DomovFAQHľadaťZoznam užívateľovUžívateľské skupinyRegistráciaPrihlásenie
Vítej, cizinče! Copak tě přivádí do těchto končin? Zabloudil jsi? Nebo se chceš stát součástí tohoto velkolepého dobrodružství? Třeba to není náhoda, že jsi se dostal právě na tohle místo. Co když to budeš právě ty, kdo změní chod dějin našeho světa? Je to jen na tobě!

Share | 
 

 Doneln

Goto down 
AutorSpráva
Gralen
Nikto
avatar

Počet príspevkov : 27

OdoslaťPredmet: Doneln   Po 12 december 2011, 13:43

Meno: Doneln

Také známý jako: Tulák

Priezvisko: Si ho nepamätá.

Pohlavie:  Muž

Vek: 28

Rasa: Človek

Miesto Pôvodu: z jednej z nespočetných dedín, ktoré ležia na území Yrithského Království

Bydlisko: Žiadne, často sa potuluje po Isenii

Rodina: Tváre rodičov si už nedokáže spomenúť. Bol od nich odlúčený ešte ako maličké dieťa. Vychovávala ho skupina hraničiarov a jeden starý kňaz, u ktorého prebýval aj s jeho vychovávateľmi každú zimu.

Frakcia: Patrí k Hraničiarom. Nemá spojencov ani nepriateľov.


Povolanie: Hraničiar

Popis povolania:

Na požiadanie:
Sprevádza osoby cez lesy, v snahe sa vyhnúť nebezpečenstvu, ktoré príroda spôsobuje. Taktiež hľadá po lesoch stratené osoby, Zaháňa, ale zabíja tvory, ktoré škodia obyvateľom.

Podľa vlastného rozhodnutia:
Ak nájde v lese opusteného tvora, ktorý sám nemá šancu prežiť, tak sa ho ujíma, až do doby, kým je tvor schopný sa o seba postarať sám. Prehľadávanie územia.

Talenty, schopnosti a zručnosti:

Vďaka výchove hraničiarov vie výborne narábať s lukom, a priemerne s klasickým mečom. Taktiež ho naučili, ako sa potichu a nepozorovane pohybovať v zalesnenom teréne a popritom stopovať. Naučil sa ako správne využiť a použiť všetko, čo príroda ponúka. Teda rastliny, zvieratá a podobne.

Život v lesoch ho naučil ako si založiť oheň a spraviť si prístrešok. Dokáže si sám opraviť oblečenie, ale nie do takého stavu, že by sa v ňom mohol ukázať na kráľovskom dvore. Kedže mu les ponúka mnoho materiálu, dokáže si opraviť aj luk a šípy. Samozrejme kvôli novým hrotom, ak sa tie predošlé nedajú použiť, sa musí vracať do civilizácie. Vie dobre liezť, nielen po stromoch, ale aj po skalách, ak nieje lepšia cesta. Už neraz si musel zaplávať v studenej vode.

U Starého kňaza sa naučil písať a čítať ľudské písmo, vie povedať niekoľko slov v elfštine, ovláda základy trpasličieho jazyka.

Mágia: Nemá žiadne skúsenosti s mágiou, iba s liečiteľskými praktikami za pomoci liečivých rastlín.

Politické presvedčenie: Nezaujíma sa o politiku.

Vzťahy k ostatným rasám: Neutrálne.

Ľudia: Závisí od jednotlivcov, niektorých nenávidí, ďalších má rád, a niektorých si vôbec nevšíma. Podobne je to aj opačným smerom. Nepriateľstvo sa len málokedy dosiahlo do otvoreného pästného konfliktu.

Trpaslíci: Podobne ako u ľudí.

Elfovia: ešte ich nestretol, ale počul o nich.

Ciele: Udržanie neutrality, prípadné založenie rodiny a výchova ďalších generácii hraničiarov.

Povaha: Utiahnutá a trpezlivá.

Obľúbené: Obľubuje zvieratá a prechádzky v prírode. Rád si pofajčí z fajky, ak to situácia dovolí.

Neobľúbené: Nemá rád rozsiahle mestá, bez kúsku prírody. Taktiež neznáša veľké stroje. Nemá rád pytliakov.

Fóbie/Strachy: Má strach že by musel žiť rok v veľkom meste, nehovoriac o tom že by v ňom musel žiť do konca života.

Životopis:

Detstvo:
Podľa slov jeho vychovávateľov ho našli na lesnej ceste, pod prevráteným vozom. Okoľo voza sa ležalo mnoho tiel ľudí aj trpaslíkov. Pravdepodobne Si ho útočníci nevšimli, alebo ho nechali napospas prírode. Hraničiari ho odviedli do svojho malého tábora, kde boli aj ženy. Tak sa mu dostalo všetkého čo potreboval. Keď dosiahol veku, v ktorom bol schopný chodiť, ho hraničiari brávali na potulky po lesoch, kde ho postupne učili, ako prežiť v lese. O niekoľko rokov neskôr, keď už bol schopný sa naučiť používať luk a meč, tak ho začali učiť lovu, streľbe, ale aj boju s mečom. Trénoval spolu s ďalšími deťmi, ktoré buď rodiny nechceli, alebo ich našli v lese, a nikto ich nehľadal. Medzi deťmi sa vytváralo mocné puto, nielen vzťah druha k druhovi, ale aj pevné priateľstvá. Počas zím trávili čas v jednom z mnohých kostolíkov, kde sa učili čítať a písať.

Skúška dospelosti:
Keď Doneln dosiahol dvadsať rokov, dostal úlohu uloviť jaskynného medveďa, ktorý terorizoval obyvateľov v veľmi vzdialenej dedine. Bola to jeho prvá samostatná úloha. Dostal vak s vodou, dlhý nôž, luk a tulec s šípmi. Ako dôkaz, že úlohu splnil musel doniesť kožu medveďa. Po dlhých troch dňoch putovania dorazil k brlohu medveďa a po zúrivom boji, ktorý sa mu zdal, že trval večnosť, v skutočnosti netrval ani päť minút medveďa skolil niekoľkými strelami z luku. Kým sa postaral o mäso a kožuch, ubehol celý deň. Po ďalších štyroch dňoch sa vrátil aj s kožušinou a väčšinou mäsa. Po jeho návrate ho prijali medzi dospelými, a ako znak dospelosti dostal plášť s kapucňou zelenej lesnej farby. Z časti kožušiny a kože, ktorú doniesol iný z hraničiarov mu následne vyrobili nové teplé čižmy.

O osem rokov raz, pri jednej z množstva prechádzok po lese narazil na miesto pytliactva. Na zemi boli rozložené pasce a v jednej z nich ležala vlčica. Mala na sebe mnoho spustených pascí. Pravdepodobne sa pokúšala dostať z pasce, ale pri tom skončila vo viacerých ďalších. Ešte žila, ale po krátkej obhliadke Doneln zistil, že už jej čas nastal. Vlčica by možno, ak by mala veľmi dobré podmienky, prežila by ešte maximálne tri dni. Preto Doneln ukončil jej trápenie. Po pár minútach objavil vlčiu noru. Vnútri spozoroval pohyb. Opatrne toho tvora z nory vytiahol. Bolo to vlčie mláďa, ktorému pred pár minútami poslal matku na onen svet. Zabalil vĺča do deky a pokračoval ďalej, v úmysle sa postarať o vĺča, a pokúsiť sa ho vycvičiť, namiesto psa, ktorého ešte nikdy nemal.

Výzor/Foto: Viac obrázok
Spoiler:
 
Návrat hore Goto down
Zobrazit informácie o autorovi
Redečko
Kráľ
avatar

Počet príspevkov : 303
Vek : 26
Charakter : Kalleb Lotharion

OdoslaťPredmet: Re: Doneln   Po 12 december 2011, 20:30

pěkná postava Smile Za mě ano

_______________________________________________
Kallebův inventář:
 

Návrat hore Goto down
Zobrazit informácie o autorovi
Raiden
Sedliak
avatar

Počet príspevkov : 143

OdoslaťPredmet: Re: Doneln   Pi 23 december 2011, 16:40

Za mě taktéž schváleno; takže můžeš kdekoliv začít hrát Smile
Návrat hore Goto down
Zobrazit informácie o autorovi
Gralen
Nikto
avatar

Počet príspevkov : 27

OdoslaťPredmet: Re: Doneln   Po 26 december 2011, 22:35

Mám dotaz, môže byť na začiatok táto výbava? prezačiatok. ak to bude ok tak hneď nahodím do podpisu a začnem. Ak nie tak upravím.
Spoiler:
 
Návrat hore Goto down
Zobrazit informácie o autorovi
Sponsored content
OdoslaťPredmet: Re: Doneln   

Návrat hore Goto down
 
Doneln
Návrat hore 
Strana 1 z 1

Povolenie tohoto fóra:Nemôžete odpovedať na témy v tomto fóre.
Deritrea :: Hra :: Postavy :: Neaktívne postavy-
Prejdi na: