DomovFAQHľadaťZoznam užívateľovUžívateľské skupinyRegistráciaPrihlásenie
Vítej, cizinče! Copak tě přivádí do těchto končin? Zabloudil jsi? Nebo se chceš stát součástí tohoto velkolepého dobrodružství? Třeba to není náhoda, že jsi se dostal právě na tohle místo. Co když to budeš právě ty, kdo změní chod dějin našeho světa? Je to jen na tobě!

Share | 
 

 Prolog: Pohleď do tmy!

Goto down 
Choď na stránku : Previous  1, 2
AutorSpráva
Redečko
Kráľ
avatar

Počet príspevkov : 303
Vek : 26
Charakter : Kalleb Lotharion

OdoslaťPredmet: Re: Prolog: Pohleď do tmy!    Po 07 november 2011, 20:56

Ze schodů se najednou začaly ozývat hlasy a dupot kroků. Blížily se k cele, ve které byl právě Zexom. Už z dálky bylo slyšet, že je to stejná banda, která ho tam předtím nechala. Když si všimli, že starý muž, který tam byl se Zexomem, zemřel, začali se smát. "Vyhráli jsme sázku! Groszas bude platit!" Skoro jako by se nic nestalo. Otevřeli celu, vzali tělo mrtvého muže a hodili je ke zdi. "Pojď, vrahu, budeš souzen! Vše je připraveno." Řekl Trewer Roiser, nejmenší ze skupiny. Dva z těch větších Zexoma popadli a nesli ho do schodů jako by byl nějaká věc.
Takhle ho nesli asi 5 minut. Pak dorazili do větší místnosti, ve které byla spousta Tanbrénů, mezi nimi i rodiče Zexoma. Jeho matka brečela a její muž jí držel. Soud vypadal dost podobně jako naše moderní. Snad kromě toho, že Tanbréni nikde neseděli a všichni stáli. Soudce byl vysoký muž s dlouhými vlasy. Koukal se na Zexoma přísným pohledem. Muži, co Zexoma nesli, jej postavili asi 5 metrů před soudce a zůstali stát vedle něj, aby nic nevyvedl. Soudce se rozhlédl po místnosti a prohlédl si snad každého, kdo zde byl."Pohleďte!" Ukázal na rodiče Zexoma. "Rodiče Orwortaie Zexoma! Vychovali vraha! Jeho matka brečí! Tohle jsi chtěl, Zexome?!" Zakřičel hlubokým hlasem. "Nezklamal jsi jen svoje rodiče, Zexome! Ale i nás, všechny Tanbrény! Měli jsme na sebe být hrdí a pevně při sobě držet, ale jak teď můžeme, když mezi sebou máme vraha?!" Jeho hlas zněl opravdu drsně a pronikavě. Rozhodně to nebyl muž, proti kterému by jste se chtěli postavit sami. Už měl nejspíš něco za sebou a rozhodně věděl, co říká. "Řekni, Zexome. Uvědomuješ si svoje činy? Jsi si jich vědom? A co si o tom myslíš? Měli bychom tě potrestat? Chci znát tvůj názor!" Pak ztichl a čekal. Pořád však Zexoma přísně pozoroval.

_______________________________________________
Kallebův inventář:
 

Návrat hore Goto down
Zobrazit informácie o autorovi
Mike
Sedliak
avatar

Počet príspevkov : 142
Vek : 25

OdoslaťPredmet: Re: Prolog: Pohleď do tmy!    Po 07 november 2011, 21:06

Zexom Orwortai

Keď došli po mňa do cely, nič som im nehovoril a nechal som sa viesť do súdnej siene bez odporu. Akurát ma mierne zarazila ich krutosť k tomu starcovi. Musel asi spraviť niečo fakt strašné...
Keď sme došli do súdnej siene, tak som sa rozhliadol všade navôkol. Všetci na mňa pozerali. Bolo mi to vrcholne nepríjemne a začal som sa mierne triasť. Od rodičov som odvrátil pohľad... nedokázal som sa pozerať na plačúcu matku.
Keď sa sudca rozrečnil, rozhodol som sa ho neprerušovať. Nemal som silu sa hádať a rozhodol som sa že sa skúsim chovať čo najslušnejšie... Jeho slová ma však boleli. Potom mi dal ale možnosť, aby som niečo povedal. Rozhodol som sa že túto možnosť využijem. I keď... uveria mi?
Vaša ctihodnosť, svojich činov ľutujem, ale mal som na ne dôvod. Moja snúbenica ma podvádzala s tým chlapíkom. A ja som ju nechcel zabiť, bola to nehoda! Ten chlap klamal! A ja som... sa neovládol a... Chcel som ho len zbiť, ale nejak som to prehnal. A tí ostatní, tých som tiež nechcel zabiť, bol som v amoku a mlátil som všetko čo sa mi postavilo do cesty. hovoril som, ale hlas sa mi triasol. Neuveria mi. Vedel som že mi neuveria. Nepochopia to... Ale stále som cítil aspon malú iskru nádeje...
Návrat hore Goto down
Zobrazit informácie o autorovi
Redečko
Kráľ
avatar

Počet príspevkov : 303
Vek : 26
Charakter : Kalleb Lotharion

OdoslaťPredmet: Re: Prolog: Pohleď do tmy!    Po 07 november 2011, 21:17

Soudce pozorně naslouchal jeho slovům a okamžitě přišel s odpovědí. Bez rozmýšlení. "Lituješ." Řekl jen a zakroutil hlavou, přičemž zavřel oči. "Orwortaii Zexome, lituješ. Já lituji toho, že jsem tam nebyl, abych tě zastavil, ale nic to nezmění na tom, že jsem tam nebyl. Stejně tak tvoje lítost nezmění to, že jsi je všechny zabil. Mohl jsi to udělat v záchvatu vzteku. V tom dokáže mnoho z nás udělat nějakou hloupost. Ale zabití je vrchol všeho." Teď už nemluvil tak drsným hlasem. Spíš lítostivým, ale moc to poznat nebylo. "Zde není co řešit. Kdyby to byl jen jeden Tanbrén, slituji se a dám ti doživotí. Zabil jsi ale několik! A nemůžu udělat nic jiného, než tě navždy vyhostit z našeho města! Navždy tě vyhostit z naší rasy! Jdi a najdi svůj osud mimo naše obydlí, kde není nic, než věčná prázdnota! Dveře za tebou budou zavřeny a nikdy se ti znovu neotevřou! Taková bude tvoje budoucnost, budoucnost Zexoma Orwortaie!" Pak praštil něčím tvrdým o kamenný stůl, otočil se a odešel. Ti dva opět chytili Zexoma a vyrazili s ním k místu, kterému říkali "dveře". To místo vedlo ven z hory a Tanbréni se jej báli. Nikdy jej neotevírali, protože se báli toho, že je dostane prázdnota. Ještě nevyšli ze soudní síně a soudce se vrátil. "Stůjte!" Zakřičel. "Nezapomeňte mu vzít krystal!" Dva Tanbréni přikývli a začali Zexoma prohledávat všude možně. Ale nic nenašli. "Nemůžeme ho najít, soudce." Soudce se znovu přísně podíval na Zexoma a zakřičel. "Kde je tvůj krystal, Zexome?!"

_______________________________________________
Kallebův inventář:
 

Návrat hore Goto down
Zobrazit informácie o autorovi
Mike
Sedliak
avatar

Počet príspevkov : 142
Vek : 25

OdoslaťPredmet: Re: Prolog: Pohleď do tmy!    Po 07 november 2011, 21:22

Zexom Orwortai

Č-čože? Vyhostenie? Do... prázdnoty?? zdesil som sa. Toho miesta sa všetci báli a kolovalo kopu príbehov o strašných príšerách, ktoré by určite zabili aj najskúsenejšieho bojovníka.
Jasné že to nepochopia. Nikto to nepochopí. To sa dalo čakať. Ešte som sa chcel naposledy pozrieť na svojich rodičov, ale vtedy ma začali rpehľadávať a hľadať môj kryštál. Bez neho by som určite neprežil a teraz som bol starcovi vďačný že mi poradil ho schovať.
Ten starec... ten starec v tej cele mi ho ukradol a zjedol! Povedal že si chce obnoviť mladosť. povedal som najpresvedčivejšie ako sa dalo. Keď už musím odísť, aspon odídem aj s kryštálom... Aj tak na tom možno nezáležalo, ak ma tam vonku dostane nejaká obluda...
Návrat hore Goto down
Zobrazit informácie o autorovi
Redečko
Kráľ
avatar

Počet príspevkov : 303
Vek : 26
Charakter : Kalleb Lotharion

OdoslaťPredmet: Re: Prolog: Pohleď do tmy!    Po 07 november 2011, 21:32

Při zmínce o starci se soudce na chvíli zasekl a nevěřícně pozoroval Zexoma. "Ortei?" Mlčel, ale ze Zexoma nespustil oči. "To se dalo čekat. Ale Ortei nebyl stařec. Nebyl o moc starší než ty, Zexome. Byl taky vyhoštěn. Vzali jsme mu krystal, ale vrátil se. A zachránil život mé ženy. Tak jsme mu dovolili zůstat a dožít v cele. I přes to, že se vrátil do našeho města, krystal ho nedokázal vrátit do jeho podoby a uzdravit jej. Prázdnota ho dostala. Nevím, jak se mohl vrátit zpět, ale nejspíš měl štěstí." Podíval se střídavě na oba strážné, co drželi Zexoma. "Odveďte ho už." Pak odešel. Stráže Zexoma táhli dlouhou chodbou a potom po schodech, které vedly dost vysoko. Do nejvyšších pater města. "Tady jsou dveře.." Řekl jeden z nich. Druhý jen přikývl. "Tady končí tvůj život, vrahu." Řekl druhý a vytáhl menší nožík, který Zexomovi vrazil do zad, pak otevřeli dveře a vyhodili ho ven.
Nejspíš to byla taková jejich malá pomsta vrahovi.
Zexom si to nejspíš ani nestihl uvědomit, ale padal z obrovské hory. Všude bylo bílo, tak jak se podívalo - prázdnota. Byl to ale sníh.

Dveře se zavřely.

_______________________________________________
Kallebův inventář:
 

Návrat hore Goto down
Zobrazit informácie o autorovi
Mike
Sedliak
avatar

Počet príspevkov : 142
Vek : 25

OdoslaťPredmet: Re: Prolog: Pohleď do tmy!    Po 07 november 2011, 21:40

Zexom Orwortai

Takže Ortei bol tiež v práznote? Možno rátal s tým že ma vyhostia... a preto chcel, aby som dokončil niečo s nejakou Athakrou. Chytrý... pomyslel som si. Ale už som nemal veľa času na rozmýšlanie. Už ma vliekli preč. Preč od všetkých. Preč od domova. Ani som sa nestihol obzrieť za rodičmi...
Napokon ma odviedli pred dvere. Tak tu je to... tu to končí... alebo začína? Ale vtedy som pocítil ostrú bolesť v chrbte. Než som si uvedomil čo sa stalo, už som letel niekde dole... do prázdnoty... Do zimy...
Tí HAJZLI! pomyslel som si naštvane. Padal som... Padal som preč. Neznášal som ich. Všetkých som ich neznášal. Nikto ma nechápal... Nikto. Pomaly som zavrel oči. Odteraz som sám...
A len som čakal na dopad.
Návrat hore Goto down
Zobrazit informácie o autorovi
Redečko
Kráľ
avatar

Počet príspevkov : 303
Vek : 26
Charakter : Kalleb Lotharion

OdoslaťPredmet: Re: Prolog: Pohleď do tmy!    Po 07 november 2011, 22:32

Zexom padal.. A padal. Naštěstí nenarazil na moc skal nebo kamenů. Spíš se kutálel dolů nějakým srázem. Kdyby u sebe neměl krystal, tak by určitě mrzl a nejspíš by to celé nepřežil. Rada toho muže ve vězení byla rozhodně nad zlato!
Takhle padal ještě několik minut. Nakonec se zastavil na víceméně rovné ploše. Taky byla zasněžená, ale už z ní šlo vidět na krajinu okolo a rozhodně nebyla prázdná. Všude byly různé lesy a dlouhé zelené pláně, na kterých se procházela spousta zvířat. Tenhle svět žil. A Tanbréni jej považovali za prázdný...


_______________________________________________
Kallebův inventář:
 

Návrat hore Goto down
Zobrazit informácie o autorovi
Mike
Sedliak
avatar

Počet príspevkov : 142
Vek : 25

OdoslaťPredmet: Re: Prolog: Pohleď do tmy!    Po 07 november 2011, 22:41

Zexom Orwortai

Po dlhom, nepríjemnom, bolestivom a chladnom páde som sa napokon zastavil.
Pomaly som otvoril oči. Uvidel som nad sebou...
Chm, to je ale vysoká strop... pozeral som s otvorenými ústami. Potom som sa posadil a poobzeral som sa dookola. Tak teraz som fakt len pozeral. Taká diaľka, to som v živote nevidel. Bolo to úžasné. Rozhodne iné ako tmavé jaskyne. Trocha ma to však aj desilo... cítil som sa oproti tomu všetkému taký maličký a bezvýznámný.
Všimol som si aj ostatné živé tvory a nestačil som sa diviť. Jediné živé tvory čo som zatial videl okrem Tanbrénov, boli červíky, pavúky a podobné veci. Toto bolo však čosi celkom iné. Nevidel som to zblízka, ale muselo to byt poriadne veľké, možno aj tak väčšie ako ja. Sú toto tie príšery, čo ma zabijú pohľadom? preľakol som sa.
A tak som tam len tak sedel a užíval si ten pohľad. A skutočne som absolútne netušil, kam mám ísť. Alebo čo robiť. A tak som tam len tak sedel a snažil sa nevnímať bolesť v chrbte. Však to sa zahojí, snáď... Ale moja zlosť na nich... na nich všetkých... Tá sa tak skoro nezahojí.
Návrat hore Goto down
Zobrazit informácie o autorovi
Redečko
Kráľ
avatar

Počet príspevkov : 303
Vek : 26
Charakter : Kalleb Lotharion

OdoslaťPredmet: Re: Prolog: Pohleď do tmy!    Ut 08 november 2011, 15:29

A tak začal příběh osamělého Tanbréna - Zexoma Orwortaie.

_______________________________________________
Kallebův inventář:
 

Návrat hore Goto down
Zobrazit informácie o autorovi
Sponsored content
OdoslaťPredmet: Re: Prolog: Pohleď do tmy!    

Návrat hore Goto down
 
Prolog: Pohleď do tmy!
Návrat hore 
Strana 2 z 2Choď na stránku : Previous  1, 2

Povolenie tohoto fóra:Nemôžete odpovedať na témy v tomto fóre.
Deritrea :: Ostatné :: História :: História hry-
Prejdi na: