Deritrea
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.



 
DomovLatest imagesHľadaťRegistráciaPrihlásenie
Vítej, cizinče! Copak tě přivádí do těchto končin? Zabloudil jsi? Nebo se chceš stát součástí tohoto velkolepého dobrodružství? Třeba to není náhoda, že jsi se dostal právě na tohle místo. Co když to budeš právě ty, kdo změní chod dějin našeho světa? Je to jen na tobě!

 

 Proč hrát za rasu, kterou jsem si vybral...

Goto down 
3 posters
AutorSpráva
Redečko
Kráľ
Redečko


Počet príspevkov : 303
Vek : 31
Charakter : Kalleb Lotharion

Proč hrát za rasu, kterou jsem si vybral... Empty
OdoslaťPredmet: Proč hrát za rasu, kterou jsem si vybral...   Proč hrát za rasu, kterou jsem si vybral... I_icon_minitimePi 02 december 2011, 14:14

Každá rasa se od sebe liší v mnoha ohledech. Ať už ve schopnostech, vzhledu, zázemí, technologiích a třeba i majetku. Shrneme vám sem plusy a mínusy všech ras.

_________________________________________

Elfové

Plusy

Fyzická stavba těla - dokáží se rychle pohybovat v lesích; není elf, který by neuměl vylézt na strom

Bystřejší smysly - dokáží cítit, slyšet a vidět to, co ostatní rasy ne.

Lepší soulad s divokou zvěří - Pokud jste elf, je menší šance, že na vás v noci zaútočí tlupa vlků nebo jiných zvířat, která by vás běžně roztrhala.

Lukostřelba - Díky perfektním smyslům, dokáží elfové zacházet s lukem mnohem lépe, než ostatní rasy.

Mínusy

Porodnost - Elfů se kvůli dlouhověkosti rodí mnohem méně, než třeba lidí.

Technologie - Elfové se tolik nezaměřují na vývoj nových technologií jako třeba Pelomini. A proto s ní neumí tolik zacházet.

_____________________________________________________________

Tanbréni

Plusy

Vidí ve tmě - Každý Tanbrén žil celý život v jeskyni a rasa se tomu začala pomalu přizpůsobovat. Už je to dlouho, co se narodil první Tanbrén s kočičíma očima, který viděl ve tmě. Od té doby se tak rodí každý.

Magie krystalu Viridisium - Díky krystalu, nemusí Tanbréni jíst, pít a spát.

Řemeslo - Dokáží vykonávat každé řemeslo. Ostatní rasy jsou v mnoha řemeslech dost limitovány - Tanbréni ne.

Lepší zacházení s kopím - Když je Tanbrén malý - musí chodit do školy jako každý jiný Tanbrén, něco lidského v nich totiž pořád zůstalo. Jejich škola je ale odlišná. Učí se tam hlavně, jak stavět vysoké budovy a vše okolo toho, ale mimo to i boj s kopím. Kopí je zbraň, kterou Tanbréni byli schopni vytvořit kvůli jejich skvělému zacházení s kamenem - ano, skutečně měli kamenná kopí.

Mínusy

Závislost na krystalu - Každý Tanbrén je závislý na krystalu Viridisium a jakmile se od něj vzdálí na větší vzdálenost, začne se mu vracet žízeň, hlad a touha spát. Jsou to pro ně většinou neznámé pocity. Proto u sebe Tanbréni nosí úlomky krystalu.
Když se Tanbrén dostane ven z jeskyně - do světa, který neznají, síla úlomku je slabší, takže se musí občas napít nebo najíst, aby se jim vrátila síla.

Neznalost okolního světa - Tanbréni už mnoho let žijí v jeskyni a o tom, že přišli z venku už snad nikdo ani neví. Okolní svět berou jako prázdnotu a když je do ní Tanbrén vyhoštěn, je to jako trest smrti.

_____________________________________________________________

Pelomini

Plusy

Technologie - Pelomini jsou hodně chytrý národ a z každého se může stát výborný vynálezce. Většina svůj talent ale plýtvá na zahrádkářství nebo chování dobytka.

Cestování vzducholoděmi - Pelomini berou vzducholodě jako samozřejmost. Už je to dlouho, co je vymyslel jeden známý vynálezce ve Smallburrow. Pelominé díky vzducholodím poznali Valeány.

Střelný prach - Pelomini umí vytvořit střelný prach a s ním menší pušky, ze kterých mohou střílet na několik metrů.

Mínusy

Velikost - Pelomini jsou malý národ. Většina z Pelominů nikdy nepotkala žádného zástupce z ostatních ras, takže neví, že jsou ti nejmenší. Velikost by se ani nemusela brát jako mínus, pokud ovšem nechcete cestovat na dlouhé vzdálenosti nebo se rychle pohybovat.

Fyzická síla - Pokud jste Pelomin, není moc doporučováno zapojovat se do hospodských rvaček v lidských nebo trpasličích městech. Nemuseli by jste z toho vyváznout živí.

_____________________________________________________________



Ostatní rasy doplní Nawaki, Raiden a Horox
Návrat hore Goto down
Horox
Kráľ
Horox


Počet príspevkov : 1419
Vek : 31

Proč hrát za rasu, kterou jsem si vybral... Empty
OdoslaťPredmet: Re: Proč hrát za rasu, kterou jsem si vybral...   Proč hrát za rasu, kterou jsem si vybral... I_icon_minitimePi 02 december 2011, 19:48

Valeáni

Plusy

Lietanie / krídla - každý valeán má krídla, podobné dračím, vďaka ktorým dokáže lietať na priemerné vzdialenosti a plachtiť vo vzduchu, zároveň mu z časti zlepšujú rovnováhu, krídla môžu valeánov jednoducho dostať do bezpečia, môžu ich využiť aj na obranu (zložiť ich na svoju hruď)

Hrubšia koža - majú prirodzené hrubú kožu, kvôli pobytu v chladnom podnebí, tá ich chráni pred zimou a ich koža sa nepretrhne tak ľahko, zároveň majú aj husté vlasy

Svaly a kosti na nohách - sú robustnejšie a mocnejšie, aby si ich valeáni pri prudkom pristávaní neporanili alebo nezlomili, kvôli tomu sú ich kopy prirodzené silné a nebezpečné

Vedomosti - každý valeán má povinné štúdium na škole, ktoré sú v ich mestách veľmi kvalitné, vyštudovaní valeáni majú všeobecné aj pokročilé vedomosti o svete (viacmenej teoretické)

Mínusy

Izolácia - dlhodobé odlúčenie od dolného sveta sa odráža na ich prispôsobivosti, nemajú prax v bežnom život v dolnom svete, sú tam prakticky bezradní

Pomalosť - majú síce robustnejšie a silnejšie telo, veľkú výdrž, za to sú ťažkopádni a pomalý, to sčasti spôsobujú aj krídla, bez nich sa rýchlosť do pohybov vracia (otrocká trieda v dolnom svete)

Negatívna reputácia - v dolnom svete ich chytajú ľudia a robia si z nich otrokov a kvôli ich neznalosti tohto sveta sú veľmi ľahkým cieľom pre otrokárov, tí im odrezávajú krídla a zbavujú ich slobody

_____________________________________________________________


Návrat hore Goto down
Ertai
Kráľ
Ertai


Počet príspevkov : 318
Vek : 35
Charakter : Pochybný

Proč hrát za rasu, kterou jsem si vybral... Empty
OdoslaťPredmet: Re: Proč hrát za rasu, kterou jsem si vybral...   Proč hrát za rasu, kterou jsem si vybral... I_icon_minitimePo 05 december 2011, 14:30

Mogg'za'gawa

Plusy

Fyzické schopnosti - Moggové jsou silnější, hbitější a odolnější než většina ostatních ras. Jsou rasa stvořena pro boj, ačkoliv jsou pacifisté

Infravidění - funguje jen pod zemí, ale umožňuje vidět i v naprosté tmě. Z neznámého důvodu nefunguje ve tmě na povrchu

Fa'ru'gawa: - schopnost převzetí zvířecích znaků. Má je jen 1% populace, to tvoří elitu společnosti

Regenerace - Moggové jsou schopni značné regenerace. Mohou přežít i a první pohled smrtelná zranění. Léčí se však pomalu

Mínusy

Nižší intelekt - Moggové nejsou hloupí, ale z pohledu ostatních ras nejsou ani chytří. Mají spíše takové "selské" myšlení zaměřené na uctivání přírody

Krátká délka dožití - Moggové se dožívají maximálně 65 let, pokud nejsou potomky šamanské kasty, ti se mohu dožívat daleko více let

Mutace - Křížení 3 kast původních moggů způsobuje mutace, které mohou vést k vypovězení z města. Mutace mohou vést k bizardní podobě jako je víc končetin nebo hlav
_____________________________________________________________
Trpaslíci

Plusy:

Obrovská odolnost - Odolnost trpaslíků je pověstná. Jsou schopni přežít mnoho zranění, jsou odolní na jedny a nemoci. Bezesporu jsou nejodolnější ze všech ras (kromě draků)

Schopnost řemesel - trpaslíci jsou schopní řemeslníci. Trpaslíci sami si nárokují prvenství, zda je to pravda či ne, těžko říct. Pravdou je to, že trpaslíci se opravdu rodí s nadáním pro řemesla

Mínusy:

Neohrabanost - traslíci jsou odolní válečníci, ale nejsou právě příliš obratní. Naopak, jsou pomalí a neobratní

Návrat hore Goto down
Sponsored content





Proč hrát za rasu, kterou jsem si vybral... Empty
OdoslaťPredmet: Re: Proč hrát za rasu, kterou jsem si vybral...   Proč hrát za rasu, kterou jsem si vybral... I_icon_minitime

Návrat hore Goto down
 
Proč hrát za rasu, kterou jsem si vybral...
Návrat hore 
Strana 1 z 1

Povolenie tohoto fóra:Nemôžete odpovedať na témy v tomto fóre.
Deritrea :: Hra :: Svet Deritrea [DATABÁZA] :: Spoločnosť :: Demografia-
Prejdi na: