DomovFAQHľadaťZoznam užívateľovUžívateľské skupinyRegistráciaPrihlásenie
Vítej, cizinče! Copak tě přivádí do těchto končin? Zabloudil jsi? Nebo se chceš stát součástí tohoto velkolepého dobrodružství? Třeba to není náhoda, že jsi se dostal právě na tohle místo. Co když to budeš právě ty, kdo změní chod dějin našeho světa? Je to jen na tobě!

Share | 
 

 Ula

Goto down 
AutorSpráva
Robin
Šľachtic
avatar

Počet príspevkov : 32
Vek : 32
Charakter : Ula

OdoslaťPredmet: Ula   Ut 08 november 2011, 21:48

Meno: Ula

Priezvisko: – nemá -

Pohlavie: žena

Vek: 17

Rasa: člověk

Miesto Pôvodu: nynější Charn

Bydlisko: celý svůj život žila v klášteře blízko jednoho ze zapadlejších zálivů, avšak nyní žádný stálý domov nemá

Rodina: Je chovankou kláštera, nezná žádné svoje pokrevní příbuzné. Jejím nejbližším byl bratr Moss, který ji vzdělával, ale i jinak se o ni staral a choval se k ní jako k vlastní dceři. Toho měla velice ráda a bezmezně mu důvěřovala naprosto ve všem. Se všemi v klášteře ale vycházela dobře.

Frakcia: považuje se za součást církve uctívačů moře, pokud se to dá brát jako frakce, o politice ale moc ponětí nemá, dokonce ani o politice své vlastní země


Povolanie: - nemá -

Popis povolania: utíká, skrývá se a snaží se přežít

Talent: Ula je od přírody velice chytrá a má dobrou paměť. Vyniká v znalostech bylin, zvířat, prostých léků, jazykům kultury a historie, zkrátka všeho, co ji v klášteře za ty roky naučili. Jinak nikdy v ničem jiném moc nevynikala.

Schopnosti/Zručnosti: Pravda je, že Ula je dost levá. V žádném případě neumí cokoli, co souvisí s bojem, nikdy ani zbraň v ruce nedržela. Domácí práce jí nejdou, její vaření je pohroma a koště jí raději do rukou moc nedávejte, pokud je v okolí něco vzácného, co by se dalo rozbít. Vyzná se v různých rituálech a modlitbách své víry, taky toho hodně ví a dokáže například svoje znalosti bylin využít v praxi. Mniši si ale všimli jejích manuálních „kvalit“, takže do ničeho hlubšího, než je babská moudrost, ji raději nezasvěcovali, aby jim nevylítl klášter do vzduchu při nějakém jejím alchymistickém snažení a podobně. Kolem a kolem, je v životě mimo klášter celkem nepoužitelná a sama nemá moc nadějí na přežití.

Mágia: Ula si není vědoma toho, že by ovládala nějakou magii. Mniši v klášteře meditacemi a životem v obklopení lesem a vodou rozvíjeli přirozenou přírodní magii, ale to jí nepřipadá jako nic magického, je to pro ni něco, co dokáže každý, kdo miluje a respektuje přírodu.


Politické presvedčenie: Její politické přesvědčení je zhruba takové, že by si všichni měli být rovni, všichni by na sebe měli být hodní a pomáhat si, vážit si ostatních a světa kolem sebe, ctít své starší, starat se o nemohoucí… a tak dále. O politice jako takové ví hodně z historie, ale o sučasném zřízení zatím nic neví. Už však zjistila, že jsou mimo klášter zlí lidé, kteří ji nemají rádi, takže by se dalo vlastně říci, že se staví proti despotátu!

Vzťahy k ostatným rasám: Ula zná všechny rasy… z knížek. S příslušníkem jiné rasy než lidské se však ještě osobně nesetkala. Nemá žádné předsudky vůči jakékoli rase, všichni jsou z jednoho moře a všichni se do něho zase navrátí. Naopak, ráda by poznala cizí rasy a dozvěděla se, jací jsou ve skutečnosti.

Ciele: Všeobecně je jejím cílem co nejvíc se dozvědět a co nejvíc toho poznat, jiné cíle ve svém věku a se svou výchovou nemá. Nyní má ale krátkodobý cíl – utéct před zlými lidmi, žít v bezpečí a mít klid na studium a poznávání, dále také najít své přátele, téměř rodinu, se kterými žila v klášteře.


Povaha: Ula je veselá a zvídavá dívka. Ohledně knih a teoretické učenosti jí není rovno, je bystrá a ráda se učí něco nového, ale co se týče skutečného světa, je ještě pořád velice naivní. V klášteře její život nebyl složitý, nikdy neřešila žádná morální dilemata, nikdo jí nikdy neubližoval. Proto má dojem, že je to tak normální, a její nynější pobyt ve světě „venku“ jí každý den přináší nové rozhořčení. Není ale z lidí, kteří by to přijali. Ona si klidně stoupne a bude poučovat o slušnosti skupinu hrdlořezů, kteří se jí chystají znásilnit a zabít. Naivita, přímočarost a zjednodušené vidění všech věcí, tak by se nejlépe dala její povaha popsat. Pro ni ve světě je jen černá a bílá, nic mezi tím neuznává.

Obľúbené: Moře, přírodu, zvířata, knihy, klášter, život v něm, všechny lidi v něm. Zkrátka všechno, co dosud znala, měla jen ráda. Její život ji dosud nikdy nepřivedl do situace, kdy by viděla smysl například v myšlenkách, jaká je její oblíbená barva nebo jídlo, zkrátka všechno kolem ní bylo dobré.

Neobľúbené: Pocit, že něco nemá ráda, dosud snad ani neznala, ovšem teď se s nním setkává až moc často. Nemá ráda divné, špinavé a smradlavé lidi, násilí, města, hluk… no v podstatě nic, s čím se dosud setkala mimo klášter.

Fóbie/Strachy: Bojí se cizích lidí a v podstatě všeho, bezpečná se cítí pouze v přírodě a tam, kde je na to zvyklá.

Životopis: Kde a komu se narodila, to sama neví a neví to ani nikdo v klášteře, tedy aspoň jí to všichni tvrdili. Před 17 lety ji tam přinesla nějaká prostě vypadající žena. Žádala představeného kláštera, aby přijal holčičku jako chovanku. Neřekla mu ani jméno ani nic, co by napovídalo o původu děťátka, jen ho dušovala, že je to důležité. Otec představený byl moudrý muž, a tak z jejích slov vyčetl mnohé. Pochopil, že se někdo snaží tuto holčičku ochránit, a rozhodl se, že k tomu dopomůže. Brzy na to se k němu dostaly zprávy o tom, co se děje v zemi. O despotovi, který ji ovládl a nechává vypalovat chrámy a kláštery, potlačuje lid a jeho víru. Modlil se dny a noci o záchranu alespoň jeho kláštera a jeho modlitby byly vyslyšeny. Klášter se nacházel uprostřed lesa, na pokraji zálivu, který se nevyužíval k žádným námořním účelům. Obyvatelé kláštera byli tedy ponecháni v klidu a pokoji. Dívku pokřtili Ula – prosté a zároveň svaté jméno, velice oblíbené mezi mořským lidem. Otec dokonce změnil záznam v kronice kláštera a příchod holčičky datoval o dva roky později, Ula a všichni, kdo se do kláštera přišli skrýt až později, mají tedy za to, že je jí nyní 15. Vychovávali ji prostě, nikdy neměla přemíru, ale ani nedostatek. Během svého života se stále učila, protože to byla její nejmilejší kratochvíle. Chodila do lesa a k moři, neměla však dovoleno chodit sama nebo moc daleko. Neměla ani dovoleno stýkat se s lidmi, kteří do kláštera občas přicházeli. Ano… otec představený se dozvěděl o odboji proti despotátu, který v zemi rostl, a poskytl přístřeší každému, kdo se prokázal jako pravověrný. Takových lidí bylo bohužel víc a víc, a tak došlo k nevyhnutelnému – klášter byl prozrazen. Uprostřed noci dorazili charnští vojáci a začali svaté místo plenit, jelikož despota nesnesl jakékoli známky po původní víře svých zubožených poddaných. Ula netušila, co se děje, když ji probudil hluk. Vyděšená vyběhla ze své cely, ale to už k ní přispěchal batr Moss. V rychlosti jí podal teplé oblečení a řekl jí, aby se oblékla. Nebyl čas na nějaké vysvětlování, i když se ho Ula vystrašeně dožadovala. Pak jí bratr naposledy požehnal, posadil ji na koně nějakého hosta, který momentálně v klášteře přebýval, a poslal ji do temnoty lesa. Jak se vzdalovala, zdálo se jí, že klášter hoří. Plakala a zoufale se snažila koně zastavit, ale i ten utíkal o svůj život, takže měla co dělat, aby nespadla. Nakonec byla ale tak vyčerpaná a unavená, že už se udržet nedokázala, takže se z koně skutálela a on utekl v dál.

Výzor/Foto:
Spoiler:
 


Naposledy upravil Robin dňa Ut 08 november 2011, 22:42, celkom upravené 1 krát.
Návrat hore Goto down
Zobrazit informácie o autorovi
Redečko
Kráľ
avatar

Počet príspevkov : 303
Vek : 26
Charakter : Kalleb Lotharion

OdoslaťPredmet: Re: Ula   Ut 08 november 2011, 22:05

Skvělá postava! Schvaluju! :33333

_______________________________________________
Kallebův inventář:
 

Návrat hore Goto down
Zobrazit informácie o autorovi
Ertai
Kráľ
avatar

Počet príspevkov : 318
Vek : 30
Charakter : Pochybný

OdoslaťPredmet: Re: Ula   Po 14 november 2011, 23:32

Schvaluji lepší pozdě, než nikdy
Návrat hore Goto down
Zobrazit informácie o autorovi
Sponsored content
OdoslaťPredmet: Re: Ula   

Návrat hore Goto down
 
Ula
Návrat hore 
Strana 1 z 1

Povolenie tohoto fóra:Nemôžete odpovedať na témy v tomto fóre.
Deritrea :: Hra :: Postavy :: Neaktívne postavy-
Prejdi na: