DomovFAQHľadaťZoznam užívateľovUžívateľské skupinyRegistráciaPrihlásenie
Vítej, cizinče! Copak tě přivádí do těchto končin? Zabloudil jsi? Nebo se chceš stát součástí tohoto velkolepého dobrodružství? Třeba to není náhoda, že jsi se dostal právě na tohle místo. Co když to budeš právě ty, kdo změní chod dějin našeho světa? Je to jen na tobě!

Share | 
 

 Karisk

Goto down 
AutorSpráva
Horox
Kráľ
avatar

Počet príspevkov : 1264
Vek : 25

OdoslaťPredmet: Karisk   So 13 august 2011, 03:35

Trieda: Pozemný živočích, konkrétne podzemný
Stupeň nebezpečnosti: 9/10 (tento stupeň nebezpečnosti len v prípade, že je Karisk vyprovokovaný alebo hladný)

Spoiler:
 

Popis:
Karisk je jasnozelený hadovitý tvor, ktorý dorastá do dĺžky až 15 metrov. Samec sa od samice odlišuje šarlátovým chocholom na hlave. Po uhryznutí jeho jedovatými tesákmi (pričom najmenšie majú veľkosť ľudských prstov) nastáva okamžitá smrť. Kožu mu pokrýva slizká kyselina, ktorá po dotyku spaľuje kožné tkanivá a jeho dych dokáže paralyzovať končatiny dospelého jedinca akejkoľvek rasy. Majú rozoklaný jazyk, ktorý im zvyčajne visí z tlamy, malé hadie oči a nerovnomerne rozmiestnené zuby.

Vek Kariska záleží od množstva potravy, ktorú žerie v mladosti. V potrave nie je vyberavý - prevažne sa živí lesnou zverou, ale keď sa podarí, zgustne si aj na človekovi alebo jedincovi inej rasy. Priemerný vek je 300 rokov. Je však veľmi premenlivý - sú známi aj jedinci, ktorí sa dožili 500 rokov. Karisk dokáže žiť v rôznych podmienkach, od chladných tundier až po subtropické podnebie. Na púšti by sa síce dokázali uživiť, ale prekážajú im teplotné výkyvy (vysoká teplota cez deň a chlad v noci). Zjedenú potravu dokážu udržiavať v tele po dlhý čas a tak nemusia veľmi často loviť. Najviac sa však vyskytujú v husto lesnatých oblastiach mierneho podnebia a vlhkých oblastiach, ako napríklad močiaroch. Kariskovia žijú len pod zemou a nad zem vychádzajú len za potravou alebo pri hľadaní samice na párenie. V lesoch sa obmotávajú okolo konárov najstarších stromov. Ich kyselina nie je pre flóru nebezpečná, ale skôr pozitívna. Nezvyčajne rozrastené stromy môžu byť znakom Kariska, ktorý žije pod ním. Stromy, ktorých podzemie je obývané Kariskom majú na kôre ľahko spoznateľné žlté čiary.

Karisk útočí len keď cíti potrebu (pocit ohrozenia alebo hlad). Veľmi nebezpečné je rozšírenie Kariskov v mestských kanáloch. Keď sa ich prítomnosť zistí, musia byť hneď z kanálov odstránení. Karisk je väčšinou samotár, takže okrem obdobia párenia nenájdete dvoch na jednom mieste. Ich útočná / lovecká technika je jednoducho si nájsť obeť a spod zeme na ňu vyskočiť. Všetko je otázka sekúnd a tak obeť nemá šancu ani čas zareagovať. Po tomto sa zvyčajne Karisk vráti pod zem a hľadá dalšiu korisť, alebo sa vráti ku svojmu stromu. Plazí sa veľmi rýchlo a tak mu korisť utiecť môže len veľmi ťažko. Pri stretnutí Kariska sa odporúča pomaly ustupovať dozadu a nerobiť prudké pohyby. Dôležité je neotáčať sa mu chrbátom, vtedy môžu nečakane zaútočiť. Je známych ale veľmi málo prípadov útoku Kariska.

Kladú vajíčka, z ktorých sa po dvoch mesiacoch vyliahnú maximálne dva Karisky. Väčšinou ale len jeden a tak s týmito tvormi nie je problém premnoženia. Po narodení merajú približne 1-2 metre. Počas života majú niekoľko cyklov, ktoré sú oddelené hibernáciou. Prvá fáza je od narodenia do približne 50 rokov. Nasleduje niekoľkoročná hibernácia pod zemou, vždy hlboko v rodnom lese, v úkryte, ktorý mláďaťu vytvorí matka. Po tejto hibernácii Karisk prechádza do obdobia dospelosti, ktoré trvá od 230 do 270 rokov. Keď Kariskovi začne organizmus upadávať a oslabovať sa, uloží sa do poslednej hibernácie pod svojím stromom, kde pokojne zomrie.

_______________________________________________
''Ich tvrdohlavosť a nenapraviteľnosť tvárou v tvár skaze je obdivuhodná, ale v konečnom dôsledku hlúpa.''
- generál Delwan Gammter na adresu valeánov bojujúcich o zachovanie ich výsadného spoločenského postavenia aj napriek tomu, že časy dračie skončili a započali časy temné
Návrat hore Goto down
Zobrazit informácie o autorovi
 
Karisk
Návrat hore 
Strana 1 z 1

Povolenie tohoto fóra:Nemôžete odpovedať na témy v tomto fóre.
Deritrea :: Hra :: Svet Deritrea [DATABÁZA] :: Príroda :: Fauna-
Prejdi na: