DomovFAQHľadaťZoznam užívateľovUžívateľské skupinyRegistráciaPrihlásenie
Vítej, cizinče! Copak tě přivádí do těchto končin? Zabloudil jsi? Nebo se chceš stát součástí tohoto velkolepého dobrodružství? Třeba to není náhoda, že jsi se dostal právě na tohle místo. Co když to budeš právě ty, kdo změní chod dějin našeho světa? Je to jen na tobě!

Share | 
 

 Funkcia: Vzácné / legendarní věci

Goto down 
AutorSpráva
Redečko
Kráľ
avatar

Počet príspevkov : 303
Vek : 26
Charakter : Kalleb Lotharion

OdoslaťPredmet: Funkcia: Vzácné / legendarní věci    Ut 08 november 2011, 21:44,,Každá věc někdy měla svého majitele."

Během hraní můžete narazit na nejrůznější věci. Můžete nalézt zbraně, různé brnění, šperky, zvláštní artefakty, ale mimo to můžete narazit i na vzácné nebo legendární věci.

Takový předmět rozhodně stojí za povšimnutí. Někdy se stane, že GM udělá malý náznak o tom, kde by se takový předmět mohl nacházet, ale nejspíš to nikdy neřekne přímo. Proto buďte vždy ve střehu a čtěte každý příspěvek GM pozorně. Věřte mi, že takové předměty by jste rozhodně chtěli vlastnit.

Vzácné a legendární předměty mohou vašim postavám přidávat nejrůznější bonusy, zvyšovat jejich sílu, výdrž... Možná i zaručit nesmrtelnost jejich majiteli. Počítejte ale s tím, že takových předmětů ve hře nebude moc a když třeba někdy nějaký najdete a nedáte si pozor, tak vám ho někdo může ukrást! A nebo vás kvůli němu dokonce zabít. Proto je lepší nechávat si takové věci pro sebe. Ale to už je na každém hráči, kterému se třeba poštěstí.  

Pojďme si říct něco víc o takových předmětech.

Mezi vzácné a legendární předměty, které můžete nalézt mohou patřit - různá brnění; všechny typy zbraní; šperky; pláště, ale i předměty jako jsou třeba fajfky nebo tužky! V tomhle světě je možné opravdu vše!

A můžeme si uvést i několik příkladů takových vzácných a legendárních věcí.
Říká se, že pokud vlastníte Dračí prsten, všichni draci se před vámi začnou klanět jako kdyby jste byl jejich vládcem. Budou poslouchat vaše rozkazy a ochraňovat vás.

Několik Dračích pánů už prý údajně existovalo a prsten se předával tak, že ho dostal ten, který zabil předešlého Dračího pána. Těžko říct, kolik je na tom pravdy, protože tyhle historky jsou staré stovky; možná i tisíce; let. Ale představte si tu moc! Mít sílu draků, s tím by jste dokázali ovládnout svět. Ale kde prsten získat? Existuje vůbec? To je ve hvězdách. (nebo ve zvrhlých hlavách našich GMek). Dračí prsten je jedním z příkladů legendárních věcí. Ty jsou totiž daleko mocnější, než věci vzácné, které ale ovšem taky nejsou k zahození! Pojďme si dát příklad vzácné věci.

Povíme si o meči, jenž byl ukován před mnoha lety v Emlrodském Hvozě. Byl to meč, který vlastnil Thornos Krutý, mocný Elfí král, který dokázal sám bojovat s drakem. O meči jehož jméno vyvolávalo strach v očích nepřátel elfů - Oriaswaith.

Thornos tento meč nechal ukovat v jeskyních, ve kterých později vzniklo město Neldran. Už tehdy toto místo oplývalo zvláštní magií. Thornos podplatil mágy, jejichž mysl měla být čistá a rozum větší, než kohokoliv jiného. Ale jeho poklady byly neskutečně překrásné a i jejich moudrost byla zaslepena. Začarovali meč Oriaswaith a udělali z něj jeden z nejmocnějších mečů, které v Deritree existují.

Jedním máchnutím dokázal Thornos zabít 5 trpaslíků. Když šel do boje, nepřátelé prchali. Rozkazy od velení byly vždy takové, že jakmile někdo z vojáků spatří Thornose Krutého, měl by dát okamžitě nohy na ramena. A taky tak dělali. Thornos z toho měl samozřejmě potěšení a rád si občas zašel na bojiště.
Po Thornosově smrti ovšem meč zmizel a nikdy se nenašel. Spousta odvážných bojovníků se jej vydala hledat, chtěli totiž vládnout jeho silou, ale mnozí z nich se nikdy nevrátili a ti, co se vrátili, meč nenašli. Nebo to alespoň tvrdili. Podle mnohých byl meč roztaven, když drak spálil Thornose svým plamenným dechem. Ovšem, kdo ví.

Tohle byl příklad vzácné věci, myslím si, že i takové rozhodně stojí za pozornost. Kdo by něco takového nechtěl, že ano. Třeba se na vás usměje štěstí a GM jednoho dne budou mít dobrou náladu a nadělí vám nějakou tu zajímavou věcičku. Nezapomeňte mít otevřené oči a všímat si každé malé blbosti, která se blýskne nebo nějakých, podle mnohých, zbytečných detailů. Smile

Tím bych ukončil věci a otevřel nové, menší, téma. V Deritree se totiž nachází kromě vzácných a legendárních věcí, také zvířata! Ano, někdy se může stát, že narazíte na koně, který je rychlejší a hbitější, než jakýkoliv jiný! Nebo třeba na jednorožce, kteří v Deritree taky existují! Myslím si, že to nejspíš nikoho nepřekvapuje. Však třeba uvidíte sami.

Děkuji vám za pozornost Smile

_______________________________________________
Kallebův inventář:
 

Návrat hore Goto down
Zobrazit informácie o autorovi
 
Funkcia: Vzácné / legendarní věci
Návrat hore 
Strana 1 z 1

Povolenie tohoto fóra:Nemôžete odpovedať na témy v tomto fóre.
Deritrea :: Hra :: Pravidlá hry-
Prejdi na: