DomovFAQHľadaťZoznam užívateľovUžívateľské skupinyRegistráciaPrihlásenie
Vítej, cizinče! Copak tě přivádí do těchto končin? Zabloudil jsi? Nebo se chceš stát součástí tohoto velkolepého dobrodružství? Třeba to není náhoda, že jsi se dostal právě na tohle místo. Co když to budeš právě ty, kdo změní chod dějin našeho světa? Je to jen na tobě!

Share | 
 

 Zbroje

Goto down 
AutorSpráva
Raiden
Sedliak
avatar

Počet príspevkov : 143

OdoslaťPredmet: Zbroje   St 09 november 2011, 22:17
Centrální část těla


Kožená zbroj
- Zbroj vytvořená z několika vrstev kůže. Řadí se mezi lehkou zbroj. Poskytuje pouze nízký stupeň ochrany. Nosí ho většinou lučešníci, pro jeho ohebnost a lehkost.
- Většinou zakrývá záda, hruď a občas i kusy paží. V pase se brnění mírně rozšiřuje a vzniká tak mírná "sukýňka", která chání i části stehen. V pase se musí většinou sepnout opasek, aby zbroj sloužila co nejlépe.

Kožená zbroj s drátováním či destičkami
- Kožená zbroj obohacená již o nějaký kus toho železa. Kožené části jsou protkány kovovým drátem či pobytá destičkami, čimž se zvýší supeň ochrany, ale sníží se mírně stupeň pohyblivosti uživatele.


Kroužkové brnění
- Jedná se o zbroj vyrobenou z kovu. Její výroba se různila, ale princip zůstával stejný. Jednalo se o kroužky kovu svařené a snýtované k sobě. Záleželo na zručnosti kováře, ale jedná se o nejpoužívanější způsob ochrany.
- Sahá až po lokty a po kolena, přičemž se v pase přepásá opaskem.
- Mistři kováři vyráběli i takové košile, které vydrželi více než nejlepší plátěné zbroje. Záleží tedy jen na kováři, jakou zbroj si oblečete.
- K této zbroji většinou patří i drátěná kapuce přes hlavu.

Kroužkové brnění s koženými zády
- Lepší typ a zároveň lehčí typ. Zádová část je tvořená pevnou kůží, takže je brnění mnohem lehčí a dovoluje obratnější pohyb. Kůže je navíc protkána drátem, takže poskytuje i dobrou ochranu. Výroba takovýchto brnění byla obtížnější a ne tak častá. Ovšem v boji se dobře tyto zbroje osvědčují.
- K této zbroji většinou patří i drátěná kapuce přes hlavu.

Destičkové zbroje

- Tento typ zbrojí je o dost těžší než předchozí typy zbrojí a z to lehkého důvodu. Jedná se o destičky kovů, které jsou k sobě pospojovány tak, aby se v brnění dalo pohybovat. Toto brnění poskytuje i mnohem lepší ochranu, ovšem rapidně snižuje možnost vašeho rychlého pohybování. Těmito zbrojmy jsou vyzbrojeni především těžkooděnci. Nejsou dooporučovány pro normální přesuny, a proto je musí válečníci a majitelé, vždy mít jak přepravovat.
- Taktéž má z destiček vytvořenou suknici pro ochranu stehen.

Plátové zbroje


- Jednalo se o jeden kus zbroje vyrobený na zakázku přímo pro jednoho člověka, ale párkrát se již stalo, že byli nechány vyrobeny v celých hromadách. Tato zbroj je tvořena z jednoho celku a tím pádem není možnost najít nějaké slabší místo. Výroba těchto zbrojí byla ve všech ohledech pracná a velmi zdlouhavá.
- Ohledně pohyblivosti jsou tu různé věci Záleželo v jaké formě bylo brnění vyrobeno. Pokuď se jednalo pouze o kyrys na hruď a záda, byla zde možnost pohybu vcelku velká. Ovšem když se vytvořila část, která chránila i ramena a číst nohou, pohyblivost klesla o dost stupňů. Navíc váha tohoto typu zbroje taktéž nebyla nejlehčí.
Ramena

Kožené chrániče ramen

- Obyčejné chrániče z kůže, mimořádně s nějakou kovovou destičkou zakomponentovanou v sobě. Nejvíce se používají ve spojení s Koženým typem zbroje.

Plátové chrániče ramen
- používanější typ ochrany ramen. Jedná se o kovové chrániče na ramena. Tvarované mohou být podle důmyslnosti kováře, čili jejich tvar závysí čistě na výrobci.

Plátové válečné chrániče ramen
- nejvíce rozšířený typ. Jedná se o plátový chránič ramen s drobným, ale podstatným vylepšením. Kovová část je potažená zevnitř kůží, takže nedře uživatele a mnohem lépe sedí na tělo.
Předloktí


Kožené chrániče
- Obyčejné kožené chrániče, které se připoutávají řemínky k předloktí. Poskytují určitou ochranu, ale proti dobře nabroušené zbrani nemají moc šancí. Tyto chrániče můžou být různě zdobené, upravované a vylepšované.

Kožené drátované chrániče
- Kožený chránič předloktí s drátováním napovrchu. Díky drátování se zvyšuje stupeň ochrany, ale stále poskytuje zlomek ochrany. Tento typ je hojně využívaný u lučišníků, jelikož se jedná o lehký typ výstroje.Plátové chrániče předloktí

- Těžší typ ochrany a zároveň mnohem odolnější. Jedná se o chránič předloktí vykovaný z kovu. Dříve hojně používaný, ale brzo po svém nástupu byl zdokonalen, takže se dá najít spíše na historických brnění.

Silné chrániče předloktí
- Nejvíce rozšířený armádní typ chrániče. Jedná se o zdokonalené Plátové chrániče a to tím, že jsou uvnitř potaženy kůží čimž poskytují ochranu proti podráždění kůže a mnohem lépe drží.
Nohy


Kožené holení chrániče
- Chrániče prakticky nevyužívané, můžou být opatřeny nějakým zdobením z kovu, ale neposkytují nějak extra velkou obranu nohou. Jsou většinou pro nejchudší vrstvy a také lučešníky.


Kroužkové holení chrániče
- vytvořené z kroužků podobně jako Kroužkové brnění, pouze je k nim přepevněn buď kus látky či kůže, aby drželi následně na těle. Jedná se již o používanější typ výstroje jelikož se dá vyrobit i ze zničených drátěných košilích.

Plátové holení chrániče

- Nejvíce používané chrániče. Většina armád je používá jako primární jak pro jezdce tak pro pěchotu. Tvar a vše zde záleží pouze na výrobci. Poskytují též nejvyšší stupeň ochrany. Často jsou zdobeny různými rytinami.


Přilbice

U přilbic neexistuje nějaké dělení, jelikož se většinou používá jedno schéma.
Zaprvé, na hlavu patří kožená čapka, která zajišťuje to, aby si majitel neodřel hlavu a taktéž, aby ho helma tolik netlačila. Následně následují dvě možné řešení. U kroužkových brnění totiž je totiž většinou i kroužkovaná kapuce, která ještě zdokonaluje ochranu hlavy, což je mnohem lepší. A nakonec patří již helmice. Helmice může mít jakýkoliv tvar, s hledím nebo bez něho.
Shrnutí k výstroji


- Výroba zbrojí je pouze na zbrojíří a kováři.
- Váhy každého kusu můžou být odlišné a stupeň obranny také, jelikož záleží na kováři, který je vytvářel.
- Zbroje jsou silné i podle toho z jakých materiálů jsou složeny.
- Zbroje lze obohacovat o vlastní prvky, ale vždy je, je potřeba správně popsat.
- Každá armáda má většinou daný zbrojní standard, který voják dostává a proto většinou pouze vyjímeční vojáci či bojovníci na volné noze (ti si nechávají zbroje vytvářet na vlastní náklady) mají odlišnou zbroj.
- Vězte, že kompletní zbroj je opravdu drahá a nemůže si jí tak dovolit kdokoliv!Dodatek

- Tento článek není sepsán podle prvků z minulosti, ale spíš podle Fantasy literatury a vlastní představivosti.
- Po najetí na obrázek myší se zobrazí skrytý text.
- Kdokoliv by sehnal lepší obrázky, tak ať mi napíše, sháněl jsem to narychlo, Děkuji!


Návrat hore Goto down
Zobrazit informácie o autorovi
 
Zbroje
Návrat hore 
Strana 1 z 1

Povolenie tohoto fóra:Nemôžete odpovedať na témy v tomto fóre.
Deritrea :: Hra :: Svet Deritrea [DATABÁZA] :: Spoločnosť :: Vojenská veda-
Prejdi na: