DomovFAQHľadaťZoznam užívateľovUžívateľské skupinyRegistráciaPrihlásenie
Vítej, cizinče! Copak tě přivádí do těchto končin? Zabloudil jsi? Nebo se chceš stát součástí tohoto velkolepého dobrodružství? Třeba to není náhoda, že jsi se dostal právě na tohle místo. Co když to budeš právě ty, kdo změní chod dějin našeho světa? Je to jen na tobě!

Share | 
 

 Legenda o Strážcích severu

Goto down 
AutorSpráva
Ertai
Kráľ
avatar

Počet príspevkov : 318
Vek : 30
Charakter : Pochybný

OdoslaťPredmet: Legenda o Strážcích severu   Ut 22 november 2011, 10:23

Ezrol'garaz - bůh ledu. Takto nazývali prastaří Seveřané mocného draka, který pravidelně sužoval jejich vesnice. Přilétal vždy ve chvíli, kdy zima měla být obvláště tuhá a vyžadoval mnoho skotu k ukojení svého hladu. Kdo mu nevyhověl toho stihla rychlá smrt. Ta stihla i mnoho těch, kdo mu vyhověli, neboť v kruté zime je připravil o mnoho zásob. Celé vesnice takto během zimy zcela zanikly, nebo přežily jen se štěstím. Nakonec ale došla Severnímu lidu trpělivost. Všechna znamení předvídala, že nadcházející zima bude nejhorší za poslední desítky let. Všichni lidé připravovali zásoby, ale všichni věděli, že to znamená přílet Boha ledu. Proto se mnoho vesnic spojilo, cvičili vojáky, připravovali zbraně. Jejich cíl byl jednoduchý - porazit boha ledu, nebo mu alespoň ukázat, že by měl hledat snadnější cíl svých loupeží. O tom co se stalo potom není moc známo, neboť nikdo nepřežil, aby o tom vyprávěl. Když zima skončila tak se mnoho lidí z jiných vesnic šli podívat na místo, které se mělo stát místem smrti Boha ledu. Nalezli však jen zmrzlá těla desítek válečníků, vypleněnou vesnici a stopy bitvy. Ve vesnické kronice byl narychlo načmáraný krátký zápis "Jak pošetilo bylo myslet si, že zvládneme bojovat s Bohem severu, jedním přeletem smetl naší obranu, není nám pomoci."
A tak terorizování drakem trvalo dalších 12 let, než se na Seveřany konečně usmálo štěstí. Osud, nebo zvláštní náhoda, vyplavily poškozenou válečnou galéru na břehy Severních zemí. Na její palubě bylo 72 mužů a 12 žen, žoldáci, jejichž loď byla poškožena v bitvě. Byli by umrzli na pobřežích, kdyby je Seveřané včas nenašli a nezachránili. Nakonec byla uzavřena smlouva. Žoldáci do zimy připraví zemi na boj s drakem, na oplátku dostanou kůže, jídlo, vše co potřebují k přežití na krutém Severu. Stovky vesničanů se přidaly k žoldákům, jako pomocná síla, nebo jako rekruiti. Během městíců co následovali vzrostlo mnoho opevnění, strážných věží, ale vzrostla také schopnost vesničanů bránit se.
Nakonec přišla zima a na jejích křídlech přiletěl také postrach Severu. Všude kam přiletěl ho vítala jen salva z luků, světelné majáky varovaly ostatní vesnice. Nakonec ho žoldáci sevřeli ze všech stran, jejich obléhací zbraně mu potrhaly křídla a zaplavily ho vlny bojovníků. Bitva trvala hodiny a mnoho udatných mužů i žen v ní nalezlo svůj konec. Když vše skončilo byl drak mrtev, hrozba zanikla. Z vděčnosti byl žoldákům dán titul Strážci Severu. Oni i jejich potomci se stali mocnou organizcí, která bránila Sever až do doby, kdy tamní civilizaci smetla obrovská vlna, která se přelila přes celou zemi. Společně s ní zanikli i Strážci Severu...
Návrat hore Goto down
Zobrazit informácie o autorovi
 
Legenda o Strážcích severu
Návrat hore 
Strana 1 z 1

Povolenie tohoto fóra:Nemôžete odpovedať na témy v tomto fóre.
Deritrea :: Hra :: Svet Deritrea [DATABÁZA] :: História :: Vecné dejiny-
Prejdi na: