DomovFAQHľadaťZoznam užívateľovUžívateľské skupinyRegistráciaPrihlásenie
Vítej, cizinče! Copak tě přivádí do těchto končin? Zabloudil jsi? Nebo se chceš stát součástí tohoto velkolepého dobrodružství? Třeba to není náhoda, že jsi se dostal právě na tohle místo. Co když to budeš právě ty, kdo změní chod dějin našeho světa? Je to jen na tobě!

Share | 
 

 Calden Livagnese

Goto down 
AutorSpráva
Anonymní
AnonymnýOdoslaťPredmet: Calden Livagnese   St 09 november 2011, 19:42

Jméno: Calden Livagnese [livaňéze]

Také známý jako: pro přátele Cal

Pohlaví: Muž

Věk: 27 let

Rasa: Člověk

Bydliště: Charn

Místo původu: Yrith

Rodina:

Frakce: Prozatím je věrný pouze sám sobě.

Povolání: Malíř, vynálezce

Popis povolání: Calden kreslil už od malička. Nikdy ale svá díla nikomu neukázal. Talentu v nich bylo ale dost. Jeho díla jsou momentálně v držení několika sběratelů, ale jelikož nejsou nikterak podepsaná, tak se nedá vystopovat, kdo je nakreslil. Calden je prostě skrytý talent. Má dispozice na to stát se vynálezcem, ale ještě jich nikterak nevyužil.

Talent/Schopnosti:
• Calden je mistr malíř, i když o tom sám neví a sám se za něj nepovažuje a to že je úžasný malÍŕ vymlouvá každému, kdo mu to řekne.
• Jeho cit k umění se projevil i v jeho schopnosti psát. Tedy myšleno umělecké písmo.
• Pokud není podnapilý, tak je dobrý řečník, tanečník a celkově dobrý společník do společnosti.
• Jelikož Calden žije nějakou dobu na vlastní noze, tak se dokáže relativně sám stravovat, pokud má ovšem z čeho.
• Velice vyvinutá schopnost fotografické paměti mu někdy pomůže.
• Jeho téměř každodenní tréninky se projevily v tom, že když dojde na pití, tak vydrží celkem dost.
• Umí hrát na klavír
• Nosí sebou brašnu, ve které má téměř vždy blok, grafit, pero a uzavřenou lahvičku s inkoustem.
• Nechodí nijak ozbrojený nebo navlečený v brnění, protože zatím nepocítil potřebu ho vlastnit.
• Jeho přesnou malířskou ruku nevyhodí z míry ani pár piv. Většinou, když je opilý tak kreslí.
• Má nějaké základní znalosti o hudbě a notách, i když jich nevyužívá.

Vztahy k jednotlivým rasám:
Calden je pozorovatel. Proto se snaží k jednotlivým rasám chovat naprosto stejně a nezakomplexovaně. Nijak nevnímá fakt, že lidé jsou jeho bratři, že jsou někteří Valeáni otroci nebo že jsou trpaslíci malí špunti.
Povaha: Calden je i potom, co ho opustila rodina zcela stejný. Milý, usměvavý, obětavý, přátelský. Přátelství je pro něj snad ta nejcennější věc na světě, kterou ale momentálně nemá. Není to typ, který by za pár zlaťáků udal kamaráda, nebo by někoho podrazil. Calden je rozumný člověk, který ve střízlivém stavu první přemýšlí nad tím, co řekne. Alespoň většinou. To, že pije, je jeho špatná schránka. Ale pije proto, že není k něčemu zavázaný. Když bude mít něco, na co se bude moct soustředit a dát do toho energii, nechá toho. Tím si je naprosto jistý. Není to jeden z lidí, kteří si dokážou cíle tvořit sami, protože není moc ambiciózní. Proto se potřebuje k někomu připojit. Naprosto se mu hnusí zrada, vraždění nevinných lidí (není zrovna fandou vraždění vinných lidí, ale někdy se prostě nedá dělat nic jiného). Jeho umělecká stránka, i když se sám umělcem nenazývá, ho také povahově ovlivňuje. Nemá rád lidi, co jsou kulturní barbaři. Je schopný se srovnat s tím, že se osobě nelíbí obraz, který se líbí jemu, ale když vidí někoho pálit umělecké dílo, tak by vraždil.
Ještě dodatek. Calden nemá kloudný vztah k rozdělení lidí na nějaké stavy nebo bohaté a chudé.


Oblíbené: Calden měl rád svůj klid, doma, u sebe na balkóně. Tam si sedl, pozoroval Měsíc a kreslil to, co mu přešlo přes hlavu. Potom, co se ho rodina zřekla se Caldenova povaha mírně obrátila. Začal mít rád hromadné žranice a chlastačky, hlasitou hudbu a společnost dívek nevalné pověsti. Také má rád pití. A lidi, kteří dokážou splnit to, co slíbili. A hlavně co má rád na lidech je hrdost, čest a odvaha.
Z jídla má Calden rád kus pěkného šťavnatého masíčka. Ať už je upravené jakkoliv. A má rád pivo.Neoblíbené: Caldenovi se naprosto hnusí nějaká aristokracie. Dále nemá rád opravdu zabedněné lidi a kulturní ignoranty (chápe, že válka není to pravé místo na obrazy a sonety, ale zas říká, že čas od času by to neuškodilo). Calden se cítí nesvůj ve společnosti smetánky a vysoce postavených lidí. Tak to bylo a tak to vždycky bude. Dále je pro něj naprosto nepochopitelná zrada nebo nějaké udávání. Stejně jako zradu nemá rád vlastní rodinu. Odsuzuje je za to, že jsou tak bohatí a lidé kolem jsou… chudší.
Calden nemá rád pokrmy, které se skládají čistě jen ze zeleniny nebo ovoce. Říká tomu „taléř trávy“ a většinou požádá o maso.Fóbie: Mezi Caldenovy fóbie patří:
• Arachnofobie – strach z pavouků
• strach z „usnutí“ jeho talentu


Historie:
Před dvaceti sedmi lety potkalo rodinu zámožného a vlivného bankéře Jarla Donlesana štěstí. Po dvou dcerách mu jeho manželka konečně dala tolik vytouženého syna.  Eleanora a Jarl měli konečně všechno, po čem v životě toužili. Pro své děti si mohli dovolit to nejlepší dostupné vzdělání, soukromé učitele, lekce estetiky a všechno co patřilo k životu ve vyšších vrstvách společnosti. Obě dcery, Dira i Kara, si tento život užívaly a vstřebávaly do sebe co nejvíc věcí. Avšak syn, budoucnost rodinné banky, nedával příliš důraz na veškeré své povinnosti a na svou budoucnost. Calden měl vždycky dobrou paměť. A také měl schopnost se rychle učit i přes to, že se mu moc nechtělo. Na jakýchkoliv hodinách nedával pozor. Pouze si kreslil do svého bloku, který měl u sebe téměř nonstop. Ale všechno si z oněch hodin pamatoval. Roky plynuly jeden za druhým a Calden se nezměnil. Pouze z jeho sester se staly dámy, které se vznášely ve vyšších sférách, chodily na bály a rády se nechaly namlouvat bohatými mladíky. Když měl být nějaký bál, Calden se uklidil na balkón, kde zůstal sám se svým blokem, tužkou a se svou fantazií. Calden o tom ani sám nevěděl, ale na kreslení měl úžasný talent. Jeho kresby byly překrásné už v jeho mládí, jenom je nikdy nikdo neviděl, aby je posoudil. Všechny své náčrtníky si dobře schovával pod uvolněné prkno ve svém pokoji v rodinném sídle. Calden musel také, z donucení jeho matkou, musel hrát na klavír. Toto ho nezajímalo absolutně, proto to naschval kazil, aby se z každé hodiny vyvlékl. Kolem dvacátého roku Caldenova života začaly být rodinné záležitosti stále více otravné. Rodiče na něj naléhali, ať už se dá konečně dohromady a začne se starat o jeho dědictví a k tomu byly obě jeho sestry zasnoubené. Calden si z toho ale stále nic nedělal. A to donutilo jeho otce k ráznému kroku. Chtěl Caldena donutit zajímat se o rodinu tím, že ho vydědí. To také udělal, vydědil ho, avšak nejspíše nečekal takovou reakci, jaká nastala. Když Calden slyšel, že už nemá vůči rodině žádné závazky a nikdo po něm nebude nic chtít, začal žít teprve ten pravý „romantický“ život. Od zrušení jeho rodinného „obojku“, který ho držel, začal chodit do putik nevalné pověsti, poflakoval se s dívkami nejiné pověsti a začal pít, lidově řečeno „jako duha“. Takový život Caldenovi procházel dlouho, protože nikde nefigurovalo jeho pravé příjmení. Všem svým přátelům a přítelkyním se představil jako Livagnese, nikoliv jako Donlesan. Avšak na všechno se většinou příjde. Tak se profláklo, co Calden dělá po nocích. A to byla pro jeho rodiče poslední kapka. Svého syna bezmilostně vyhodili z rodného domu. Tehdy mu bylo 23 let.

Calden od té doby žil sám za sebe. Chvíli se zdržoval v Yrethu, ale pak ho začala rodná hrouda nudit a vydal se tedy pryč. Přesto, že na svůj původ kašlal, nebyl moc schopný nějak ťapkat přírodou, takže pochopitelně jezdil v karavanách a podobně. Chvíli dokázat žít z peněz, co si vzal z domu, ale ty taky jednou došly. A tak se dostal k prodeji svých obrázků. Nikdy za ně moc nedostal. Sám totiž neznal jejich skutečnou hodnotu, protože to byly opravdu kousky, ale stačilo mu to na to, aby žil a mohl pít. A takhle Calden žil tři roky. Během těch tří let se dostaly jeho obrázky k očím pravých znalců, kteří si je chválili, jenom nikdy nemohli najít jejich stvořitele. I když byl jednou nohou v lihu, Calden si stále ponechal některé své koníčky, jako například četbu.  Četl různé technické spisy, i když si nic nezpraktikoval právě proto, že byl jednou nohou v lihu. Ale i tak ho to bavilo. Byl zvídavý, chtěl vědět, jak věci fungují a jak je má vylepšit.

Calden střídal město za městem a tak se na jeho putování po putikách dostal do nepěkného Charnu.
Naposledy upravil Miši dňa Ut 15 november 2011, 20:46, celkom upravené 1 krát.
Návrat hore Goto down
Redečko
Kráľ
avatar

Počet príspevkov : 303
Vek : 26
Charakter : Kalleb Lotharion

OdoslaťPredmet: Re: Calden Livagnese   St 09 november 2011, 20:15

Schvaluju, šéfe Very Happy

_______________________________________________
Kallebův inventář:
 

Návrat hore Goto down
Zobrazit informácie o autorovi
Ertai
Kráľ
avatar

Počet príspevkov : 318
Vek : 30
Charakter : Pochybný

OdoslaťPredmet: Re: Calden Livagnese   Po 14 november 2011, 23:34

u tý povahy máš jedno [i] navíc
Hrozná chyba, já vím...
Návrat hore Goto down
Zobrazit informácie o autorovi
Sponsored content
OdoslaťPredmet: Re: Calden Livagnese   

Návrat hore Goto down
 
Calden Livagnese
Návrat hore 
Strana 1 z 1

Povolenie tohoto fóra:Nemôžete odpovedať na témy v tomto fóre.
Deritrea :: Hra :: Postavy :: Neaktívne postavy-
Prejdi na: