DomovFAQHľadaťZoznam užívateľovUžívateľské skupinyRegistráciaPrihlásenie
Vítej, cizinče! Copak tě přivádí do těchto končin? Zabloudil jsi? Nebo se chceš stát součástí tohoto velkolepého dobrodružství? Třeba to není náhoda, že jsi se dostal právě na tohle místo. Co když to budeš právě ty, kdo změní chod dějin našeho světa? Je to jen na tobě!

Share | 
 

 Železná vôľa

Goto down 
Choď na stránku : Previous  1, 2, 3 ... 9 ... 16  Next
AutorSpráva
Horox
Kráľ
avatar

Počet príspevkov : 1264
Vek : 25

OdoslaťPredmet: Re: Železná vôľa   St 02 november 2011, 19:46

Emeta

Portál nás preniesol do akejsi obrovskej miestnosti, podobnej vstupnej hale. Bola naozaj úžasná - táto miestnosť očividne slúžila na veľké množstvo vecí. Strážnik nám vysvetlil, že toto je niečo ako ,,hala'', kde sa budeme všetci stretávať pri rôznych oznamoch, udalostiach a podobne. Na akomsi vyvýšenom pódiu tam už stálo desať osôb a za nimi drak Aglas. Boli to... majstri Engenirthu! Pri pohľade na nich som sa skoro roztopila. Tá autorita čo z nich vyžarovala! Niečo úžasné! Od údivu som zabudla aj na naše predchodzie nezhody - medzi majstrami boli štyria ľudia. A boli to majstri, o ktorých som čítala. Najmúdrejší mágovia. A múdri mágovia predsa nemôžu odsudzovať podľa rasy, alebo nie? Mala som ich tak zidealizovaných, že ma nezaujímalo nič iné. Postavila som sa vedľa Lilynette a ukázala prstom na majstrov: Sú super, že?
Bol to taký pochabý pokus o zmierenie. Ale niekde sa musí začať. Nemohli sme sa predsa pred majstrami tváriť ako zdochliny! Strážnik ustúpil, uklonil sa majstrom a nechal ich predstaviť sa.

_______________________________________________
''Ich tvrdohlavosť a nenapraviteľnosť tvárou v tvár skaze je obdivuhodná, ale v konečnom dôsledku hlúpa.''
- generál Delwan Gammter na adresu valeánov bojujúcich o zachovanie ich výsadného spoločenského postavenia aj napriek tomu, že časy dračie skončili a započali časy temné
Návrat hore Goto down
Zobrazit informácie o autorovi
Hysterio
Hrdina
avatar

Počet príspevkov : 916

OdoslaťPredmet: Re: Železná vôľa   St 02 november 2011, 19:55

Lilynette

Objavili sme sa v nejakej ďalšej ohromnej miestnosti.. Prvé čo som si všimla bol Aglas.. chcela som sa na neho pousmiať no povedala som si že, to zrovna v túto chvíľku asi nebude najvhodnejšie. Vlastne som si pohľadom prezerala všetkých majstrov ktorý sa tu nachádzali, vyzerali naozaj, honosne a skvostne !.. pozornejšie som si prezrela tváre a oči všetkých čo tam stáli.. nakoniec ma však prekvapila Emeta. Na jej otázku som sa len tak radostne usmiala a prikývla som. Uhm, áno, sú.. úplne úžasný.. Šepla som a znova som jej venovala taký milý úsmev. Vlastne ako keby sa nič nestalo !.. bola som však zvedavá koho z mágov budeme mať mi. Pevne som dúfala že Aglasa aj keď, moc istá som si tým nebola, vlastne takmer vôbec, bolo tu ešte toľko ľudí že to bola len.. minimálna šanca. O mágoch .. majstroch mágoch som pochopiteľne počula aj ja, čítala som o nich, patrili k najmúdrejším a najvzdelanejším z celého sveta !.. vlastne v tomto mali oproti nim navrch asi len draci, od Aglasa som však počula že existujú majstrovia mágov, ktorý by dokázali draka zabiť aj sami.. rozmýšľala som ktorý z nich by to tak asi mohol byť.
Návrat hore Goto down
Zobrazit informácie o autorovi
Horox
Kráľ
avatar

Počet príspevkov : 1264
Vek : 25

OdoslaťPredmet: Re: Železná vôľa   St 02 november 2011, 20:40

Emeta

Z rady majstrov vystúpila majsterka Skennet a utíšila študentov. Nebolo to nič obtiažne, aj tak už boli prakticky ticho. Oni sa nám idú predstaviť! Na toto som čakala celé roky!
Teraz sa vám postupne predstavíme, aby ste poznali svojich majstrov. Budú vám mentormi, učiteľmi, ochrancami a poradcami po celé obdobie štúdia na akadémii. A preto je dôležité aby ste ich poznali. povedala majsterka a začala ako prvá.
Moje meno ste už počuli, ale pre istotu ešte raz - volajte ma majsterka Skennet. Vyučujem predovšetkým podpornú a duševnú mágiu. Vedľajšie odbory mám posilňovaciu a očarovaciu mágiu. Mojou špecialitou je spirituálne opúšťanie tela a ovládanie duší. Zatiaľ nemusíte chápať na čo to všetko slúži, ale onedlho to pochopíte. pousmiala sa Skennet, odstúpila a pripustila ďalšieho majstra k slovu.
Spoiler:
 
Z radu vystúpila nižšia elfka z výrazne zeleným oblečením, takže bolo okamžite jasné na čo sa zameriava. Majsterka Tylia. Moje zameranie je prírodné - prírodná, vyvolávacia, premenná a vytváracia mágia. K tomu dokážem špeciálne ovládať a vyvolávať mocných duchov zvierat. predstavila sa stroho, ale i tak vyčarila slabý úsmev.
Spoiler:
 
Tretí a zároveň posledný elfský majster sa úctivo uklonil a chrapľavým hlasom začal: Duviel. Volajte ma Duviel. Ak chcete, tak môžete aj majster Duviel. Som tu jednoznačne najlepší elementarista, čo môže potvrdiť aj Aglas.
Drak za ním sa zasmial. Tento majster znel zábavne, ale nevyzeral tak moc.
Okrem elementov ovládam aj gravitáciu a samozrejme vyvolávanie. Maximálna deštrukcia v čo najmenšom čase. To je predsa to o čom snívate, nie? Návštevy prijímam až zajtra! povedal a zaradil sa späť. Majstri aj študenti sa zasmiali.
Spoiler:
 
Vystúpil najnižší člen rady - majster trpaslík. Vyzeral naozaj múdro a študenti sa začudovane strhli, lebo dve veci dokopy nešli - trpaslík a mágia. A aj to tak bolo.
Ja vám, študenti, ukážem budúcnosť! Volajte ma Leven, a to vám hovorím, aby ste moje meno poznali - v budúcnosti bude moja mágia vzácnejšia. Nič proti, majstri.
Aglas dovysvetlil: To čo sa vám snaží majster Leven vysvetliť, je, že sa zameriava na moderné technológie. Alebo ako tomu hovorí on ,,technologická mágia.''
Leven zamračene prikývol a vrátil sa vedľa majstra Duviela.
Spoiler:
 
Pred študentov priletela vznešená a prekrásna valeánka. Mala úžasný účes a šaty! Od nadšenia som sa ani nemohla nadýchnuť. Valeánka začala hovoriť veľmi jemným a tichým hlasom, ktorý znel akoby vzdialene. Na jej tvári pohrával mierny úsmev.
Joycelen, študenti. Moje lekcie sú vždy posledné. A viete prečo? Lebo lekcie ilúzie sú naozaj hrôzostrašné. Budete tam vidieť všetko čo nechcete vidieť. povedala a zároveň tým objasnila, že vyučuje mágiu ilúzie.
Spoiler:
 

_______________________________________________
''Ich tvrdohlavosť a nenapraviteľnosť tvárou v tvár skaze je obdivuhodná, ale v konečnom dôsledku hlúpa.''
- generál Delwan Gammter na adresu valeánov bojujúcich o zachovanie ich výsadného spoločenského postavenia aj napriek tomu, že časy dračie skončili a započali časy temné
Návrat hore Goto down
Zobrazit informácie o autorovi
Hysterio
Hrdina
avatar

Počet príspevkov : 916

OdoslaťPredmet: Re: Železná vôľa   St 02 november 2011, 21:17

Lilynette

Keď sa znova predstavila majsterka Skennet tak som začala dávať pozor. Pozorne som si ešte raz prezrela všetkých čo sa tam nachádzali.. bolo také, divné, že tu stáli priamo predo mnou. Nechcela som nad tým moc rozmýšľať páč by som tomu ešte neuverila. Zo zatajeným dychom som počúvala všetkých majstrov, jedného po druhom.. vlastne som si zafixovala čo najviac poznatkov o každom jednom. Nesmiala som sa ako ostatný páč som bola až príliš .. sústredená.. keď sa predstavil trpazlík tak som sa usmiala no len v duchu. Takže.. neovláda žiadnu mágiu.. len vyvíja.. nové stroje, zbrane, a podobne?.. hm.. zvláštne. Pomyslela som si, naozaj som si myslela že ten trpazlík neovláda absolútne žiadnu mágiu, aj keď si to svoje umenie mohol nazvať ako chcel. Nakoniec sa predstavila aj Valeánka. Jedným okom som strelila po Emet, bolo vidieť že je hrdá že tu aj nejaká Valeánka.. u majstroch je. Len som sa pousmiala nad jej výrazom a následne som sa plne sústredila na jej slová. Ilúzie.. toľko odborov.. síce sa budeme učiť všetky, nebudeme všetky zvládať úplne dokonale, nemôžeme byť dobrý vo všetkom ale.. čo si vybrať? .. rozmýšľala som stále dokola .. nakoniec som len znova zbystrila pozornosť a čakala som, či sa budú predstavovať aj ďalší členovia mágov-majstrov.
Návrat hore Goto down
Zobrazit informácie o autorovi
Horox
Kráľ
avatar

Počet príspevkov : 1264
Vek : 25

OdoslaťPredmet: Re: Železná vôľa   So 05 november 2011, 14:27

Prvá polovica rady majstrov sa predstavila. A teraz nasledoval zbytok. Vyzeralo to tak, že ostatných päť mágov sú zvačša ľudia, z čoho mala Emeta zmiešané pocity, ale zároveň nadšenie z toho, že jej ukážu akí sú tolerantní. V skutočnosti dúfala, že dostane niekoho z ľudských mágov. Ani nevedela prečo, ale hnal ju k tomu pocit, že tak lepšie pochopí rasu nenávidenú valeánmi.
Z rady vystúpila mohutná postava v obrovskom plátovom brnení a z prilbou na hlave, ktorá jej zakrývala celú tvár. Tento majster sa zdal veľmi zvláštny. Mág vo vojenskom brnení? Mág si zložil z hlavy prilbu a ukázalo sa, že pod ňou bola v skutočnosti žena. Kto by to bol povedal? Nováčikovia boli prekvapení, bolo to vidieť na ich tvárach.
Adria. Alebo majsterka, ak chcete. Zameriavam sa na obranné techniky so štítom a bojové techniky s dlhými zbraňami, hlavne kopijou. Toto umenie je veľmi efektívne v boji, ale to sa dozviete časom aj sami. Vyučujem predovšetkým elementy, posilňovanie, očarovanie a psychiku. povedala majsterka a vkročila späť.
Spoiler:
 
Predstúpil vysoký a statný muž s podivne vyzerajúcimi očami. Totižto svietili na modro. Prehovoril bez predstavenia: Techniky jedu. Alchýmia a mágia prírodná. A volajte ma majster Beron.
Spoiler:
 
Tentoraz z rady len majsterka nevystúpila, ale rovno sa k študentom dostala mlynským kolom. Majstrovstvo dokonalej a nepreraziteľnej obrany - ja, Lyril. Ovládam bojové umenie, ktoré slúži na kradnutie magickej energie. Nepočítajte s tým, že ma niekedy budete môcť poraziť, to som zatiaľ dovolila len majstrovi Aglasovi. vysvetlila s úsmevom a mrkla na draka. Ladným skokom od zeme sa vrátila medzi majstrov.
Spoiler:
 
Mogg. Veľmi vzácny zjav v rade majstrov. Ten vystúpil z rady ako predposledný. Vyzeral veľmi múdro - jedna z mnohých zvláštností. Vyzeral ako kronikár.
Ja som kronikár a vytvárač magických rún, majster Agnir. predstavil sa chrapľavým hlasom a pokračoval: Ovládam alchýmiu, vytváranie, očarovanie a vyvolávanie.
Spoiler:
 
Ako posledný predstúpil pred študentov mlado vyzerajúci majster z bielymi vlasmi. Pre vás som majster Sirin. Moje celoživotné zameranie je technika slnka, mesiacu a hviezd - Erasa, Isena a drakov. Vyučuje ma majster Aglas aj s inými drakmi. Táto technika je otvorená len pre tých najlepších a najšikovnejších. Takých sa nájde len veľmi málo. Podobne ako draky ovládam všetky odvetvia mágie. To bude všetko. vysvetlil veľmi vážnym hlasom. Bol síce človek, ale podľa všetkého pochádzal z Narukaty.
Spoiler:
 
Napokon sa ozval majster Aglas.
Ja som drak. To by vám malo stačiť. Ovládam všetko, kedykoľvek a kdekoľvek. Ak budú naši majstri robiť problémy, tak ma zavolajte. povedal stručne a mierne sa uklonil.
Vyzeralo to tak, že sú všetci predstavení. Zvedavo som si ich stále obzerala a premýšľala, ktorý z nich ma bude vyučovať. Ani som netušila aké zameranie mám ísť!

_______________________________________________
''Ich tvrdohlavosť a nenapraviteľnosť tvárou v tvár skaze je obdivuhodná, ale v konečnom dôsledku hlúpa.''
- generál Delwan Gammter na adresu valeánov bojujúcich o zachovanie ich výsadného spoločenského postavenia aj napriek tomu, že časy dračie skončili a započali časy temné
Návrat hore Goto down
Zobrazit informácie o autorovi
Hysterio
Hrdina
avatar

Počet príspevkov : 916

OdoslaťPredmet: Re: Železná vôľa   So 05 november 2011, 14:45

Lilynette

Veľmi pozorne som počúvala všetkých, neušli mi však občasné reakcie ako úsmev, uškŕňanie sa, či naopak obdiv a až taký tajomný a zasnený výraz. Zdalo sa mi zaujímavé snáď všetko čo sa tu prednieslo. Títo ľudia ovládali mágiu, o akej som počula v rozprávkach, v piesňach. Mágiu ktorú som voľakedy považovala za čistý výmysel. Ostala som tam stáť s mierne zamysleným výrazom na tvári, všetci sa predstavili a povedali svoje odvetie, popravde ma však najviac zaujal ten posledný. Slnka, mesiacu a hviezd.. slnko ako Eras, mesiac ako Isen a hviezdy ako draci.. ale ovládať všetky druhy mágie.. Rozmýšľala som, vlastne to hraničilo s mojou predstavivosťou. Nevedela som si predstaviť že niekto taký vôbec existuje, pochopiteľne som verila že sú draci majstrami mágie, niečo ako polobohovia, myslela som si že vyrovnať sa im je nemožné. Teraz tu bol človek o ktorom som si myslela že sa im vyrovnať dokáže, bol to taký zvláštny pocit. Takmer som pri mojich myšlienkach nepočula Aglasa. Následne ma prekvapilo že nepovedal svoje meno, ja som radšej bola ticho, aj tak ho povedali ostatný majstri, teda myslela som že som ho započula. Hlavne som ho však poznala od neho. Pevne som sa však rozhodla, že zvládnem to, čo sa považuje za najnáročnejšie, netušila som či sa mi to podarí ale rozhodne som sa do toho chcela pustiť naplno. Uvedomila som sa asi ako prvá páč mi pohľad začal poletovať po ostatných učňov, ktorý boli stále buď príliš ohromený alebo nerozhodný.
Návrat hore Goto down
Zobrazit informácie o autorovi
Horox
Kráľ
avatar

Počet príspevkov : 1264
Vek : 25

OdoslaťPredmet: Re: Železná vôľa   So 05 november 2011, 23:25

Emeta

Nadšene som čakala čo bude nasledovať. Izby máme, majstrovia sa nám predstavili a teraz by sa zišli nejaké informácie. Zatiaľ sme totižto nič nevedeli - už som chcela konečne nejaké vyučovanie. Síce sme tu len niekoľko hodín, ale ako by na tom záležalo. Po tejto ceremónii som si plánovala odchytiť majsterku Joycelen. Mala som pre ňu pár dôležitých otázok. Ale jej odborom som si nebola istá. Bolo mi aj tak jasné, že nám to nejako vyberú. Podľa toho čo sa pre nás hodí. Určite majú nejaký systém na to. Tok mojich myšlienok však prerušil Aglasov hlas. Ten začal vysvetľovať rôzne dôležité organizačné veci.
Teraz ma veľmi pozorne počúvajte, študenti. Na akadémii sa za každú cenu musia dodržovať isté pravidlá. V prípade ich nedodržiavania vám hrozí ,,velittallu''. To slovo často hovoril Isen, keď sa rozprával s Erasom. Neskôr ho na Isena aplikoval samotný Eras. Niektorí viete kam to viedlo, obaja skončili v jadre Deritrei a dodnes je ich osud neznámy. Teda, ako pre koho. Takže vám naozaj odporúčam tieto pravidlá dodržiavať, lebo vás postihne hnev Erasov. povedal vážnym hlasom a medzi študentami sa rozľahlo tiché šepkanie. Musela som uznať, že to znelo hrozne. To slovíčko, velittallu, vo mne vyvolávalo akýsi strach. A hnev Erasov? Preboha. Pravidlá teda budem dodržovať, nechcem na seba zoslať boží hnev!
Nestraš ich, Aglas. povedala Skenet potichu a pozrela na neho karhavým pohľadom.
Ale je to pravda, tomu sa nevyhneš. potvrdil Aglas moje obavy a potom pokračoval:
Prvé pravidlo je nemožnosť odchodu z akadémie. Ani by som to nenazval pravidlom, ale skôr zásadou. Viditeľné východy v Engenirthe neexistujú - len majstri vedia ako sa odtiaľto dostať. Takže sa o to ani nesnažte, je to zbytočná námaha. A navyše by ste porušovali druhé pravidlo - disciplínu. Majstrov musíte poslúchať do posledného slova, správať sa slušne, neodvrávať, nespochybňovať ich kroky a to čo vám povedia. Otázky, diskusia a odlišné názory nie sú zakázané, len nedisciplinované správanie je. Predpokladáme, že základy slušného správania pozná každý prítomný. Ak nie, budete mať možnosť naučiť sa ich. Prosím, vyhýbajte sa vulgarizmom, hlasným prejavom nálady alebo duševného rozpoloženia, nepodvádzajte - majstri to zistia - a nesprávajte sa nepríjemne k ostatným. Majstri majú dosť práce a nepotrebujú počúvať vaše prejavy. Tiež sú to len smrtelníci - nič proti - a teda majú svoje limity. Tiež tu nechcem vidieť rasovú neznášanlivosť - tu nie ste ľudmi, valeánmi, trpaslíkmi a podobne. Tu sme všetci mágmi. Mág, nie človek. Mág, nie elf. Mág, nie trpaslík. Pri prvom prejave rasovej neznášanlivosti vás čaká velittallu. vysvetľoval Aglas a mňa medzitým striaslo. Preboha, správala som sa naozaj idiotsky! Krava blbá. Nie som tu ani pár minút a už mi hrozilo velittallu. Eras, zmiluj sa! Nechcem vedieť význam toho slova. Ešte nie... Aglas však nemilosrdne pokračoval:
V mágii sa nepreceňujte. Vyčerpanie z čarovania vás môže ľahko zabiť, hlavne ak neovládate ani základy. V prípade, že sa budete cítiť až príliš vyčerpaný, oznámte to majstrovi a on vás uvoľní z vyučovania. Nesnažte sa to využívať na leňošenie. Viete čo vás potom čaká. Zabudol som spomenúť, že majster má vždy pravdu. Ak sa vyskytnú protichodné názory dvoch majstrov, navštívte mňa. Ja som drak a teda pevne uznávam neutralitu. Pri mne sa nemusíte báť, že sa postavím na niekoho stranu. Draky sú nestranné - na to pamätajte. Takže ďalej. Ako ste si už možno všimli, dvere sú len v ubytovniach a všade inde používame magické portály. Ak chcete vedieť, tak fungujú na princípe vytváracej mágie. Pri vstupe doň vás portál doslova skopíruje a iný portál vytvorí na druhej strane. Vaša duša musí nájsť vaše nové telo a vstúpiť doň. Niekedy sa stane, že duša nenájde svoju cestu a tak sa na druhej strane objaví len bezvládne telo. Alebo je možnosť, že druhý portál nefunguje a teda nemá kto vytvoriť druhé telo, a tak nenávratne zmiznete v dimenzii, z ktorej sa nie je možné dostať. Takže naozaj pozor...
Aglas to povedal celkom vážnym hlasom. Znelo to hrozivo. Duša sa môže stratiť? Ach, to nie. Nechce sa mi veriť. Ako by to mohlo tak fungovať? Ale v mágii je všetko možné...
... v skutočnosti si iba uťahujem. Portály fungujú na vyvolávacej mágii - pri vstupe doň vás portál zapečatí a druhý na druhej strane vás vyvolá, presne ako to robia mágovia. Len to všetko trvá niekoľko stotín. Nemôže sa stať nič zlé, nebojte.
Niekoľko študentov si viditeľne vydýchlo. Aj keď to pečatenie nebolo o nič príjemnejšie.

_______________________________________________
''Ich tvrdohlavosť a nenapraviteľnosť tvárou v tvár skaze je obdivuhodná, ale v konečnom dôsledku hlúpa.''
- generál Delwan Gammter na adresu valeánov bojujúcich o zachovanie ich výsadného spoločenského postavenia aj napriek tomu, že časy dračie skončili a započali časy temné
Návrat hore Goto down
Zobrazit informácie o autorovi
Hysterio
Hrdina
avatar

Počet príspevkov : 916

OdoslaťPredmet: Re: Železná vôľa   So 05 november 2011, 23:44

Lilynette

Bolo to celkom ubíjajúce, byť potichu zatiaľ čo sa mi v hlave tvorilo toľko otázok, bolo celkom prekvapením že som si na väčšinu odpovedala sama a to sa mi sotva v hlave vynorili. Niektoré mi tam však uviazli a ja som mala čo robiť aby som sa udržala na uzde. Po chvíľke ticha som si pozornejšie prezrela ostatných učňov, teda budúcich učňov. Bola som zvedavá koho vyfasujem za majstra. Nevedela som si predstaviť že by som schytala toho trpazlíka, možno bol múdry a všetko ale, proste nie, nevedela som si to predstaviť. Následne začal Aglas hovoriť a ja som znova venovala pozornosť jeho výkladu. Pravidlá, to sa dalo čakať, nič takéto, nedokáže fungovať bez nich. Pomyslela som si a len som sama pre seba prikyvovala. Trocha ma striaslo pri pomyslení čo by ten "trest" mohol znamenať no snažila som sa na to nemyslieť. Bola som presvedčená že ho na mne nepoužijú, teda že im k tomu nedám žiadny dôvod. Odísť som rozhodne nechcela, to rasové pravidlo išlo viac menej mimo moje uši, pretože som proste taká aká som. Pohľad sa mi však pootočil na Emet ktorá sa správala tak, teda zozačiatku sa správala tak ako sa správala. Videla som jej na očiach menšiu paniku no len som sa pousmiala. Zrak som znova odvrátila na Aglasa a vypočula som si aj zvyšok. Jeho vysvetlovanie portálov mi prišlo ako blbosť, duša sa predsa nemôže oddeliť od tela, teda, prišlo mi to tak že aj ona je v podstate tvorená mágiou ako aj všetko. Možno aj pre to som si moc neodfúkla, a ani som na sebe nedala poznať nijaký pocit úľavy či stresu keď povedal že to bol len žart.
Návrat hore Goto down
Zobrazit informácie o autorovi
Horox
Kráľ
avatar

Počet príspevkov : 1264
Vek : 25

OdoslaťPredmet: Re: Železná vôľa   Po 07 november 2011, 01:04

Emeta

Ako ste si možno všimli, na akadémii máme strážcov. Nedivte sa, že všetci vyzerajú rovnako. Sú to magické bytosti, ktorých úlohou je za každú cenu ochrániť študentov a majstrov. Boli vytvorené už veľmi dávno, veľmi mocnou mágiou. Počúvajte ich a sledujte ich pokyny. Snažte sa s nimi konverzovať čo najmenej. Okrem študentov, strážcov a nás majstrov sú na akadémii nezávislí výskumníci a pracovníci, ktorí občas slúžia ako učitelia. Hodnosťou sú pod majstrami, takže ich musíte poslúchať. A čo sa týka študentov, máme tu tri ročníky po šestnástich študentoch. Vy ste najmladší, máme tu postupových a napokon pokročilých. Zo študentmi z ostatných ročníkov sa pokojne môžete stretnúť, mimo vyučovania. pokračoval Aglas z rôznymi informáciami. Tí strážcovia sa mi zdali podivný, ale nikdy by som nepovedala, že to boli len nejaké... magické bytosti. Znelo to neprirodzene. Prepadol ma záujem nejakého spoznať, ale zároveň aj strach. No najprv by som sa mala spoznať s ľudmi...
V akadémii máme aj zakázané časti, do ktorých sa nesmie vstupovať. To sa okrem majstrov ani nikomu nepodarí, lebo sú zapečatené množstvom kúziel. Len odporúčam vám - nesnažte sa dostať nikam, kam nemáte ísť. Akadémia sa môže ukázať ako veľmi nebezpečné miesto. A zakázané oblasti nie sú len tak pre srandu... číhajú tam nebezpečenstvá, ktoré by nemuseli zvládnuť ani majstri. oznámil hlasito, aby to každý počul. Zdalo sa mi nemožné, že by niečo alebo niekto mohol ohroziť majstrov. Takí veľkí mágovia? Naozaj tam muselo byť niečo zlé. A mocné. Prečo by asi boli zapečatené? Mierne ma striaslo. Ostatné veci už preberiete s vašimi majstrami. Tých teraz priradím jednotlivým dvojiciam. Ja, majster Leven a majster Agnir nebudeme mať študentov, vzhľadom na našu zaneprázdnenosť a odlišné aktivity. Ja slúžim ako všeobecný majster pre každého študenta bez ohľadu ročníka. Nemýľte si ma za nejakého vodcu alebo riaditeľa - iba v tejto akadémii sídlim vyše tisíc rokov. A tak mám každého čo naučiť. vysvetlil a medzi študentmi sa zase rozľahlo šepkanie. Vyše tisíc rokov? To je teda niečo. Musí poznať akadémiu ako vlastnú dlaň. Možno sa za vodcu nepovažoval, ale vyzeralo že je aspoň duchovný líder celého Engenirthu. Vyučoval predsa všetkých majstrov od detstva. Už po desiatky generácií. Aglas začal priradovať jednotlivých majstrov k dvojiciam a ja som ani netušila, ktorého by som chcela. Joycelen? To by sa asi nepáčilo Lilynette. Alebo...
... majster Sirin bude mať na starosti Lilynette Trojsuko a Emetu Flameri.
Nad touto možnosťou som ani nepremýšľala. To je ten... zvláštny človek? A ovláda všetky magické školy. Vyzeral ale dosť mladý. Aj keď to všetci majstri. Určite nejaká mágia. Majstri sa rozišli za svojimi študentmi. K nám sa blížil majster Sirin zo svojím zvláštnym výrazom na tvári, zdal sa mi taký odľahčený a ešte zvláštnejšou čiapkou na hlave.

_______________________________________________
''Ich tvrdohlavosť a nenapraviteľnosť tvárou v tvár skaze je obdivuhodná, ale v konečnom dôsledku hlúpa.''
- generál Delwan Gammter na adresu valeánov bojujúcich o zachovanie ich výsadného spoločenského postavenia aj napriek tomu, že časy dračie skončili a započali časy temné
Návrat hore Goto down
Zobrazit informácie o autorovi
Hysterio
Hrdina
avatar

Počet príspevkov : 916

OdoslaťPredmet: Re: Železná vôľa   Ut 08 november 2011, 18:45

Lilynette

Pozorne som si vypočula zvyšok výkladu, bola som naozaj zvedavá čo môže byť v tých zakázaných častiach univerzity. Snažila som sa však na to nemyslieť, vlastne som sa uspokojila s myšlienkou že to pravdepodobne nikdy nezistím. Rozmýšľala som však, koľko asi budeme mať voľna, popravde som si nemyslela že budeme mať nejaké, a ak aj nejaké budeme mať tak som ho hodlala venovať hlavne štúdiu. Predsa len, prišla som sa sem učiť a nie užívať si flámy na izbách či podobne. Keď k sa začali priraďovať študenti k majstrom tak som znova spozornela, preniesla som sa mysľou do reality a vyhliadla som si toho nášho. Biele vlasy, trocha divný štýl obliekania, teda skôr tu čiapku, možno to bol len pocit ale musela som sa usmievať. Ten jeho výraz bol viac menej na nezaplatenie, hlavný dôvod, prečo som sa však potešila tomuto majstrovi bolo práve odvetie s ktorým sa zaoberal. Povedal že je otvorené len pre tých najlepších no rozhodne som chcela byť medzi nimi. Kto by nechcel ovládať mágiu ktorú ovládali draci? Aglas hovoril niečo v štýle, že je tu zopár majstrov mágov ktorý by draka dokázali zabiť aj sami, začala som tušiť že pravdepodobne myslel na majstra Sirina. Istá som si tým však nebola. Pohľad som zodvihla do jeho očí od ktorých som sa na chvíľku nevedela odtrhnúť. Zrazu mi vypadli slová, nevedela som ako ho mám osloviť, vyzeral tak mlado no zároveň to bol majster, mala som sa pokloniť? alebo nejaký špeciálny pozdrav?.. ostala som len pri mlčaní aj keď, kukoncu som sa predsa len premohla. Dobrý deň, majster Sirin, je mi cťou mať vás za..ehm.. majstra. Povedala som troška divným tónom hlasu. Trocha mi protirečilo hovoriť s ním takto formálne ale nechcela som si nič pokaziť.
Návrat hore Goto down
Zobrazit informácie o autorovi
Sponsored content
OdoslaťPredmet: Re: Železná vôľa   

Návrat hore Goto down
 
Železná vôľa
Návrat hore 
Strana 2 z 16Choď na stránku : Previous  1, 2, 3 ... 9 ... 16  Next

Povolenie tohoto fóra:Nemôžete odpovedať na témy v tomto fóre.
Deritrea :: Ostatné :: História :: História hry-
Prejdi na: