DomovFAQHľadaťZoznam užívateľovUžívateľské skupinyRegistráciaPrihlásenie
Vítej, cizinče! Copak tě přivádí do těchto končin? Zabloudil jsi? Nebo se chceš stát součástí tohoto velkolepého dobrodružství? Třeba to není náhoda, že jsi se dostal právě na tohle místo. Co když to budeš právě ty, kdo změní chod dějin našeho světa? Je to jen na tobě!

Share | 
 

 Engelmufov pakt

Goto down 
AutorSpráva
Horox
Kráľ
avatar

Počet príspevkov : 1264
Vek : 25

OdoslaťPredmet: Engelmufov pakt   Ut 29 november 2011, 02:28


Časť I.V dávnych časoch, keď ešte Eras a Isen kráčali po povrchu Deritrei a utvárali si svet podľa seba, existovala akási rovnováha medzi drakmi. Isen síce vytvoril draky, ale nie každému sa páčil jeho prístup - časť z nich sa teda pridala k Erasovi, ktorý sa v tom čase zdal ako lepšia možnosť. Erasova pozícia (v Erasii) bola posilnená a veľká vojna začala stagnovať vďaka vyváženosti síl. Boje neviedli nikam, vojna sa dlhé roky vliekla a ľudia, aj draky začínali byť vyčerpaní na oboch stranách. Eras sa na dlhé roky utiahol do úzadia a vôbec sa neukazoval svojim ľudom. Ani len najvyšším dračím generálom, ktorí čakali jeho vojenské pokyny. Začalo sa šepkať, že Eras ich proste opustil a nechal napospas Isenovi. Aj napriek tomu, že Isen vedel, že Erasia je zraniteľná, neútočil. Nikto nedokázal pochopiť prečo. Po čase sa draky rozhodli Erasa vyhľadať, aby im dal nové príkazy, ale nedokázali ho nájsť. Vojna sa na fronte prakticky utlmila a nastalo krehké prímerie. Informácie sa šírili a napokon obyvatelia Erasie zistili, že sa Isen tiež vyparil. Nikto naozaj netušil prečo, kam a na ako dlho.

Otázka sa sama odpovedala, keď sa náhle objavil Eras. Vrátil sa do Erasie. Draky a ľudia oslavovali jeho príchod, ale Eras sa s nimi neradoval. Bol ustarostený a na otázky odmietal odpovedať, aj svojim najbližším. Nepovedal kde bol, prečo tam bol a čo sa vôbec deje, a tiež neodpovedal na otázku, kde zmizol Isen. Všetci Erasa vyzývali, aby dobyli Iseniu, kým je Isen preč. Eras odmietal. Pravdu sa neskôr rozhodol prezradiť len niekoľkým drakom - veľmi blízkym a verným - ich mená boli Engelmuf (najvyšší generál spojeneckých armád Erasie), Sigur (vtedajší vodca Engenirthu), Naghusius (Erasov poradca) a Riwanne (najvyšší kronikár, zberač informácií a vodca záškodníckeho oddielu).

Povedzme si niečo bližšie o týchto jednotlivých drakoch, ktorí boli k bohovi Erasovi najbližšie. Dôležité je, ako si získali Erasovu vernosť a ako dokázali, že už nepatria ku svojmu stvoriteľovi Isenovi, okrem toho, že boli medzi prvými, ktorí sa k nemu pridali. Naghusius bol kedysi Isenov osobný poradca vo všetkých veciach, ktoré sa týkali Deritrei. Bol verný ako pes a Isen si ho mohol len pochvaľovať. Naghusia však pobúrili niektoré Isenove rozhodnutia - hlavne takmer úplné zničenie Deritrei a rozdelenie pevniny na dva kontinenty. S tým zároveň aj mrhanie magickej energie, ktorej v jadre nebolo nekonečno. Naghusius sa rozhodol odísť. Zo sebou zverboval aj niekoľko stoviek iných drakov. Mal medzi nimi veľké slovo a tak ho poslúchali. Medzi týmito drakmi bol aj Sigur a Riwanne. Isen by ich nikdy nepustil preč, lebo mal nad všetkými drakmi ultimátnu nadvládu. Opatrne sa vykradli, odišli za Erasom a ten ich odpútal od Isenovej moci. Odvtedy ich už nemohol ovládať. Pred týmito drakmi však bol ešte jeden - Engelmuf.

Engelmuf bol pre Erasa niečo ako brat, súrodenec. Aj napriek tomu, že Eras bol boh, Engelmufa obdivoval. A naopak. Isen sa mu znechutil po tom, ako odmietol mier s Erasom a vyhnal ho preč. S Isenom teda lietal ešte pred vznikom pevniny a života (okrem drakov). Bol prvý drak, ktorý sa odtrhol od Isena a postavil sa na Erasovu stranu. Vo všetkom vždy Erasa podporoval a pomáhal mu vo všetkých záležitostiach. Kebyže Eras môže menovať bohov, Engelmuf by sa jedným stal. Ich dôvera bola neotrasiteľná. Eras mu zveril velenie boja nad Isenom a neskôr ho nechal riadiť celú Erasiu. Pred odchodom do ústrania Engelmufa poveril správou celej Erasie. Engelmuf sa funkcie zodpovedne chopil a v Erasii počas Erasovej neprítomnosti zlepšil životné podmienky, rozvíjal obchod, podporoval ekonomiku a vznik miest.

Po tom ako svojím verným prezradil Eras pravdu, objavil sa Isen a opäť začal útočiť na Erasiu. Tentoraz už pripravený, trpaslíkov na Erasovej strane porazili z východu ľudia a zo západu moggovia. Isen jediným klamstvom, jediným útokom vyhral vojnu. Bolo to nečakané, zdrvujúce a nikto nedokázal pochopiť, čo sa stalo. Erasia mala predsa navrch, pomaly sa obsadzovala Iseniu a náhle takáto prehra. Eras však vedel prečo sa vojna tak náhle a rýchlo skončila - Isen použil množstvo svojích síl na vytvorenie nových rás a porazenie trpaslíkov. Teraz bol oslabený. Teraz bol zraniteľný. Teraz ho mohol zhodiť na zem.

Pokračovanie bude.

_______________________________________________
''Ich tvrdohlavosť a nenapraviteľnosť tvárou v tvár skaze je obdivuhodná, ale v konečnom dôsledku hlúpa.''
- generál Delwan Gammter na adresu valeánov bojujúcich o zachovanie ich výsadného spoločenského postavenia aj napriek tomu, že časy dračie skončili a započali časy temné
Návrat hore Goto down
Zobrazit informácie o autorovi
 
Engelmufov pakt
Návrat hore 
Strana 1 z 1

Povolenie tohoto fóra:Nemôžete odpovedať na témy v tomto fóre.
Deritrea :: Hra :: Svet Deritrea [DATABÁZA] :: História :: Vecné dejiny-
Prejdi na: