DomovFAQHľadaťZoznam užívateľovUžívateľské skupinyRegistráciaPrihlásenie
Vítej, cizinče! Copak tě přivádí do těchto končin? Zabloudil jsi? Nebo se chceš stát součástí tohoto velkolepého dobrodružství? Třeba to není náhoda, že jsi se dostal právě na tohle místo. Co když to budeš právě ty, kdo změní chod dějin našeho světa? Je to jen na tobě!

Share | 
 

 Legenda o Borethorovi

Goto down 
AutorSpráva
Redečko
Kráľ
avatar

Počet príspevkov : 303
Vek : 26
Charakter : Kalleb Lotharion

OdoslaťPredmet: Legenda o Borethorovi   St 02 november 2011, 20:35
Bývaly doby, kdy po tomto světě kráčeli velcí bojovníci se statečným srdcem, obrovským odhodláním a vírou. Je to už spoustu let od toho, co mi jeden takový muž zaklepal na dveře mého malého domečku. Býval jsem jen pouhým rybářem; tím, koho si nikdo nevšiml; tím, na koho každý hleděl jako na podřadného. Jmenuji se Melvin Whittbuck a povím vám příběh o muži, který mi změnil život a díval se na mě jinak, než ostatní. Viděl ve mě - malém Pelominovi - hrdinu a velkého muže. Nikdy jsem nerozuměl tomu, proč to tak bylo a nikdy mi to neřekl. Proč někdo, jako on obdivoval malého a bezvýznamného mužíčka, jakým jsem. Nicméně, tento příběh není o mně. Začněme tedy.


Kapitola první - Král Borethor

Psal se rok 7437 a trpasličí království Elgirn bylo na vrcholu. Trpaslíci, kteří zde žili, měli všechno. Spoustu jídla a pití! Nerostné bohatství; mír; zdraví a především - Laskavého krále, kterého všichni milovali. Království vládl mnoho let a od počátku jeho vlády šlo vše k dobrému. Každý den se trpaslíkům dařilo víc a víc. Král z toho měl samozřejmě radost a dělal vše pro to, aby to tak i nadále zůstalo. Kdo by taky chtěl měnit způsob své vlády, když by mu to šlo tak dobře?
Král se jmenoval Borethor. Syn velkého válečníka dávných dob, Boregora. Právě jeho otec byl nejspíš důvod, proč byl Borethor dalším nástupcem na trůn. Boregor byl totiž bratranec předešlého krále, který zemřel za nešťastných událostí - při krmení ryb v královském rybníku - sežral ho krokodýl, kterého mu jeho známí sehnali k narozeninám. Sám Boregor už byl moc starý na to, aby se ujal kralování, a tak předal korunu svému synovi. Borethor kralování přijal s velkou radostí.
A co bych vám o králi pověděl? Stejně jako každý trpaslík, miloval pití a jídlo! Nikdy ho na jeho stole nebylo dost, i když byl celý zaskládaný, miloval vůni hor a rád se po nich procházel; jeho slabost pro vlastní vous byla zábavná! Moc trpaslíků si vousy nečeše, ale on o ně pečoval víc než o své vlasy. Byl to dobrý muž; rád pomáhal slabým a chránil nevinné. Kraloval férově a za dobu jeho vlády nikdy nikomu neublížil. Královou největší slabinou byly ženy, které si prohlížel při každé příležitosti, která se naskytla. Podle něj byla správná ženská ta, která měla pořádně tlustý zadek a velká prsa! Spousta trpaslíků s ním souhlasila. Ale i přes jeho velkou slabost k ženám neměl svojí trpasličí královnu, na kterou shodou okolností narazil asi měsíc poté, co byl korunovaný na krále Elgrinu. Zamiloval se do ženy, která mu měla sloužit a ona mu jeho lásku opětovala.
Darna - manželka krále Borethora a matka jeho syna - Borewela. Právě když se Borewel narodil, zemřel Borerhorův otec - Boregor. Celé království bylo nešťastné. Boregor vždy stál po boku krále a jeho ženy. Všichni ho měli za jakéhosi patrona těch dvou. Borethor byl také nešťastný, protože svého otce miloval, ale netruchlil tolik jako ostatní. Viděl svého otce ve svém synovi - Borewelovi a věděl, že jednoho dne z něj bude určitě stejně velký bojovník a skvělý muž, jako byl jeho otec.
Roky plynuly a Borewel rostl. Se svým otcem měl výborný vztah už od malička. Darna - manželka krále byla spíš takový "otec". Borethor na svého syna nikdy nevztáhl ruku a ani na něj nezvýšil hlas. Respektoval svého syna a bral ho jako sobě rovného, i když byl jen dítě. Stejně jako Boregor, Borethor byl výborný bojovník a všechny své schopnosti a znalosti hodlal předat svému synovi. Činil tomu tak už od Borewelových 10 let, kdy jej začal učit bojovat s různými zbraněmi - počínaje sekyrou, mečem konče. Nevím, zda to bylo dobře, jestli Borethor udělal válečníka ze svého syna, ale není na mne, abych soudil. Jsem jen ten, kdo zaznamená příběh skvělého muže, aby neupadl v zapomnění.
Darně se moc nelíbilo to, že její muž dělal z jejich dítěte vojáka, ale on jí nechtěl poslouchat. Když k němu promlouvala a přemlouvala jej, aby toho nechal a dopřál svému dítěti trochu lepší dětství, bylo to jako by mluvila do zdi. Tolik viděl svého otce - Boregora ve svém mladém chlapci, že ho to zaslepilo.
Rok se s rokem sešel a Borethorův věk dosáhl stovky let! Trpaslík v nejlepších letech. Jeho syn už byl dospělý a vždy stával vedle něj a jeho ženy, nahradil Boregora. Co bohužel král nevěděl, bylo to, že jeho syn nikdy nebude takový, jako byl jeho děd. I přes to, že ho jeho rodiče vychovali tak, jak nejlíp mohli; tedy alespoň král si to myslel; v hlavě se mu strádala velká spousta myšlenek na to, jak jednoho dne bude vládnout - a on nechtěl čekat. Častokrát svého otce přemlouval, ať mu předá korunu, ale Borethor mu povídal, že je příliš mladý na to, aby vládl. Že se na něj jednoho dne dostane a království bude jeho, Borewel ale neposlouchal a vždy se jen naštval. Vždy když viděl svého otce, tvářil se nenávistně. Stal se prvním obyvatelem Elgirnu, který nenáviděl krále. Svého otce.
Borethor netušil, co se chystá, ale měla nastat nejhorší doba jeho vlády. Její konec.
To, co udělal jeho syn, byla ta největší zrada, kterou král; otec, mohl zažít...


Další kapitola bude brzy Smile


_______________________________________________
Kallebův inventář:
 

Návrat hore Goto down
Zobrazit informácie o autorovi
 
Legenda o Borethorovi
Návrat hore 
Strana 1 z 1

Povolenie tohoto fóra:Nemôžete odpovedať na témy v tomto fóre.
Deritrea :: Hra :: Svet Deritrea [DATABÁZA] :: História :: Vecné dejiny-
Prejdi na: