něčemu v charakteru je to dobře, ale chválení a jiné si nechte někam do PM či jinam. Děkuji.
Návrat hore Goto down
Zobrazit informácie o autorovi
Gralen
Nikto
avatar

Počet príspevkov : 27

OdoslaťPredmet: Re: Halbas Rozumný   Po 02 január 2012, 21:48

Toho koňa určite chcem, kedže mal vojenský výcvik od malička a predsa, starší kôň má spravidla viac skúseností ako mladší, aj keď už nemusí požiť toľko dlho.

Taktiež keď už sme u tích koňoch nevšímol som si nikde výstroj pre kone. Teda možno by to potom trebalo niekedy aj pridať.
Spoiler:
 
http://www.turbosquid.com/FullPreview/Index.cfm/ID/535298

Teda upravil som to, upresnil som aj vojenskú výstroj, ale keby som mal každého z jednotky pomenovať, tak by mi to chvíľu trvalo. K tomu vybaveniu sa dá dostať, aj keď ako hovoríš, neslúžime královi, teda živá výstroj ako koňe je fakt problém, aj keď nikde sa nepíše, že nemusia z nejakých stajni dajaké zmiznúť xD.
Návrat hore Goto down
Zobrazit informácie o autorovi
Gralen
Nikto
avatar

Počet príspevkov : 27

OdoslaťPredmet: Re: Halbas Rozumný   Ut 15 január 2013, 18:39

Teda bude sa pokračovať? Zajtra, poprípade pozajtra by som dôkladnejšie popísal členov družiny a možno aj k niektorým krátky príbeh, ako sa pripojili k družine.

Návrat hore Goto down
Zobrazit informácie o autorovi
Sponsored content
OdoslaťPredmet: Re: Halbas Rozumný   

Návrat hore Goto down
 
Halbas Rozumný
Návrat hore 
Strana 1 z 2Choď na stránku : 1, 2  Next

Povolenie tohoto fóra:Nemôžete odpovedať na témy v tomto fóre.
Deritrea :: Hra :: Postavy :: Neaktívne postavy-
Prejdi na: