Deritrea
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.



 
DomovLatest imagesHľadaťRegistráciaPrihlásenie
Vítej, cizinče! Copak tě přivádí do těchto končin? Zabloudil jsi? Nebo se chceš stát součástí tohoto velkolepého dobrodružství? Třeba to není náhoda, že jsi se dostal právě na tohle místo. Co když to budeš právě ty, kdo změní chod dějin našeho světa? Je to jen na tobě!

 

 4|A|9999

Goto down 
3 posters
Choď na stránku : Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6  Next
AutorSpráva
Horox
Kráľ
Horox


Počet príspevkov : 1419
Vek : 31

4|A|9999 - Stránka 3 Empty
OdoslaťPredmet: Re: 4|A|9999   4|A|9999 - Stránka 3 I_icon_minitimeNe 14 október 2012, 20:57

Hala budovy bola pochopiteľne sprístupnená pre všetkých obyvateľov. Seol vysvetlil Vyael presný postup - kadiaľ má ísť, čo urobiť. Nakreslil jej zjednodušenú mapku na kúsok papiera. Prvých pár chodieb bolo celkom ľahkých. Ostatné chodby by mohli byť problém, lebo súdne archívy boli dobre strážené a bez povolenia alebo príslušnej autority sa tam nedalo dostať. Na šťastie Vyael bolo v budove viac menej rušno, takže sa poľahky vyhla akémukoľvek podozreniu. Skutočný problém nastal až pri dvoch strážnikoch, ktorí strážili pevne zasadené oceľové dvere. Za nimi nasledovalo niekoľko chodieb, schodov dole a archív by mal byť strážený tiež, dvoma. Akonáhle Vyael podišla k dvom obrneným strážam, reagovali:
Halt, sem majú prístup len autorizované osoby. Môžem vidieť vaše povolenie a pečať úradu?
Návrat hore Goto down
Hysterio
Legenda
Hysterio


Počet príspevkov : 1063

4|A|9999 - Stránka 3 Empty
OdoslaťPredmet: Re: 4|A|9999   4|A|9999 - Stránka 3 I_icon_minitimeNe 14 október 2012, 21:55

Vyael

Dvaja strážnici mohli byť naozaj problém, musela som však sádzať na ich nafúkanosť a strach zo šlachty. Aspoň som dúfala, že patria k tej nie zrovna príjemnej spoločnosti Valeánov. Mala som rada herectvo, celkom mi to išlo. Vyvalila som oči na strážnika ktorý si dovolil zastaviť ma.
"Ako prosím? Vieš ty vôbec s kým sa rozprávaš?" nechala som tú otázku vysieť vo vzduchu a len som sa viditeľne nafúkla. Nikto predsa nebude obmedzovať mňa, dcéru Valeánky ktorá zasadá v rade za veterných mágov.
"Len vďaka mojej mame toto mesto ešte lieta tak ak nechcete do konca života lúpať v kuchyni zemiaky, tak si radšej dajte pohov strážnici. Ja si môžem ísť kam chcem a kedy chcem !" Ruky som si založila na hruď a bradu som stýčila vysoko do vzduchu. Bola som taká nafúkaná ako nikto. Začalo sa mi to páčiť. Nervózne som klopkala nohou o podlahu a čakala som, či ma konečne pustia. Vyhrážka straty hodnosti by pre nich znamenala dosť. Aspoň v tom zlom slova zmysle. Ani som netušila či by bola moja mama niečoho takého schopná, no dúfala som že je.
Návrat hore Goto down
Horox
Kráľ
Horox


Počet príspevkov : 1419
Vek : 31

4|A|9999 - Stránka 3 Empty
OdoslaťPredmet: Re: 4|A|9999   4|A|9999 - Stránka 3 I_icon_minitimeNe 14 október 2012, 22:58

Strážnici sa počas monológu Vyael ani nepohli a iba na ňu nechápavo zazerali. Na moment nastalo ticho. Jeden z nich sa zháčil, zneistel a pozrel na druhého akoby potreboval akési utvrdenie. Ten sa potom iba zamračil.
Toto má byť nejaký vtip? Poznám všetkých čo sem chodia a teba, dievča, som tu ešte nevidel ani raz. A takí mladí ako ty tu ani nepracujú. Ukáž pečať, povolenie a pustíme ťa. Ak ich nemáš, odpáľ. Inak ťa odtiahneme do žaláru. Povedal vážnym a serióznym hlasom. Následne sa na ňu obaja spýtavo zahľadeli. Vyael za sebou mohla náhle počuť množstvo krokov sprevádzaných početnými nadšenými hlasmi - bol to školský sprievod z Ceo Mestrovho právneho lýcea. V skupinke bolo asi dvadsať študentov v rovnakom veku ako Vyael. Boli sprevádzaní profesorom, postarším valeánom, ktorý prešiel okolo Vyael a preukázal sa strážnikom. Tí mu po krátkej kontrole povolenie uznali a otvorili ťažké oceľové dvere. Sprievod študentov sa začal tlačiť cez dvere na čele s ich profesorom. Strážnici museli podísť na bok aby mali študenti voľný priechod.
Návrat hore Goto down
Hysterio
Legenda
Hysterio


Počet príspevkov : 1063

4|A|9999 - Stránka 3 Empty
OdoslaťPredmet: Re: 4|A|9999   4|A|9999 - Stránka 3 I_icon_minitimeNe 14 október 2012, 23:10

Vyael

"Vtip? pritvrdnutý bastardi, samozrejme že to má byť vtip." Pomyslela som si s jasnou dávkou irónie. Nastala celkom zaujímavá situácia no v momente, keď sa začali decká tlačiť do vnútra. Nebolo ťažké sa "nenápadne" vtlačiť medzi nich a s ich pomocou a krytím prejsť do vnútra.
"Tesnee." Pomyslela som si, na čo som sa od skupinky snažila čo najrýchlejšie vzdialiť. Nemuseli si presa všimnúť, že majú o jedného žiaka viac. Rýchlo som si prezrela papierik, na ktorom som mala napísané inštrukcie a opatrne som zamierila do archívu, kde by mal byť odložený prípad valeána, ktorý som mala zameniť. Bolo to celkom napínavé a to som zatiaľ stretla len dvoch strážnikov. Dúfala som len, že ma nezačali hľadať a že si proste pomysleli, že som sa zľakla a ušla som od nich čo najďalej. Opatrne som našlapovala a dávala som pred seba jednu nohu po druhej. Ak by som aj niekoho stretla, vtedy by som sa snažila pôsobiť čo najprirodzenejšie. Dúfala som, že to budem mať čo najskôr za sebou.
Návrat hore Goto down
Horox
Kráľ
Horox


Počet príspevkov : 1419
Vek : 31

4|A|9999 - Stránka 3 Empty
OdoslaťPredmet: Re: 4|A|9999   4|A|9999 - Stránka 3 I_icon_minitimePo 15 október 2012, 00:52

Akousi náhodou to vyšlo. Risk sa teda tentoraz vyplatil. Skupinka sa vydala iným smerom, čo bolo len dobré a Vyael sa mohla pokojne vydať smerom k veľkému archívu. Nebolo to už veľmi ďaleko. Len pár chodieb a je tam. Avšak stále je tu problém s druhými strážami pri vchode do archívu. Ako tam kráčala, stretla len niekoľko osôb, ale tí si ju nevšímali. Napokon došla k dverám. Pod nimi sedel len jeden strážnik a znudene vzhliadol na Vyael. Do archívu? Ty si tu... s profesorkou Tueal alebo profesorom Merinom? Viem, že sem dnes má dojsť jedna skupinka študentov z lýcea. Ale pustiť dovnútra ťa asi nemôžem bez sprievodu profesora. Oni majú povolenia... či som zas niečo prepočul na porade a mám vás pustiť aj bez autority? Spýtal sa Vyael a poriadne si zívol. Očividne bol nevyspatý, alebo minimálne znudený. Takáto robota musela byť skutočne fádna.
Návrat hore Goto down
Hysterio
Legenda
Hysterio


Počet príspevkov : 1063

4|A|9999 - Stránka 3 Empty
OdoslaťPredmet: Re: 4|A|9999   4|A|9999 - Stránka 3 I_icon_minitimePo 15 október 2012, 20:32

Vyael

"Hmm? nemôžete ma pustiť? Chcela som si spraviť iba kvalitnú prácu a no, nechcem aby ma niekto z tých otravov v škole rušil." Zamumlala som úplne nevinne a len som sa na neho pousmiala.
"Určite to pochopíte pane, nedá sa sústrediť keď vám stále za chrbtom robia zle iný študenti.. a ešte k tomu naschvál, ako keby oni z toho test nepísali." Dodala som a znova som sa len usmiala. Naozaj som dúfala že ma pustí a že mi to prejde. Aspoň niečo by sa mohlo podariť, keď už som sa takmer dostala do vezenia pri prvých dvoch strážnikov. Keby som to tam konečne vymenila, ušla by som kade ľahšie a už by ma tu asi nikdy nevideli. Bola som však trocha nervózna. Aj to na mne bolo vidieť no u študenta, ktorý má ísť niekam, kde je vstup len na povolenie a priepustku učiteľa to bolo tak akurát.
Návrat hore Goto down
Horox
Kráľ
Horox


Počet príspevkov : 1419
Vek : 31

4|A|9999 - Stránka 3 Empty
OdoslaťPredmet: Re: 4|A|9999   4|A|9999 - Stránka 3 I_icon_minitimePo 15 október 2012, 21:00

Strážnik si trpezlivo vypočul všetko čo mu Vyael povedala a po tom ako dohovorila sa na chvíľku zamyslel. Poškrabal sa po krku a vzdychol si.
Tak teda bež. Ale opatrne s dokumentami. Ak ich poškodíš, bude vina na mne.
Lenivo vstal zo svojej stoličky, našiel správny kľúč vo svojej kabele a začal odomkýnať. Vyzeralo to ako zložitý proces - rozhodne to nebola len obyčajná kľučka. Po pár sekundách sa oceľové dvere s vrzgotom otvorili a strážnik ustúpil na bok.
Tak si to uži. Pousmial sa a nechal Vyael prejsť cez dvere dovnútra. Potom sa zase vrátil na svoje miesto, kde sa mu zase zazívalo.
Archív bola pomerne veľká miestnosť. Kam až mohla Vyael dovidieť, ťahali sa police s tisíckami právnych dokumentov, radných dokumentov, zmlúv a iných listín. Bolo tam ľudoprázdno. Množstvo dokumentov bolo prístupných pre bežných ľudí s povolením a sprievodom, ale tie skutočne dôležité boli v druhej miestnosti - a tam boli aj súdne rozhodnutia. Dvere do miestnosti boli otvorené, na šťastie. Všetko to prebiehalo hladko... až príliš hladko. Teraz už len zostávalo nájsť dokument, vybrať ho a vložiť tam falošný.
Náhle sa v diaľke ozvali nervózne hlasy - z chodby na ktorej sedel strážnik, ktorý ju sem pustil. Tri hlasy akoby sa zhovárali, naliehavo a potom sa dvere do archívu s rachotom rozrazili.
Prehľadajte to tu! Ak nájdete to dievča, okamžite ju chyťte. Zakričal jeden z hlasov. Bol to ten strážnik ktorý ju nechcel pustiť na začiatku. Vyael mala šťastie že stála za jedným z regálov... ale kroky sa blížili a čas sa krátil.
Návrat hore Goto down
Hysterio
Legenda
Hysterio


Počet príspevkov : 1063

4|A|9999 - Stránka 3 Empty
OdoslaťPredmet: Re: 4|A|9999   4|A|9999 - Stránka 3 I_icon_minitimePo 15 október 2012, 21:28

Vyael

Nemala som čas nazvyš. V momente keď som započula kroky a to, že ma majú nájsť, vbehla som do archívov v ktorých boli prípady. Riadila som sa stále inštrukciami, ktoré mi dal Seol. Vďaka nim by mi dané listiny mali zabrať len chvíľku hladania. Nemienila som sa nijak zdržovať a v momente, keď som ich našla. Som ich iba vybrala a zastrčila som na ich miesto falošné. Teraz som sa potrebovala zbaviť tých pravých a pochybovala som, že na to mám dosť času. Rýchlo som sa začala rozhliadať po rôznych oknách a ak som nejaké našla, mierne som ho pootvorila a vyhodila som dokumenty z neho. V tú chvíľku som od okna odskočila a schmatla som do rúk prvý spis, ktorý som mala po ruke. Otvorila som ho a začala som ho bezmyšlienkovito čítať. Skôr som sa začala tváriť že ho čítam, akoby mi o nič iné ani nešlo. Čakala som kým ma nájdu. Nemohli mi predsa spraviť nič, keď ma len načapú ako si tu čítam nejaký neviem koľko rokov starý spis zo súdu.
Návrat hore Goto down
Horox
Kráľ
Horox


Počet príspevkov : 1419
Vek : 31

4|A|9999 - Stránka 3 Empty
OdoslaťPredmet: Re: 4|A|9999   4|A|9999 - Stránka 3 I_icon_minitimeUt 16 október 2012, 01:49

Vyael sa podarilo spraviť to čo mala za úlohu a nepozorovane vyhodila skutočné dokumenty cez okno. V tej chvíli ako zoskakovala z okna a vybrala jeden z desiatok dokumentov sa v uličke objavil jeden zo strážnikov a svižne pribehol k Vyael zatiaľ čo volal ostatných, že ju našiel. Tak tu si... dostala si sa do pekného maléru. Dostali sme tip od anonyma, že tu chceš vymeniť nejaké archívne dokumenty za falšované. Ku šťastiu sa ti to nepodarilo. Povedal prísnym hlasom a vytrhol jej dokumenty z ruky. Krátko si ich prezeral a na tvári mal začudovaný výraz. Prečo by si chcela falšovať dokumenty o vyhodení nejakej veci z mesta, to netuším. Ale pôjdeš s nami a na čas skončíš v žalári. Ostatným dvom pokynul aby ju chytili a odviedli. Dokument odložil na správne miesto a chvíľu sa pozeral po okolí. Jeho pohľad spočinul na vysokom okne, a už už vyzeralo že sa do neho pôjde pozrieť, ale potom len lenivo zatrepal krídlami a nasledoval skupinku.
Na strážnici ju hodili do dočasného žalára, kde ju strážil jeden mlčanlivý valeán, ktorý neustále spisoval nejaké zápisnice. Pri jej mene sa zatváril neisto, ale nedal na sebe poznať nič... šľachta, nešľachta, vysoká, nízka, zákony sa týkajú každého bez rozdielu. Po spísaní informácií ju nechal na pokoji a upozornil ju, aby mlčala inak jej jednu vlepí.
Už dlho chcem vlepiť jednu poriadnu nejakej tej šľachtickej krave. Prezradil so štrbavým úsmevom, ale onedlho zaspal vo svojej stoličke. Na strážnici nebolo nikoho okrem strážnika, takže Vyael zostala sama.
Dvere sa však náhle mierne zatriasli v trámoch a záhadný vánok následne rozhodil papiere po celej miestnosti. Pomaly sa presúval k cele... Vyael mohla pocítiť ako sa o ňu otiera, opiera zatiaľ čo jej vlasy viali. Slabý vietor sa potom presunul rovno do cely za ňu a zhmotnil sa do jedno-krídleho valeána. Bol to Isumael. Mierne sa uklonil na znak úcty a následne na to v sekunde zmizol. Príjemný vánok prešiel okolo nej, cez strážnicu, popod dvere a zmizol... rovnako ako sa objavil.
Na dlážke cely ale tentoraz ležal kľúč, nápadne sa podobajúci na kľúč strážnika.
Návrat hore Goto down
Hysterio
Legenda
Hysterio


Počet príspevkov : 1063

4|A|9999 - Stránka 3 Empty
OdoslaťPredmet: Re: 4|A|9999   4|A|9999 - Stránka 3 I_icon_minitimeUt 16 október 2012, 20:10

Vyael

Nekládla som žiaden odpor. Musela som sa len usmievať a dokonca som vzplanula tichou škodoradosťou. Vedela som, čo sú niektoré šlachtické decká schopné spraviť po tom, čo by ich strážnici zavreli kvôli tomu, že si čítali niekoľko desaťročí staré dokumenty. Nemienila som im hovoriť absolútne nič. Pevne som však dúfala, že si to vyžerú potom, keď ma z vezenia pustia. Vlastne som pochybovala, že tu ostanem cez noc. Každú noc som bola od otčima a mamy kontrolovaná.. Teda či som bola doma alebo nie. Keď ma nenájdu, no bude to rozhodne zaujímavé. Pohodlne som sa usadila v cele a hodila som celkom ľahostajný pohľad na strážnika. Celý čas som nepovedala jediné slovo. Po chvíľke som pocítila jemný vánok. Nemusela som rozmýšľať dlho, nebol prirodzený. Aspoň v tomto prostredí by sa nemal ako vytvoriť. Roztrapatil mi vlasy, prešiel cez oblečenie až sa za mnou zrazu objavil Jedno krídly Valeán. Nechal mi tu kľúč, pravdepodobne od mojej cely. Zobrala som ho do rúk no rozhodla som sa, že naozaj počkám, kým si pre mňa prídu rodičia. Keby že odtiaľto utečiem, mohla som si narobiť už len problémy. Takto som však mohla spraviť problémy strážnikom.. no niekedy som sa predsa len správala ako šlachtické rozmaznané decko.
Návrat hore Goto down
Sponsored content





4|A|9999 - Stránka 3 Empty
OdoslaťPredmet: Re: 4|A|9999   4|A|9999 - Stránka 3 I_icon_minitime

Návrat hore Goto down
 
4|A|9999
Návrat hore 
Strana 3 z 6Choď na stránku : Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6  Next
 Similar topics
-
» 4|A|9999
» 4|A|9999
» 4|A|9999
» 4|A|9999
» 4|A|9999

Povolenie tohoto fóra:Nemôžete odpovedať na témy v tomto fóre.
Deritrea :: Ostatné :: História :: História hry-
Prejdi na: