Deritrea
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.



 
DomovLatest imagesHľadaťRegistráciaPrihlásenie
Vítej, cizinče! Copak tě přivádí do těchto končin? Zabloudil jsi? Nebo se chceš stát součástí tohoto velkolepého dobrodružství? Třeba to není náhoda, že jsi se dostal právě na tohle místo. Co když to budeš právě ty, kdo změní chod dějin našeho světa? Je to jen na tobě!

 

 4|A|9999

Goto down 
3 posters
Choď na stránku : Previous  1 ... 5, 6, 7 ... 15 ... 24  Next
AutorSpráva
Hysterio
Legenda
Hysterio


Počet príspevkov : 1063

4|A|9999 - Stránka 6 Empty
OdoslaťPredmet: Re: 4|A|9999   4|A|9999 - Stránka 6 I_icon_minitimePi 26 október 2012, 22:03

Lilynette

Odtlačila som od seba Emetu znova, teda ak sa nechala. Bola predsa len silnejšia než ja. Zložila som ruku späť k boku a na jej otázku som sa znova len priblbo zatvárila.
"Vyzerá to snáď tak, že žiarlim na tohoto až príliš bohatého a očividne aj dosť príťažlivého mága ?" Zavrčala som až príliš nepríjemným spôsobom. Očividne som na neho naozaj žiarlila, aj keď to nebolo kvôli jeho majetku, či schopnostiam. Jej som vlastne teraz nechtiac povedala, že som žiarlila práve na neho a práve kvôli Emete. Do tváre mi trocha vystúpila červeň, tá však mohla byť aj z hnevu. Podišla som k posteli, odkiaľ som si zobrala oblečenie zo včerajška. Mala som sto chutí sa proste robehnúť a zdrhnúť, trocha sa mi ale triasli nohy, ako aj ruky a vlastne zvyšok celého môjho tela.
Návrat hore Goto down
Horox
Kráľ
Horox


Počet príspevkov : 1419
Vek : 31

4|A|9999 - Stránka 6 Empty
OdoslaťPredmet: Re: 4|A|9999   4|A|9999 - Stránka 6 I_icon_minitimePi 26 október 2012, 22:12

Emeta


Porazene som zložila ruky dole a viac krát sa ju už nepokúšala objať. Očividne to bolo zbytočné, dotýkať sa jej teraz. Správala sa ako podráždená mačka, ktorej som stúpila na chvost. O čo jej ide? Mohlo by to... skutočne... to nie je možné! Nemysliteľné.
Pff... pff.. Smiech som už nedokázala udržať. Nedokázalo sa tomu už pomôcť - následne som vybuchla do smiechu a bezradne rozhodila rukami. Mám plakať alebo sa smiať? Mne to teda rozhodne príde... zábavné.
To má byť vtip? Lil, prosím ťa - prestaň sa správať ako malé decko a zabudni na to. V jednoduchosti som jej povedala čo si myslím a čakala na pozitívnu reakciu od Lilynette. Občas býva hlúpa, hlavne v takýchto prípadoch... ale už by mohla dospieť.
Návrat hore Goto down
Hysterio
Legenda
Hysterio


Počet príspevkov : 1063

4|A|9999 - Stránka 6 Empty
OdoslaťPredmet: Re: 4|A|9999   4|A|9999 - Stránka 6 I_icon_minitimePi 26 október 2012, 22:27

Lilynette

Jej výbuch smiechu a následne jej posledné slová boli niečo, ako aspoň tak tonové kladivo, ktoré dopadlo na môj chrbát. Zastavila som na mieste a len som sa na ňu pomaly pozrela. Hnev vo mne kypel čím ďalej, tým viac. Pár krát som sa zhlboka nadýchla a nakoniec som len na chvíľku zatvorila oči.
"Začínam chápať prečo vám v mestách prerezávajú krídla. Nie je to kvôli možnému úteku.. skôr kvôli vaším posraným prerasteným egám !" Zakričala som na ňu, na čo som za sebou treskla dverami. Ocitla som sa znova vonku. Asi som to prehnala, nechcela som jej povedať zrovna toto no stále som bola hrozne rozzúrená a nemienila som svoje slová zobrať späť. Chcela som odtiaľto proste vypadnúť. Najlepšie bez nich.
Návrat hore Goto down
Horox
Kráľ
Horox


Počet príspevkov : 1419
Vek : 31

4|A|9999 - Stránka 6 Empty
OdoslaťPredmet: Re: 4|A|9999   4|A|9999 - Stránka 6 I_icon_minitimePi 26 október 2012, 22:38

Emeta

Po tom čo Lilynette povedala som zostala stáť ako obarená. Po nejaký čas som nedokázala vysloviť ani jednu vetu, ani jedno slovo. Doteraz to bola blbá, hlúpa hádka o ničom. Ale to čo vyriekla Lilynette teraz nemalo nič s tou hádkou. Tak toto si naozaj myslí? Neprejde jej to... tentoraz nie. Cez dvere som takmer preletela, tak sa prudko otvorili. Skoro vyleteli z pántov. Ukázala som na ňu prstom a zatvárila sa nenávistne. A plánovala som kričať.
Ty sprostá človečina! Koho tu urážaš?! Za takú drzosť sa ani nečudujem, že vás draky zabíjali po stovky rokov! Tvoja rasa je tupá, blbá a pribrzdená tak, až to draky nevydržali a rozhodli sa vás vyzabíjať! Kričala som po nej a moje celé telo sa triaslo. V afekte som kráčala hore dole po schodoch a popritom zhodila nejaký blbý kvet na zem, kde sa rozbil.
Nemáš čo urážať moju rasu! Tupaňa blbá... čo si o sebe myslíš?! Náhle som k nej priletela a udrela jej do tváre. Nie facku, ale poriadny úder. Facky boli pre jednoduché hádky. Salga priskončil ku nám a snažil sa nás rozdeliť, ale len som ho odsotila. Potom som sa rozbehla do ošetrovne, za Vaexom.
Krava!
Návrat hore Goto down
Hysterio
Legenda
Hysterio


Počet príspevkov : 1063

4|A|9999 - Stránka 6 Empty
OdoslaťPredmet: Re: 4|A|9999   4|A|9999 - Stránka 6 I_icon_minitimePi 26 október 2012, 22:49

Lilynette

Pomaly som sa postavila zo zeme. Jej úder bol silný no mne by po ňom nemal ostať ani len škrabanec. Stále ma predsa ochraňovala Engenirth. Odstredivá sila ma však zhodila na zem a práve preto som sa musela postaviť. Po tom údere a jej kriku som sa trocha ukľudnila.
"Nakoniec.. je to takto predsa len lepšie." Šepla som si skôr pre seba a otočila som sa k východu z tohto sídla. Síce som konala v afekte, skôr či neskôr by som ju od seba tak či tak odohnala. Navyše som pochybovala, že by so mnou bola v bezpečí. Čo sa stalo po tom, čo od nás odišli majstri ? Mne nič, ona takmer zomrela a prišla o krídla.
"Postaraj sa o ňu, dobre?" Hodila som jeden až prosebný pohľad na Salgu. Neočakávala som, že pôjde so mnou. Teraz to bol predsa len chlapec, nemal svoje schopnosti a tak bol ešte slabší než Emeta. Rýchlejším krokom som zamierila k východu.

/Ak bude problém tak túto časť dole vymažem

Nevedela som, kde sa presne nachádzam. Preto som ani nevedela kade mám vlastne ísť. Od nášho hostiteľa som si vypožičala menšiu loďku, na ktorú som nasadla. Bol to skôr väčší čln a sotva sa tu zmestili viac než dvaja ľudia. V ňom som sa prezliekla znova do svojho starého oblečenia a odpútala som lano od prístavu. Následne som sa nechala unášať prúdom. Dávala som si však dobrý pozor, aby som sa nevrátila späť k aréne, kde sme pred tým bojovali. Inak mi však bolo úplne jedno, kade by som išla.
Návrat hore Goto down
Horox
Kráľ
Horox


Počet príspevkov : 1419
Vek : 31

4|A|9999 - Stránka 6 Empty
OdoslaťPredmet: Re: 4|A|9999   4|A|9999 - Stránka 6 I_icon_minitimeSo 27 október 2012, 04:59

Z nejakého dôvodu bola Lilynette ochránená pomocou Engenirth len čiastočne. Dračica pravdepodobne tento útok nepovažovala za seriózny. Alebo si podľa nej Nositeľka zaslúžila poriadny úder. Emeta zmizla v útrobách domu a Lilynette sa odoberala preč. Salga v tomto prípade nevedel čo urobiť. Bezradne pozeral ako Nositeľka odchádza a nejaký čas ju ešte sledoval na brehu. Potom sa pobral do rezidencie.
Lilynette sa pochopiteľne nechcela vrátiť do narúčia otrokárov a tak uviedla malý čln do presne opačného smeru. To znamenalo na sever. Popravde, od odchodu z Engenirthu stratila absolútne pojem lokácie - nemohla tušiť kadiaľ ísť, kde sa čo nachádza. Mohla vidieť iba nekonečnú vodu, až po horizont. Ani jedna známka po pevnine. A tak zostalo dúfať, že po nejakom čase uvidí pevninu.
Dlhé dni prechádzali pomaly a monotónne. V člne boli síce zásoby jedla a pitnej vody, avšak len malé. Podnebie sa postupne začalo ochladzovať a voda bola nepríjemne studená. V noci sa už ten chlad ani nedal vydržať, aj napriek kožušinám ktoré v člne pohodené ležali. Napokon to nemusel byť až tak dobrý nápad. Odkedy Lilynette odišla z ostrovčeka, nevidela ani živú dušu. Voda bola nepríjemne čierna, čo znamenalo obrovskú hĺbku. Pri pohľade na vodu v hlave vyskakovali negatívne predstavy. Toľko príbehov o strašných morských zveroch a monštrách dokáže poriadne pomotať hlavu a navodiť strach. Ale kto hovorí, že nie sú pravdivé? V okolí člnku sa niekoľko krát objavil tieň vo vode, avšak to boli len zvedavé ryby, ktoré vyplávali k hladine aby sa pozreli kto sa odvážil ísť do týchto vôd.
Jeden studený deň, navyše začalo aj pršať. Návratu nebolo a stále ani živej duše. Dážd premočil všetku látku a vyzeralo, že sa dostane aj k zásobam vody a jedla, ktoré boli viac menej minuté. Na vode sa pomaly zdvíhala hmla. Vyzeralo to strašidelne... Kvôli zamračenej oblohe nemala Lilynette ani pojem o čase. A potom uvidela spásu. Alebo nie?
Z hmly pred jej člnkom sa vynoril obrovský ohnivý drak! Popravde to bola LEN námorná bojová fregata s horiacimi plachtami. Rútila sa dopredu ako skutočný drak a člnok v ktorom sedela Lilynette len tak tak minula. Silné vlny z jej zúrivej plavby sa však na člnku podpísali a ten sa na vode začal nebezpečne kymácať. Na palubu nemohla vidieť, lebo fregata bola príliš vysoká a obrovská, avšak počula naliehavé hlasy mužskej posádky. Zo zadnej časti vyletelo niekoľko spŕšok ohnivých šípov smerom do hmly - tam odkiaľ fregata tak naliehavo vyšla. Proti komu... alebo čomu bojovali?
Lilynette mohla náhle započuť kriky aj nad sebou. Jeden z námorníkov bol preklonený cez zábradlie fregaty a ukazoval na člnok s Lilynette. Nedokázala započuť čo hovorí, ale vedľa neho sa objavilo niekoľko iných mužov. Na ich tvári teda bolo ale vidieť prekvapenie. Ani sa im nebolo čo čudovať... Z paluby lode vypadol akýsi sieťkový rebrík zo zviazaných lán a námorník zase niečo kričal. Asi... ,,Vylez!'' Fregata však stále mala svoju rýchlosť a veľmi značne sa vzdiaľovala. K tomu hmla, ktorá odrazu zhustla, studená voda, ktorá prenikala až do špikov kostí a silné vlny pochádzajúce od lode.
Návrat hore Goto down
Hysterio
Legenda
Hysterio


Počet príspevkov : 1063

4|A|9999 - Stránka 6 Empty
OdoslaťPredmet: Re: 4|A|9999   4|A|9999 - Stránka 6 I_icon_minitimeSo 27 október 2012, 15:08

Lilynette

Prešlo niekoľko dní, čo som sa vydala od neznámeho mága na cestu preč. Nevedela som kam idem, nevedela som čo vlastne budem robiť a už vôbec som nevedela, ako to zvládnem. Po asi dvoch dňoch mi došlo, že to nebude žiadna sranda. Zásoby jedla, ako aj vody sa mi začínali míňať a ja som stále nenarazila na živú dušu. Znepokojovala ma aj čierna voda, čím mi jasne dávala najavo jej hĺbku. Musela som byť niekde uprostred oceána alebo čo. Po nejakom čase som prišla do chladnejšej oblasti. Mala som na sebe oblečené v podstate všetko, čo som v loďke našla. Stále mi ale bola poriadna zima.
Bol Ďalší nudný a vlastne úplne rovnaký deň, ako aj tie predošlé. Tento krát sa len privalila hmla a ja som nevidela ani dva metre od lode. Zdalo sa mi, že som niečo počula. Zvedavo som sa začala obzerať po mory, keď sa zrazu len kúsok odo mňa, vyrútil ohnivý drak. Aspoň spočiatku som si myslela, že to drak je. Následne som však rozoznala rysy lode a tak som sa trocha ukľudnila. Ďalšia chvíľka zdesenia prišla vtedy, keď ma takmer táto loď roztrieštila. Nakoniec ma však len ošuchla. Musela s niekým bojovať. Horela a tiež z nej vystrelily lukostrelci salvu šípov niekam do hmly. Všimla som si rebrík, ktorý spustili k môjmu člnku. Len som na chvíľku uvažovala, čo tým môžem stratiť. Nakoniec som usúdila, že to horšie už byť nemôže a tak som začala po rebríku stúpať hore.
Návrat hore Goto down
Horox
Kráľ
Horox


Počet príspevkov : 1419
Vek : 31

4|A|9999 - Stránka 6 Empty
OdoslaťPredmet: Re: 4|A|9999   4|A|9999 - Stránka 6 I_icon_minitimeSo 27 október 2012, 17:57

Rebrík sa kymácal zo strany na stranu, hore, dolu a tak to nebolo nič jednoduché vyliezť po ňom na palubu lode. Napokon sa to Lilynette akosi podarilo aj napriek premrznutým rukám. Adrenalín to zariadil. Posledných pár rúčok jej pomohli námorníci, ktorí ju vytiahli hore na palubu fregaty. Vládol tam veľký zhon. Každý robil všetko. Námorníci sa snažili zahasiť obrovské plachty, z ktorých naokolo lietal popol. Lučistníci stále strieľali do hmly, očividne naslepo. More však bolo pokojné a vyzeralo, že je po boji, nech bojovali proti čomukoľvek. Spŕšky šípov prestali lietať po príkaze na stopnutie paľby. Hmla sa už stihla dvihnúť tak, že musela siahať až niekoľko desiatok metrov nad hladinu mora. Nedalo sa takmer vidieť ani na druhý koniec lode. Námorník, ktorý si všimol Lilynette a pomohol jej vytiahnuť sa hore, bol značne mladý muž a nie škaredý. Rozhodne sa na jeho tvár dobre pozeralo. Jeho vlasy boli rovnakej farby ako Lilynette a siahali mu až po ramená. Na sebe mal akúsi modrú uniformu, ktorá bola zašpinená a mokrá od vody. Okolo pása mu visel krátky meč a niekoľko vrecák.
Milady, ste v poriadku? V hmle sme váš člnok nevideli, takže prepáčte za... to. Spýtal sa Lilynette s ustarosteným a zároveň previnilým výrazom. Okrem neho si ju nikto nevšímal - na lodi bolo moc práce a nedostatok ľudí.
Návrat hore Goto down
Hysterio
Legenda
Hysterio


Počet príspevkov : 1063

4|A|9999 - Stránka 6 Empty
OdoslaťPredmet: Re: 4|A|9999   4|A|9999 - Stránka 6 I_icon_minitimeSo 27 október 2012, 18:11

Lilynette

Pomocou námorníkov som sa dodriapala až hore.
"Vďaka bohu za to, že som musela na univerzite makať aj fyzicky." Pomyslela som si, páč by som to pred niekoľkými mesiacmi asi nezvládla. Pošúchala som si premrznuté ruky a s menšou triaškou som si prezrela loď. Chvíľku sa mi nikto nevenoval, páč mal každý nejakú prácu. Očividne by sa im šiklo o niekoľko pomocných rúk naviac. Nakoniec ku mne však podišiel červenovlasý námorník, ktorý nevyzeral tak úplne na zahodenie.
"Ehm, dobrý deň.. alebo noc?" Zamumlala som, páč som v hmle nejak stratila pojem o čase. Pery som mala trocha zmodralé a pokožku aj na mňa dosť bledú. Nechcela som však vytvoriť pomocou kúzla plamienok na zohriatie, predsa len, nechcela som ich vystrašiť. Na jeho otázku som len prikývla hlavou.
"V poriadku, aj tak som v tej loďke skôr čakala na smrť. Keby že na mňa nenarazíte, kto vie.. " Následne som sa však znova pozrela na loď, ktorá bola pravdepodobne terčom nejakého útoku.
"Čo sa vám stalo?" Spýtala som sa po chvíli. Potrebovala som však energiu a tak som sa snažila získať ju trocha nenápadnejšou cestou. Snažila som sa vžiť do ohňa, ktorý plápolal na plachtách. Privlastniť si ho. Ak nebol vytvorený kúzlom, tak by mi to mohlo vísť. Následne som jeho energiu chcela použiť pre seba. Tým by som uhasila plachty a zároveň by som sa trocha zohriala.
Návrat hore Goto down
Horox
Kráľ
Horox


Počet príspevkov : 1419
Vek : 31

4|A|9999 - Stránka 6 Empty
OdoslaťPredmet: Re: 4|A|9999   4|A|9999 - Stránka 6 I_icon_minitimeSo 27 október 2012, 19:50

Mladý muž si pri poznámke o univerzite nechápavo pošúchal krátku briadku a so záujmom obzeral Lilynette. Na jej otázku pár sekúnd nereagoval, ale potom akoby sa náhle zobudil a očividne si nebol istý ako znela otázka.
Eh, myslím že... že nie. Odvetil a jeho pohľad sa zase uprel na Lilynette. Nebol to drzý pohľad, skôr len skúmavý a premýšľavý - akoby mu Lilynette niekoho pripomínala alebo akoby chcel vedieť kde sa tu v tejto drakmi zabudnutej diere vzala.
V tejto oblasti je to nebezpečné. Prečo ste sa plavili na sever, na otvorené more, do nezmapovaných končín? Spýtal sa mladík a Lilynette mohla v jeho očiach vidieť neskrotnú zvedavosť. Znova sa zamyslel a poobzeral sa okolo seba. Pri jej otázke čo sa im stalo očividne zneistel, ale napokon odpovedal.
Niečo nás v hmle prepadlo. Nevieme čo. Plachty sa zapálili a na trupe lodi je preliačina. Inak sme v poriadku... všetci žijú. Dúfam. Odvetil veľmi potichu, až to takmer Lily nepočula. Jeden z námorníkov sa na mladého muža varovne pozrel a tak rýchlo sklopil oči a zmĺkol. V tom sa však oheň na plachtách začal divoko metať a nadobúdal rôzne tvary, ktoré boli nereálne pre bežný oheň. Na tvárach niektorých námorníkov sa objavilo prekvapenie, na niektorých zdesenie. Oheň sa začal hýbať dolu, smerom na palubu. Muži pomaly ustupovali z cesty ohňa, ktorí sa začal divoko víriť okolo Lilynette. Pomaly sa špirálovito približoval a napokon zmizol v jej tele, ktoré na sekundu oslepujúco zažiarilo.

Zo strany Lilynette to však nevyzeralo tak efektne. Akonáhle sa dotkla ohňa, akonáhle sa začala snažiť ho pritiahnuť, začal byť agresívny. Akoby bojoval a nechcel ísť. Rozhodne to nebol obyčajný oheň. Musel byť... niečím zvláštny. Napokon sa však podvolil a vošiel do jej tela. Ešte pred tým ale Lilynette mohla z ohňa započuť nahnevané hlasy, akýsi šepot. Znelo to skutočne nepríjemne. Pohltený oheň však dodal Lilynette potrebnú energiu, oteplil jej organizmus a v jej blízkom okolí sa značne oteplilo akoby z nej sálala horúčava.
Po chvíli už okolo Lilynette stála celá posádka. Každý sa chcel pozrieť na záhadné dievča, ktoré použilo niečo podobné mágii. Malý dav sa potom rozostúpil a k Lilynette podišiel statný muž - pravdepodobne kapitán. Jednoznačne tak vyzeral. Postarší muž, hustá brada a bokombrady, biele vlasy, kapitánska čiapka a uniforma, široké ramená, ostrieľaný a drsný výraz na tvári. Spýtal sa jedinú vec.
Si mágyňa z Engenirthu? Otázka znela neutrálne - boli priatelia mágov alebo nepriatelia a lovci mágov?
Návrat hore Goto down
Sponsored content





4|A|9999 - Stránka 6 Empty
OdoslaťPredmet: Re: 4|A|9999   4|A|9999 - Stránka 6 I_icon_minitime

Návrat hore Goto down
 
4|A|9999
Návrat hore 
Strana 6 z 24Choď na stránku : Previous  1 ... 5, 6, 7 ... 15 ... 24  Next
 Similar topics
-
» 4|A|9999
» 4|A|9999
» 4|A|9999
» 4|A|9999
» 4|A|9999

Povolenie tohoto fóra:Nemôžete odpovedať na témy v tomto fóre.
Deritrea :: Ostatné :: História :: História hry-
Prejdi na: